Modely H0 od Albert Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod t6791225 » sob 12 zář, 2020 7:40 am

Zde ještě jeden pohled, autorem snímku je Petr Ovsenák a byla pořízena 7.4.1981. Za Sergejem je zcela určitě jeden z vozů a dokonce má ještě budku
Přílohy
T679.1471 čeká s nákladní vlakem v žst. Nelahozeves 7.4.1981, foto Petr Ovsenák.jpg
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod greenery » sob 12 zář, 2020 12:39 pm

https://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/hist568.jpg
Fotka z roku 1976. V soupravě jsou oba typy, oba tmavé. Je to tmavá šedá, spíš bych ale řekl, že špinavá khaki ?
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod mnitka » sob 12 zář, 2020 2:24 pm

Vkládám obrázek zodpovídající otázku zda ČD C šedá či nikoli. Stejně tak je z obrázku patrný rozdíl v proporcích vozů vzhledem k dodaným sériím.
goša.jpg
Lovosice 10/13
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » sob 12 zář, 2020 4:58 pm

Fotka jen potvrzuje, že ČDC si vozy na šedo natírat nenechalo, je to přeznačené ČD - podmalovaný obdélník. Je to poznat i na popisové ceduli, že se jedná o přeznačený vůz.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » ned 13 zář, 2020 6:47 am

Ještě k budkám, v prvních dodávkách včetně dodávky z roku 1970 uvedeno 20% vozů s budkou, některé dožily 90. let.
Tady jeden 7881 focený v roce 2004.
Jugo_4.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod S200-251 » ned 13 zář, 2020 8:32 am

Tak jsem se taky stal majitelem dvou cisteren. Sice jsem musel narychlo objednat alespoň to co je dostupné, protože původně objednané modely nedorazily, ale nevadí.
První co mi vadí je krabička, kdy je uvnitř vůz fest natěsno a hrozí ulomení nárazníků. Taky je problém vůz vůbec z krabičky vytáhnout.
Jízdní vlastnosti nic moc, vůz je klasicky příliš lehký. Pomohlo rozebrání a usazení čtyř olověných plomb coby závaží pod dno kotle. Kinematiky mají tuhý chod, po promazání lepší. Do broušení rámu se pustím až bude více času.
Popisky velmi kvalitní, jako vždy.

Celkově je škoda přístupu výrobce. Modely opožděné o několik měsíců, mnohdy se nakonec vyrobí něco úplně jiného než bylo avizováno. Jízdní vlastnosti u některých vozů poměrně špatné. Když už něco dodají, tak další verze jsou pak v nedohlednu.

Pro zajímavost, nedávno začali vyrábět modely lokomotiv typu 060Da. Model který musí mít úspěch od Německa, přes Polsko, Rumunsko po Bulharsko. Jednotlivých verzí se vyrobilo tolik, že se v podstatě ani nedostaly do obchodů a ihned byly vyprodané. Což je škoda, protože model stejné lokomotivy od MTB v porovnáním s tímto vypadá jako nepodařený paskvil.
S200-251
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 03 črc, 2020 2:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod greenery » ned 13 zář, 2020 9:13 am

Máš prosím nějaké postřehy k tomu rozebrání? Co jde snadno, co je a není lepeno?
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » ned 13 zář, 2020 9:43 am

K dostupnosti modelu Albert: vyrobili take modely polskych Uacs, ktere se ve 4.epose nedostaly snad ani do polskych obchodu. Nejak nechapu obchodni model teto firmy. Asi je hlavni cil nastvat modelare :)
Naposledy upravil cer.t dne ned 13 zář, 2020 10:39 am, celkově upraveno 1
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod t6791225 » ned 13 zář, 2020 10:34 am

Též jsem již první kus rozebral, jde o Ra 65 tedy s žebříkem z plošiny. Jde to celkem dobře, sice lepidlem výrobce moc nešetří a tak jdou některé součásti odstranit komplikovaně, ale šlo to a mám to již připravené na základ. Oproti Chopperdozatorům je to zlaté.
Samotný kotel není naštěstí v rámu zalepen, ale pouze zacvaknut, jde dolů opatrným tahem vzhůru. Pozor však na žebřík a madla na plošině, hrozí jejich zlomení, opatrným tahem jdou i ty dostat ven.
Problém je ale u plošiny na kotlu, ta tam drží hodně dobře.
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod greenery » ned 13 zář, 2020 11:31 am

Díky za odpověď.

Modely sice ještě nemám, ale zajímalo by mě, jestli by šlo nějakým způsobem rám snížit. Průběh spodní pásnice se zdá stejný nebo přibližně stejný, tak po zakoupení dvou vozů a rozřezání a zbroušení rámů? Znovu slepit, vytmelit. I za pomoci destiček evergreenu. Kotle mají stejný průměr?
Nebo se alespoň pokusit kotel zapustit níž a rezignovat na výšku rámu. Otázkou je, jestli to má smysl.
Pak samozřejmě obtisky...
Je to po nějaké době vagon, který tu byl a je opravdu "doma", tak snad se někdo, kdo obtisky udělá, najde.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod S200-251 » ned 13 zář, 2020 11:36 am

Polské Uacs typu 408S se dělaly na objednávku firmy PMR-modele a byly vyprodané ihned, jen pár kousků za nehorázné ceny se dostalo na Allegro. Do obchodů se dostala jen upravená maďarská verze. Ovšem ty se jim povedly, kvalita detailů a popisky na úrovni, stejně jako jízdní vlastnosti. Další verze polských Uacs by měly být zas na podzim.

Co se týče rozebrání cisteren, rozebíral jsem tu s bočním žebříkem, bylo potřeba ho nahoře opatrně nožem vycvaknout z plošiny, pak z kotle vyndat madla u plošiny na čele a vytáhnout kotel z rámu tak aby se nepoškodily žebříky. U jednoho vozu to skoro samo, u druhého velmi těžce.
S200-251
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 03 črc, 2020 2:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod t6791225 » ned 13 zář, 2020 12:11 pm

greenery píše:Díky za odpověď.

Modely sice ještě nemám, ale zajímalo by mě, jestli by šlo nějakým způsobem rám snížit. Průběh spodní pásnice se zdá stejný nebo přibližně stejný, tak po zakoupení dvou vozů a rozřezání a zbroušení rámů? Znovu slepit, vytmelit. I za pomoci destiček evergreenu. Kotle mají stejný průměr?
Nebo se alespoň pokusit kotel zapustit níž a rezignovat na výšku rámu. Otázkou je, jestli to má smysl.
Pak samozřejmě obtisky...
Je to po nějaké době vagon, který tu byl a je opravdu "doma", tak snad se někdo, kdo obtisky udělá, najde.



Objemově se ty vozy mírně liší Ra 65 má 610hl a Rah 70 má 600hl, což není zrovna moc velký rozdíl, který by mohl být zanedbatelný. Ten nižší rám je však jiný problém, ale stojí to za zamyšlení. Až budu doma zkusím to promyslet.
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Aleson » pon 14 zář, 2020 2:14 am

Omlouvám se za mírné OT, ale týká se také vozů Albert model - řady Ua. Možná je to nošení dříví do lesa, ale mám 2 tyto vozy a zjistil jsem zajímavou věc při opravě uložení dvojkolí v podvozcích jednoho z nich. Když jsem zabral za jeden z podvozků, místo vycvaknutí podvozku z uložení v rámu mně "uhnula" korba vozu, o které jsem si myslel, že je ( zcela prvoplánovitě ) pevně spojena - slepena - s podvozkem vozu bez možnosti nějakého pohybu. Lekl jsem se, co jsem to ulomil, ale k mému překvapení jsem zjistil, že vůz má korbu naopak z výroby vybavenou mechanizmem pro naklápění na levou i pravou stranu (jako skutečný vůz), jen při montáži byly oba naklápěcí mechanizmy pod kryty na čelech korby vozu zakápnuty lepidlem. Zřejmě schválně, protože tam lepidlo nemělo odkud samovolně natéct. Mechanizmus vyžadoval vyčistění od zbytků lepidla a vyrobení jednoho nového drobného čepu , který se pohybuje v drážce, která vede korbu při naklápění. Tento čep se právě ulomil při pokusu vycvaknout podvozek. Mechanizmy umožňující naklápění korby se nacházejí pod kryty z nichž 1 je označen žlutou šipkou na následujícím obrázku.

Ua_model_u.jpg


Třeba bude pro někoho tato vlastnost zmíněných vozů překvapením, jako pro mě. 8)
Škoda jen, že korba nemá také otevírací bočnice ......
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Sandy » pon 14 zář, 2020 6:34 am

Šel jsem si pro kotel, odešel jsem se sypákem Faxxxx....
Na prodejně vyzkoušen jeden vůz.
První dojmy z kolejiště: jízdní vlastnosti dobré (zkoušeno postrkem a odražením), projede R380 i plechové výhybky PIKO. Jedna kinematika jde bez problémů, druhá na jednu stranu drhne. Vůz je lehký, musí se dovážit.
Uložení vozu v krabičce je "transportní" verze výroba - obchod. Na běžnou manipulaci je třeba uložení upravit (i na verzi se spřáhly). Naštěstí to jde dobře, stačí pouhé odříznutí polystyrenových kostiček.
Ale stejně nechápu, proč výrobci (všichni) nepočítají s tím, že bychom ukládali modely do krabiček i se spřáhly....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod rozec.karel » pon 14 zář, 2020 9:03 am

Zdravím... Dnes mi došla cisterna poštou a vyzvednuta. Hned jsem ji otestoval v oblouku a ... Používám nejmenší poloměr PIKO R4 (546mm) a naštěstí bez problémů projede. Je tam ještě nějaká malinká rezerva v natočení podvozků. Mějte všichni krásný den... :D
rozec.karel
 
Příspěvky: 45
Registrován: pát 30 dub, 2010 7:24 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků