Modely H0 od Albert Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » pát 11 zář, 2020 6:58 pm

Jinak byla opravdu někdy cisterna šedá ČD Cargo? Nějak toto barevné řešení neumím najít. A poslední revidované vozy Zaes 2991/2992 mám před opravou zelené s logem ČD a po opravě zase zelené s logem ČDC.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Svratka » pát 11 zář, 2020 7:15 pm

Mcx:
Díky za zveřejněné foto vozu 734. Kotel je vyšisován klasicky do hodně světlého odstínu, lze usoudit, že byl spíš šedý než zelený. Opět mne to ujistilo o pochybnosti se zelenou u jugošů Zas 70, osobně pamatuji jen šedé. Až v období ČDC se po dílnách objevily nějaké kusy zelené, ale spíš jen Zas 65...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod petr.klems » pát 11 zář, 2020 7:23 pm

Chtěl jsem požádat o pomoc někoho z majitelů zmíněného kotlového vozu. Zajímá mne, zdali jsou tyto vozy schopny bez problému projet i po menších poloměrech, jako např.
RocoLine R3 radius 434,5 mm. Mohl by to prosím někdo vyzkoušet? Předem děkuju.
petr.klems
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod sidlo » pát 11 zář, 2020 7:53 pm

Dnes jsem to postavil na poloměr 602 mm a bylo to hraniční. Dojde na frézku na vnitřrní straně rámu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » pát 11 zář, 2020 8:15 pm

No nevím s tou šedou, tehle mi příjde více zelený než šedý...
Přílohy
Výstřižek2.JPG
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod petr.klems » pát 11 zář, 2020 8:26 pm

Už se mně zde dostalo stejné odpovědi, že na 600 mm je to hodně natěsno. Jen jsem chtěl vědět, zdali někdo tyto vozy zkoušel na menších poloměrech. Odfrézování je určitě řešení, ale těžko říct jak moc by se muselo ubrat a zdali by nedošlo třeba k nějakému nechtěnému poškození. I tak Vám všem děkuju za odpovědi :wink:
petr.klems
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod A2C » pát 11 zář, 2020 8:31 pm

cer.t píše:No nevím s tou šedou, tehle mi příjde více zelený než šedý...

Nebudem sa hádať o tom, či bol šedý alebo zelený. Ale páni, vážne chcete dokazovať farbu na základe takejto fotky?
1) nie je správne naexponovaná
2) nevieme aký filmový materiál bol použitý, niektoré filmy ťahajú do žlta, niektoré do zelena, niektoré do fialova. Pridáva sa k tomu skreslenie farieb pri coatingu objektívov. Ak to bolo fotené Thoriovým sklom, teda objektívom ktorý bol trošku rádioaktívny o čo vlastne nejde. Ide o fakt že pokiaľ sa objektív dlhšie nepoužíval tak sám objektív ťahal farby do žlta.
Na akom fotopapiere bol snímok vyvolaný? Akým procesom? Bol tam správne dlhú dobu?
Skutočne chcete polemizovať nad odtieňmi farieb z takýchto fotografií?!

Dovolím si povedať, že trošku o tej fotografii viem... https://www.instagram.com/mszucs.art/
Tú fotku ktorú ste sem dali kľudne vložím do SW a spravím z nej šedú, zelenú a keď sa moc budem snažiť tak aj ružovú pri nezmenenom odtieni oblohy. Ale pokúsim sa nerobiť brutálne úpravy len skúsim vytiahnuť na základe vyváženia bielej čo to bolo zač.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod A2C » pát 11 zář, 2020 8:39 pm

No páni. Nechal som podľa bielych nápisov vyvážiť bielu a odobral som zložky farby ako červenú, oranžovú, magenta, fialovú, pričom som nechal zložky zelenej teda žltú, modrú aj zelenú aby sme videli čo sa stane.
Vozeň zostal šedý. Preto farba bola šedá. Nie zelená, vozeň bol šedý. S minimálnou pravdepodobnosťou že to vôbec mohla byť zelená.
Přílohy
Zas.jpg
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » sob 12 zář, 2020 5:04 am

No, ono to nebude tak snadne. Spatne se vyjadrujeme, vozy totiz byly khaki narozdil od dnesni zelene pouzivane na cisternach CD Cargo. Coz je problem i modelu. Peknou khaki dela Agama.
U teto fotky je hlavni rozdil v tom, ze khaki je mnohem tmavsi nez seda, kterou byly vozy nastrikany, takze i pres tento rozbor zustavam u nazoru, ze je vuz khaki. A to presne z toho duvodu, ze barevnost snimku muze byt vzhledem k pouzitym fotografickym materialum uplne jina.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » sob 12 zář, 2020 5:34 am

Jeste jedna poznamka, vuz mel stoprocentne v 70. letech cerny ram. Od toho je potreba se odpichnout pri pusuzovani barevnosti.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » sob 12 zář, 2020 6:14 am

ad Svratka - jedno je jisté - Ra 70 byly dodány s khaki kotlem a černým rámem! a pak se to v ŽOS různě "mlelo", takže s klidem mohl být Ra 65 khaki a naopak Ra 70 šedý. Zde naprosto nic nedokážete, jedině fotografií čistého vozu konkrétního čísla po nátěru v ŽOS a takto si udělat model s tím konkrétním číslem

Vozy ČD Cargo podle grafického manuálu šedé nikdy nebyly a ten se dodržuje, a přepsat ČD logem ČDC - no to by muselo být poznat zamalovaným obdélníčkem

A k důležitějším věcem než snům o barvě - průjezd obloukem - nebude stačit frézovat rám, budou překážet i stupačky
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » sob 12 zář, 2020 6:39 am

Ještě informace k barvám o kterých se bavíme, protože mám dojem, že někteří v tom mají hokej - co to je khaki - to je ČSN 5450, v RAL nemá přesného partnera, přibližně je to RAL 6003 olivově zelená - ta je o něco světlejší a je trochu do šeda proti ČSN 5450, přibližně tímto odstínem - zase ještě světlejším je nastříkán kotel ČSD 0734, pro konverzi modelu do 70. let je zásadním problémem černý rám.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » sob 12 zář, 2020 6:57 am

No, ja to bohuzel vidim na kompletni prestrik. Cerny ram, khaki kotel, aby to byla 70. leta. Na a budka, ta by se mi tam libila :) Snad je tyto vozy mely, pripadne mi zo znalci vyvrati ;)
Pro 80. leta to muze byt,kdyz se clovek spokoji se zelenou misto khaki.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod t6791225 » sob 12 zář, 2020 7:36 am

Za znalce se nepovažuji, ale určitě byly i s budkou. Na této fotce od p. Briana Stephensona z roku 1969 tam jsou při bližším zkoumání vidět v soupravě hned dva. Víme jaká byla doba a jak to dříve s focením na nádražích bylo, takže já to vidím tak, že lidé vozy asi moc nefotili. Z toho důvodu mám třeba já v archivu u každé řady vozu zvlášť složku, která obnáší jen provoz. Prostě fotky tohoto typu, a tak lze při bádání nad barvou, detailech v popisech a hlavně pro mě i patině mnohdy najít potřebné věci.
Přílohy
555.3210 Praha Podbaba 2.6.1969, foto Brian Stephenson, zdroj railpictures.net.jpg
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod cer.t » sob 12 zář, 2020 7:38 am

Pekna, diky.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků