Co modeláři nechtějí slyšet

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod novk2007 » pon 04 úno, 2019 12:21 pm

No a to je vše na tuto recenzi. ? Když udělá MTB model něco blbě tak se to tu rozebírá skoro 3 měsíce a když roco netrefí úhel tak to je dikuze na jednu stránku a hotovo. Je pravda že mě MTB nejvic zklamalo u lokomotiv 163 a 363 ale ostatní dízly a Elektriky u mě dobrý
dobrý.
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 úno, 2019 12:56 pm

O.T.
novk2007 píše:No a to je vše na tuto recenzi. ? Když udělá MTB model něco blbě tak se to tu rozebírá skoro 3 měsíce a když roco netrefí úhel tak to je dikuze na jednu stránku a hotovo. Je pravda že mě MTB nejvic zklamalo u lokomotiv 163 a 363 ale ostatní dízly a Elektriky u mě dobrý
dobrý.

Uff,jen taková vložka,právě největší nejmenovaný kritik MTB :mrgreen: si pořídil v lednu tohoto roku "Stříbrný šíp"/H0/19.815,-Kč.Video jízdy,se zvukem od Jacka fakt stojí za to,nemluvě o zpracování kastle.Jenže se mi vkrádá otázka,kdyby cena modelu u MTB byla spojena s takovou kvalitou,byly by jste ochotni takový model si vůbec koupit v cenové relaci 15.000,- Kč :?: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod George V. » pon 04 úno, 2019 12:59 pm

Akorát že vyhovující modely od MTB se dají vyrobit za stejnou cenu jako se dnes prodávají. Stačí je jen pořádně připravit. Nikdo tady nechce aby měl strojvedoucí v kabině hodinky s vodotryskem...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3197
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 úno, 2019 1:02 pm

George V. píše:Akorát že vyhovující modely od MTB se dají vyrobit za stejnou cenu jako se dnes prodávají. Stačí je jen pořádně připravit. Nikdo tady nechce aby měl strojvedoucí v kabině hodinky s vodotryskem...

Takže nekoupíte.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod George V. » pon 04 úno, 2019 1:06 pm

Samozřejmě že ne. Proč? Mně úroveň zpracování detailů MTB vyhovuje. Chci jen, aby ty modely tvarově odpovídaly skutečnosti... A to je skutečně o tolik dražší?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3197
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod mlha » pon 04 úno, 2019 1:17 pm

milan ferdián píše:
George V. píše:Akorát že vyhovující modely od MTB se dají vyrobit za stejnou cenu jako se dnes prodávají. Stačí je jen pořádně připravit. Nikdo tady nechce aby měl strojvedoucí v kabině hodinky s vodotryskem...

Takže nekoupíte.
Milan

Milane, proč kupují lidé štokry od Elkomu, nebo páry od Mikrometalkitu?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 úno, 2019 1:20 pm

Milane,kvůli kvalitnímu zpracování modelu :!: :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 úno, 2019 1:49 pm

O.T.
Dovolil jsem si vypůjčit foto krásného motorového vozu majitele.Z diskuse už vím,že mezitím cena stoupla na 21.815,-Kč
Milan
Přílohy
Stříbrný šíp.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: BR 118 DR PIKO

Příspěvekod vorisekml » pon 04 úno, 2019 1:54 pm

Běžte někam..
Tohle je téma BR 118....
Kdo se tu má v tom plkani vyznat..
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod Brejla » pon 04 úno, 2019 2:38 pm

novk2007 píše:No a to je vše na tuto recenzi. ? Když udělá MTB model něco blbě tak se to tu rozebírá skoro 3 měsíce a když roco netrefí úhel tak to je dikuze na jednu stránku a hotovo. Je pravda že mě MTB nejvic zklamalo u lokomotiv 163 a 363 ale ostatní dízly a Elektriky u mě dobrý
dobrý.


Největším problémem MTB je obrovská arogance a nekomunikace se zákazníky. Ta nekvalita produkce už je jen důsledek tohoto přístupu k zákazníkům. Teorie, že se to stejně prodá, asi nevěští do budoucna nic dobrého. Bohužel to pořád někdo kupuje a ostatní seriózní výrobci vidí nasycený trh a s novinkami se k nám proto moc nehrnou. Maximálně nám udělají českou verzi nějakého evropského modelu, který už vyrábějí.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod sidlo » pon 04 úno, 2019 4:03 pm

modelarTT/TTe brečíš na špatným hrobě. S argumentací ekonomické udržitelnosti jakéhokoliv typu podnikání, a to včetně podnikání ve výrobě modelů, jsem tu v minulosti už pohořel. Nemáš šanci že tady bude někdo tvé připomínky brát věcně.
Zato příspěvků o naslouchání zákazníkům, přehlížení dobrých rad, odmítnutí pomocné ruky, nekvalita, arogance, atd, tak těch tu bude nadúroda.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3585
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod hank61 » pon 04 úno, 2019 4:29 pm

Shrnutí kolegy modelar TT/TTe, dle mého názoru vystihuje podstatu celé problematiky. Nebudu zde ani konkretizovat žádného seriového výrobce, a tak jen doplním něco ze své práce, což modeláři asi také nechtějí slyšet. Žádný výrobek není primárně určený pro všechny spotřebitele, nýbrž pro vybranou skupinu zákazníků. Dle toho volí výrobce jeho stupeň a úroveň zpracování a stanovuje výslednou cenu. Jak zde již bylo řečeno, česko je pro tento business velice malý trh, a tak jsou výrobci nuceni volit kvalitativní a cenové kompromisy ve snaze zasáhnout z té potenciální skupiny zákazníků tu nejširší část, která obvykle tvoří "střední proud". Proto v našem malém českém rybníčku bude fajnšmekr odsuzovat průměrný model, a bude ochotný si za kvalitu připlatit, kdežto na druhém konci onoho zákaznického spektra bude zase jiný remcat, že za tentýž model dát 3500,-Kč jsou strašné peníze a klidně by oželel nějaký detail, aby mohl ještě pár stovek ušetřit.... Pokud si vzpomínám, tak na toto téma už se toho tady naplkalo víc než dost. A poslední, co modeláři asi nechtějí slyšet je skutečnost, že jediný, kdo to muže změnit pouze jsou oni - coby zákazníci. :wink: Hezký večer
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod Aleson » úte 05 úno, 2019 12:01 am

S řadou výše uvedených argumentů lze v zásadě souhlasit, jen mně v té výrobní ekonomice a rentabilitě trochu uniká, jak je možné, že do výroby několika modelů lokomotiv stejného typu (a poměrně typicky českých nebo československých) se pustilo několik výrobců a snad i s rozumným obchodním úspěchem ( Čmelák - Techimage, Roco, Piko, Bardotka - MTB, Roco). A snad ani Roco neudělalo chybu s Brejlovci, protože na trhu myslím nejsou žádné neprodané "ležáky". Já sám jich mám v různých barevných variantách 5. Spíš je pořád otázka toho, jakou kvalitu lze očekávat za vynaložené peníze. Na jedné straně poměrně velké německé firmy s německými platy svých zaměstnanců, na druhé straně české firmy s českými platy, ale zřejmě výrobou založenou na řadě kooperací a asi objemově menší produkcí .... Nicméně srovnávat cenově krásný model stříbrného šípu nebo výrobky Metakit vyráběné zřejmě jako rukodělná kusovka se sériovou výrobou - to je naprostý nesmysl. Právě díky sériové výrobě lze dosáhnout při zachování dobré kvality mnohem lepší ceny, která zase zvýší počet prodaných kusů. z výrobků na našem trhu je vidět, že sériová výroba dokáže vvyprodukovat kvalitní modely. K zamyšlení je ovšem to, proč za prakticky stejné peníze nedostáváme i stejnou kvalitu ...

Aleson
Aleson
 
Příspěvky: 387
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 úno, 2019 5:50 am

Aleson píše: Nicméně srovnávat cenově krásný model stříbrného šípu nebo výrobky Metakit vyráběné zřejmě jako rukodělná kusovka se sériovou výrobou - to je naprostý nesmysl. Právě díky sériové výrobě lze dosáhnout při zachování dobré kvality mnohem lepší ceny, která zase zvýší počet prodaných kusů. z výrobků na našem trhu je vidět, že sériová výroba dokáže vvyprodukovat kvalitní modely. K zamyšlení je ovšem to, proč za prakticky stejné peníze nedostáváme i stejnou kvalitu ...

Aleson

Tady nikdo nesrovnával rukodělný výrobek s kusovkou ze sériové výroby.Tady byla položená otázka,zda jste za odpovídající špičkovou kvalitu ochotni zaplatit takovou výši částky jako je cca 15.000,-Kč?Zatím kličkujete,ale jednoznačně vyznívá,že tuto částku nejste ochotni zaplatit :wink: .Stačí se jen podívat o patro níže,jaký rozruch v ceně způsobila 810 od KUEHNA.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Co modeláři nechtějí slyšet

Příspěvekod George V. » úte 05 úno, 2019 6:03 am

Ona je především potřeba definovat pojem "kvalita". Co je pro mne dostačující kvalita je to, že model maximálně (dle možností technologií) odpovídá předloze. Jestli je to které madlo zjednodušené nebo model nemá v digitálu 20 světelných funkcí jsem ochoten tolerovat. Takový model se podle mne dá v seriové výrobě pohodlně vyrobit v ceně kolem 4000,- A takové modely má ve svém portfoliu třeba PIKO. Doporučuji k "prozkoumání" třeba elektriky BR112/143 a BR103... (nemluvě o skvělých motorových lokomotivách ex DR v TT ).



Tzv. "špičková" kvalita je v běžném provozu celkem k ho..., kdy se při každém vybalení modelu z krabičky člověk bojí, co kde zase upadlo... Já preferuji i trochu robustnosti. Proto jsem třeba v TT dal přednost kocourům od MTB před Tilligem...
Naposledy upravil George V. dne úte 05 úno, 2019 6:14 am, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3197
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků