NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Eury » úte 24 dub, 2018 9:42 am

Pred par dnami Roco vydalo novinkovy letak venovany vectronom. Medzi inymi je tam oznameny aj vectron CD
http://eyro.ch/downloads/news18/roco_2018_vectron.pdf
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » úte 24 dub, 2018 10:07 am

To si dělají srandu, ču...i? To museli ČD Cargo tak posrat? Tohle by snad nezvládli ani u MTB :mrgreen: .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod sidlo » úte 24 dub, 2018 10:26 am

A jak se to z toho letáčku pozná že je to špatně?
Osobně je mi to jedno, není to moje epocha a kupovat to nebudu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » úte 24 dub, 2018 10:35 am

Kdo ví co hledat, tak pozná. A pozná to už z fotek toho RegioJetu (kterej je samozřejmě správně :twisted: ). Je to skoro stejnej průser, jak kdyby MTB prodávalo Peršinga jako Eso. Taky to má dva sběrače, ne... Může nás akorát těšit, že Polákům je posrali taky... :) A nebo taky srát... Kdyby je Polákům udělali dobře, tak bych ho hned vrátil.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod julius.chabada » úte 24 dub, 2018 7:04 pm

ČouĎák píše:Roco 73939 Vectron REGIO JET zatím v analogu.

https://www.itvlaky.cz/ho-elektricke-lokomotivy/73939/


To keby ho radšej urobili klasický nepočmáraný, už by som ho objednal. Tento si môže celé Roco...
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » úte 24 dub, 2018 7:49 pm

George V. píše:Kdo ví co hledat, tak pozná. A pozná to už z fotek toho RegioJetu (kterej je samozřejmě správně :twisted: ). Je to skoro stejnej průser, jak kdyby MTB prodávalo Peršinga jako Eso. Taky to má dva sběrače, ne... Může nás akorát těšit, že Polákům je posrali taky... :) A nebo taky srát... Kdyby je Polákům udělali dobře, tak bych ho hned vrátil.


tak tu chybu opravili docela rychle,takovou rychlostí MTB neopraví celý model 163/363 a cihla je pořád stejná,stejný průser to být nemůže,stačí u MTB kde nad žaluziemi čumí okraj kulatých oken do strojovny...... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod scorpions » stř 25 dub, 2018 7:29 am

julius.chabada píše:
ČouĎák píše:Roco 73939 Vectron REGIO JET zatím v analogu.

https://www.itvlaky.cz/ho-elektricke-lokomotivy/73939/


To keby ho radšej urobili klasický nepočmáraný, už by som ho objednal. Tento si môže celé Roco...


Já mám stejný názor. Ten Vectron Jančury se mi hodně zamlouvá. Ještě stále přemýšlím jestli ho nekoupím, ale ta reklama, a konkrétně tahle, je fakt strašná. Škoda, škoda. Snad ho vydají ještě jednou bez reklamy. Nejdu do toho !!!
scorpions
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 lis, 2012 9:19 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » stř 25 dub, 2018 7:39 am

ČouĎák píše:tak tu chybu opravili docela rychle,takovou rychlostí MTB neopraví celý model 163/363 a cihla je pořád stejná,stejný průser to být nemůže,stačí u MTB kde nad žaluziemi čumí okraj kulatých oken do strojovny...... :lol:


...no já bych to za chybu nepovažoval, ale za nehorázný šlendrián. To jako kdyby Ti chtěl někdo prodat Peršinga ve zbarvení a značení Esa, přitom to Eso ve výrobě má taky... Pokud by se mělo Roco v tomto případě zachovat férově, tak jedině nabídnout všem majitelům Vectrona ČD Cargo výměnu kastle a dodání písečníků. Ale toho se určitě nedožijem...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » stř 25 dub, 2018 9:32 am

Mačku vo vreci určite nekúpiš protože RegioJet je správně. Žádný "zasadní" rozdíl tam není a hlavně milovníci MTB ho tam ani nenajdou. A pro ty ostatní (a to se už opakuji) je u ČD Cargo špatně provedená "bižuterie" na střeše. Nejsou propojeny vnitřní sběrače a je tam navíc jeden VN odpojovač/přepojovač. Podle výše zmíněněho prospektu se jedná o "švýcarské" provedení mašiny (D,CH,IT,NL).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » stř 25 dub, 2018 12:00 pm

už šlendriánství je u MTB nazývat ESO esem a PERŠINKA peršinkem,protože u MTB eso a peršan bude cihla cihlou a tam možná ty názvy sedí. :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod TomBart » stř 25 dub, 2018 1:29 pm

Super diskuze pánové.....


George V. píše:Kdo ví co hledat, tak pozná. A pozná to už z fotek toho RegioJetu (kterej je samozřejmě správně :twisted: ). Je to skoro stejnej průser, jak kdyby MTB prodávalo Peršinga jako Eso. Taky to má dva sběrače, ne... Může nás akorát těšit, že Polákům je posrali taky... :) A nebo taky srát... Kdyby je Polákům udělali dobře, tak bych ho hned vrátil.


Přesně takhle si představuji plnohodnotný příspěvek na téma "chyby na modelu". Jako neznalec elektrických lokomotiv podle tvého popisu přesně vidím, kde je chyba, kde je co špatně. Krásně vidím porovnání modelu se skutečným strojem a podle toho mohu usoudit, zda ty chyby jsou v mém případě respektované. Perfektní. Ušetřil jsi mi mnoho času a nemusím to hledat. V době, kdy je venku krásně mám plno času..... 8)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vorisekml » stř 25 dub, 2018 1:40 pm

Novinka od PIKO Balm Lipenka zelená - nezda se mě že má vůz černý plenty. Podle mě by měl být celý zelený, jen v oblasti nástupních chodů by ta černá seděla. A taky tedy nápisy by měly být níž, jakoby na těch plentách, které jsou černé /podle mě by měly být zelené a popis na nich/. Asi se využilo maskovacích přípravku již vydaných verzí tohoto modelu........
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » stř 25 dub, 2018 2:59 pm

George V. píše:...pokud by se mělo Roco v tomto případě zachovat férově, tak jedině nabídnout všem majitelům Vectrona ČD Cargo výměnu kastle a dodání písečníků. Ale toho se určitě nedožijem...


když se bavíme o férovosti, tak jak by se mělo zachovat MTB..nebo co by měli nabídnout ?...když je na 16x/36x nespočet chyb a nesrovnalostí ?
nechají nad boční žaluzií okraj okna jak zkopíroval stranu a jen to přeplác ! vzdálenost nárazníků je v pohodě ?...to se toleruje?
s tímto by u kitařů plast.letadel nepochodil,tam je to totiž jiná třída,kvalita a lepší technologie.

u roca by stačil dodat výměnou díl střechy + díl aby byly propojené sběrače a zbytek se dá použít.
písečníky u mého prodejce jsou zajištěny a ROCO podle slov by mělo písečníky dodat dodatečně.. :wink:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Sandy » stř 25 dub, 2018 4:36 pm

TomBart píše:Super diskuze pánové.....


George V. píše:Kdo ví co hledat, tak pozná. A pozná to už z fotek toho RegioJetu (kterej je samozřejmě správně :twisted: ). Je to skoro stejnej průser, jak kdyby MTB prodávalo Peršinga jako Eso. Taky to má dva sběrače, ne... Může nás akorát těšit, že Polákům je posrali taky... :) A nebo taky srát... Kdyby je Polákům udělali dobře, tak bych ho hned vrátil.


Přesně takhle si představuji plnohodnotný příspěvek na téma "chyby na modelu". Jako neznalec elektrických lokomotiv podle tvého popisu přesně vidím, kde je chyba, kde je co špatně. Krásně vidím porovnání modelu se skutečným strojem a podle toho mohu usoudit, zda ty chyby jsou v mém případě respektované. Perfektní. Ušetřil jsi mi mnoho času a nemusím to hledat. V době, kdy je venku krásně mám plno času..... 8)

Co se divíš, Tome. Je to informace a každá informace má svou hodnotu. Třeba by se ta informace o nepřesnostech modelu dala zpeněžit..... :P Tak proč to sem dávat "zadara"? :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » stř 25 dub, 2018 4:44 pm

Hele, já jsem svůj "postřeh" kolem cargo vectrona publikoval už skoro před půl rokem na tomto fóru v sekci Recenze. Jako srovnání s vectronem od Pika. Kdo chtěl, tak si to tam přečetl....
Naposledy upravil George V. dne čtv 26 dub, 2018 3:17 am, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků