Klub snílků

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Klub snílků

Příspěvekod busta » čtv 19 led, 2023 6:38 am

Keď ide o stĺpy trakčného napätia, tak už viac ako dva roky na Slovensku sa vyrábajú. Výrobcom je AK-models a odpovedajú stĺpom používaných v ČeskoSlovensku.
https://akmodels.sk/
Výrobcom je človek, ktorý sa profesne venuje NN a VN sietam. Treba prezrieť.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Klub snílků

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 led, 2023 7:42 am

Velká škoda, že s tím přišel dost pozdě. Původně jsem chtěl stavět stanici Bechyni, ale odrazily mě u zahraničních výrobců ceny a nepřítomnost na našem domácím trhu (bavíme se o modelové velikosti N/1:160).
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod Mcx » čtv 19 led, 2023 8:04 am

Má to pěkné, ale mnohé se dá použít i od Sommerfeldtu a Viessmana, samozřejmě je třeba si odpovědět na mnoho dalších otázek - bude sběrač jezdit po troleji, nebo bude zafixován ve výšce cca 2 mm pod trolejí, neb je názor, že dnešní špičkové modely nemají sběrače které vydrží i ten miniaturní přítlak a styk s trolejí.
No a samozřejmě co chybí u všech jsou věci jako jsou napínače, tam se s drobnou výhradou dá použít napínač pro švýcarskou H0m.
Více jsem se tím zabýval zde:
http://ostramo.parostroj.net/moduly/trakcni_vedeni/trakcni_vedeni.html
Je to sice zaměřeno přednostně na moduly, ale mnoho je použitelné i pro pevné kolejiště a jinak řešené trakční vedení, slovenskou firmu doplním do článku - dík za info
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod sidlo » čtv 19 led, 2023 9:31 am

Nabídku AK-model jsem prošel. Bohužel mi tam chybí nejpoužívanější základní typy stožárů T, B a D včetně výložníků, stejně tak stožáry pro napínače.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod vperlik » čtv 19 led, 2023 2:17 pm

sidlo píše:Nabídku AK-model jsem prošel. Bohužel mi tam chybí nejpoužívanější základní typy stožárů T, B a D včetně výložníků, stejně tak stožáry pro napínače.

Já také nemyslel, že by se 3D-tisklo úplně všechno, i když např. příhradový sloup bych si z resinu představit dovedl, myslím že by byl i dost pevný (ale třeba ty "D" já nepotřebuji, pokud si správně pamatuji, tak na střídavé trakci se asi nepoužívaly). Ale měl jsem na mysli hlavně drobnější součásti, které chybí, nebo pro ČSD/ČD nevyhovují (součásti výložníků, stožárů a bran, izolátory, spony, napínací kladky, závaží atd.) a z leptu přece jen nevypadají dost plasticky. Tj. doplnit stávající sortiment (a hlavně momentálně dostupný, protože zdaleka ne všechno se ještě vyrábí, co je zmíněno v jinak krásném článku od "Mcx").
A právě proto, že je s kompletací a sháněním dost problém, tak to hromadu lidí odradí a radši jezdí "bez drátů". Ano, je to modelářství, dá se to vyrobit ... ale takových věcí k vyrobení je na kolejiště potřeba hodně a pokud si mám všechno vyrábět, tak je nutno kolejiště začít stavět v útlém věku a to já už nestihnu .... A souhlasím, že provozovat krásné a do detailu vypiplané modely el.lokomotiv bez troleje je úlet .... A nechat je stát ve vitríně je zase škoda.
Takže mnohým z nás sen o "zadrátovaném" kolejišti zdárně pokračuje ....
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod novk2007 » pát 20 led, 2023 9:21 am

No já si myslím že firmy jako Sommerfeldt a Viessmann se do toho neradi budou poustět . a to kuli velikosti trhu . Kdyby chtěli tak už to dávno udělali. No až budu v Dortmundu zkusím se jich tam zeptat zdali něco připravují . Někdo zde mluvil o velikosti Svýcarskeho trhu. No když si Bemo může dovolit pro ně dělat každý rok novinky jejich vlaku. Tak asi odbyt mít bude. No co se týká Brawy ohledně párovek ČSD byl bych opatrný . Ty jejich termíny v katalogu u párovek .Tak tam mají tak rok a pul zpoždění od ohlasení po doddání. A to nejen u nich . Z toho katalogu lonských novinek dodalo jen malou část na trh ten zbytek bude následovat asi letos .A co se týká kvality od Brawy děs běs . Když jsem byl vloni v Menzels Lokschuppen vybíral jsem si z osobních vagonu DR . Ze třech vagonu 2 měli černý flek pod okny u čísla vagonu a jeden nakladní vagon DR byl dokonce bez jednoho dvojkoli tak jsem raději nic od Brawy nevzal . Koukal jsem i na párovky 01 02 . Jsou to sice pěkne modely ale stále mě vadí to že u 01 měli model na fotkách od Weinertu a nakonec model v detailech vypada uplně jinak . A ta cena je taky pěkná .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod novk2007 » pát 20 led, 2023 9:44 am

Jo a jestě jsem si vzpoměl proč jsem nevzal ten třeti osobní vagon protože na jedne straně u okna byl viditelný otisk prstu po vteřinovem lepidle nějakeho čínskeho soudruha nebo soudružky . Takže co se týká výstupní kontroly tak to nějako pokulhává. Třeba v Dortmundu na veletrhu Intermodellbau se dají koupit modely co mají nějakou vadu za dobrou cenu . ale za vagon ktery stojí kolem 65 euro pustit vagony s vadou je to vrchol . Musim dodat byli to poslední tři kusu co tam měli tak asi ty dobrý si lidi vzali .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod Ferys » úte 19 zář, 2023 2:49 pm

Dnes si technici firmy Roco oměřovali loko E 469.110, která stojí jakožto pomník v depu v Ústí nad Labem. Zda to znamená do budoucna výrobu modelu, netuším.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod M&T » úte 19 zář, 2023 6:36 pm

Ferys píše:Dnes si technici firmy Roco oměřovali loko E 469.110, která stojí jakožto pomník v depu v Ústí nad Labem. Zda to znamená do budoucna výrobu modelu, netuším.

No, sú len dve možnosti : buď chcú obnoviť v Plzeňskej Škodovke výrobu týchto lokomotív, čo sa mi nejaví ako pravdepodobné, ale to bude fakt znamenať výrobu modelu tejto lokomotívy.
Svojho času Roco uviedlo na YT video z prípravy a výroby modelu nejakej rakúskej mašiny. Postup bol ten, že z výkresovej dokumentácie pripravili celý 3D model, no a potom chodili merať skutočnú mašinu na doladenie detailov a na kontrolu nejasností v 3D ....
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod sidlo » úte 19 zář, 2023 6:53 pm

M&T píše:
Ferys píše:Dnes si technici firmy Roco oměřovali loko E 469.110, která stojí jakožto pomník v depu v Ústí nad Labem. Zda to znamená do budoucna výrobu modelu, netuším.

No, sú len dve možnosti : buď chcú obnoviť v Plzeňskej Škodovke výrobu týchto lokomotív, čo sa mi nejaví ako pravdepodobné, ale to bude fakt znamenať výrobu modelu tejto lokomotívy...

Je tu ještě třetí možnost - nic se dělat nebude, viz http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=15&t=11913&start=120#p258616
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod Pawlik » stř 20 zář, 2023 6:37 am

To by mě naštvali, já se s tím pachtím, abych si splnil sen...a oni mi to naservírují pod nos, někdy, možná :lol:
Pawlik
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod Kulsud » stř 18 říj, 2023 9:46 am

Druhá půlka října a já nemám co parního pod stromeček. Víte někdo něco? Překvápko nějaké?
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod Matěj » čtv 19 říj, 2023 2:39 am

Takový kovový model Papouška 477.0, třeba od TRIXE (za rozumnou cenu), by nebyl vůbec špatný nápad.
To by zase modeláři a obchodníci zajásali.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Klub snílků

Příspěvekod loscarlos » čtv 19 říj, 2023 6:55 am

No já už dlouho marně vyhlížím, zda někdo neudělá 310. To by pro mne byl naprostý "majstrštych". A kdyby se k tomu povedl i Hurvínek, tak si myslím, že by mne celá rodina o vánocích neviděla, pač bych byl zalezlej u kolejiště :-)
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Klub snílků

Příspěvekod Ivan » čtv 19 říj, 2023 10:17 am

Tak za 310 a hurvajze by se prodejcům trhaly ruce v jakémkoli měřítku. A myslím, že by se něco prodalo i za hranicemi.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JaroHo a 6 návštevníků