Novinky H0 2020

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Stanin » úte 02 čer, 2020 10:19 am

vvitty píše:
Aleson píše:To už zas patří asi spíš do "vlků-plků", ale já dost dobře nechápu, proč MTB jako překvápko zvolí mašinu, která je na trhu dobře zpracovaná, místo třeba nulkové Bobiny, nebo Pielsticka .. :?: . :roll:


Jestli to nebude tim ze ta masina na trhu v podstate realne neni, alespon soude podle cen za ktere ji lidi kupuji na burze a bazarech.

Asi tak... Ne kazdy aktivne "modelaril" (ok tak sbiral modely) v dobe, kdy Roco valilo na trh barevne mutace brejlovcu, ktere by ho dneska oslovili. Ty se dnes bohuzel daji sehnat za silene castky, pokud vubec. U MTB je sance, ze mutaci bude dost a nebude to tempem jedna za rok. Bohuzel z nahledu to vypada, ze to strika ta sama firma, co bardotky. Techimage asi nestiha skrze laminatky.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod PavelGregora » úte 02 čer, 2020 10:25 am

Co tak koukám na ty Brejlovce MTB, tak se nemohu zbavit dojmu, že H0 forma je vytvořena z 3D modelu, který použili před mnoha lety ve velikosti TT a neměli sebemenší snahu opravit alespoň ty nejvýraznější tvarové chyby. Zejména naprosto zprzněné brejle. Je to opravdu k vzteku. MTB umí narozdíl od Roca vydat spoustu zajímavých barevných mutací, ale bohužel na velmi špatném modelu.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 02 čer, 2020 10:39 am

Nevypada to nejlip a budu doufat, ze Roco udela aspon nejakou 750, ale je pravda, ze prototypu a prvni serie bychom se od Roca asi nedockali. Pritom kyklop vypada dobre co do tvaru i barev, ale tohle vypada spis jako neco jako brejle se zamlzenym sklem... skoda.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 02 čer, 2020 10:49 am

Ja zase ČD - 285, 346, 371, což se MTB nesmí nikdy dozvědět :D
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod sidlo » úte 02 čer, 2020 10:50 am

Dokud bude ROCO postupovat stylem
Obrázek
tak tu bude stále dost místa pro jiné výrobce.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod look23 » úte 02 čer, 2020 2:22 pm

74alex píše:Viděl ten člověk někdy Brejlovce?
https://www.mtb-model.com/pages/product ... meritko=H0


Spíše je největší problém, ta hrozná nekoncepčnost.
Na webu modely.biz se píše:
Brejlovci v HO od MTB Model
Ještě v tomto týdnu obdržíme novinkové modely 753 006 ČD, 750 235 ČD, T478.3266 ČSD, T478.3064 ČSD a T478.3001 ČSD. Fotografie vyměníme za nové poté až modely dorazí.

Na ohlášené modely se čeká věky a tohle pod pukličkou je rychle.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Aleson » úte 02 čer, 2020 2:27 pm

Já tedy nevím, ale rozhodně nepreferuju kvantitu před kvalitou a z mého pohledu by ca 2 nové lokomotivy za rok byly až až. Chápu, že prodejci to vidí jinak. Ale z důvodů finančních i časových je už letošní "kavalkáda" Laminátka-Singrovka-Kyklop-asi Orchestrión-a možná další Laminátka + nějaké vozy .... a teď ještě Brejlovci ? :evil: - trochu náročná. Před časem byl skoro zázrak, když se objevil nějaký model ČSD/ČD za několik let, teď je modelů záplava - a všeho moc škodí :!: Pořád nejsem jen sběratel, ale modelář ( aspoň doufám) a s každým modelem si chci trochu pohrát. Dolepit doplňky, občas něco dobarvit, osadit dekodér, doladit jízdní vlastnosti, trochu to projet .... Když mi leží na stole 5 mašin v krabicích za víc jak 30 litrů, které jsem po koupi nestihl ani rozbalit, už mě to ani netěší, protože nestíhám. Ale když si model nekoupím hned, už si ho možná nekoupím vůbec, protože nebude .... :| A taky je pryč takové to těšení se, co by se mohlo třeba objevit ... možná před Vánoci ..... A tím se (aspoň pro mě) ztrácí kouzlo tohoto koníčka .. Z pohodového modelaření se stávají nákupní dostihy a stres z toho, jestli si tenhle model ještě koupit a nebo už ne, kdy bude čas ho dodělat a třeba i kam ho dát ...... :?
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Charlie » úte 02 čer, 2020 4:59 pm

...mám z toho úplně stejnej pocit jako Aleson a to už jsem letos jeden kousek co jsem chtěl, prošvihl.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod jirkan » úte 02 čer, 2020 5:11 pm

Plně souhlasím. Ještě si pamatuju, jak jako kluk jsem měl dohodu s rodiči, že v rámci různých dárků ke všem možným příležitostem to budou max. 3 lokomotivy ročně a úplně to stačilo. A radosti bylo spousta.. :D
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod A2C » úte 02 čer, 2020 8:43 pm

Úprimne, Okuliarniki od MTB ma nechávajú chladným, nie len preto že je čas krízy, veľa ľudí ešte príde o miesta a tak treba šetriť financie, ale aj preto, že keby MTB urobilo T478.4 bordovú ako som prepásol od Roco tak by to spolu ani neladilo.
+ tento rok som už vyčerpal jednak limit na diely ale súčasne konečne som kúpil na zákazku robený Kafemlejnek a k tomu aby mu nebolo smutno Rivarossi Big Boy a v programe je M240.0 na ktorú čakám, T499.0 ktorú som objednával už v Novembri 2018 a konečne najväčšia radosť roka S499.0 od Piko.

Aj keby MTB urobilo ďalší špičkový model (o čom sa dá snívať a ja dúfam že T499.0 bude to najlepšie čo doteraz vyrobili) jednoducho plán je naplnený. Nebudem už špekulovať o takej M262.0, nebodaj M286.0 či iných motorákoch. To by som tento rok už slušne prepálil.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod viky » úte 02 čer, 2020 9:00 pm

Brejlovci od MTB, to je teda síla.
Stejné modelové zpracování jako u Esa.
Čelo (brejle) je úplně mimo po vzoru TT.
To si opravdu nedají ani trochu záležet na partiích čelních oken, když dlouho vědí že v TT je to blbě.
Schválně koukněte na stránky MTB, loko 753 006 na čelník.
Jaký je rozdíl mezi modelem a předlohou???
To jsou jen nepodstatné detaily ale pro mně zásadní.
Mtb má lepe provedené závěsky proti Rocu ale čelo neskutečně degraduje model.
Za mně veliké zklamání.
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Vážňas » úte 02 čer, 2020 11:16 pm

Aleson píše:letošní "kavalkáda" Laminátka-Singrovka-Kyklop-asi Orchestrión-a možná další Laminátka + nějaké vozy ...- trochu náročná


Nás třeba z této kavalkády všechno mine. Elektrickou trakci si dovolit na kolejišti z konstrukčních důvodů nemůžeme a jen tak pro parádu si elektrickou lokomotivu kupovat nebudeme, singrovku už máme odhadem cca 10 let (taky má za sebou 2 modernizace), kyklop jako prototyp jde mimo nás a orchestrióna máme modernizovaného od Bramosu, takže Roco i MTB nás nechávají klidnými...

Tím, že od začátku stavby kolejiště a modelaření (cca rok 2005) s tátou jedeme čistě a ostře jen ČSD a 70. léta, jsme za ty roky se "nastřádali" dostatek vozidel na to, abychom 95 % novinek poslední doby kupovat nemuseli. První nákup továrních modelů po dvou letech byly "ypsilony" s černým podélníkem od Tilligu, abychom mohli dát sbohem "Schichtům" a pak "sergej" od Pika...

Pro tento rok nás z velkého množství novinek zaujaly jen 3 věci: Baim, "malý hektor" od Pika (musíme počkat na vhodný nátěr) a obnovení výroby "brejlovců"...

Dokud Roco neohlásilo obnovení výroby, ze zoufalství jsem spřádal plány na jeho výrobu buď z odlitku nebo výlisků ČS - Train, protože dávat za něj v aukci 8 tisíc (rekord jsem viděl 10,5 tisíce) na Aukru mi přišlo jako kravina...

Teď, když se vynořilo MTB dokonce se zástupcem první série, se asi na Roco vykašleme a půjdeme do MTB. Ty blbě tvarované obroučky v jízdě na šestivozovém rychlíku na vzdálenost 1,5 metru na našem kolejišti fakt nepoznáme a laická návštěva to teprve nepozná...

Co by nás teď velice potěšilo by byly smíchovské vozy Ba/Bac/Bai od IGRA - modelu. Xkrát avizovány, xkrát odloženy. Jestli nebudou do konce roku, asi uděláme kšeft Molatovi...
ČSD dvou časových období:
1968-72
1976-80
Vážňas
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:28 am
Bydliště: Kladno

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod JaroHo » stř 03 čer, 2020 10:47 am

na ty aukce jsem koukal a dost mi to smrdí
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod novk2007 » stř 03 čer, 2020 5:27 pm

Jeden malý dotaz . Nedalo by se to pilníčkem dotvarovat? přibyli na stránkách nove barevne varianty . Mtb upravilo fotky . Dalo fotky z boku takže už nejsou vidět ty hranatá okna. Je vidět že asi Majitel firmy čte tuto diskuzi.
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod ostradik » čtv 04 čer, 2020 6:20 am

Z těch fotek co jde vidět tak aby to vypadalo trošku k světu musely by se upravit jak čelní okna tak i ty boční. Zatímco brejle udělal klasicky ploché tak jako v TT nebo v N tak boční okna udělal podměrečné.
A při tom stačilo zvednout prdel ujít 500 metrů a brejlovce si odměřit. Nebo se zeptat jestli někdo třeba nemá přesný výkres na boudu ( když už teda oměření skutečné lokomotivy je evidentně sprostý pojem)
Tohle je prostě promarněná šance a megahůj pod úrovní molatoodlitků.
Ho patláma patláma
Uživatelský avatar
ostradik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 úno, 2009 2:46 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků