Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod vorisekml » stř 18 pro, 2019 5:52 pm

Tahle verze co byla letos se v dohledné době nebude opakovat. Nicméně co jsem slyšel tak pokud půjdou prodeje Sergeje dobre , má být každý rok jedna verze.... bohužel ( pro mě bohužel) nás čekají i CD verze a různé omalovánky....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod arcade » čtv 19 pro, 2019 12:20 pm

mikinko píše:
Matěj píše:Neví někdo, zda se bude tento model Sergeje ČSD od PIKA ještě někdy vyrábět ? Zaslechl jsem, že výroba skončila a už nebude.

Ak máš záujem, tak v obchode http://www.model-shop.sk ešte niekoľko kusov majú. Chlapci modely vždy berú aj do zásoby a tak sa to tam dá kúpiť aj potom, čo je inde vypredané ....


Aj v Trnave sa daju este kupit
https://shop.modelovazeleznica.sk/piko- ... 12107.html
arcade
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 03 led, 2012 5:53 pm

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Jindřich Bek » čtv 19 pro, 2019 7:11 pm

Uběhl nějaký čas od pořízení modelu Sergeje a jsou tady další poznatky. Model má velké nákolky 1,2 mm ?!?!? U některých modelů není stříbrný potisk znázorňující hliníkový plech proti okopání na spodku dveří.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod munro » čtv 19 bře, 2020 12:29 am

Tak jsem opet zkusil neco s temi svetly. Predevsim jsem zistil, ze nastaveni CV39 (tedy F5 vs vystupy) nema zadny efekt, chova se to stale stejne. Na druhou stranu jsem zjistil, ze pri aktivaci posunu na F7 zhasne dalkovy reflektor a rozsviti se pozicni svetla na obou stranach. Takze to evidentne zhasnout jde a z toho soudim, ze to je rizeno nejak jinak pres vyssi CV, ktere jsou nadrazeny NMRA jednoduchmu mapovani.Zkousel jsem menit jejich nastaveni podle Jacka a nic se nezmenilo.

edit: Zjistil jsem, ze na CV96 je hodnota 1, takze je skutecne zapnute to rozsirne mapovani.

Zjistil nekdo v mezidobi vice? Napsal nekdo do Pika v jim srozumitelnem nareci?

Diky
Klub železničních modelářů DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem

http://kzm.717.cz/
munro
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 01 črc, 2010 12:51 pm

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » čtv 26 bře, 2020 10:12 am

Ahoj Všem,

rád bych požádal o radu. Mám Sergeje Piko s originálním zvukovým dekodérem Piko.
Řeším problém s koncovým červeným osvětlením.
Pokud model jezdí v analogu, je vše v naprostém pořádku, pokud ale dám do modelu dekodér, na jednom čele červená ani po změně směru nesvítí.
Konkrétně:

Pokud zapnu osvětlení v digitálu (pouze osvětlení bez dalších funkcí) a jedu stanovištěm číslo 1 vpřed, zadní osvětlení na stanovišti číslo 2 nesvítí.
Při změně směru jízdy (stanoviště číslo 2 vpřed) zadní osvětlení na stanovišti 1 svítí.

Můžete prosím někdo poradit? Nevylučuji, že problém bude mezi podlahou a myší :lol:

Předem díky
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » úte 14 dub, 2020 11:49 am

MichalKloc píše:Ahoj Všem,

rád bych požádal o radu. Mám Sergeje Piko s originálním zvukovým dekodérem Piko.
Řeším problém s koncovým červeným osvětlením.
Pokud model jezdí v analogu, je vše v naprostém pořádku, pokud ale dám do modelu dekodér, na jednom čele červená ani po změně směru nesvítí.
Konkrétně:

Pokud zapnu osvětlení v digitálu (pouze osvětlení bez dalších funkcí) a jedu stanovištěm číslo 1 vpřed, zadní osvětlení na stanovišti číslo 2 nesvítí.
Při změně směru jízdy (stanoviště číslo 2 vpřed) zadní osvětlení na stanovišti 1 svítí.

Můžete prosím někdo poradit? Nevylučuji, že problém bude mezi podlahou a myší :lol:

Předem díky


Ahoj Všem,

ptám se v mém předchozím příspěvku hloupě, nebo mi nikdo nedokáže poradit, prosím?

Předem díky.

Michal
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 14 dub, 2020 11:55 am

Koncové červené se bude zapínat některým z funkčních tlačítek. Není závislé na směru jízdy ale každá strana se ovládá extra.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » úte 14 dub, 2020 12:24 pm

Michal Dalecký píše:Koncové červené se bude zapínat některým z funkčních tlačítek. Není závislé na směru jízdy ale každá strana se ovládá extra.


Michale,

moc díky za zprávu. Zkusit funkční tlačítka mne samozřejmě ihned napadlo. Vyzkoušel jsem F0 - F20 a žádná změna.
Je to "volaké čudné"

Každopádně moc díky za reakci

Michal
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Brejla » úte 14 dub, 2020 12:36 pm

Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » úte 14 dub, 2020 1:59 pm

Brejla píše:https://www.piko-shop.de/is.php?id=24543
Běž na vyšší "F".


Ahoj,

díky za radu. Takže problém přeci jen bude asi na mojí straně. Jenže já stejně na multiMaus nemohu zadat vyšší funkci než F20 :evil:
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod Eury » úte 14 dub, 2020 9:17 pm

MichalKloc píše:
Brejla píše:https://www.piko-shop.de/is.php?id=24543
Běž na vyšší "F".


Ahoj,

díky za radu. Takže problém přeci jen bude asi na mojí straně. Jenže já stejně na multiMaus nemohu zadat vyšší funkci než F20 :evil:


Ahoj, aku mate verziu firmware v multiMouse?
Najnovsie verzie vedia aj funkcie nad 20 - pri dvojitom stlaceni Shiftu (ta sipocka)
Takze ak to Vasa mys nevie, treba si (dat) nahrat novsiu verziu firmware.
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » stř 15 dub, 2020 9:46 am

Ahoj Všem,

předně moc děkuji za snahu pomoct. Ohledně ovládacího softwaru a hardwaru - mám bílou z21start s červenou myší z roku 2017 a software je původní.
Tam bude tedy primární problém s nemožností zadat funkce vyšší než F20. Doufám, že se mi podaří software updatovat aniž bych zlikvidoval samotnou centrálu nebo myš.

Pak vyzkouším, jestli vyšší funkce budou mít vliv na osvětlení.

Stejně mi to ale přijde zvláštní, že by bylo z výroby nastaveno, že se při zapnutém osvětlení na jednom čele střídá červené a bílé osvětlení podle směru jízdy, zatímco na druhém čele svítí buď bílé, nebo nic v závislosti na směru jízdy. Očekával bych, že se osvětlení bude střídat jako u ostatních modelů v závislosti na směru jízdy s možností vypnutí koncového osvětlení (abych si nesvítil do připojených vozů). Nebo naopak, že by se střídalo pouze bílé čelní osvětlení s možností samostatné aktivace červeného koncového osvětlení - pro lokomotivní vlak.

Řešení, kdy se na jednom čele střídá osvětlení tak, jak jsme zvyklí (červená / bílá) v závislosti na směru jízdy a na druhém čele se za stejných podmínek pouze rozsvítí nebo zhasne bílé čelní osvětlení, mi přijde hodně nestandardní a zvláštní.

Nemáte prosím někdo Sergeje osazeného stejným (originálním) dekodérem? Chová se stejně?

Předem díky a hezký den všem.
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod vorisekml » stř 15 dub, 2020 10:40 am

Mám zvukovou verzi DR Taigatrommel/sergej, je to lilmitka pro SpieleMax. U mě jdou světla normálně, přepínají. Bohužel nejdou mě vypnout červené konce, páč také moje myš nezvládá víc než F 20.....
Podle mě je vypínání konců na F25/26. Tam předpokládám zradu u tvého problému....asi když ten dekodér Čínan ladil/nahrával tak něco pokazil....
Posílám foto návodu kde je popis F25/26
IMG_20190216_115835 – kopie.jpg
IMG_20190216_115835 – kopie.jpg (21.6 KiB) Zobrazeno 3478 krát
IMG_20200415_122503.jpg
IMG_20200415_122436.jpg
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » stř 15 dub, 2020 10:42 am

mikinko píše:
MichalKloc píše:Ahoj Všem,

předně moc děkuji za snahu pomoct. Ohledně ovládacího softwaru a hardwaru - mám bílou z21start s červenou myší z roku 2017 a software je původní.
Tam bude tedy primární problém s nemožností zadat funkce vyšší než F20. Doufám, že se mi podaří software updatovat aniž bych zlikvidoval samotnou centrálu nebo myš.

Pak vyzkouším, jestli vyšší funkce budou mít vliv na osvětlení.

Stejně mi to ale přijde zvláštní, že by bylo z výroby nastaveno, že se při zapnutém osvětlení na jednom čele střídá červené a bílé osvětlení podle směru jízdy, zatímco na druhém čele svítí buď bílé, nebo nic v závislosti na směru jízdy. Očekával bych, že se osvětlení bude střídat jako u ostatních modelů v závislosti na směru jízdy s možností vypnutí koncového osvětlení (abych si nesvítil do připojených vozů). Nebo naopak, že by se střídalo pouze bílé čelní osvětlení s možností samostatné aktivace červeného koncového osvětlení - pro lokomotivní vlak.

Řešení, kdy se na jednom čele střídá osvětlení tak, jak jsme zvyklí (červená / bílá) v závislosti na směru jízdy a na druhém čele se za stejných podmínek pouze rozsvítí nebo zhasne bílé čelní osvětlení, mi přijde hodně nestandardní a zvláštní.

Nemáte prosím někdo Sergeje osazeného stejným (originálním) dekodérem? Chová se stejně?

Předem díky a hezký den všem.

Skúsil by som ešte osloviť predajcu, resp. PIKO. Môže byť zle nastavený dekodér (z výroby) alebo aj vadný. Takto na diaľku ťažko poradiť, lebo neviem, čo tam originál dávajú. Mne to na ZIMO funguje správne. A čo sa týka funkcií - tam by asi nemal byť problém zmeniť funkčné výstupy nastavením dekodéra - teda aby sa svetlá prípadne ovládali iným funkčným tlačítkom (napríklad F1/F2) ....


No já se primárně snažím dobrat k tomu, zda se takhle chovají všechny Sergeje s originálním dekodérem. Pak by bylo jasné, jestli je to takhle divně nastavené z výroby, nebo zda se tak chová pouze ten můj a tím pádem je problém na dekodéru. Jak jsem psal v analogu vše funguje tak, jak má. Nerad bych reklamoval něco, co je vlastně v pořádku (jen nelogické).
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod MichalKloc » stř 15 dub, 2020 10:49 am

vorisekml píše:Mám zvukovou verzi DR Taigatrommel/sergej, je to lilmitka pro SpieleMax. U mě jdou světla normálně, přepínají. Bohužel nejdou mě vypnout červené konce, páč také moje myš nezvládá víc než F 20.....
Podle mě je vypínání konců na F25/26. Tam předpokládám zradu u tvého problému....asi když ten dekodér Čínan ladil/nahrával tak něco pokazil....
Posílám foto návodu kde je popis F25/26


Moc díky,

řekl bych, že problém bude skutečně v dekodéru, respektive jeho nastavení. Předpokládám totiž, že standardně se vše přepíná tak, jak jsme zvyklí (červená / bílá na obou čelech) a F25 a F26 pouze vypne koncová světla, abych nesvítil do vlaku.....

Ps. Nebylo by řešením do originálního dekodéru nahrát ovládání a zvuk od Jacka???? A jde to vůbec???
MichalKloc
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 25 lis, 2017 12:07 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků