Venice Simplon-Orient-Express

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Venice Simplon-Orient-Express

Příspěvekod Cestujici z BpH » pon 23 pro, 2019 1:32 pm

Dobrý den všem, Nejdříve bych rád sdělil že krom vagonku a postavení oválu nemam z vláčkovou modelařinou nic společné. Vše začalo v Letě 2019 když jsme byly jako rodina se podívat v Praze na Andělu na modelové železnici. Od tě doby synek jen a je vláčky. Tak jsem začal shánět vše co se dalo .Až jsem v jednom vetešnictví narazil na sadu vagonů Orient expressu . Pět vagonů vše bylo v perfektním stavu a za 1500 kč tak jsem to vzal ,vždyť za ty peníze to neseženete. Jenže tet je problém máme Loko jednoho Ragulina , 1x BN 150 a BR 55 toť vše. Můžete mi prosím poradit co a od jakého výrobce se da sehnat na Orient Expres máme vagony od firmy Lima. Kolejiště budeme chtít českou krajinu jelikož vlak zajížděl i do Čech.

Všem moc děkuji za rady Míra
Naposledy upravil Cestujici z BpH dne čtv 16 led, 2020 8:31 pm, celkově upraveno 2
Cestujici z BpH
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20 pro, 2019 3:30 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Cestujici z BpH » pon 23 pro, 2019 2:43 pm

Ještě chci dodat že o výměně lokomotiv na území kudy projíždí vím ,ale spíše hledám tu opravdu kultovní pro O.E. Přeci jen je to legenda a byla jen jedna i když to také není úplně pravda. Prostě mne tento vlak nadchl svou tajemností a barvou.
Cestujici z BpH
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20 pro, 2019 3:30 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Colonel32 » pon 23 pro, 2019 3:06 pm

To jste si na sebe ušil pěknej bič, jen co je pravda.

Z továrních modelů se bavíme tak maximálně o řadě 310 kkStB / 375.0 ČSD. Záleží jaké máte vozy CIWL, pokud modré celokovové, tak jen verzi ČSD, pokud dřevěné teakové, tak podle mne můžete použít i 310.23 muzejní OBB (která je myslím v provedení které odpovídá kkStB, kdyžtak mne někdo opravte). Ale pořát se bavíme o cca deseti tisících.

Nebo malosériový model 464.0 ČSD od Albatrosu, ale tam to začíná na 22 tisících a pokud se nepletu, tak vůbec nedělají druhou epochu.

Z leptu se dá postavit 464.0, 387.0, 434.1... ale 464.0 dáte 1700 za stavebnici lokomotivy, 4000 za stavebnici pojezdu...

Jinak o působení CIWL u nás se dá docela hezky načíst např. v knize "Gastronomie na kolejích" https://www.jlv.cz/p/gastronomie-na-kolejich/
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Colonel32 » pon 23 pro, 2019 3:13 pm

Cestujici z BpH píše:Ještě chci dodat že o výměně lokomotiv na území kudy projíždí vím ,ale spíše hledám tu opravdu kultovní pro O.E. Přeci jen je to legenda a byla jen jedna i když to také není úplně pravda. Prostě mne tento vlak nadchl svou tajemností a barvou.


Nejikoničtější je řada 108 kkStB / 275.o čsd. Ale tu před mnoha lety dělal Micro Metakit a ta tehdy stála cca 50 tisíc.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Rtep » pon 23 pro, 2019 4:02 pm

Dobrý večer
Prosím které vozy máte předpokládám, že se jedná o tyto vozy od fa. LIMA ze setu , prodávaly se i samostatně.
Protože podle typu vozů by se dala přiřadit odpovídající lokomotiva.
Obrázek
Jedna z variant Orient Expres od TRIX
Obrázek

Dovolil jsem si ještě půjčit jeden obrázek z internetu VSOE – „Venice-Simplon-Orient-expres“
Obrázek

Pěkný večer
PH
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Cestujici z BpH » pon 23 pro, 2019 4:24 pm

Děkuji za info máme vozy Lima 9301 a 2x Lima Orient-Express Wagen 2x Lima Orient-Express Speisewagen jsou to ty na prvním obrázku jen vy jich mate nějak málo my máme sadu 5 ks
Cestujici z BpH
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20 pro, 2019 3:30 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod radeksindy » pon 23 pro, 2019 6:06 pm

Upozorňuji, že vozy LIMA nemají s Orient Expresem nic společného. Jedná se o velmi staré, zkrácené a zjednodušené vozy základního typu tzv. Pullmanů - Fleche d'Or. Tyto vozy pro Orient Expres vyrobeny nebyly a na Orient Expresu nikdy nejezdily. Druhá věc je, že k nám sice Orient Expres zajížděl, ale jen jeho větev. Šlo o některé vozy přecházející z hlavní větve, které byly na našem území řazeny mezi další rychlíkové vozy. Nejednalo se o ucelené vlaky složené výhradně z CIWL vozů.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Cestujici z BpH » pon 23 pro, 2019 6:34 pm

Děkuji za info , tak nějak mně ani synovi to nevadí vagony jsou to hezké a pokud někdo není znalec stejně prd pozná. Chceme a budeme stavět pro svou radost ne proto abychom měli vše nej . Rozhodně to je drahá pro synka a tátu aby je k sobě pojilo něco vic než jen krevní pouto a ne na veřejnou prezentaci. Jednou čas ukáže .
Cestujici z BpH
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20 pro, 2019 3:30 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Ruda72 » pon 23 pro, 2019 7:15 pm

Cestujici z BpH píše:Děkuji za info , tak nějak mně ani synovi to nevadí vagony jsou to hezké a pokud někdo není znalec stejně prd pozná. Chceme a budeme stavět pro svou radost ne proto abychom měli vše nej . Rozhodně to je drahá pro synka a tátu aby je k sobě pojilo něco vic než jen krevní pouto a ne na veřejnou prezentaci. Jednou čas ukáže .


Musím říci, že moc nechápu lidi, kteří se nejdříve zeptají a když jim někdo popravdě odpoví (viz Radeksindy), tak se urazí. Nikdo Vám přece nebrání stavět si co chcete a jak chcete. Ale ptal jste se jakou lokomotivu dát k vozům CIWL. Ovšem mít velmi levné hračkářské, zcela vymyšlené vagony a chtít k nim originální lokomotivu mi nedává žádný smysl. Tyhle vagony můžete tahat třeba Sergejem nebo vymyšlenou dětskou lokomotivou, je to totiž úplně jedno. Opravdu netřeba žádného odborníka, aby poznal, že tyto vagony nemají s CIWL nic společného. Přeji hodně zábavy při modelaření.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod radeksindy » pon 23 pro, 2019 8:52 pm

Cestujici z BpH: Rozumím, každý má svůj pohled na modely a každému dělá radost něco jiného. Ale ve vašem případě se nemá smysl se pídit po nějaké správné lokomotivě. Každá lokomotiva bude "správná", pokud synkovi udělá radost.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Colonel32 » pon 23 pro, 2019 9:30 pm

Cestujici z BpH píše:Děkuji za info , tak nějak mně ani synovi to nevadí vagony jsou to hezké a pokud někdo není znalec stejně prd pozná. Chceme a budeme stavět pro svou radost ne proto abychom měli vše nej . Rozhodně to je drahá pro synka a tátu aby je k sobě pojilo něco vic než jen krevní pouto a ne na veřejnou prezentaci. Jednou čas ukáže .


Musím říct, že když čtu váš příspěvek, tak vyloženě lituji času, který jsem hledáním odpovědi na vaši otázku obětoval.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Cestujici z BpH » pon 23 pro, 2019 9:36 pm

Omlouvam se jestli jsem někoho pobouřil. Nebylo to mým cílem a uražen rozhodně nejsem. Napsal jsem na rovinu že se ve vlacích nevyznám a chci poradit. Jsem ve stadiu kdy můj kluk (6 let) chce vláčky. Jeho táta o tom nic neví proto se ptá hledá inspiraci kde se dá . Nikde není napsané že casem nepořídíme nějaké pořádné. Prostě vše zaleží na okolnostech. Každý rozumný člověk pochopí že je nerozum do něčeho nacpat 50 tisíc aby to leželo bez užitku. Ale přeci jen děkuju za radu.
Cestujici z BpH
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20 pro, 2019 3:30 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod JOHNZ » čtv 26 pro, 2019 10:51 pm

Klukovi 6r kúpte drevenú vláčkodráhu z IKEA, kľudne nejakú väčšiu sadu, urobí to viac úžitku za menej peňazí, bude si to môcť sám stavať a prestavovať a Vy sa nebudete musieť o nič báť. A až ho to omrzí, možno to ešte niekde udáte.

Ak trváte na modelovej železnici, kúpte mu k českej krajine tú "363 129 MTB" (takto to dajte do Googlu), model vzhľadovo za moc nestojí, ale na Vaše účely vyhovie. Alebo to ešte spojte s výletom a vezmite synka na burzu v Prahe (býva to v sobotu doobeda, je na pol ceste od Hlavního nádraží na Masaryčku, miesto a termíny viď pragomodel.cz) a skúste tam zohnať nejakú 754, ak to chcete správne tak modrú s bleskom, googlite "754 058 roco". A keď už tam budete, možno zoženiete aj ďalšie tie Lima vozne na OE, minimálne raz som ich tam videl. Alebo tam kúpte nejakú starú PIKO/Gutzold veľkú paru, nemeckú alebo akúkoľvek. Vyzerajú nádherne a nestoja moc, akurát si vyskúšajte či jazdí, skúšobná koľaj je naboku nad schodami. Digitalizovať predpokladám beztak nebudete. Akurát sa pripravte na skoré vstávanie (má zmysel tam doraziť najneskôr tak do 10:00) a dav ľudí (čím neskôr tam dorazíte, tým väčší bude).
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pát 27 pro, 2019 6:24 pm

Pro 6letého kluka už je nějaká vláčkodráha škoda. Do 363 bych taky nešel - jsou tam hodně křehké sběrače a ty by nepřežily asi ani den. Ale mašinky od PIKA jsou poměrně odolné a i vypadají docela dobře.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Orient Express CIWL a vše kolem něj

Příspěvekod Cestujici z BpH » sob 28 pro, 2019 9:57 am

Mlady je opatrný a už se snaží lepit domky z abc a docela mu to jde a baví ho to. Ty Piko věci jsou dobrý nápad jen se teda zeptám co z těmi Pulmany prodávat to nebudu už kvůli tomu že se mi to líbí jen když nejsou pro orient expres co s nimi ?Je nějaké využití ? Přelakovat cokoliv na něco jiného není vůbec problém . Orient expres si tedy pořídím pro sebe ten co má vyjít příští rok už mám předobjednávku.
Cestujici z BpH
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20 pro, 2019 3:30 pm

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků