820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod A2C » pon 24 srp, 2020 9:07 am

elvis.jarous píše:nezpozorovali jste u některých strojů MTB že bzučí? Kyklop, dneska jsem projel jedno kolečko se singrovkou, a obojí mají Zimo dcc...


Takmer u všetkých, myslím si, že by to mohla byť dajaká cievka ak tam je, alebo potom zle odpeptaný spoj či niečo zle priletované.
Ale ešte som nemal čas sa v tom hrabať, naviac môj jediný model, Kyklop tým netrpí tak som v kľude.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod radula63 » pon 24 srp, 2020 11:17 am

A2C píše:
elvis.jarous píše:nezpozorovali jste u některých strojů MTB že bzučí? Kyklop, dneska jsem projel jedno kolečko se singrovkou, a obojí mají Zimo dcc...


Takmer u všetkých, myslím si, že by to mohla byť dajaká cievka ak tam je, alebo potom zle odpeptaný spoj či niečo zle priletované.
Ale ešte som nemal čas sa v tom hrabať, naviac môj jediný model, Kyklop tým netrpí tak som v kľude.

Všechny modely od MTB NEMAJÍ žádné součástky mezi dekodérem a motorem, tj. není žádné odrušení motoru (odpory, cívky, kondíky apod.) . Mezi paticí a motorem je přímé spojení. Odrušení se pro analog řešívalo součástkami na analogové propojce, nyní (několik let) jsou na propojce namísto tlumivek v cestě k motoru jen odpory s nulovým odporem.

Bzučení v DCC lze eliminovat nastavením dekodéru - opakovací frekvence, rozjezdová křivka apod... Sám jsem dosud řešit nemusel, mne modely v TT jezdí v klidu bez bzučení na origo nastavení dekodéru. Jen vím, že někteří to v cévéčkách přenastavují.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod A2C » pon 24 srp, 2020 12:22 pm

radula63 píše:Všechny modely od MTB NEMAJÍ žádné součástky mezi dekodérem a motorem, tj. není žádné odrušení motoru (odpory, cívky, kondíky apod.) . Mezi paticí a motorem je přímé spojení. Odrušení se pro analog řešívalo součástkami na analogové propojce, nyní (několik let) jsou na propojce namísto tlumivek v cestě k motoru jen odpory s nulovým odporem.

Bzučení v DCC lze eliminovat nastavením dekodéru - opakovací frekvence, rozjezdová křivka apod... Sám jsem dosud řešit nemusel, mne modely v TT jezdí v klidu bez bzučení na origo nastavení dekodéru. Jen vím, že někteří to v cévéčkách přenastavují.

Ja ale počujem bzučanie ihneď po posadení modelu na koľaje, neviem prečo to tak je, žiadna funkcia nie je zapnutá, mašina je v kľude.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod Sandy » ned 13 zář, 2020 12:05 pm

Stavebnice Balmů již nejsou k dostání. Bohužel. Protože to, co jsem předvedl při nástřiku, je na vyloučení z komunity fandů modelové železnice.
Pokusím se někde vyžebrat náhradní skříň....
BFalm jakž takž :
Přílohy
P9133563.JPG
Fáze hledání slepých cestiček....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod JaroHo » ned 13 zář, 2020 12:13 pm

A2C píše:
radula63 píše:Všechny modely od MTB NEMAJÍ žádné součástky mezi dekodérem a motorem, tj. není žádné odrušení motoru (odpory, cívky, kondíky apod.) . Mezi paticí a motorem je přímé spojení. Odrušení se pro analog řešívalo součástkami na analogové propojce, nyní (několik let) jsou na propojce namísto tlumivek v cestě k motoru jen odpory s nulovým odporem.

Bzučení v DCC lze eliminovat nastavením dekodéru - opakovací frekvence, rozjezdová křivka apod... Sám jsem dosud řešit nemusel, mne modely v TT jezdí v klidu bez bzučení na origo nastavení dekodéru. Jen vím, že někteří to v cévéčkách přenastavují.

Ja ale počujem bzučanie ihneď po posadení modelu na koľaje, neviem prečo to tak je, žiadna funkcia nie je zapnutá, mašina je v kľude.


Jak píše kolega, dám na koleje a bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :idea:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod JaroHo » ned 13 zář, 2020 12:14 pm

Sandy píše:Stavebnice Balmů již nejsou k dostání. Bohužel. Protože to, co jsem předvedl při nástřiku, je na vyloučení z komunity fandů modelové železnice.
Pokusím se někde vyžebrat náhradní skříň....
BFalm jakž takž :


Odbarvit to nejde?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod Sandy » ned 13 zář, 2020 12:39 pm

elvis.jarous píše:
Sandy píše:Stavebnice Balmů již nejsou k dostání. Bohužel. Protože to, co jsem předvedl při nástřiku, je na vyloučení z komunity fandů modelové železnice.
Pokusím se někde vyžebrat náhradní skříň....
BFalm jakž takž :


Odbarvit to nejde?

Jo, šlo to!
Ale já, který tady radím, čím odstranit akrylátové barvy, jsem byl tak netrpělivý, že jsem si namíchal příliš silný odbarvovací roztok a ještě jsem hezky štětcem přitlačil.... Hlavně na střeše. Skříň vypadá jako když má silnou celulitidu. Něco jsem zakytoval, ale střecha je bez větračů, beze švů. Skříň nemá okapy. Na čelech zmizela přechodová dvířka. Již týden na tom denně hodinu makám, ale pořád je to k pláči.... :roll:
Balm to asi již nikdy nebude.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod radula63 » ned 13 zář, 2020 1:48 pm

Sandy píše:Stavebnice Balmů již nejsou k dostání. Bohužel. Protože to, co jsem předvedl při nástřiku, je na vyloučení z komunity fandů modelové železnice.
Pokusím se někde vyžebrat náhradní skříň....
BFalm jakž takž :

Stavebnice nejsou a nebudou.
MTB stavebnice Balmů v H0 i dlouhých Balmů v TT udělalo jen jako dočasnou a omezenou sérii. Byly to tisíce kusů. Další už nebudou. Proč? To je pochopitelné - výrobce by prodejem stavebnic snižoval prodej hotových kusů. Ze stejného důvodu už před lety zrušil možnost Albíny lokomotivy.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod Sandy » ned 13 zář, 2020 8:21 pm

radula63 píše:Stavebnice nejsou a nebudou.
MTB stavebnice Balmů v H0 i dlouhých Balmů v TT udělalo jen jako dočasnou a omezenou sérii. Byly to tisíce kusů. Další už nebudou. Proč? To je pochopitelné - výrobce by prodejem stavebnic snižoval prodej hotových kusů. Ze stejného důvodu už před lety zrušil možnost Albíny lokomotivy.


Tak, chápu to. Každodenní frustrace z toho, že to někdo dokáže lépe a levněji.... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod wendycrx » pon 14 zář, 2020 4:42 pm

Sandy píše:
radula63 píše:Stavebnice nejsou a nebudou.
MTB stavebnice Balmů v H0 i dlouhých Balmů v TT udělalo jen jako dočasnou a omezenou sérii. Byly to tisíce kusů. Další už nebudou. Proč? To je pochopitelné - výrobce by prodejem stavebnic snižoval prodej hotových kusů. Ze stejného důvodu už před lety zrušil možnost Albíny lokomotivy.


Tak, chápu to. Každodenní frustrace z toho, že to někdo dokáže lépe a levněji.... :roll:


No lépe a levněji..
Ten dotyčný,co s tím rozjel celkem dobrej kšeft ( proč ne, mě to nevadí ) ale nemusí procházet celým výrobním procesem, nemusí platit zaměstnance ani vlastní výrobu onoho bixu...
Tady naprosto chápu postoj MTB...Nebo MTB mělo cenu stavebnice stanovit -200kč oproti hotovému modelu a to by se pak vyplatilo akorát tak modelářům,co chtějí vlastní výtvor.
Na druhou stranu ale nechápu,proč Báňa neni schopen udělat více variant současně.. to samé x mutací lokomotiv a udělá se jen nějaký počet a dost.. pak se ceny šponují až do.....
viz třeba 749 039 nebo Eso ČSD nebo t478 1006 ( 749 006 chce li někdo )....
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod jipol57 » pon 14 zář, 2020 7:23 pm

A dočkám se někdy Balmu ve IV. epoše ČSD?
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod Colonel32 » pon 14 zář, 2020 10:34 pm

Měl jsem dojem, že jednu dobu stál albín totéž co hotový model a dobře si pamatuju, že tu byla spousta naštvaných příspěvků, co je to za drzost to prodávat tak draho, když tam jsou mnohem menší výrobní náklady a proč to neprodává levněji.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod radula63 » úte 15 zář, 2020 6:38 am

jipol57 píše:A dočkám se někdy Balmu ve IV. epoše ČSD?

Určitě. Výrobce bude chtít využít potenciál modelu a časem dodá takřka všechny varianty nátěru.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod Zx1974 » úte 15 zář, 2020 11:01 am

Colonel32 píše:Měl jsem dojem, že jednu dobu stál albín totéž co hotový model a dobře si pamatuju, že tu byla spousta naštvaných příspěvků, co je to za drzost to prodávat tak draho, když tam jsou mnohem menší výrobní náklady a proč to neprodává levněji.


To máš pravdu, že si některí stěžovali. Ale radši bych zaplatil téměř stejnou cenu jako za hotový model, než hotové složitě rozebírat a odbarvovat. Americký Atlas stále prodává albíny. Jen o pár dolarů levněji, ale kdyby o ně nebyl zájem, tak předpokládám, že by je neměli v nabídce.

Kdyby alespoň u motoráků existovala verze bez natištěných inventárních čísel. Ty už by šly řešit obtiskem. A nemuselo by se čekat co pro nás vyrobce připraví.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod A2C » úte 15 zář, 2020 11:44 am

Zx1974 píše:
Colonel32 píše:Měl jsem dojem, že jednu dobu stál albín totéž co hotový model a dobře si pamatuju, že tu byla spousta naštvaných příspěvků, co je to za drzost to prodávat tak draho, když tam jsou mnohem menší výrobní náklady a proč to neprodává levněji.


To máš pravdu, že si některí stěžovali. Ale radši bych zaplatil téměř stejnou cenu jako za hotový model, než hotové složitě rozebírat a odbarvovat. Americký Atlas stále prodává albíny. Jen o pár dolarů levněji, ale kdyby o ně nebyl zájem, tak předpokládám, že by je neměli v nabídce.

Kdyby alespoň u motoráků existovala verze bez natištěných inventárních čísel. Ty už by šly řešit obtiskem. A nemuselo by se čekat co pro nás vyrobce připraví.


Súhlasím, varianta albínov o pár € lacnejšia by bola určite zaujímavá povedzme pri lokomotíve 20-30€ dole
Výhoda pre predajcu že to nemusí skladať, farbiť
Výhoda pre kupujúceho že nemusí karosériu rozšlapať keď chce vybrať okná. Pretože MTB nešetrí lepidlom (pričom ho väčšinou ani netreba) Vyleje to lepidlom a tak okná či zasklenie reflektorov, svetiel tak že skôr zničíte model než ho odstrojíte aby ste mali inú verziu.
Kiež by bola albín varianta M240, pokiaľ nebude tak ju proste nekúpim. Chcem totiž variantu náteru ako M230.5 ale chcem ju ako M240.0 Slovenskú a to viem že mi ju MTB nespraví. Tak buď počkať na albína alebo ju nemať. Takže MTB bude alebo nebude kšeft? :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků