Modely H0 od Albert Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mlýnský » ned 04 bře, 2018 10:48 am

Vzhledem k tomu, že téma Novinky 2018 je zamknuté, chci se zeptat co říkáte následujícím modelům, které jsou již skladem.
Více na :
http://www.masinky.cz/produkt/33960-H0- ... /index.htm
http://www.masinky.cz/produkt/33959-H0- ... /index.htm
Mlýnský
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03 bře, 2018 3:42 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod look23 » ned 04 bře, 2018 6:01 pm

Na youtube je dokonce video od Petra Hanka s vozy
https://www.youtube.com/watch?v=ln6JxGukRho
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1175
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Colonel32 » ned 04 bře, 2018 7:50 pm

Video fakt dobrý.

Jinak na tyhle sypáky jsem zatím neyslšel žádnou kritiku, takže z toho bych usuzoval, že budou dobré.
Colonel32
 
Příspěvky: 851
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod nexus » pon 05 bře, 2018 6:56 am

Faccpp_csd2.jpg

Ale na skutečném voze to tak je...
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Petr S. » pon 05 bře, 2018 7:53 am

Čemu se divíte ?
Udržovací dílny byly na Slovensku a opravily vagon pro TSS H.K.
To je všechno .
Je to vůz ČSD , tedy z doby za komančů a centrálního plánování a hospodaření . Pro klid duše se prosím podívejte na datum revize .
Zdraví Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Sandy » pon 05 bře, 2018 9:55 am

Petr S. píše:Čemu se divíte ?
Udržovací dílny byly na Slovensku a opravily vagon pro TSS H.K.
To je všechno .
Je to vůz ČSD , tedy z doby za komančů a centrálního plánování a hospodaření . Pro klid duše se prosím podívejte na datum revize .
Zdraví Petr S.

To byl nějaký zásadní prohřešek, že se vozy pro TSS HK opravovaly na Slovensku? Když čtu podobné "výpotky", tak mám panický strach jet do Prahy, protože se bojím, že najdu metro zasypané, bolševik ho totiž postavil z Florence na Pankrác a přitom každý ví, že mělo vést obráceně.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » pon 05 bře, 2018 10:42 am

Petr S. píše:Je to vůz ČSD , tedy z doby za komančů a centrálního plánování a hospodaření .
To je evidentní pitomost dána neznalostí doby. Vozy pro údržbu tratí se opravovaly různě, neměly dány "své ŽOS" ale taky "DOM" a tak ze stejné doby mám fotografii vozu TSS HK SV68787, kde jsou všechny popisy v češtině.
Možná si už někteří nepamatují, ale byl kdysi takový stát - Československo a tam byla rovnost jazyků - češtiny i slovenštiny, takže proč by Chopper s revizí v Trnavě měl mít české nápisy :o .
Jinak specializace ŽOS na řady vozů byla dána výrobou speciálních zařízení pro opravu přidělených řad a tím i dosahování trochu jiné produktivity.... no, když vidím dnes tu technologickou bídu u dnešních opravců nákladních vozů...., to se s opravnými linkami ve většině starých ŽOS nedá srovnávat :lol:, a kde jsou linky na opravu dílů - podvozky, nárazníky, táhla, stavěče, pružnice ......
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod jihous » pon 05 bře, 2018 10:52 am

Bobina byla z Plzně a "musela byť zaistěna klínom"
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod George V. » pon 05 bře, 2018 11:13 am

Protože se opravovala ve Vrútkách.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3197
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod ČouĎák » pon 05 bře, 2018 1:24 pm

to je zajímavé a dokonce jsou nápisy i na stanovištích lokomotiv ještě vidět ve vyjímkách dnes než zcela projdou velkou opravou....."najvyššia povolená rýchlosť"
a asi proč?.... :mrgreen:
Přílohy
147495.jpg
147495.jpg (40.96 KiB) Zobrazeno 11235 krát
147507.jpg
váženo v VR
147507.jpg (70.11 KiB) Zobrazeno 11235 krát
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Mcx » čtv 08 bře, 2018 7:29 pm

Protože mám modely doma tak pár poznámek - je to uděláno z maďarské verze Chopperu, tím jsou tam drobné rozdíly - jiné zábradlí na plošině + mělo by být černé, dvě madla se shora na skříni, u verze ČSD jsou zespodu, chybí vypínač brzdy a drobné další odchylky nátěru. Ale jinak je model pěkný, stají to za to mít ho doma :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Martin70 » čtv 21 lis, 2019 9:20 am

Zdravím zkušenější a znalejší modeláře a mám dotaz zejména na ty kteří mají pořízeny "Sypáky" od firmy Albert Model (žluté ČD a ČSD a jiné). Zakoupil jsem několik vozů Faccpp CZ-TSSC (k.č. 683008). Při prohlídce jinak velmi zdařilých modelů vagonů, jsem objevil vadu jednoho podvozku, viz foto. Uložení s ložiskem je značně vychýleno do strany, asi vada při výrobě a chladnutí? Je to vytlačené jakoby by byl čep - hrot dvoukolí venku, ale není. Druhý na daném vagonu je celkem v pořádku. Je to vada této výrobní série nebo je to u Albert odelu častější? Byly to první mnou zakoupené vagony tohoto výrobce, Eaos jsou v pořádku. Dá se to opravit, nebo je to na reklamaci a výměnu? Plast je řekl bych dosti tvrdý a nechci do toho zasahovat, když je to nové. Prodejce jsem zatím nekontaktovat. Tato vada by mohla dělat i problémy při jízdě, vyhybky a pod předpokládám. Děkuji za Vaše věškeré odpovědi.
Vadny.jpg

Vada podvozku Faccpp.jpg

OK.jpg
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod Deathlosopher » úte 11 srp, 2020 9:00 pm

Dobrý den,
na Váš příspěvek jsem narazil náhodou, když jsem hledal informace o demontáži podvozků tohoto vozu. A nedá mi to, abych nezareagoval.
Jsem na tom se zkušeností s tímto výrobcem stejně. Mám od nich dva vozy. Ten, co Vy, a teď nový Ua. Taky jsem slyšel, že je na ně jen chvála. Ale! Já teda nevím, ale co do jízdních vlastnosí, je to asi to nejhorší, co jsem kdy měl (i když vzhledově jsou krásné).
Řešil jsem totéž co Vy. Měl jsem takto vychýlenou tu masku podvozku na obou podvozcích a na obou stranách. Něco více, něco méně. Vůz už tak má velmi omezené otáčení podvozků (takže s malými pooměry je problém), ale díky tomuto vychýlení je to ještě omezenější. Podvozek zachytává o ty výsypné části uprostřed a na druhé straně o schůdky. Já jsem šel k prodejci vůz vyměnit (též jsem měl TSSC), ale druhý, co měl, nebyl na tom znatelně lépe (možná měl dokonce ještě dva TSSC). Více jich neměl, tak jsem si nakonec vybral modrý ČD, který z nich byl nejlepší (nikoliv úplně v pořádku). Mimo malý prostor pro otáčení se podvoky otáčejí docela ztuha a nedošel jsem na to, jak je vyjmout. Dokumentace nulová, ani na stránkách výrobce jsem nic nenašel, byť v maďaršině.
Nicméně vůz Ua jsem prostě musel mít, je to taková klasika pracovních vlaků. :-) Tak jej mám. Zde díky konstrukci vozu nic nebrání většímu otáčení podvozků, ale jdou taky docela ztuha. A nemluvě o kinematice, ta jde velmi ztuha, je tam tuhá pružinka. Ale tento jsem ještě neprojížděl, zkusím tento týden. Nicméně ten Faccpp docela za jízdy vypadává, když není zařazen na konci vlaku. A to jsem jej neprojížděl někde přes více výhybek. Jen přes jednu a to ještě rovně, což je nicneříkající.
Čili za mě zklamání, co se týče těchto dvou typů vozu tohoto výrobce. A Vám doporučuji jej jít vyměnit a doufat, že natrefíte na lepší kus. Takže bych si nechal ukázat všechny, co mají. Ale jelikož je Váš příspěvek už dost starý, tak mě spíše zajímá, jak jste to vyřešil a jaké jsou Vaše zkušenosti s jízdními vlastnostmi. :-)
Martin70 píše:Zdravím zkušenější a znalejší modeláře a mám dotaz zejména na ty kteří mají pořízeny "Sypáky" od firmy Albert Model (žluté ČD a ČSD a jiné). Zakoupil jsem několik vozů Faccpp CZ-TSSC (k.č. 683008). Při prohlídce jinak velmi zdařilých modelů vagonů, jsem objevil vadu jednoho podvozku, viz foto. Uložení s ložiskem je značně vychýleno do strany, asi vada při výrobě a chladnutí? Je to vytlačené jakoby by byl čep - hrot dvoukolí venku, ale není. Druhý na daném vagonu je celkem v pořádku. Je to vada této výrobní série nebo je to u Albert odelu častější? Byly to první mnou zakoupené vagony tohoto výrobce, Eaos jsou v pořádku. Dá se to opravit, nebo je to na reklamaci a výměnu? Plast je řekl bych dosti tvrdý a nechci do toho zasahovat, když je to nové. Prodejce jsem zatím nekontaktovat. Tato vada by mohla dělat i problémy při jízdě, vyhybky a pod předpokládám. Děkuji za Vaše věškeré odpovědi.
Vadny.jpg

Vada podvozku Faccpp.jpg

OK.jpg
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod jipol57 » stř 12 srp, 2020 9:16 am

Taky jsem měl velké potíže je uvést do jízdního stavu. Mám jich dost, 4 sypáky a 3 dumpry, a žádný se mi neudržel na kolejích moc dlouho. Mám dost složité zhlaví a poloměry 440 s esíčkem v kopci. Ale podařilo se a jezdí a vypadají skvěle. Takže vybírat z více kusů je jen malá naděje. Dělají to na velké poloměry a roviny.
Napřed jsem vyměnil dvojkolí. RP25 je dobré do vitrýny a na velké poloměry. A já nemám tělocvičnu na kolejiště. Ale tím se to zlepšilo jen trochu. Problém je, že se dostává do kolize kinematika s podvozky. Zaseknou se o sebe a vůz je hned venku. Zvláště u mě. Mám spřáhla FLM, a těm nevadí, když je pružinka trochu tužší, ale nesmí se to nikde šprajcnout.
Tak jsem to celé zrekonstruoval, a mezi podvozek a kinematiku jsem vložil takové bazmeky, co jsem vytiskl na 3d tiskárně. Aby podvozek i kinematika klouzaly po hladké ploše. Dalo by se taky vypilovat z plastové destičky. A ještě u Ua, jsem vyhodil ten mezikousek, co tam vložili a se kterým se podvozek hrozně těžko otáčel.
Albert.jpg
Albert.jpg (23 KiB) Zobrazeno 6751 krát

Tím otvorem je to suvně nasazené na vagon. Musí tam dostatečně držet. A z podvozku jsem odřízl výstupky, které asi měly držet tu kinematiku, ale spíš se o ni zasekávaly. Zamáčkl jsem podvozky a spokojenost.
Ještě u některých jsem musel vyhladit kulisu kinematiky, když v nataženém stavu se trochu zasekne prostřed. Ale to se děje u více vagonů. Mám kousek tratě do kopce s esíčkem. A když je kinematika natažená zatížením do kopce, a v esíčku se kinematika přesouvá zleva doprava, tak se uprostřed někdy zasekává taky u jiných vozů. To je ale problematika pevných spřáhel. Očkové by to asi dělat neměly.
Ještě sundání podvozků. Asi na to mají nějaké hodně špičaté kleštičky. Ale jde to "vytrhnout". Přiměřeným silnějším tahem vykroutit, vyviklat. Ze 14 podvozků se mi jeden zobáček ulomil, ale vteřiňák to zachránil.
jipol57
 
Příspěvky: 1168
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Modely H0 od Albert Model

Příspěvekod jipol57 » stř 12 srp, 2020 9:23 am

Deathlosopher píše:Podvozek zachytává o ty výsypné části uprostřed a na druhé straně o schůdky.

Ještě jsem si všiml tohoto.
Mně se teda v těch místech nezachytává. A na malých poloměrech ho taky provozuji. Když to zkoušíš, předpokládám vzhůru kolama, udržuješ podvozek v rovině?
jipol57
 
Příspěvky: 1168
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jindřich Bek a 6 návštevníků