M 275.1 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

M 275.1 od MTB

Příspěvekod A2C » ned 11 úno, 2018 11:06 am

No na stránkach MTB prvý nástrel ako bude vyzerať M275.1
Přílohy
H0_CSD_M275_101a.jpg
H0_CSD_M275_101a.jpg (32.12 KiB) Zobrazeno 8370 krát
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod fousek » ned 11 úno, 2018 4:39 pm

Fotky a podklady jsou asi všechny vyčerpány v biografii od Corony, co je dnes v knihkupectvích. Polohl by 3D rendr od někoho, kdo se tím také zabýval, no a pak návštěva a odměření na reálných dochovaných vozidlech v Maďarsku a v Polsku. Předně bych se bál, aby nebyl model moc široký a neměl moc plochou sřechu, jako u většiny toho, co od nich v poslední době vylezlo.

Za sebe tam vidím pár menších nepřesností.

1) Schůdky k dvoudílným dveřím a ke dveřím zavazadlového prostoru jsou špatně. Horní schod má být výše, u modelu je shodně s hranou plent.
2) Tenhle motorák je známý svými velkými radiusy v rozích oken. V modelu u okna dveří zavazadlového prostoru ale žádný rádius namodelovaný není. U dvoudílných dveří na stanovišti strojvůdce asi také ne. Jinde by měly být radiusy výraznější.
3) vykrojení plent. Ve vizualizaci je vykrojení výraznější než na fotkách reálných vozů. U hnacího podvozku je jiný tvar ukončení výřezu plenty směrem k čelu. Můrí pozvolně až k rohu skříně.
4) reflektor- horní část reflektoru nekončí plynule do vzestupujícího hřbetu střechy, ale je výše a na konci se mírně sváží dolů. Dobře je to na fotce na straně 122 dole v biografii od Corony.
5) chybí stupačky a madla pro posunovače a díra pro uchycení houkačky
To je zatím vše, na co jsem v rychlosti přišel.

Jak jsem psal, klidně firmě MTB s recenzí a úpravou 3D pomůžu, pokud o to budou mít zájem. Ve vlastním zájmu.

Edit:
Všimnul jsem si, že podkladem pro 3D model je pravděpodobně typák z výše zmíněné publikace, který obsahuje všechny chyby mnou popsané. Doporučuji nevěřit typákům na 100% a konfrontovat model s fotografiemi.
fousek
 
Příspěvky: 464
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Tax » stř 14 úno, 2018 6:39 pm

fousek píše:Fotky a podklady jsou asi všechny vyčerpány v biografii od Corony, co je dnes v knihkupectvích. Polohl by 3D rendr od někoho, kdo se tím také zabýval, no a pak návštěva a odměření na reálných dochovaných vozidlech v Maďarsku a v Polsku. ...
Všimnul jsem si, že podkladem pro 3D model je pravděpodobně typák z výše zmíněné publikace, který obsahuje všechny chyby mnou popsané. Doporučuji nevěřit typákům na 100% a konfrontovat model s fotografiemi.

Bohužiaľ typák z Corony je naozaj nedostatočný pre stavbu modelu, fotografií je menej než veľmi málo. Dlho som rozmýšľal nad správnym tvarom toho čuda na streche než som došiel k nejakému záveru. Obidva poľské a maďarský ganz tiež sú dosť odlišné, takže to síce navedie k niečomu, ale veľa to nepomôže.

Keby pán Báňa pozeral toto fórum videl by aj môj 3D model a keď si ho stiahne môže ho prezerať zo všetkých strán v programe Sviewer bez toho aby mal MSTS alebo OR inštalovaný. Napríklad Jacek pri stavbe modelu M234.0 z leptu si vypomáhal práve mojim 3D modelom z MSTS. Je pravda že nie je úplne presný, ale dnes by som ho robil inak, mám k nemu viac materiálu.

Na screene je verejná betaverzia, to jest dá sa s tým jazdiť ale model ešte prechádza vývojom.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Jacek » stř 14 úno, 2018 7:50 pm

Tax píše:
Keby pán Báňa pozeral toto fórum videl by aj môj 3D model a keď si ho stiahne môže ho prezerať zo všetkých strán v programe Sviewer bez toho aby mal MSTS alebo OR inštalovaný. Napríklad Jacek pri stavbe modelu M234.0 z leptu si vypomáhal práve mojim 3D modelom z MSTS. Je pravda že nie je úplne presný, ale dnes by som ho robil inak, mám k nemu viac materiálu.

Kdyby jenom M 234.0. Tento program a 3D modely z MSTS používám při stavbě každého svého modelu. Člověk se tak může podívat na vozidlo ze všech možných i nemožných úhlů na rozdíl od fotek, pokud takové nejsou k dispozici. Ty modely sice nejsou naprosto přesné, ovšem kdyby p. Báňa zrovna podle nich tvořil M 286 a zejména M 296, nevypadaly by jako úplně jiná vozidla...
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Miloš Pavlát » pon 19 úno, 2018 2:48 pm

fousek píše:Fotky a podklady jsou asi všechny vyčerpány v biografii od Corony, co je dnes v knihkupectvích. Polohl by 3D rendr od někoho, kdo se tím také zabýval, no a pak návštěva a odměření na reálných dochovaných vozidlech v Maďarsku a v Polsku. Předně bych se bál, aby nebyl model moc široký a neměl moc plochou sřechu, jako u většiny toho, co od nich v poslední době vylezlo.

Za sebe tam vidím pár menších nepřesností.

1) Schůdky k dvoudílným dveřím a ke dveřím zavazadlového prostoru jsou špatně. Horní schod má být výše, u modelu je shodně s hranou plent.
2) Tenhle motorák je známý svými velkými radiusy v rozích oken. V modelu u okna dveří zavazadlového prostoru ale žádný rádius namodelovaný není. U dvoudílných dveří na stanovišti strojvůdce asi také ne. Jinde by měly být radiusy výraznější.
3) vykrojení plent. Ve vizualizaci je vykrojení výraznější než na fotkách reálných vozů. U hnacího podvozku je jiný tvar ukončení výřezu plenty směrem k čelu. Můrí pozvolně až k rohu skříně.
4) reflektor- horní část reflektoru nekončí plynule do vzestupujícího hřbetu střechy, ale je výše a na konci se mírně sváží dolů. Dobře je to na fotce na straně 122 dole v biografii od Corony.
5) chybí stupačky a madla pro posunovače a díra pro uchycení houkačky
To je zatím vše, na co jsem v rychlosti přišel.

Jak jsem psal, klidně firmě MTB s recenzí a úpravou 3D pomůžu, pokud o to budou mít zájem. Ve vlastním zájmu.

Edit:
Všimnul jsem si, že podkladem pro 3D model je pravděpodobně typák z výše zmíněné publikace, který obsahuje všechny chyby mnou popsané. Doporučuji nevěřit typákům na 100% a konfrontovat model s fotografiemi.


Pokusím se udělat prostředníka. Možná bychom měli založit samostatné vlákno, co vy na to?

Zde je odpověď z MTB:

madla se finalizuji až na hotovo, díra na houkačku bude taky.
vykrojení plent ověříme ale je tam kompromis s výkyvem podvozku a konstrukcí formy.

vb
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 327
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod fousek » pon 19 úno, 2018 3:45 pm

Miloš Pavlát: Díky za zprávu. Nejsem proti, samostatné vlákno bude přehlednější.
fousek
 
Příspěvky: 464
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: M 275.1 od MTB

Příspěvekod mac » čtv 22 úno, 2018 6:03 pm

Co vím, tak pan Báňa byl v minulosti osloven jistým odborníkem v tom směru, že mu pomůže bezplatně
s kvalitní přípravou pro výrobu jistého modelu. Dotyčný měl zajištěn jiný příjem a šlo mu jen o to, aby
vznikl kvalitní model. Toto však bylo odmítnuto s tím, že to takhle zákazníkům stačí.
Takže promiň fousku, ale myslím že na tebe nečekají.
mac
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon 25 bře, 2013 4:26 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Rudolf » čtv 22 úno, 2018 7:14 pm

B-londýn píše:Na tebe tak MTB čeká, mají profesionály a nečekají na amatéry jako si ty.


Zanechte laskavě osobních komentářů...

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 912
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: M 275.1 od MTB

Příspěvekod PaMi » čtv 22 úno, 2018 10:36 pm

mac píše:Co vím, tak pan Báňa byl v minulosti osloven jistým odborníkem v tom směru, že mu pomůže bezplatně
s kvalitní přípravou pro výrobu jistého modelu. Dotyčný měl zajištěn jiný příjem a šlo mu jen o to, aby
vznikl kvalitní model. Toto však bylo odmítnuto s tím, že to takhle zákazníkům stačí.
Takže promiň fousku, ale myslím že na tebe nečekají.

Co vím, tak mi jeden známý z číny říkal, že pan Báňa používá třípólové motory jenom proto, že do pětipólového motoru se nevejde odposlouchávací zařízení, které po postavení na koleje je využije jako anténu a odešle veškerou komunikaci kterou zachytil do centrály MTB. Ti potom shromažďují tyto informace a používají je .................
Zdá se vám to jako blbost? Je to informace na stejné úrovni, jako napsal MAC že CO VÍM tak někdo byl JISTÝM ODBORNÍKEM bla bla bla. MAC se dostává na takovýmito informacemi na úroveň "novinářů" typu Aeronet nebo parlamentnilisty.cz. Pokud neřekne, že pan mu pan Novák řekl, že pan Vopršálek nabídl panu Báňovi..., tak je jeho informace obyčejné fakenews. A jako k takové je potřeba k ní přistupovat.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: M 275.1 od MTB

Příspěvekod TTmili » pát 23 úno, 2018 8:33 am

Není to zbytečně vyhrocené? Báňovi pomoc (nezištnou) nabízelo vícero lidí, mimo jiné i já, a několikrát u mnoha modelů, všechny poslal do háje s tím že on nejlíp musí vědět jak to dělat a že si od nikoho nenechá radit. Takže s nějakými fakenews jsi to moc neodhadl, navíc o tom i tady je mnoho zmíněk, stačí jen hledat (za sebe třeba kolem T458.1 v TT).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » pát 23 úno, 2018 1:13 pm

Rudolf píše:
B-londýn píše:Na tebe tak MTB čeká, mají profesionály a nečekají na amatéry jako si ty.


Zanechte laskavě osobních komentářů...

Admin


A ten co začal laskavě nemusí?,pokud by osobně neprášil tak by to odezvu nemělo a měl by se starat sám o sebe!
já tady s diskutujících nenapadám a on do mě a jiných bude vandrovat :?:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Hanysek » pát 23 úno, 2018 2:16 pm

ČouĎák píše:
Rudolf píše:
B-londýn píše:Na tebe tak MTB čeká, mají profesionály a nečekají na amatéry jako si ty.


Zanechte laskavě osobních komentářů...

Admin


A ten co začal laskavě nemusí?,pokud by osobně neprášil tak by to odezvu nemělo a měl by se starat sám o sebe!
já tady s diskutujících nenapadám a on do mě a jiných bude vandrovat :?:


Nezapomněl jsi se odhlásit a znova přihlásit pod jiným jménem? :lol:
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: M 275.1 od MTB

Příspěvekod ČouĎák » pát 23 úno, 2018 4:48 pm

to se budeme muset někde sejít když jsme si tak podobný... :lol:

odvaha to je M275.1 ale něco nehraje a asi to bude dobrá kamufláž.

z mojí dílny taky něco leze... :wink:
Přílohy
IMG_20180223_171559 - kopie.jpg
IMG_20180223_171559 - kopie.jpg (76.25 KiB) Zobrazeno 5481 krát
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: M 275.1 od MTB

Příspěvekod A2C » pát 23 úno, 2018 6:12 pm

To že to je kamufláž som hovoril už tak mesiac... no ale však uvidíte :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků