Klub snílků

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod Tempotaxi » pon 29 črc, 2019 9:56 am

Zase plodná diskuse na novinky.
Je úplně jedno, kdo co má, nebo nemá. Záleží, zda se dělá sbírka modelů, které pak leží ve vitríně. Nebo zda se bude model provozovat na kolejišti, které zase není nafukovací a nemůže mně zde vše jezdit, co mám ve vitrínkách. Dále jezdit může vždy nějaká epocha, nebo určitá léta, ale nemůžu provozovat celou produkci ČSD a ČD najednou. A dále nemůžu mít všechno, nejsem milionář.
Je plno modelů, které se mně zamlouvají, ale i vitríny jsou prostorově omezené.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4302
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod Brejla » pon 29 črc, 2019 9:57 am

sidlo píše:
Brejla píše:Firmu na tři nesleduji, ale firma na čtyři by to ještě letos stihnout měla 8)

Stanin píše:Toto cekam od Roca. Podle me je to ta novinka, kterou bude muset mit kazdy. :)

Přiznám se, že vůbec nerozumím vašemu nadšení. Katalog ROCO novinky 2019 má 188 stran. Co je na ČSD pro ROCO tak zajímavé, že to má stihnout ještě letos a přitom to nedali do katalogu?


Ono v katalogu nemusí být všechno. A na čtyři není jenom Roco. :P Občas je dobré překvapit. :mrgreen:
Informací už výrobci uniklo docela dost a jen čekám, který prodejce TO jako první dá do předobjednávek :wink:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod ČouĎák » pon 29 črc, 2019 5:16 pm

Docela mne zaráží,že piko Vectron je levnější než M240 a žádná sláva to o proti Vectonovi není.
I to piko je lepší než ten břídil na tři.. :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod Lukas » úte 30 črc, 2019 7:46 am

Hoši, můžete říct co to bude od Roca za novinku ,rikate že se toho provalilo dost uz ale ja nic nevim :roll: ,můžete přiblížit at vim jak mam začít šetřit :D
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod look23 » úte 30 črc, 2019 8:40 am

Lukas píše:Hoši, můžete říct co to bude od Roca za novinku ,rikate že se toho provalilo dost uz ale ja nic nevim :roll: ,můžete přiblížit at vim jak mam začít šetřit :D


Také by mě to zajímalo.
Tipoval bych to jak to tady čtu, tak na 810tku. Navíc by mě zajímal nátěr, snad to nebude ten nejkřiklavější a nejbarevnější.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1175
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod hummus » úte 30 črc, 2019 11:07 am

Já bych věřil i v tu "singrovku" M240.0. MTB ji totiž prodáva skoro o tisícovku levněji než ostatní motoráky. Možná očekávají konkurenci :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod mlha » úte 30 črc, 2019 11:32 am

hummus píše:Já bych věřil i v tu "singrovku" M240.0. MTB ji totiž prodáva skoro o tisícovku levněji než ostatní motoráky. Možná očekávají konkurenci :wink:

Milane, Roco snad není pro MTB konkurence .....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod Jacek » úte 30 črc, 2019 11:37 am

look23 píše:
Lukas píše:Hoši, můžete říct co to bude od Roca za novinku ,rikate že se toho provalilo dost uz ale ja nic nevim :roll: ,můžete přiblížit at vim jak mam začít šetřit :D

A jak by to mohli vědět? Vždy mě fascinují ty zaručené zprávy modelářů co který výrobce chystá. Většinou podložené tím, že "mám kamaráda, který má kamaráda a ten pracuje v Roco nebo Piko, MTB, atd.. Takové řeči se vedly asi 5 roků o čmelácích v TT, dokonce i v písemné podobě od jistého obchodníka, že to stoprocentně bude od Roco do konce roku 2017. No, Roco s TT letos skončilo.

Když jako majitel firmy budete připravovat nějaký výrobek, investujete do toho nemalé peníze a moře času, budete podrobnosti sdělovat podřízeným nebo dokonce pouštět nějaké útržky na veřejnost?
Před lety jeden modelář na burze přiběhl a řekl, že má nové tajné zprávy z pisoárů. Chtěl říct z kuloárů :D 498.1 od Roco tento rok. A půlhodinová vášnivá diskuze o tom, aby trefili správnou modrou.
Dejte to do nějakého vlákna "zbožná přání"
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod look23 » úte 30 črc, 2019 11:43 am

Jacek píše:...
Dejte to do nějakého vlákna "zbožná přání"


To už je - jmenuje se "Klub snílků" a odkaz je u mého příspěvku.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1175
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod Brejla » úte 30 črc, 2019 1:31 pm

Jacek píše:... Když jako majitel firmy budete připravovat nějaký výrobek, investujete do toho nemalé peníze a moře času, budete podrobnosti sdělovat podřízeným nebo dokonce pouštět nějaké útržky na veřejnost? ...


Když jako zástupce majitele modelářské firmy navštívím výrobce drážního vozidla v měřítku 1:1 a nakoupím od něj dokumentaci z vnějšku viditelných dílů drážního vozidla, tak lze předpokládat, že si ji nekupuji pro vyplnění svého archivu.
A přípravy této dokumentace k prodeji se účastní celkem dost lidí. A ne všichni tito účastníci těchto přípravných prací jsou tak disciplinovaní, že nic nevykecají.
A taky se konají jednání se zástupci firem, které výrobcům dodávají výrobní technologie pro výrobu vozidel a pro výrobu těchto technologií je potřeba i část dokumentace finálního výrobku. A když se projektanti nezávazně baví i o dalším a náhodou se domluví, že všichni železničně modelaří a padne zmínka, že zrovna nedávno u nich byli zástupci modelářské firmy a koupili dokumentaci staršího vozidla atd.....
A to stále ještě nejsme u vývojářů u výrobce modelu, kteří se samozřejmě znají s obdobně postavenými kolegy u konkurence. A kdo se občas nechtěně neprokecl nebo nepochlubil, co se mu povedlo :?:
Ono občas stačí mít trochu štěstí a být ve správnou dobu na správném místě.
A to jsme se ještě nedostali ani k těm pisoárům, kde pod tlakem občas taky někdo něco uroní. :mrgreen:

A pokud jsme u toho šetření financí, tak příští rok by mohl být hodně výživný. Pokud to výrobce stihne, tak ta koupená dokumentace naznačuje hodně velkou bombu :!:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod mac » úte 30 črc, 2019 4:45 pm

JJ Brejlo, je to tak jak říkáš, máš přehled. A kdo ví, tak nepoví a ví moc dobře proč.
Jinak Jacku, ještě je do toho vývoje zataženo mnohem více lidí, než si myslíš, takže
ono něco se dozvědět zase není tak nemožná věc. Ale když se řekne ticho, tak se nekecá
a už vůbec to nebudou psát sem! Má to prostě svoje důvody.
mac
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon 25 bře, 2013 4:26 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod Lukas » úte 30 črc, 2019 6:41 pm

Dobře tak když že to tak tajné, tak aspoň kdy to bude oznámené veřejnosti? :D
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: Novinky H0 2019

Příspěvekod RadekTandler » úte 30 črc, 2019 6:57 pm

Brejla píše: A když se projektanti nezávazně baví i o dalším a náhodou se domluví, že všichni železničně modelaří a padne zmínka, že zrovna nedávno u nich byli zástupci modelářské firmy a koupili dokumentaci staršího vozidla atd.....


Moc firem s archivem starších vozidel, kde by si mohli chlapci konstruktéři povídat na pisoárkách o modelaření, už u nás nezůstalo. Třeba to bude nějaká pára z Urqellu. Ta už by v rámci klubu snílků za menší průvan v peněžence stála.
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod Polabský » úte 30 črc, 2019 7:52 pm

No už je nějaký čas, co si do depa přišlo několik firem po sobě oměřit a nafotit nulkovýho a jedničkovýho Čmeláka.
Nebyl problém o tom pomlčet. A nakonec to dopadlo, jak to dopadlo :D
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod jirkan » úte 30 črc, 2019 7:55 pm

Jestli ono to nebude spíš tak, že kdyby tady někdo něco naznačil a ono to pak nevyšlo, tak tu bude padesát stránek ne moc lichotivých komentářů. Takhle je ale možné zaujmout hrdinné stanovisko "Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde". Takže abych to uzavřel, mám na to svůj jasný názor, se kterým hluboce nesouhlasím.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků