Zákazník versus výrobce

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod jirkan » pát 29 lis, 2019 3:39 pm

A ještě poznámka - proč teda nikdo kromě MTB nepustil do světa aspoň bobinu nebo šestikoláka, když pojezdy na ně v podstatě všichni mají.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod novk2007 » pát 29 lis, 2019 4:47 pm

To máš marný ,to máš marný , neb také Tomáš Marný. je až neuvěřitelné jak někteří jedinci dokážou tak dlouhou dobu mluvit jen o hov.... . Když ten model chci , koupím ho to je snad jasné ne. I modely od větších výrobců mají dost chyb .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod HonzaM » pát 29 lis, 2019 5:45 pm

hummus píše:Já si nepamatuju, že by nějaký výrobce stáhl připravovaný model kvůli tomu, že ho předěhlo MTB. Peršingy od A.C.M.E. by podle informací z tohoto fóra měli být v prodeji v příštím roce.

Nevím jak v jiném rozměru, ale v N se to stalo, Kühn zrušil připravenou výrobu již ohlášeného Brejlovce, když s ním přišlo MTB. Trix Brejlovce vyrábí, technicky i provedením o třídu až o dvě výš, ovšem moc jich neprodají. Ona kvalita něco stojí, z toho ale plyne méně zájemců ochotných za kvalitu zaplatit. A výsledek je jasný. Na modulovce nám jezdí výhradně Brejlovce od MTB, k plné spokojenosti. Trixe si raději nechá každý doma (pokud ho vůbec koupí). Na takový trh se moc světových špičkových výrobců nepožene, bez ohledu na to zda tu nějaký výrobce jako MTB je.
Trix toho Brejlovce udělal limitovanou sérii a jak se můžeš na internetu přesvědčit, leží to u českých prodejců na skladě. Většina modelářů co znám si raději koupila MTB. S tím se musíme smířit, i když se Ti to nelíbí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod jirkan » sob 30 lis, 2019 10:07 am

Jsem fascinován, co vše lze vyčíst z pětiřádkové specifikace ------
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod hummus » sob 30 lis, 2019 6:14 pm

mikinko píše:… A aj cena je veľmi dobrá. Zvuková verzia je len o pár desiatok € drahšia ako zvukové modely iných výrobcov .... A za dobrú kvalitu si človek rád tých pár € priplatí ....

To je fakt, o pár desítek € dražší. Celkově skoro o 80€ dražší, než zvukové modely jiných výrobců.
Dnes na burze již byla k vidění. Velmi pěkný model. Celkově kvalitnější, než makety od Atlasu.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod Barrymonter » sob 30 lis, 2019 6:26 pm

Kde sa dá objednať model laminatky od Techimage?Dik
Barrymonter
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03 dub, 2019 1:15 pm

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod Ruda72 » sob 30 lis, 2019 9:45 pm

nějak nemohu najít stránku IS model, můžete mi poradit odkaz? díky moc
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod hummus » sob 30 lis, 2019 9:46 pm

mikinko píše:No, keď si zoberiem, koľko mala stáť 380-tka od Roco, koľko stoja IS model. Lebo zas TI asi nemôžeme porovnávať s veľkosériovou produkciou Roco, PIKO, ... DB mašín ... Na koľko ta výjde gorila ACME keď si do nej dáš kvalitný zvuk od Jaceka ? Podľa foto je model skutočne spracovaný detailne vrátane leptaných doplnkov ... takže pokiaľ budú kvalitné jazdné vlastnosti tak môj názor je ten, že tú hodnotu to má ...

Hele, srovnáváš s nimi MTB, tak s nimi srovnávej i TI :lol:
Model S489.0 je opravdu hezký, ale je potřeba si přiznat, že rozhodně patří mezi ty dražší. Ta lokomotiva za ty peníze určitě stojí, ale pro mě je cenově tak na hraně toho co bych za střídavou lokomotivu byl ochotný dát. Uvidíme. Jestli najdu zbytečných devět tisíc, tak bych si jednu koupit mohl :D
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod Ronoath » ned 01 pro, 2019 10:28 am

Mikinko: S tou Igrou si nejsem tak jistý. Koupil jsem si služební vůz ČD D a naštval mě, jako žádný jiný model. V recenzi "bajek" zde na serveru - http://www.modely.biz/magazin/clanek-os ... u-podruhe/ se totiž dočteš, že větší nárazníky mají kulatou díru a dávají se na hranatý čep. Říkal jsem si "okay, to bylo u bajek, u D to bude upraveno" - a houby. Navztekal jsem se jako nikdy! Žádná změna oproti recenzi, a kdy vyjel ČD D? Takhle si "snahu výrobcu model urobiť čo najlepšie" (citováno z tvého příspěvku) nepředstavuji... Pro mě bude Igra velkou otázkou, zda od nich ještě něco koupím. Jenže - když nad tím uvažuji, byl jsem někdy plně spokojen se zakoupeným modelem? Vlastně až teď: pára Roco OBB 38.4110 opravdu nemá chybu. Na všech Zamračených, brejlovcích a ostatních loko vždy byl nějaký opruz: špatné jízdní vlastnosti, chyby v potisku, nástřiku napříč výrobci. Pokud jsem správně pochopil pohled na věc prezentovanou v tvých příspěvcích, po reklamaci první zamračené 751.041 od Roco bych měl na ně kašlat? Nekoupit 754.058, dvě T478.1, 753.193?

Vše je jen o míře, kterou je každý ochoten akceptovat. Já nemám rád Igru, ty zase MTB - ale to by neměl bránit zajít společně na pivo :lol:

Trochu mi firma MTB a pohled na ni tady připomíná servery petrolheady a flame na Škodovky :roll:
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod jirkan » ned 01 pro, 2019 2:49 pm

No tak konkrétně u těch Baiek a služebáků je problém s nárazníky jen to nejmenší. Ale pokud musím u vagónu předělávat návalky a dobastlovat spřáhla tak, aby to připomínalo krátké spojení a aspoň přibližně seděla výška spřáhla aby to šlo spojit mezi sebou a případně aspoň k některým lokomotivám, tak to mi vadí daleko víc. A nakonec to vnitřní osvětlení si musíš dokoupit komplet a ještě bastlit se sběrnými plechy, aby spolu s dalšími šla dosáhnout ta práva viz nahoře....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků