NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vlackyn » úte 16 led, 2018 3:20 pm

Diky za info.
vlackyn

Příspěvekod Donatelli » úte 16 led, 2018 5:57 pm

Kdysi dávno jsem tam jezdil a nabízel i možnost dalším. Jezdit jsem tam přestal, protože nabídka modelové železnice se o půlku zmenšila a navíc ani nebyl zájem. Teď je pro mě zajímavější výstava v Drážďanech...
Donatelli

Příspěvekod mikinko » úte 16 led, 2018 8:42 pm

Donatelli píše:Kdysi dávno jsem tam jezdil a nabízel i možnost dalším. Jezdit jsem tam přestal, protože nabídka modelové železnice se o půlku zmenšila a navíc ani nebyl zájem. Teď je pro mě zajímavější výstava v Drážďanech...

Je pravda, že keď si v Norimbergu, tak krásne vidíš, ako modelová železnica popri iných modelárskych odboroch (autá, lietadlá, lode, ...) a hračkách len živorí ... Navyše mám pocit, že už mnohí výrobcovia do Norimbergu ani nechodia .... Takže ako výstava to fakt za veľa nestojí. Ale zasa z obchodného hľadiska - čo to dohodnúť, konzultovať, .....
mikinko

Příspěvekod Vik » stř 17 led, 2018 8:01 am

mikinko píše:
Donatelli píše:Kdysi dávno jsem tam jezdil a nabízel i možnost dalším. Jezdit jsem tam přestal, protože nabídka modelové železnice se o půlku zmenšila a navíc ani nebyl zájem. Teď je pro mě zajímavější výstava v Drážďanech...

Je pravda, že keď si v Norimbergu, tak krásne vidíš, ako modelová železnica popri iných modelárskych odboroch (autá, lietadlá, lode, ...) a hračkách len živorí ... Navyše mám pocit, že už mnohí výrobcovia do Norimbergu ani nechodia .... Takže ako výstava to fakt za veľa nestojí. Ale zasa z obchodného hľadiska - čo to dohodnúť, konzultovať, .....

Ono je to trochu off topic.
Ale výstava jako Norimberk je drahá sranda. Nájemné za stánek 6x4 vyjde okolo 250t Kč a to je bez vybavení, stavby, cesty, ubytování... Takže takovýto základní kus vyjde firmu kolem 500.000Kč a více. Pro mnoho malých firem je to částka, kterou prostě nemůže vydat. Maximálně se k někomu přivaří.
Pro obchodníky je to samozřejmě výhodné neb si může pokecat se všemi partnery a ukázat se - žiji.
H0
Vik

Příspěvekod Donatelli » stř 17 led, 2018 1:25 pm

Je to přesně jak píše Vik. Onehdá jsem při projednávání u nějakého výrobce poptával připojení na internet ( že mu tam něco ukážu ) a když mě řekl sumu za jeden den, šel jsem do kolen. Jelikož jsem TT čkař, pro mě daleko větší význam má únorová výstava v Drážďanech. Tam jsou všichni, ve valné většině i s patřičným personálem ( tedy nikoliv jenom rozdávači materiálů, ale i lidi od marketingu a výroby ) a navíc tam jsou i malovýrobci co si Norimberk prostě nemůžou dovolit... A že to je týden po skončení Norimberku? To je jenom drobnost, kterou přetavuji na výhodu. Vím už co která firma bude dělat a tak mám čas se připravit a ptám se na to co mě zajímá.
Donatelli

Příspěvekod vanourek » čtv 18 led, 2018 1:39 pm

V e-shopech je nabídka modelů vagónů RegioJet od Roco. V nabídce je i vůz 1.třídy, ale ve skutečnosti jsem ho nenašel. Jak je to s realitou a modelem?
HO, ČD, V - VI.
vanourek

Příspěvekod Brejla » čtv 18 led, 2018 3:06 pm

vanourek píše:V e-shopech je nabídka modelů vagónů RegioJet od Roco. V nabídce je i vůz 1.třídy, ale ve skutečnosti jsem ho nenašel. Jak je to s realitou a modelem?

RegioJet vozy 1.třídy samozřejmě má - viz. http://www.atlasvozu.cz/drzitel/rj.html. Je otázkou, co Roco ve skutečnosti spáchá. Ty obrázky jsou víceméně jen orientační. Poslední Eurofimy ČD se postupně skutečnosti začali zvolna přibližovat.
Brejla

Příspěvekod vanourek » čtv 18 led, 2018 5:20 pm

Brejla píše:
vanourek píše:V e-shopech je nabídka modelů vagónů RegioJet od Roco. V nabídce je i vůz 1.třídy, ale ve skutečnosti jsem ho nenašel. Jak je to s realitou a modelem?

RegioJet vozy 1.třídy samozřejmě má - viz. http://www.atlasvozu.cz/drzitel/rj.html. Je otázkou, co Roco ve skutečnosti spáchá. Ty obrázky jsou víceméně jen orientační. Poslední Eurofimy ČD se postupně skutečnosti začali zvolna přibližovat.

Dotaz byl směřovám na označení 1. třídy vozu. Všude jsou fotky jen označení 2. třídy a Roco nabízí model s označením 1. třídy.
HO, ČD, V - VI.
vanourek

Příspěvekod Brejla » čtv 18 led, 2018 6:37 pm

vanourek píše:
Brejla píše:

Dotaz byl směřovám na označení 1. třídy vozu. Všude jsou fotky jen označení 2. třídy a Roco nabízí model s označením 1. třídy.

Obrázek je označen jako "Photomontage" - http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=547686035241318 (v podstatě ilustrační obrázek, který má upoutat na novinku). V reálu ten vůz asi bude vypadat trochu jinak, jak je u Roca zvykem.
Brejla

Příspěvekod George V. » pát 19 led, 2018 6:38 am

vanourek píše:

Ono spíše jde o to, že RJ může mít sice na voze nalepenou 2. třídu, ale vůz je stále registrován jako Ampz...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.

Příspěvekod vorisekml » pát 19 led, 2018 6:43 am

Novinky Auhagen 2018, multikára komunal a skoro nic víc

https://www.menzels-lokschuppen.de/out/ ... 018web.pdf
H0
vorisekml

Příspěvekod fousek » pát 19 led, 2018 8:56 am

Brekina 2018
Jako novinka je tam Ikarus 255 a Liaz ve verzi valník.
fousek

Příspěvekod George V. » pát 19 led, 2018 9:11 am

No ještě zajímavá je tam dodávka Fiat 238. Velice nápadně připomíná jugoslávské IMV, které u nás jeden čas jezdily jako sanitky...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.

Příspěvekod mikinko » pát 19 led, 2018 9:22 am

vorisekml píše:Novinky Auhagen 2018, multikára komunal a skoro nic víc

https://www.menzels-lokschuppen.de/out/ ... 018web.pdf

No náhodou stánok na nástupište a rodinný dom s garážou ma celkom potešili .... :-)
mikinko

Příspěvekod scorpions » pát 19 led, 2018 1:33 pm

Zdravím Vás všechny. Viděl jsem katalog novinek Roco 2018 a jsem také zklamán. Roco vůbec neumí z našeho trhu vytěžit tu kapku, která pomůže jejich ekonomickému růstu. Znovu se musím ptát, kdo jim tohle radí ??? Bardotky a brejlovci mají stále obrovský potenciál a jeden neodolatelný nátěr ročně v ČSD a jeden ČD pro uspokojení všech nás srdcařů se určitě dá najít na spoustu dalších let. U čmeláku se taky dá ještě něco vypustit i když tady toho zase tolik není. Místo toho nám servírují různé anomálie a opakují modré blesky a černo-šedo-vínový čmelák je taky "velká paráda". Proč to dělají, to vážně nechápu. A teď k těm novinkám. Taurus AWT je asi ten nejhnusnější, který jezdí, tedy podle mě. Prostě bílá fádní mašina s nápisem AWT. Těšil jsem se po spokojenosti s prvním kouskem na dalšího Vectrona, třeba ČD a nebo další ČDCargo s pěknou železniční reklamou. Taky Unipetrol je velmi oku lahodící. Vektron Garfield RegioJet-u je pak absolutní krasavec, ale proboha, proč s tou reklamou. Nějaký ploutve, šnorchl atd., kdo na to bude za pár let zvědavej. Chtěl bych všechny z Vás, kdo máte zájem o Vectrona RegioJet-u bez reklamy !!!, aktivovat a poprosit. Udělejte to jako já. Objednejte ho a do zprávy připište poznámku, že mašinku chcete bez reklamy. Dále poprosím prodejce až se Vám naše objednávky sejdou, zkuste prosím kontaktovat výrobce a sdělit mu zájem modelářů o tento model, ale s podmínkou, že ho chceme bez té reklamy. Možná se nám povede, alespoň tento model dovést k naši spokojenosti a Rocu přidat kapičku do růstu jejich ekonomiky. Udělal jsem asi maximum pro změnu, teď poprosím i Vás ostatní. Díky. Přikládám fotografie lokomotiv Vectron, které si rád koupím, pokud je Roco nabídne. Autorům fotek se omlouvám, ale jsou volně na webu, tak jsem je v zájmu věci přiložil.
Přílohy
Vectron 04.jpg
Vectron 03.jpg
Vectron 01.jpg
scorpions

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)