Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod vorisekml » stř 15 dub, 2020 10:52 am

Píšeš že máš origo PIKO zvukový dekoděr....Jacek přehrává pouze ZIMO dekodéry.....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » stř 15 dub, 2020 11:25 am

vorisekml píše:Píšeš že máš origo PIKO zvukový dekoděr....Jacek přehrává pouze ZIMO dekodéry.....


Ano mám originál Piko dekodér. Zdá se tak, že jediným řešením bude reklamace dekodéru. Napadlo mne ještě, jestli by nestálo zato ještě před samotnou reklamací vyzkoušet v mašině jiný dekodér? Mohl bych "vycuknout" zvukový dekodér z Piko Čmeláka - taky originál Piko. Tam ale asi bude jiné nastavení, takže toho asi moc nevyzkouším, nebo ano?
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod JaroHo » stř 15 dub, 2020 1:36 pm

A co si takhle stáhnou od JMRI zdarma Decoder Pro a ten Piko ( ESU) dekodér přenastavit přes počítač? Já se chystám na Jackovu nahrávku Zimo v M152 kde právě nejsou dořešena světla a musím je nastavit a CV problematika není ouplně moje hobby. Ještě jsem se k tomu nedostal ale tem JMRI Dekoder Pro jsem zkoušel na dekodéry LaisDCC a je dobrej.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod A2C » stř 15 dub, 2020 3:25 pm

Pardon páni, ale koncové zapínať vyššími funkciami? To musí byť na F1-F2 neviem si predstaviť že by to bolo vyššie, resetnúť dekodér, a pozrieť návod. To nemôže byť na F20 a vyššie ani náhodou.
Ako tak pozerám ten návod aj tak sa mi nezdá že by to dali na F25-F26 to by museli byť poriadne trafený.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » stř 15 dub, 2020 4:04 pm

A2C píše:Pardon páni, ale koncové zapínať vyššími funkciami? To musí byť na F1-F2 neviem si predstaviť že by to bolo vyššie, resetnúť dekodér, a pozrieť návod. To nemôže byť na F20 a vyššie ani náhodou.
Ako tak pozerám ten návod aj tak sa mi nezdá že by to dali na F25-F26 to by museli byť poriadne trafený.


Ahoj,

ono je to trochu jinak. Jak jsem pochopil (nemám vyzkoušeno) F25 a F26 vypíná koncové osvětlení na každém z čel. Problém který řeším, tkví v tom, že pokud jedu čelem číslo 2 vpřed, zdaní osvětlení (červené) na čele 1 svítí. Naopak pokud jedu čelem 1 vpřed, zadní osvětlení na čele 2 nesvítí.
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Aleson » stř 15 dub, 2020 4:37 pm

A odkud seš ? Pokud je ten dekodér PIKO = ESU, asi by bylo nejjednodušší se podívat, jak je tam co nastavené a případně to přenastavit - například předělat to vypínání světel z F25,F26 někam pod 20 ....
Aleson. Brno
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » stř 15 dub, 2020 7:15 pm

Aleson píše:A odkud seš ? Pokud je ten dekodér PIKO = ESU, asi by bylo nejjednodušší se podívat, jak je tam co nastavené a případně to přenastavit - například předělat to vypínání světel z F25,F26 někam pod 20 ....
Aleson. Brno


Ahoj,

no do Brna to mám kapánek z ruky. Jsem z Nymburka. Asi budu muset bohužel zkusit reklamovat dekodér. Nevím, jestli by ještě před samotnou reklamací stálo zato použít na zkoušku zvukový dekodér z čmeláka.

Jen tak na okraj. Třetí Sergej v mém životě a třetí pohroma :lol:
Už v dětství jsem měl Sergeje, se kterým se nedalo normálně jezdit, protože kvílel tak, že nebylo slyšet slova......
Sergeje mám asi zakleté.......... U jiných mašin jsem nikdy problém naštěstí neměl.
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod jirkan » stř 15 dub, 2020 8:34 pm

MichalKloc píše:
A2C píše:Pardon páni, ale koncové zapínať vyššími funkciami? To musí byť na F1-F2 neviem si predstaviť že by to bolo vyššie, resetnúť dekodér, a pozrieť návod. To nemôže byť na F20 a vyššie ani náhodou.
Ako tak pozerám ten návod aj tak sa mi nezdá že by to dali na F25-F26 to by museli byť poriadne trafený.


Ahoj,

ono je to trochu jinak. Jak jsem pochopil (nemám vyzkoušeno) F25 a F26 vypíná koncové osvětlení na každém z čel. Problém který řeším, tkví v tom, že pokud jedu čelem číslo 2 vpřed, zdaní osvětlení (červené) na čele 1 svítí. Naopak pokud jedu čelem 1 vpřed, zadní osvětlení na čele 2 nesvítí.


Já to čtu tak, že je to osvětlení s tím, že lokomotiva buď tlačí nebo táhne. Což bych chápal spíš tak, že jednou se zhasíná bílé světlo vpředu a červené vzadu svítí, podruhé se naopak zhasíná červené. A asi by to oboje pak mělo být směrově závislé.
To obsazení na vysoké funkce taky nechápu,navíc by to šlo asi zapojit jednodušeji. Možná se u Píka jen chtějí pochlubit, že umí spoustu funkcí.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Ronoath » čtv 16 dub, 2020 9:07 am

MichalKloc: Přesně takto to má nastaveno 2143 od Roca, byť na F8 a F9. Prostě když suneš, vypneš si všechna světla na čele, kterým tlačíš. Když vedeš vlak, vypneš všechno osvětlení na čele, které přiléhá k vlaku. Nemá tuto logiku právě i Piko Sergej z výroby?
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » čtv 16 dub, 2020 11:23 am

Ronoath píše:MichalKloc: Přesně takto to má nastaveno 2143 od Roca, byť na F8 a F9. Prostě když suneš, vypneš si všechna světla na čele, kterým tlačíš. Když vedeš vlak, vypneš všechno osvětlení na čele, které přiléhá k vlaku. Nemá tuto logiku právě i Piko Sergej z výroby?


Ahoj,

jasně, tohle všechno chápu a je určitě přínosné mít možnost vypnout samostatně přední nebo zadní světla (v případě Pika funkcí F25 a F26).
Já ale řeším od začátku jiný problém a to, že mám permanentně vypnutá zadní červená světla na stanovišti číslo 2. Na stanovišti 1 se klasicky střídá červená a bílá podle směru jízdy. Na stanovišti 2 svítí pouze bílá, nebo nic - v závislosti na směru jízdy. V analogu vše funguje tak, jak má.
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod jirkan » čtv 16 dub, 2020 6:08 pm

Když to v analogu funguje dobře, tak to vypadá na elektroniku. Buď je něco špatně na DPS, nebo na dekodéru. Nemohl se někdo hrabat v mapování funkcí a vypnout u té červené směrovou závislost?
Jinak moc nechápu, proč se to řeší tak složitě. Vždyť by stačilo přes F0 spínat jen bílou a nějakou další F ty červené, třeba i jednotlivě.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » čtv 16 dub, 2020 8:40 pm

Dobrý den pánové,

ještě jednou díky moc všem, kteří se snaží pomoci.
Vše ještě jednou aktuálně vyzkoušeno s následujícím výsledkem:

1. V analogu vše funguje jak má = červená / bílá se střídá na obou čelech v závislosti na směru jízdy.
2. V digitálu F0 aktivní = červená / bílá se správně střídá na čele číslo 1 v závislosti na směru jízdy. Na čele číslo 2 buď svítí bílá, nebo nic opět v závislosti na směru jízdy.
3. V digitálu F0 neaktivní = nesvítí samozřejmě nic
4. Prošel jsem všechny další funkce F0 až F20, ale červené na čele 2 jsem nikdy nerozsvítil.
5. Dekodér i mašina jsou v naprosto originálním stavu. Mašina koupena přes e-shop, dekodér v ověřené kamenné prodejně.
6. Z mých dotazů je nejspíše zřejmé, že jsem naprostý "user", takže k žádné manipulaci ani v mašině, natož v dekodéru z mé strany nikdy nedošlo.

Každopádně díky moc za snahu pomoci. Myslím ale, že budu muset reklamovat dekodér a doufat, že to bude v něm.
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod jirkan » čtv 16 dub, 2020 10:54 pm

Já měl spíš podezření, jestli si s tím nehrál už někdo dřív. Ten dekodér je přímo od Pika nahraný?
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Brejla » pát 17 dub, 2020 5:16 am

Myslím, že se točíš pořád v kruhu. Vyzkoušej nebo si případně někde nech vyzkoušet, jak mašina bude reagovat na ty funkce F25/F26 nebo i další. V tom dekoderu možná zůstalo nastavení parametrů z nějakého továrního testu před expedicí.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod JaroHo » pát 17 dub, 2020 7:00 am

Já bych zresetoval dekoder! Jsem taky z Nymburka :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: knavi a 12 návštevníků