Úlovky z bazaru

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod dnovy » sob 03 pro, 2022 5:42 pm

Střelec píše:Proto nesleduji Modelbazar, ale pouze BMŽ (solidní nabídka a odpovídající ceny - podle mě velmi rozumné) a místní inzerci. A je jen na mě, co budu ochoten vzít
a za jakou cenu. Dlužno říci, že někteří jedinci jsou dost nesoudní v tom, co mají chtít za starý šrot. Totálně překopaná vykopávka od Pika ale není typický případ - na rekonstrukci muselo být práce jak na kostele...



co je BMŽ?
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Vladimír_B » sob 03 pro, 2022 7:07 pm

dnovy píše:co je BMŽ?
https://www.bazarmodelovezeleznice.cz/
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Martin70 » sob 03 pro, 2022 7:59 pm

Střelec píše:Proto nesleduji Modelbazar, ale pouze BMŽ

To má podle mě však mírný háček, zatím jsem tam nikdy nenašel lokomotivy provozované ve zdejší domovině. :wink: Nebo se špatně dívám? :?
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod A2C » sob 03 pro, 2022 10:17 pm

Martin70 píše:To má podle mě však mírný háček, zatím jsem tam nikdy nenašel lokomotivy provozované ve zdejší domovině. :wink: Nebo se špatně dívám? :?


Občas sa nájdu použiteľné veci. Ale nič čo by mi žily trhalo. Ja to väčšinou riešim na burze v Liesingu (zajtra) alebo práve cez Modelbazar prípadne aj Willhaben.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod novk2007 » ned 04 pro, 2022 7:55 am

Dřív jsem na BMŽ hodně kupoval , naposledy před rokem. Avsak od te doby nic. Ale jinak má hodně párovky ze starý produkce Piko, tak to jde mimo mě . Na burzách co jezdím tady po okolí se čas od času dá něco sehnat za výbornou cenu , jsou tam ,ale taky hodně stare sroty . Prodejci se v poslední době tak nějako bojí brát s sebou dražsi modely kuli tomu že mají obavy že to neprodají a povezou si to zase s sebou domu .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » ned 04 pro, 2022 12:50 pm

Martin 70
Občas se tam objeví něco do epochy IIIa, případně vhodného na úpravy do druhé epochy, třeba Br92 od Trixe. Jednu jsem si upravil do třetí epochy, druhou mi předělával pan Muras do druhé epochy (dvojdílná dýmniční dvířka a další detaily), sehnal jsem tam i H0m polotovar na Kraussku v TT. Ještě minulý týden tam byla k mání Br98 od FLM vhodná pro přeznačení na 411.2 (pár kusů se přeznačilo, další ne - nepřeznačená posunovala po válce v Koterově). Leccos má i ve vozech a doplňcích. Momentálně jsou tam v nabídce náhražkové osobáky, co tu jezdily jako Ciz/Biz do 60 let na Posázavském pacifiku. Fakt je, že řada zajímavých strojů je odhadem ze sedmdesátek, ale v 90% případů jde o minimálně jeté uloženky.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » čtv 12 led, 2023 12:09 pm

Když se ukázalo, že komisní Climax má v háji střeva a náhradní díly prakticky nejsou, vrátil jsem se k původnímu plánu a koupil na BMŽ Kö 1 od Pika, náhražkový osobák k přeznačení na Ciz (takže už mám dva, akorát se musím dokopat k nákupu obtisků), starý DRG služebák, partu lopaťáků k přebarvení na uhlíře a topiče a enderáckou stavebnici žebřiňáku se spřežením. Ten lokotraktůrek bude v kombinaci s rokáckou minipárou a ultrakrátkými uhláky pěkně oživovat samostatný Šturcov. Nedělá na to někdo obtisky ČSD? Podle Hankovo vlákna jich tu v tomhle provedení po válce pobíhaly u ČSD tři kousky...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod vorisekml » ned 17 pro, 2023 6:21 am

Před týdnem jsem v DE bazaru koupil další IFU
Za 12,-€ jsem nečekal zázrak
Ale překvapili kluci saský
Osazena figurkami, spodek a plachta stříkaná....

FB_IMG_1702794043729.jpg
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků