Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod jirkan » sob 06 čer, 2020 8:43 am

Řeklo by se maličkost, ale docela to tahá za uši, když to člověk při pomalé jízdě pozorně sleduje. Nastavit správně dekodér není asi zas tak triviální....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod vorisekml » ned 28 čer, 2020 11:05 am

Na začátku měsíce ke mě doputoval hektor ve verzi DR.
Pár fotek a postřehů...
Zábradlí v místě nad nádrží není pevně fixováno k ochozu/rámu je tam jen jako by vloženo do prohlubenicka ( do jako by jamek, do kterých zapadnou svislice zábradlí). To ovšem nezabraňuje povyskoceni zábradlí a jeho deformaci.
Dost se kritizuje mezera mezi podvozkem a rámem..no mě se zdá OK. Ovšem nezdají se samotné podvozky. Podle mě jsou nízké a působí roztaženým dojmem.
Jízda standard Piko, bzučí jako čmelák od Piko.
Bude potřeba dávat pozor na schůdky na ochoz, je to samostatný díl a je dost forove uchycený.
Hezký je interiér kabiny.
Transparent s číslem je osvětlený.
Fotky večer na rajčeti..........
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod vorisekml » pon 29 čer, 2020 11:21 am

Slibovaných pár fotek....

https://cpavkar.rajce.idnes.cz/Hektori/
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod jirkan » ned 26 črc, 2020 9:43 pm

Dovolil bych se vrátit k BR78 od PIKA. Protože už se objevila i jiná hodnocení, než video plné superlatívů od výrobce nebo od časopisů, které dostali model k testování přímo od PIKA, poohlédl jsem se po jiných zdrojích. Takže shrnuji, co jsem si z toho přeložil pro sebe:
Po optické stránce je model celkem povedený, obecně se předpokládá, že na tom bude lépe, než očekávaný konkurent od Matrixu.
Jízdní vlastnosti v analogu optimisti označují za mizerné, při pomalé jízdě jsou zřejmé poskoky. Při větší zátěži motor zůstane stát, kola se neprotáčí. Dobrý základ pro častou výměnu motorů...
V digitálu jsou jízdní vlastnosti jen o málo horší, pomůže ale prý si trochu pohrát s nastavením CV. Lepší výsledky se dostaví při výměně dekodéru za LENZ nebo ZIMO.
Tovární zvuk má sice 28 funkcí, bohužel se jaksi nezdařilo nastavení počtu výfuků na otáčku. Není to těch kolegou výše zmíněných 5, na některých videích se mi jich podařilo napočítat až 9 v závislosti na rychlosti jízdy.
Na továrně ozvučený a digitalizovaný model celkem síla.
Vypadá to, že soudruzi z NDR někde udělali chybu....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod Adam_B » pon 27 črc, 2020 6:52 am

jirkan píše:Dovolil bych se vrátit k BR78 od PIKA. Protože už se objevila i jiná hodnocení, než video plné superlatívů od výrobce nebo od časopisů, které dostali model k testování přímo od PIKA, poohlédl jsem se po jiných zdrojích. Takže shrnuji, co jsem si z toho přeložil pro sebe:
Po optické stránce je model celkem povedený, obecně se předpokládá, že na tom bude lépe, než očekávaný konkurent od Matrixu.
Jízdní vlastnosti v analogu optimisti označují za mizerné, při pomalé jízdě jsou zřejmé poskoky. Při větší zátěži motor zůstane stát, kola se neprotáčí. Dobrý základ pro častou výměnu motorů...
V digitálu jsou jízdní vlastnosti jen o málo horší, pomůže ale prý si trochu pohrát s nastavením CV. Lepší výsledky se dostaví při výměně dekodéru za LENZ nebo ZIMO.
Tovární zvuk má sice 28 funkcí, bohužel se jaksi nezdařilo nastavení počtu výfuků na otáčku. Není to těch kolegou výše zmíněných 5, na některých videích se mi jich podařilo napočítat až 9 v závislosti na rychlosti jízdy.
Na továrně ozvučený a digitalizovaný model celkem síla.
Vypadá to, že soudruzi z NDR někde udělali chybu....



model BR 78 od pika mám v digitální verzi. Opravdu spoustu lidí chválí dobré zpracování modelu. Bohužel model je špatně zpřevodovaný nebo je tam špatný motor. Nicméně když dám před lokomotivu prst, tak se kola protáčet začnou. Hlavní kritika je na pomalou jízdu modelu a případné zrychlování/zpomalování, kdy bohužel model sebou viditelně škube. Nadruhou stranu v moment kdy model rozjedu, tak přibližně od třetiny model jede opravdu krásně a tiše (dokonce lze přirovnat tichost jízdy k Roco BR 85, naopak Roco BR 64 i nová Roco 86 bezproblémů piko přehluší).
Zatím nejlepších výsledků někdo na německém fóru dosáhl použitím ZIMO dekoderu po několika testech a zveřejnil i nastavení CV.
Pro milovníky DR jedině doufat, že piko zasáhne. Pak jedině vyzkoušet na prodejně a nebo pořídit MäTrix, kdy spousta lidí chválí poslední produkce parních lokomotiv a má dobrou zkušenost, ikdyž jsou tam známe nedostatky jako např. výška nárazníků...
Nákup se doporučuje pouze po jízdním testu u prodejce, aby jste věděli, co kupujete.
Adam_B
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod jirkan » čtv 30 črc, 2020 9:24 am

´Tak jsem viděl několik videí od lidí, kteří si sami osadili 78 dekodéry Zimo, a zdá se, že je to z úplně jiného světa. Jen je asi nutné trochu si pohrát s nastavením CV řízení motoru. Lokomotiva jede pak i krokem na FS1 plynule.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod vorisekml » úte 23 úno, 2021 5:42 pm

Chci se zeptat zda někdo nemá odkaz na volně dostupné jízdní řády z dob DR(DDR). Jde mě především o region Sasko...
Google našel jen odkazy na aukce....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod jirkan » stř 24 úno, 2021 12:39 am

Možná by to bylo i do novinek 2021....

https://www.youtube.com/watch?v=6SWeKILXW7w

Další pára od Pika, tentokrát čistokrevná DR.
Na úvod i několik krásných fotek z reálného provozu.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod jirkan » stř 24 úno, 2021 2:21 am

jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod vorisekml » čtv 06 kvě, 2021 11:37 am

Auhagen už uvedl do prodeje dvě hezké stavebnice.První je lanový nakladač T172. Vše z plastu, žádný papír. Čistě lisováno, potištěno, žádné obtisky. Poměrně složitá stavba, ač se zdá že je to malá stavebnička....Jde udělat verze s otevřenými dveřmi a vyklopeným čelním oknem. Cena není lidová, ale plně odpovídá kvalitě provedení. Cena okolo 885,-
A druhá stavenice jsou traťové doplňky - strojní utahovačka, hevery, kleště a jiné. Tahle stavebnička najde využití i u modelářů ortodoxně modelujích ČSD...Cena okolo 600,-
Lepší fotky jsou na stránkách Auhagenu.
IMG_20210506_131102.jpg
IMG_20210506_131106.jpg
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod xmatejx » úte 11 kvě, 2021 8:22 am

Dovolil bych si upozornit na právě probíhající slevovou akci na některé modely PIKO, slevy jsou v rozsahu 20 - 54 %. Za zmínku stojí kupř. isotermní (chladicí) vůz Ibbhss 8366 PIKO 54082 nebo holandský jinak docela drahý PIKO 58930. V těch historických se naprosto neorientuji, je to PIKO Classic, jaká je shoda s originály netuším...
Doplňuji, že MBU doručuje do ČR, silně doporučuji zvolit UPS, nad 300 EUR je "poštovné" zdarma a je to zde do 2 prac. dnů.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod Jindra Charvat » čtv 13 kvě, 2021 1:31 pm

Zvolit UPS ano, nad 300 EUR je "poštovné" zdarma platilo loni. Letos je to bohužel již od 350 EUR jinak za + 9,99 €. Zajímavostí je, že lze zakoupit i Marklina ve slevě (vozy) a při zaškrtnutí patřičného okénka (pozor musí být nulová cena) vymění i kolečka AC za DC. Při dalším nákupu se načítá i bonus...
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod xmatejx » čtv 13 kvě, 2021 1:54 pm

Jindra Charvat píše:Zvolit UPS ano, nad 300 EUR je "poštovné" zdarma platilo loni. Letos je to bohužel již od 350 EUR jinak za + 9,99 €.


Ano, máte pravdu, zvedli limit pro dopravu zdarma na 350 EUR, nevšiml jsem si té změny. Nicméně - nepředpokládám, že si bude v Německu v akci kupovat modelář z ČR jeden vagonek za 14 EUR (ačkoliv při 50 % slevě by byl stále v plusu :) ). Slevové akce u MBU se vyplatí sledovat, průběžné jsou celoročně, ale jsou zhruba tři až čtyři superslevové akce typu importovaného Black Friday a tehdy se dají koupit modely za opravdu velice výhodných cenových podmínek - kupř. kdo se nebojí konverze lokomotiv AC na DC, bývají k mání modely za 25 - 50 % MSRP. S DC je to horší, je třeba být rychlý, jakmile dojde e-mailem avízo o akci, rychle naházet do košíku a dokončit nákup. Už se mi několikráte stalo, že se nejatraktivnější modely vyprodaly jen během chvíle procházení celkové nabídky v akci.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod vorisekml » čtv 13 led, 2022 8:25 pm

Koupil jsem v DE bazaru tuhle armádní IFA. Dotaz - co znamená symbol na dveřích...
Chci ji přestříkat na civilní verzi a nerad bych zničil nějakou raritu....
IMG_20220113_204347.jpg
IMG_20220113_204347.jpg (53.87 KiB) Zobrazeno 3862 krát
IMG_20220113_204343.jpg
IMG_20220113_204343.jpg (123.84 KiB) Zobrazeno 3862 krát
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Vlákno pro fanoušky DR /éra DDR / ep.III-IV.

Příspěvekod JarPi » čtv 13 led, 2022 9:43 pm

Gesellschaft für Sport und Technik, čili něco jako náš Svazarm
Přílohy
Gesellschaft_für_Sport_und_Technik_Symbol.png
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků