Měřící vozy PIKO, popř.ESU

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Měřící vozy PIKO, popř.ESU

Příspěvekod rozec.karel » pát 16 úno, 2018 8:06 pm

Zdravím všechny. Jeden můj kolega uvažuje o koupi měřícího vozu a já nejsem schopen mu v této věci poradit. Jaký je rozdíl ve funkcích měřících vozů PIKO a ESU, popřípadě rozdíl mezi vozy PIKO k.č.55050 nebo 55054. Moc informací jsem nenašel, proto se obracím s prosbou. Děkuji... :wink:
rozec.karel
 
Příspěvky: 45
Registrován: pát 30 dub, 2010 7:24 pm
Bydliště: Brno

Re: Měřící vozy PIKO, popř.ESU

Příspěvekod A2C » sob 17 úno, 2018 2:43 pm

S týmto nemám skúsenosti, ale mal som skúsenosti s Fleischmann 5555 ten meria modelovú rýchlosť, priemernú rýchlosť, vzdialenosť "trip" aj celkovú vzdialenosť, je to vlastne len bicyklový merač na plošinovom vozni.
Ale je to za zlomok ceny.
Přílohy
5555.jpg
5555.jpg (20.52 KiB) Zobrazeno 2029 krát
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Měřící vozy PIKO, popř.ESU

Příspěvekod HonzaM » pon 19 úno, 2018 6:45 am

rozec.karel píše:Zdravím všechny. Jeden můj kolega uvažuje o koupi měřícího vozu a já nejsem schopen mu v této věci poradit. Jaký je rozdíl ve funkcích měřících vozů PIKO a ESU, popřípadě rozdíl mezi vozy PIKO k.č.55050 nebo 55054. Moc informací jsem nenašel, proto se obracím s prosbou. Děkuji... :wink:

Kamarád koupil vůz Piko 55054 a je jím nadšen, zejména oceňuje měření přesné vzdálenosti mezi stanicemi, provozuje totiž automatizovaný provoz a vzdálenosti jsou důležité pro sestavení jízdního řádu. Měření stoupání a bočního náklonu je zajímavá hlavně pro kontrolu postaveného kolejiště, ale také pro určení povolené hmotnosti vlaku ( počtu vozů ). Údaje se přenášejí do mobilu a lze je poslat i do počítače po dokoupení software. Aplikace do mobilu je zdarma.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jindřich Bek a 7 návštevníků