Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod julius.chabada » čtv 02 led, 2020 11:14 am

Brejla: máš veľkú pravdu v tom, že pred vianocami by TI určite mala úspech. Čo mňa však najviac prekvapilo je, že Ti svoju prvú laminátku neurobilo v nátere, v ktorom ju poznajú všetci a myslím, že by mala pre začiatok väčší úspech. Aj ja si radšej počkám na tú v správnom nátere od TI. PIKO pre začiatok zvolilo ten správny náter a určite bude mať s ním väčší úspech. U TI je z obrázkov jasné, že tvar trafili na jednotku, k tomu leptané diely, vysoko kvalitný motor, zvuk od majstra s veľkým M. Ako na tom bude elektronika si musíme počkať až na prvé skúsenosti. Naproti tomu vieme, ako radi u Pika zjednodušujú tvary (ale nie až tak, ako MTB). A porovnanie tvaru rovnakých mašín s inými výrobcami hovorí v prospech iných výrobcov. Taktiež motory majú iní lepšie.
Samozrejme inou kapitolou je cena a tá bude asi rozhodujúca pre väčšinu zákazníkov. Čo a v akej kvalite si kto môže dovoliť.
Pre TI ak nechcú dlhými čakacími lehotami odradiť zákazníkov, je potrebné začať už teraz myslieť na budúcnosť a urýchlene pripraviť ďalšie varianty a ako tu už vyššie bolo spomenuté, aj kasňu pre plecháča. Že to dokáže Piko vieme, a ďalšie varianty nenechajú na seba dlho čakať.
julius.chabada
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod sidlo » čtv 02 led, 2020 11:43 am

Jak dopadne zvuk u PIKA je také otazník. Mistr nasadil laťku hodně vysoko.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Brejla » čtv 02 led, 2020 12:51 pm

sidlo píše:Jak dopadne zvuk u PIKA je také otazník. Mistr nasadil laťku hodně vysoko.


Může dopadnout takto http://www.jacek-modely.cz/zvukove-ukazky-elektricka-trakce/
Při větším rozšíření modelů možná dojde k vylepšení.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod jirkan » čtv 02 led, 2020 4:35 pm

Jak už jsem psal, je potěšitelné, že PIKO se pustilo poprvé do slušné parní lokomotivy (když nepočítám hračkovou 55ku), takže se třeba té české páry dočkáme. I když s těmi Albatrosy a Štokry to moc nevidím, ale spíš bych dával naději něčemu, co může mít původ u KaK monarchie, protože tam se nabízí spousta mutací. Ale to už patří do vlákna snílků :D Docela nadějný je i ten Hektor, protože s PMT se asi vážně počítat nedá.
No a to, že PIKO válcuje ostatní výrobce, je už patrné delší dobu, myslím, že za chvíli bude slovo PIKO opět synonymem pro vláčky, tak jako v Německu to býval Maerklin...
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Střelec » čtv 02 led, 2020 6:39 pm

Bohatě by stačila 92 s dvojdílnýma dvířkama dýmnice. Jako 415.0 tu jezdily na těžkým posunu od 18. roku a pokud by předek kotle (různá dvířka dýmnice), kompresor, mazací lis a případný turbogenerátor či různé nástavby tendru tvořily zaměnitelný (dolepovací) díly, rozhodně by to oživilo nabídku. Br92 od Kleinbahnu je dávno minulostí a Trix měl taky svý mouchy (šel upravit na kusy po roce 45). Ale to je taky spíš do snů (a překopávky vykopávky od Trixu).
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod adam.pinos » čtv 02 led, 2020 7:53 pm

Tak br 92 od KMB bych neřekl že minulost, nový rám a díly na přestavbu od Murase na burze, akorát cena v rakousich vzrostla, holt jejich trh je také opomijen výrobci a rakouskou páru hned tak někdo neudělá
adam.pinos
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 25 pro, 2019 5:02 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Ruda72 » čtv 02 led, 2020 9:10 pm

Kde se bere informace, že Piko válcuje trh? A čím? V roce 2019 jsem toho rozhodně koupil víc od Roca a Brawy než od Pika. Ale opravdu mě zajímá názor, proč si myslíte, že Piko je lepší než Roco nebo Brawa. Díky za názory.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod martin tichý » pát 03 led, 2020 12:01 am

Já s tímto také souhlasím, PIKO se dle mého názoru běhěm posledních cca osmi let neskutečně zvedlo, doslova vstalo z mrtvých, od balancování na hraně bytí-nebytí se svými starými výrobky značenými "Classic", (které bůhvíproč nabízí ještě dnes) se vyšvihlo až ke každoročně naducanému katalogu svých EXPERT modelů, které postupně dosáhly standartní úrovně , která je MIN!!! srovnatelná s ostatní konkurencí, krom toho PIKO jako jeden z mála výrobců vcelku dodržuje stanovené termíny uvedení modelů na trh, porovnejme třeba s BRAWA, která je zase EXPERT spolu s celou řadou ostatních výrobců max v tištění letáků a odsouvání prodeje svých výrobků na neurčito...III Q 2050..
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod jirkan » pát 03 led, 2020 5:59 am

Střelec píše:Bohatě by stačila 92 s dvojdílnýma dvířkama dýmnice. Jako 415.0 tu jezdily na těžkým posunu od 18. roku a pokud by předek kotle (různá dvířka dýmnice), kompresor, mazací lis a případný turbogenerátor či různé nástavby tendru tvořily zaměnitelný (dolepovací) díly, rozhodně by to oživilo nabídku. Br92 od Kleinbahnu je dávno minulostí a Trix měl taky svý mouchy (šel upravit na kusy po roce 45). Ale to je taky spíš do snů (a překopávky vykopávky od Trixu).


V lednu (pokud termín opět není poodsunut) by měla být nová 92 od TRIXE i se zvukem.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod novk2007 » pát 03 led, 2020 8:03 am

Piko ty termíny dodržuje . Jak René Wilfer na minulém Norimberku oznámil že v termínu jsmestihly dodat na trh 98 procent modelů. Což je asi pravda. Já osobně bych jako největší slibotechny ozačil firmu Acme . Už slibujou ty elektriky 362 163 snad 3 roky a nic a jestě jsme neviděli ani muster . To je podle mě asi ta nej nej firma na zážitky :? :? :? :? :? .Ale je pravda že když něco pro Československé modeláře udělá tak ten výsledek vypadá pěkně . A jako druhé misto bych dal Brawu . už čekám 2 roky na model párovky DRG tak snad se v únoru dočkám .A Piko ? Diky tomu že má fabriku v Číně tak veškerou produkci H0 předal do Činy. Podle mě se už v Německu dělá jen dodatečná výroba vellikosti G .A y výrobny se stal jen expediční sklad . to je co si myslím podívat sem se tam nebyl ale je to vidět na videiich co je na Yoztub. kdy již ženske produkji pro návštěvníky snad jen velikost G A na dalším videu z Číny je vidět jak je ve várobní hale snad půlka číny která vyrábí jeden model cisterny a lokomotivy . kdy každý díl dává jiná ženská .https://www.youtube.com/watch?v=_r1-JDjDcts. na videu je vidět jak ty lokomotivy dělají opravdu ve velkých seriich. Podle mě asi Roco tak velké série snad ani nedělá . A na rozdíl Od Roca a dalších je to Fabrika Piko co vlastní René W
Naposledy upravil novk2007 dne pát 03 led, 2020 8:18 am, celkově upraveno 1
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Ruda72 » pát 03 led, 2020 8:16 am

martin tichý píše:Já s tímto také souhlasím, PIKO se dle mého názoru běhěm posledních cca osmi let neskutečně zvedlo, doslova vstalo z mrtvých, od balancování na hraně bytí-nebytí se svými starými výrobky značenými "Classic", (které bůhvíproč nabízí ještě dnes) se vyšvihlo až ke každoročně naducanému katalogu svých EXPERT modelů, které postupně dosáhly standartní úrovně , která je MIN!!! srovnatelná s ostatní konkurencí, krom toho PIKO jako jeden z mála výrobců vcelku dodržuje stanovené termíny uvedení modelů na trh, porovnejme třeba s BRAWA, která je zase EXPERT spolu s celou řadou ostatních výrobců max v tištění letáků a odsouvání prodeje svých výrobků na neurčito...III Q 2050..


To, zda se PIKO za posledních 8 let zlepšilo nevím, vrátil jsem se k modelaření před 3 lety. I kdyby to tak bylo, tak to vůbec neznamená, že jsou lídrem trhu. To jsou přece dvě zcela rozdílné věci. Já jsem prozatím od Brawy dostal, co jsem očekával. Rozhodně tím nechci jakkoliv hanět PIKO, jen si nemyslím, že jsou lídr trhu.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod novk2007 » pát 03 led, 2020 8:25 am

No která jiná firma se může pochlubit produkcí ve velikost G H0 TT N.? A tady máte jek testujou elektrické spřáhlo https://www.youtube.com/watch?v=hTIRj3y6Yj0
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod radeksindy » pát 03 led, 2020 9:39 am

Bezpochyby udělalo PIKO za poslední roky obrovský skok. Mají velký katalag plný novinek, už nežijí jen z minulosti. Spoustě lidí vyhovovala taktika levnějších modelů, které ve všech směrech nejsou na vrcholu toho co lze dosáhnout, ale jinak jsou na slušné úrovni. Dobrý, ale do válcování to má daleko a rozhodně nejsou žádným lídrem trhu. Loni sám šéf PIKO řekl k výroční zprávě, že jsou třetí největší na kontinentě (největší je Märklin/Trix, který díky krizi hodně ztratil).

No která jiná firma se může pochlubit produkcí ve velikost G H0 TT N.?

Märklin/Trix - 1, H0, N a Z
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Ruda72 » pát 03 led, 2020 10:40 am

novk2007 píše:No která jiná firma se může pochlubit produkcí ve velikost G H0 TT N.? A tady máte jek testujou elektrické spřáhlo https://www.youtube.com/watch?v=hTIRj3y6Yj0


Pokud jsem hánulkář, je mi fakt jedno, že vyrábějí i jiná měřítka :D Ta spřáhla jsou jistě dobrý počin, ale protože očková spřáhla nepoužívám (je to to nejhorší), tak mi to nijak nepomůže. Já netvrdím, že je piko špatné nebo že se nezlepšili. Jen netuším, proč by měli být lídrem trhu.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Střelec » pát 03 led, 2020 7:23 pm

Jirkan: Díky za info. Uvidíme, kdy to vyleze a za kolik to bude.
Aby nebylo levnější nechat si udělat 311.3 na bázi od Liliputu od pana Murase....
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: brudr a 28 návštevníků