Modely H0 od Albert Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod zdenek » úte 30 bře, 2021 7:28 am

Madla mezi kotlem a plošinou jsem vytáhl pod plošinou, zalepené bylo jen jedno a to malinko, takže šlo hned ven. Boční žebříky vytahuju nahoře z pod plošiny na kotli, tam to lepené taky nebylo, ale šlo to víc ztuha, než u předchozích vozů. Z rámu žebříky vyndat nejdou, tam jsou opravdu pořádně zalepené. Vycvaknutí kotle z rámu šlo též hodně ztuha, ale taky to určitě nebylo lepené. Kotel jsem pak pak vytáhnul přes žebříky, není to problém, žebříky jsou dostatečně pružné. Jen je potřeba pinzetou ještě vyhnout přívod k hadům parního vytápění.
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod vlado.s » úte 30 bře, 2021 10:41 am

Nemáte náhodou niekto fotku šedej cisterny ŽSR?
III-IV-V, ČSD-ČD-ŽSR, 1950-2000.
vlado.s
 
Příspěvky: 99
Registrován: ned 03 lis, 2013 4:29 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Pawlik » úte 30 bře, 2021 1:04 pm

Moje zkušenost:
Šachta spřáhla se zasekává ve středové poloze o výztuhy na rámu vozu, které vyčnívají do její dráhy a dále o nálitky pro zastrčení brzdových hadic na spodku čelníku.
Řešení: Vylomit/vytáhnout (záleží jak moc je přilepena) kulisu ze spodku vozu (společný díl s čelníkem a nárazníky), rukou odsunout šachtu do krajní polohy a bruskou ubrousit zmíněné výztuhy na rámu vozu.
Šroubováčkem opatrně natáhnout jeden závit pružinky - ta nemá až zas tak vysokou tuhost, jak by se mohlo zdát, ale ve středové poloze šachty je strašně předepjatá. Tím natažením se sníží předpětí, a není potřeba vyvinout takovou sílu na pohyb šachty.
Přilepit zpátky kulisu a je hotovo, šachta pak krásně chodí bez zasekávání.
Ještě jsem ubrousil "kluznice" na rámech podvozků, jsou tam jen k tomu, aby drhly o rám vozu a zvyšovaly odpor podvozků proti natočení.
Každopádně i tak je schopnost pojezdu přizpůsobit se nerovnostem koleje nulová. :evil:
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod zdenek » úte 30 bře, 2021 1:44 pm

Pawlik - Já, když rozeberu vůz, tak kinematiku vyndám ven a jen shora přibrousím zobáček kinematiky a má to úplně stejný efekt, přijde mi to jednoduší. A hlavně to zlobí jen u některých vozů, je to tak 50 na 50. Spíš je problém, že je kinematika krátká a má tendenci vypadávat. Takže v místě, kde se čelní část kinematiky opírá o rám jsem vlepil tenké podložky a bylo po problému. Jinak do vozu dávám asi 50 gramů olova, bez dovážení vozu není šance aby dobře jezdil, kinematika, ať je jaká je, ho vyhodí z kolejí. Pro výkyv podvozků je nutné upravit čepy, které drží podvozek v rámu. Z čepu stačí odříznout nebo ubrousit ze spodních přídržných stran asi 0,1 až 0,2 mm materiálu a pak je podvozek perfektně pohyblivý do všech stran.
Mám upravených několik vozů a po úpravách jezdí bezvadně, projedou i protisměrný oblouk na poloměru 440 mm.
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod zdenek » úte 30 bře, 2021 1:59 pm

Ještě přidám fotku, ale omlouvám se, ani po více pokusech se mi ji nepodařilo otočit. Na fotce je vidět vytvořený lichoběžníkový otvor v místě pružiny, ten hladkému chodu kinematiky taky dost pomůže. Pružinky dávám svoje, měkčí. Ještě jsem vyměnil nárazníky za správný typ (malé hranaté od ČS trainu).
Přílohy
IMG_20210328_212039.jpg
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Radovan van N » úte 30 bře, 2021 6:52 pm

Ahoj. Aj ja som sa stal hrdým majiteľom kotlového vozu. Je fakt pekný,ale zaradiť ho do vlaku chce trochu práce.
Problém s kulisou som ešte nevyriešil,ale podvozky išli pomerne rýchlo. Ako písal kolega,stačilo prebrúsiť zaisťovanie čapy a podvozky získali potrebnú vôľu.
Radovan van N
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16 bře, 2020 12:15 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod greenery » úte 30 bře, 2021 7:33 pm

Otočená fotka je to nejmenší, díky všem za cenné informace.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Pawlik » stř 31 bře, 2021 9:10 am

zdenek píše:Pawlik - Já, když rozeberu vůz, tak kinematiku vyndám ven a jen shora přibrousím zobáček kinematiky a má to úplně stejný efekt, přijde mi to jednoduší.
Mám upravených několik vozů a po úpravách jezdí bezvadně, projedou i protisměrný oblouk na poloměru 440 mm.

Mně přišlo jednodušší nerozebírat vůz a nebát so o všechna ta titěrná madla. Ale efekt bude podobný, tím ubroušením zobáčku spadla šachta trochu níž a přestala se zasekávat o ty výztuhy.
zdenek píše:Pawlik
Z čepu stačí odříznout nebo ubrousit ze spodních přídržných stran asi 0,1 až 0,2 mm materiálu a pak je podvozek perfektně pohyblivý do všech stran.

Také mě to napadlo, ale trochu jsem se bál. Díky, vyzkouším.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Adam_B » stř 15 zář, 2021 2:57 pm

Dobrý den,

Chci se zeptat zda nevíte nebo nemáte zkušenost, jak sehnat náhradní díly od albert model?

Díky.
Adam
Adam_B
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Jindra Charvat » sob 20 srp, 2022 9:52 pm

Pořídil jsem ALBERT MODELL 700002. Jsem příjemně překvapen zpracováním detailů. Měl jsem pocit, že výroba je maďarská, ale nápis na obalu Made in China mě uvedl do reálu. Mají zvláštní způsob vyjímání z obalu, nejdříve pravý molitan a poté vůz - zajímavé. Vagóny MOGUL jsou moc pěkné, depo Kolín a Děčín asi reálné, jizdní vlastnosti zhodnotím dodatečně. Otázka zní, jedná se o fikci nebo vozy skutečně existovali - existují?
Přílohy
Mogul.jpg
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod zdeno » ned 21 srp, 2022 6:46 am

zdenek píše:Ještě přidám fotku, ale omlouvám se, ani po více pokusech se mi ji nepodařilo otočit.

program https://www.tahaj.sk/Software/Multimedi ... /Irfanview je na mensi upravy fotek dokonaly.
Ma aj cesku nebo slovensku lokalizaci.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » ned 21 srp, 2022 7:24 am

Mogul.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » ned 21 srp, 2022 7:26 am

Mogul_1.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Jindra Charvat » ned 21 srp, 2022 10:32 am

Děkuji za doplnění, jsem potěšen a nadšen, vizuelně jsem obecně nenašel "technické" rozdíly. Značení modelů je zjevně soudobé oproti fotkám (ČD - CZ-RYKO). Pro informaci uvádím rozměr koleček, 27,4 mm osa a 10,9 mm kolo - klasika Roco, Lilliput.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků