Modely H0 od Albert Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Deathlosopher » pon 17 srp, 2020 11:44 am

Zdravím,
já jsem to docela pořádně projel a naštěstí to není tak hrozné. U toho Faccp opravdu zachytává okolek o tu výsypnou část, ale to při jízde asi roli nějak nehraje, je to nepatrné. Ovšem znatelně zachytává podvozek (šachta uchycení dvojkolí) o schůdky a při přechodu z oblouku do roviny vůz poskočí, jak se to ,,odhákne". Ale naštěstí ne tak, že by vykolejil. Je pravda, že i když jsem zkoušel táhnout i sunout a pomalu i rychle, měl jsem jen ovál bez výhyek, čili snadný terén. :-)
Ten Ua nikde nezachytává, ale ty kinematiky jsou fakt tuhé. Vidím to i na tom, že v oblouku se kinematika vysune/natočí tak z 90 % ta od protějšího vozu či lokomotivy a ta Ua zůstává skoro rovně. Takže mě napadá otázka, co by to udělalo se dvěma Ua za sebou. Ale píšeš, že Ti to problém nedělá. A já jich asi více pořizovat nebudu.
Zkoušecí poloměry mám R3 od Roco.
jipol57 píše:
Deathlosopher píše:Podvozek zachytává o ty výsypné části uprostřed a na druhé straně o schůdky.

Ještě jsem si všiml tohoto.
Mně se teda v těch místech nezachytává. A na malých poloměrech ho taky provozuji. Když to zkoušíš, předpokládám vzhůru kolama, udržuješ podvozek v rovině?
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Martin70 » čtv 27 srp, 2020 9:15 am

Deathlosopher píše:Čili za mě zklamání, co se týče těchto dvou typů vozu tohoto výrobce. A Vám doporučuji jej jít vyměnit a doufat, že natrefíte na lepší kus. Takže bych si nechal ukázat všechny, co mají. Ale jelikož je Váš příspěvek už dost starý, tak mě spíše zajímá, jak jste to vyřešil a jaké jsou Vaše zkušenosti s jízdními vlastnostmi. :-)
Zdravím, já jsem všechny tři vozy poslal prodejci na reklamaci a byla provedena výměna podvozků za nové a bezchybné. Jízdní vlastnosti jsem zatím nezkoušel, není nějak čas na sestavení kolejí, trvalé kolejiště nemám. :( :wink: Takže zda budou fungovat kinematiky vozů netuším.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod vorisekml » pon 07 zář, 2020 1:30 pm

H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 07 zář, 2020 7:43 pm

Už jsou vyrobené a na cestě. Zelená a šedá ČSD a šedá ČDC. Bohužel vyrobeno a bude dodáno méně než objednáno.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 08 zář, 2020 9:09 am

788001a.JPG


785002a.JPG


785001a.JPG
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » čtv 10 zář, 2020 6:16 pm

Kotel pěkný, sice barva nepovedená - verze ČSD - výstup z boku, ten z plošiny je mimo mísu - kotel má být posazen viditelně níže a rám je nižší (koukněte na kotle pro TT - ti to mají správně), ale postavil jsem ho na koleje, doma mám R 700 mm, ale on už moc méně neprojede - natočení podvozků (výrobce modelu tam nic neošidil). Tipnul bych si tak ještě 600 mm projede a méně nic.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » čtv 10 zář, 2020 6:44 pm

Tady pohled na Jugoše, je krásně vidět jak vozy s výlezem na kotel z plošiny jsou jiné - nižší rám a kotel je níž. Foto O. Řepka
Jugo_1.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod t6791225 » pát 11 zář, 2020 5:22 am

Díky za věcné poznámky. Jelikož podkladů k těmto vozům moc nemám, tak jsem si u toho staršího typu s výstupem z plošiny ani nevšimnul, že má jiný rám a tudíž, že je docela jiný.
Dlouho jsem se na tyto vozy těšil (a jistě né jen já) a předem jsem věděl, vzhledem k avizovanému provedení z 80. let, že jej budu upravovat, protože se věnují pouze 60. a 70. letem.
Ale udělejme si v tom jasno, pokud se nepletu vozy s výstupem z plošiny se vyráběly od roku 1965 a byly označeny Ra, vozy s výstupem z boku jsou o něco mladší, vyráběny byly asi od roku 1968, označeny byly jako Rah, tedy - čtyřnápravový kotlový vůz s topnými hady.
Model ČSD však žádné topné hady na čele kotle nemá (verze ČDC i ZSSK-C ano), z dostupných fotek jsem to u tohoto vozu vždy videl, z čehož mi vyplývá, že to možná má špatně i výrobce.
Vaše fotografie je podle popisu na vozech odhaduji z let 1966 až cca 1970, takže ty vozy byly v té době nové a hady mají, tak to asi nebyla žádná rekonstrukce. Otázkou je zda se provedení s výstupem z boku vyrábělo s topnými hady i bez nich. Pokud pouze s hady, je asi pro úpravy lepší koupit verzi ze VI epochy.
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » pát 11 zář, 2020 6:23 am

Vůz 0734 je správně bez hadů, navíc je dělaný podle fotografie skutečného vozu 0734 foceného na Slovensku ještě za ČSD. Vozů s výstupem z plošiny bylo dodáno 500 ks a další již stejně jako Rah tedy s výstupem na kotel z boku. Model 0734 je ve stavu druhé poloviny 80. let a tam i ta barva je možná. Jinak model je to exkluzivní, kotel od ExactTrain mu nesahá ani po kolena :D
Škoda té chyby u kotle s výlezem z plošiny.
Tady foto v dnešním ranním slunci, takže barvy trochu vyblité :wink:
Jugo_2.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Svratka » pát 11 zář, 2020 7:32 am

Mcx:
Když bylo vozů Ra 1965 s podélnou lávkou (později Zas/Ra, Uahs/Ra, Zas (Ra)) vyrobeno 500, měly by mít čísla 000 - 499, jenže ono jich bylo v době po roce 1982, tedy v intervalu 785 0, o deset míň, jen do čísla 489. Znamená to, že došlo (kdy asi?) k přečíslování? To se ovšem musely přečíslovat i následující vozy Ra 1970 ?

Vůz Zas (Ra) 785 0 734 (viz. foto) je zelený, osobně jsem v té době nikdy vůz té řady zelený neviděl a pokud nějaký byl, je to ovšem spíš anomálie, typické v letech 80. a později byly právě šedé, což dokumentuje starší vůz s podélnou lávkou. Je prosím možné vidět fotku, ze které bylo vycházeno při přípravě zeleného vozu?

Vozy Ra 1970 se stranovými lávkami končily v době s intervalem 785 0 číslem 782, ovšem nikde nelze dohledat, kolik jich vlastně bylo vyrobeno? To vzpomínané přečíslování mohlo být klidně chaoticky, vždy v rámci řady všechny provozní vozy, to je také otázka... Ovšem, bylo to již u vozů z r.1965 hned při přechodu na dvanáctimístné číslo, nebo až v roce 1982 při změně intervalu z 727 0 na 785 0 ???

Osobně si velmi vážím práce těch, kdož připravovali podklady pro vznik těchto překrásných modelů, je to vidět po všech stránkách, za přesnost barev může už výrobce. Stejně tak nechápu, proč se modelů vyrobilo jen tak málo a hlavně bych očekával další a další provedení. Je nepochopitelné si tak nechat ujít příležitost...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » pát 11 zář, 2020 12:11 pm

K počtům vozů - Ra s podélnou lávkou 1965 dle všeho dodáno 500 ks (to že jich v roce 1982 nebylo 500 nic neznamená - vozy se taky rušily), Ra s bočním výstupem 1970 - dodáno 300 ks, rozděleno mezi výrobce Fvk Kraljevo a GOŠA.
K barvě - Ra 1965 dodány v šedé RAL 7005 a černý spodek, u dodávky 1970 požadavek ČSD na khaki a taky tak dodány, že pak v dílnách stříkány i na šedo.....
K počtům celkovým - to napsáno výše, nemůžete vycházet z neměnnosti počtu.
Změna intervalu po roce 1982 byla ze 726x u Ra 1965, a z 7270 u Ra 1970 přičemž u 7270 je známo, že nebyly číselně řadou za sebou.
No a k výrobci modelu ... tu není co komentovat, jen :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Svratka » pát 11 zář, 2020 1:47 pm

Mcx:
Děkuji za věcné informace. O "jugoších", jakož i kotlových vozech by to chtělo obdobnou publikaci, jako vydává v deutsch Miba...
Jen info, ta fotka vozu 734 je nepublikovatelná?
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » pát 11 zář, 2020 5:25 pm

Podle které fotky 0734 jej dělali nevím, znám černobílou fotku, již odstaveného neprovozního vozu 0734 s popisem ČSD. Barva možná šedá možná zelenošedá, silně vybledlá - porovnejte s černou na podvozcích či brzdě - z toho opravdu nejde poznat co to původně bylo. Data REV nečitelná. U modelu se nepodařilo natisknout zančku R 75 m, je skryta pod popisovou tabulí.
Na modelu je REV rok 1980, tomu neodpovídá číslo vozu, v roce 1980 nebyl přečíslován.
Jugo_3.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod jirie123 » pát 11 zář, 2020 6:48 pm

Michal Dalecký píše:Už jsou vyrobené a na cestě. Zelená a šedá ČSD a šedá ČDC. Bohužel vyrobeno a bude dodáno méně než objednáno.

To opravdu není možný nějaký "reprint". Když se po nich jen zaprášilo???
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod jipol57 » pát 11 zář, 2020 6:54 pm

jirie123 píše:
Michal Dalecký píše:Už jsou vyrobené a na cestě. Zelená a šedá ČSD a šedá ČDC. Bohužel vyrobeno a bude dodáno méně než objednáno.

To opravdu není možný nějaký "reprint". Když se po nich jen zaprášilo???

Ještě poslední zbytky jsou https://www.itvlaky.cz/vyhledavani/?string=albert
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků