Venice Simplon-Orient-Express

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Venice Simplon-Orient-Express

Příspěvekod radeksindy » pát 01 říj, 2021 10:22 am

Je to můj první vagon od Rivarossi a dovolím si lehký náhled. Chtěl jsem Orient Express, co byl v Praze a asi ho mám. Tedy typ vozu s číslem vozu 3674 ano. Zbytek je bohužel pouhá fikce. První velkou viditelnou nesrovnalostí je počet oken (obdélníkových). Originál 7 oken, model 6. Originál má na celé střeše vzdušníky, model jen na koncích. Poslední co také upoutá na první pohled, jsou doplňující malůvky na bočním „billboardu“ Venice Simplon-Orient-Express. V originále celkem vkusné podtržení v barvě nápisu, ale na modelu „velikonoční omalovánky“. Třeba je to i v originále, jen jsem nenašel ty správné zdroje…


Protože stejně jako mnoho jiných modelů vozů CIWL a jeho nástupců, je to jen "ojebávka" a tahadlo peněz z peněženek a ne model skutečného vozu. Ve skutečnosti je vůz přestavbou celokovového jídleního vozu typu WR56, který třeba dělá LSModels. Aby skutečný vůz "ladil" s ostatními vozy a působil dostatečně luxustně, dostal třeba oválná okna na krajích jako vozy typu Pullman. Rivarossi model vykouzlil právě z Pullmanu typu Fleche d'Or, který má osm oddílových oken v bočnici a kromě spodku nemá nic společného původním WR56. Proto nesedí třeba větrače na střeše, čela vozu atd.

o přítomnosti HR4320 v Čechách jsem nenašel záznam…


Pokud jde o nostalgické vlaky, tak je to správný závěr. Nepatří a nepatřil totiž VSOE a v jeho soupravách nejezdil. Je to původní Pullmann přestavěný nejprve na jídelák, později na servisní vůz, byly v něm sprchy a podobné věci a patřil pořád CIWL-T. Později byl odprodán jinam. Pak už byl v děsném stavu a nejezdil. K nám se ale přesto dostal - nejprve do Velenic na opravu a později snad do dílen do Krnova. Už asi léta se někde válí, bůhví v jakém stavu.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Venice Simplon-Orient-Express

Příspěvekod LukasP » úte 26 říj, 2021 8:36 pm

Nejspíš to patří do rubriky podklady, ale k vzhledem k tématu složení expresů (vozů) si to dovolím dát zde. Našel jsem ofocenou stránku (staženo zřejmě z stummiforum.de). Je zde popsáno složení některých expresů před 1. světovou válkou a v meziválečné době, včetně přímých vozů do Karlových Varů a Prahy. Na druhém obrázku je pak složení Orient expresu Paříž - Istanbul/Atény, včetně vozu z Prahy do Istanbulu. Omlouvám se za kvalitu.
Přílohy
Vozy CIWL - Praha, Karlovy Vary.jpg
Orient Express -řazení, vozy z Prahy a Berlína.jpg
LukasP
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 07 úno, 2019 7:37 am

Re: Venice Simplon-Orient-Express

Příspěvekod hrboun » pát 12 lis, 2021 2:57 am

Dobry den driv jsem na netu viděl teakovy vagon Ciwl s ceskym napisem luzkovy vuz
Bylo to spojeni Zlin- Praha
Nemate nekdo tu fotku nebo odkaz nemohu to najit.
hrboun
 
Příspěvky: 123
Registrován: pát 02 bře, 2012 5:15 pm
Bydliště: Brno

Re: Venice Simplon-Orient-Express

Příspěvekod hrboun » sob 13 lis, 2021 1:37 pm

Tak jsem to nasel
Přílohy
1FAC82A8-9E4F-4BE7-81BD-62AED3AFB5D4.jpeg
hrboun
 
Příspěvky: 123
Registrován: pát 02 bře, 2012 5:15 pm
Bydliště: Brno

Re: Venice Simplon-Orient-Express

Příspěvekod A2C » pon 15 lis, 2021 12:03 am

Tak to je nádhera, ktorý model sa na to dá použiť? A bude mať niekto tiež záujem, že by sme si dali spraviť konverznú sadu?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Mcx a 10 návštevníků