Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Vagner » stř 26 úno, 2020 3:21 pm

Také bych v žádném případě nesrovnával staré BR180 od Pika a současné modely. Pro mne byl Piko sergej jasnou jedničkou na trhu 2019 při pohledu cena/provedení. Úroveň Pika mi potvrdily i nové vozy Apmz /Bpmz DB, které se provedením blíží RailTop (detaily na podvozku, popisy apod.), takže bych se Piko laminátky neobával, ale pravda, je že jí ještě nikdo neviděl. Na druhou stranu od Techimage máme víc jak 5 let sliby, před Vánoci na rychlo vyběhlé foto s dodáním začátek února a... Mají krásně provedený interiér stanovišť, ale co ty pluhy a na karosérii viditelné vrstvy 3D tisku, nebo frézy formy. Nedat si pozor při fotu na prezentaci na vypadnuté světlo... Já osobně budu věřit Piku už jen s větší jistotou termínu a hlavně pružnosti ve více možných variantách - každý rok novinka apod.
Vagner
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 27 srp, 2019 1:16 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod martin tichý » stř 26 úno, 2020 8:38 pm

Já to vidím s PIKO stejně, jejich EXPERT čmelák, V 60 DR, 118 DR jsou už dobou relativně dávno minulou a neuváděl bych je jako typické PIKO modely současnosti ke srovnání s ostatními, k tomu daleko lépe a objektivněji poslouží např právě již mnohokráte zmiňovaný a chválený "sergej",..někdo tu psal o nevalné kvalitě sound modelů ROCO, za sebe mohu jen potvrdit a souhlasit, minimálně jejich loňské NDR 110 a 118 jsou co se soundu týče vyloženě vyhozené peníze.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Brejla » čtv 27 úno, 2020 6:44 am

martin tichý píše:..někdo tu psal o nevalné kvalitě sound modelů ROCO, za sebe mohu jen potvrdit a souhlasit, minimálně jejich loňské NDR 110 a 118 jsou co se soundu týče vyloženě vyhozené peníze.


Vyloženě vyhozené peníze to nejsou. Pořád vychází mnohem výhodněji koupit ozvučený model a zvuk přehrát jinou verzí než model ozvučovat dodatečně. Na ozvučených modelech bývají při výrobě občas použité jiné komponenty, případně tam některé věci chybí.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod sidlo » čtv 27 úno, 2020 7:15 am

Brejla píše:Vyloženě vyhozené peníze to nejsou. Pořád vychází mnohem výhodněji koupit ozvučený model a zvuk přehrát jinou verzí než model ozvučovat dodatečně. Na ozvučených modelech bývají při výrobě občas použité jiné komponenty, případně tam některé věci chybí.

Pokud to ovšem není uděláno tak, že dekodér je napevno zabudován do desky a není tudíž možné zvuky přehrát.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Brejla » čtv 27 úno, 2020 7:39 am

sidlo píše:
Brejla píše:Vyloženě vyhozené peníze to nejsou. Pořád vychází mnohem výhodněji koupit ozvučený model a zvuk přehrát jinou verzí než model ozvučovat dodatečně. Na ozvučených modelech bývají při výrobě občas použité jiné komponenty, případně tam některé věci chybí.

Pokud to ovšem není uděláno tak, že dekodér je napevno zabudován do desky a není tudíž možné zvuky přehrát.


Proč nejde přehrát pevně zabudovaný dekoder :?: Zatím i tento typ vždy přehrát šel.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod vvitty » čtv 27 úno, 2020 10:04 am

sidlo píše:Pokud to ovšem není uděláno tak, že dekodér je napevno zabudován do desky a není tudíž možné zvuky přehrát.


To přehrání nevadí, navíc Roco má vestavěné dekodéry ZIMO.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Brejla » čtv 27 úno, 2020 2:03 pm

sidlo píše:
Brejla píše:Vyloženě vyhozené peníze to nejsou. Pořád vychází mnohem výhodněji koupit ozvučený model a zvuk přehrát jinou verzí než model ozvučovat dodatečně. Na ozvučených modelech bývají při výrobě občas použité jiné komponenty, případně tam některé věci chybí.

Pokud to ovšem není uděláno tak, že dekodér je napevno zabudován do desky a není tudíž možné zvuky přehrát.


Pro jistotu jsem si to znovu ověřil a i vestavěný dekoder lze přehrát.
Pište sem pouze pravdivé informace a nešiřte paniku zprávami typu jedna paní možná někdy někde povídala :!:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod sidlo » čtv 27 úno, 2020 2:06 pm

Tak to je dobrá zpráva.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Jindřich Bek » ned 01 bře, 2020 10:02 am

Stále se tady porovnávají modely různých výrobců, nejvíce Roco a Piko např. díky modelům Sergejů. Musím předeslat, že na model IX.série T679.1 s dvoudílnými žaluziemi jsem se těšil a okamžitě objednal a později koupit. A potom začal srovnávat co je jinak. Bez ohledu na časový rozdíl v uvedení na trh a odlišnosti v napodobení předlohy porovnejte např. konstrukci podvozků obou modelů. Konstrukce podvozku u Piko modelu je podstatně subtilnější, skoro bych řekl fórová, uložení náprav při váze modelu 570 g takové nic moc. Kola mají velké okolky a na modelovém kolejivu zachytávají o šrouby pražcových podloží. Osy mají průměr 2,5 mm a výměna kol, respektive jejich úprava nebude jednoduchá. Zaujal mne jeden drobný detail, nárazníky a jejich znázornění na modelu. Naštěstí nárazníky od ČS Trainu po zkrácení a úpravě díry v modelu to řeší. Ale pozor, díru vrtat postupně ne najednou. Celý detail upevnění nárazníku na modelu není správný tvarově a barevně na žádném z modelů, nejvíce se přibližuje Piko. Jen na okraj bych uvedl, že chybí verze s tlumičem výfuku ČKD pod střechou ale to je o přestavbě modelu a na výrobce asi moc.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Mcx » ned 01 bře, 2020 11:01 am

Já bych doplnil, že změna na průměr os 2,5 mm je směr pozitivní - vzhledem k váze modelu.
Okolky 1,2 mm - no, je v horní toleranci NEM, na kolejivu standardním - PECO Code 75, Tillig Code 83 okolky 1,2 mm projedou, nejsou ok kombinace např. popelové jámy Auhagen + kolejnice Code 75 či , samostatné stavby výhybek a kombinace různých podloží, upevňovadel, kolejnic...
Prostě dnes okolky přes 1 mm ne i pro ty kteří nejsou H0 pur.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2615
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod novk2007 » ned 29 bře, 2020 8:02 am

Tak když tak pozoruji co se aktualního děje tak bych chtěl popřát at to přežijeme ve zdaví. Podle mě tento rok bude asi hodně znamenat pro výrobce modelove železnice . Uvidíme kdo skončí a kdo pojede dál . Koukám že ten virus ani mlade ročniky nesetří . Něco málo doma dělám ale vzhledem k tomu že jsem každý den v práci je to na prd.Omlouvám se . Nefunguje mi klavesa s s háčkem . Tak doufám že se brzo najde vakcína proti tomu viru a vykopneme ho třeba až na Mars .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Mára » stř 01 dub, 2020 10:25 am

Tak jaká situace bude na trhu ukáže až čas. Přiznám se, že s moji šuplíkovou zásobou rozpracovaných projektů vydržim modelařit minimálně dva roky :-)
K tématu - Nemáte někdo zprávy o připravovaném M152.0 od Roco?
Mára
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 16 říj, 2011 9:48 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Vojtěch Vorel » stř 01 dub, 2020 10:29 am

No to by mě taky zajímalo, hlavně jako to vymyslí s tou bandážovou nápravou.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Stanin » ned 05 dub, 2020 1:23 pm

Nemáte někdo novinky o Barče od Roca? Už měla být na trhu. Vypadá to, že ji stáhli kvůli nádrži, ale nikde jsem tohle info oficiálně neviděl.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod adam.pinos » ned 05 dub, 2020 6:27 pm

Stanin píše:Nemáte někdo novinky o Barče od Roca? Už měla být na trhu. Vypadá to, že ji stáhli kvůli nádrži, ale nikde jsem tohle info oficiálně neviděl.


Pokud to dobře dopadne, tak by měla být k distribuci v 18.týdnu :roll:
adam.pinos
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 25 pro, 2019 5:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků