NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vanourek » čtv 18 led, 2018 5:20 pm

Brejla píše:
vanourek píše:V e-shopech je nabídka modelů vagónů RegioJet od Roco. V nabídce je i vůz 1.třídy, ale ve skutečnosti jsem ho nenašel. Jak je to s realitou a modelem?


RegioJet vozy 1.třídy samozřejmě má - viz. http://www.atlasvozu.cz/drzitel/rj.html. Je otázkou, co Roco ve skutečnosti spáchá. Ty obrázky jsou víceméně jen orientační. Poslední Eurofimy ČD se postupně skutečnosti začali zvolna přibližovat.


Dotaz byl směřovám na označení 1. třídy vozu. Všude jsou fotky jen označení 2. třídy a Roco nabízí model s označením 1. třídy.
HO, ČD, V - VI.
vanourek
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 12 úno, 2008 8:50 pm
Bydliště: Šumpersko

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » čtv 18 led, 2018 6:37 pm

vanourek píše:
Brejla píše:
vanourek píše:V e-shopech je nabídka modelů vagónů RegioJet od Roco. V nabídce je i vůz 1.třídy, ale ve skutečnosti jsem ho nenašel. Jak je to s realitou a modelem?


RegioJet vozy 1.třídy samozřejmě má - viz. http://www.atlasvozu.cz/drzitel/rj.html. Je otázkou, co Roco ve skutečnosti spáchá. Ty obrázky jsou víceméně jen orientační. Poslední Eurofimy ČD se postupně skutečnosti začali zvolna přibližovat.


Dotaz byl směřovám na označení 1. třídy vozu. Všude jsou fotky jen označení 2. třídy a Roco nabízí model s označením 1. třídy.


Obrázek je označen jako "Photomontage" - http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=547686035241318 (v podstatě ilustrační obrázek, který má upoutat na novinku). V reálu ten vůz asi bude vypadat trochu jinak, jak je u Roca zvykem.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » pát 19 led, 2018 6:38 am

vanourek píše:
Dotaz byl směřovám na označení 1. třídy vozu. Všude jsou fotky jen označení 2. třídy a Roco nabízí model s označením 1. třídy.


Ono spíše jde o to, že RJ může mít sice na voze nalepenou 2. třídu, ale vůz je stále registrován jako Ampz...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vorisekml » pát 19 led, 2018 6:43 am

Novinky Auhagen 2018, multikára komunal a skoro nic víc

https://www.menzels-lokschuppen.de/out/ ... 018web.pdf
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod fousek » pát 19 led, 2018 8:56 am

Brekina 2018
Jako novinka je tam Ikarus 255 a Liaz ve verzi valník.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » pát 19 led, 2018 9:11 am

No ještě zajímavá je tam dodávka Fiat 238. Velice nápadně připomíná jugoslávské IMV, které u nás jeden čas jezdily jako sanitky...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod scorpions » pát 19 led, 2018 1:33 pm

Zdravím Vás všechny. Viděl jsem katalog novinek Roco 2018 a jsem také zklamán. Roco vůbec neumí z našeho trhu vytěžit tu kapku, která pomůže jejich ekonomickému růstu. Znovu se musím ptát, kdo jim tohle radí ??? Bardotky a brejlovci mají stále obrovský potenciál a jeden neodolatelný nátěr ročně v ČSD a jeden ČD pro uspokojení všech nás srdcařů se určitě dá najít na spoustu dalších let. U čmeláku se taky dá ještě něco vypustit i když tady toho zase tolik není. Místo toho nám servírují různé anomálie a opakují modré blesky a černo-šedo-vínový čmelák je taky "velká paráda". Proč to dělají, to vážně nechápu. A teď k těm novinkám. Taurus AWT je asi ten nejhnusnější, který jezdí, tedy podle mě. Prostě bílá fádní mašina s nápisem AWT. Těšil jsem se po spokojenosti s prvním kouskem na dalšího Vectrona, třeba ČD a nebo další ČDCargo s pěknou železniční reklamou. Taky Unipetrol je velmi oku lahodící. Vektron Garfield RegioJet-u je pak absolutní krasavec, ale proboha, proč s tou reklamou. Nějaký ploutve, šnorchl atd., kdo na to bude za pár let zvědavej. Chtěl bych všechny z Vás, kdo máte zájem o Vectrona RegioJet-u bez reklamy !!!, aktivovat a poprosit. Udělejte to jako já. Objednejte ho a do zprávy připište poznámku, že mašinku chcete bez reklamy. Dále poprosím prodejce až se Vám naše objednávky sejdou, zkuste prosím kontaktovat výrobce a sdělit mu zájem modelářů o tento model, ale s podmínkou, že ho chceme bez té reklamy. Možná se nám povede, alespoň tento model dovést k naši spokojenosti a Rocu přidat kapičku do růstu jejich ekonomiky. Udělal jsem asi maximum pro změnu, teď poprosím i Vás ostatní. Díky. Přikládám fotografie lokomotiv Vectron, které si rád koupím, pokud je Roco nabídne. Autorům fotek se omlouvám, ale jsou volně na webu, tak jsem je v zájmu věci přiložil.
Přílohy
Vectron 04.jpg
Vectron 03.jpg
Vectron 01.jpg
scorpions
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 lis, 2012 9:19 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Adam_B » pát 19 led, 2018 1:36 pm

Nemyslím si, že roco dělá věci v zájmu pouze českého trhu, ale i okolních... to už se tady několikrát probíralo. Bohužel.
Adam_B
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Polabský » pát 19 led, 2018 2:40 pm

scorpions píše:Zdravím Vás všechny. Viděl jsem katalog novinek Roco 2018 a jsem také zklamán. Roco vůbec neumí z našeho trhu vytěžit tu kapku, která pomůže jejich ekonomickému růstu. Znovu se musím ptát, kdo jim tohle radí ??? Bardotky a brejlovci mají stále obrovský potenciál a jeden neodolatelný nátěr ročně v ČSD a jeden ČD pro uspokojení všech nás srdcařů se určitě dá najít na spoustu dalších let. U čmeláku se taky dá ještě něco vypustit i když tady toho zase tolik není. Místo toho nám servírují různé anomálie a opakují modré blesky a černo-šedo-vínový čmelák je taky "velká paráda". Proč to dělají, to vážně nechápu. A teď k těm novinkám. Taurus AWT je asi ten nejhnusnější, který jezdí, tedy podle mě. Prostě bílá fádní mašina s nápisem AWT. Těšil jsem se po spokojenosti s prvním kouskem na dalšího Vectrona, třeba ČD a nebo další ČDCargo s pěknou železniční reklamou. Taky Unipetrol je velmi oku lahodící. Vektron Garfield RegioJet-u je pak absolutní krasavec, ale proboha, proč s tou reklamou. Nějaký ploutve, šnorchl atd., kdo na to bude za pár let zvědavej. Chtěl bych všechny z Vás, kdo máte zájem o Vectrona RegioJet-u bez reklamy !!!, aktivovat a poprosit. Udělejte to jako já. Objednejte ho a do zprávy připište poznámku, že mašinku chcete bez reklamy. Dále poprosím prodejce až se Vám naše objednávky sejdou, zkuste prosím kontaktovat výrobce a sdělit mu zájem modelářů o tento model, ale s podmínkou, že ho chceme bez té reklamy. Možná se nám povede, alespoň tento model dovést k naši spokojenosti a Rocu přidat kapičku do růstu jejich ekonomiky. Udělal jsem asi maximum pro změnu, teď poprosím i Vás ostatní. Díky. Přikládám fotografie lokomotiv Vectron, které si rád koupím, pokud je Roco nabídne. Autorům fotek se omlouvám, ale jsou volně na webu, tak jsem je v zájmu věci přiložil.


Hezký den,
vážený kolego docela chápu Vaše rozhořčení. O tom co se vyrobí většinou rozhoduje u firmy "managéér - odborník na marketýýng" (odborník, rozuměj: Ví lautr h-v-o ale ví ho zcela jistě). Takový člověk nechá na Unrru napatronovat velké USA, protože je to světový a Čechům se to bude móóc líbit. Kdyby ten korunovanej v°l raději udělal obyčejnou černou s malou hvězdou, tak by jich určitě ve výsledku prodal víc (já bych třeba bral hned dvě). A takto je to se vším, nejen s modelovou železnicí.
Váš návrh, tlačit na obchodníky je velmi správný. A jsou mezi nimi tací, kteří se výrobce snaží ovlivňovat, zaplať Bůh.
I diskusní fórum je nástroj (viz jedna nejmenovaná dříve Šikovná firma a jejich vozy Bai :wink: ale bohužel jedna jiná firma, která Má To Blbě a nic s ti neudělá :roll: ). Někdy by pomohlo napsat nejen výrobci ale například i provozovateli žluté mašiny aby tuto myšlenku podpořil.
Snaha je to záslužná a jedno maďarské přísloví říká: Kapka skálu neničí svojí silou ale svojí vytrvalostí !"
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » pát 19 led, 2018 2:53 pm

scorpions píše:Zdravím Vás všechny. Viděl jsem katalog novinek Roco 2018 a jsem také zklamán. Roco vůbec neumí z našeho trhu vytěžit tu kapku, která pomůže jejich ekonomickému růstu. Znovu se musím ptát, kdo jim tohle radí ??? Bardotky a brejlovci mají stále obrovský potenciál a jeden neodolatelný nátěr ročně v ČSD a jeden ČD pro uspokojení všech nás srdcařů se určitě dá najít na spoustu dalších let. U čmeláku se taky dá ještě něco vypustit i když tady toho zase tolik není. Místo toho nám servírují různé anomálie a opakují modré blesky a černo-šedo-vínový čmelák je taky "velká paráda". Proč to dělají, to vážně nechápu. A teď k těm novinkám. Taurus AWT je asi ten nejhnusnější, který jezdí, tedy podle mě. Prostě bílá fádní mašina s nápisem AWT. Těšil jsem se po spokojenosti s prvním kouskem na dalšího Vectrona, třeba ČD a nebo další ČDCargo s pěknou železniční reklamou. Taky Unipetrol je velmi oku lahodící. Vektron Garfield RegioJet-u je pak absolutní krasavec, ale proboha, proč s tou reklamou. Nějaký ploutve, šnorchl atd., kdo na to bude za pár let zvědavej. Chtěl bych všechny z Vás, kdo máte zájem o Vectrona RegioJet-u bez reklamy !!!, aktivovat a poprosit. Udělejte to jako já. Objednejte ho a do zprávy připište poznámku, že mašinku chcete bez reklamy. Dále poprosím prodejce až se Vám naše objednávky sejdou, zkuste prosím kontaktovat výrobce a sdělit mu zájem modelářů o tento model, ale s podmínkou, že ho chceme bez té reklamy. Možná se nám povede, alespoň tento model dovést k naši spokojenosti a Rocu přidat kapičku do růstu jejich ekonomiky. Udělal jsem asi maximum pro změnu, teď poprosím i Vás ostatní. Díky. Přikládám fotografie lokomotiv Vectron, které si rád koupím, pokud je Roco nabídne. Autorům fotek se omlouvám, ale jsou volně na webu, tak jsem je v zájmu věci přiložil.


Vectrona RJ bez reklam i Vectrona ČD Praha-Hamburg udělalo nebo udělá Piko v celkem slušné kvalitě. Spíš by bylo vhodné, aby se nějak domluvili a zbytečně si nekonkurovali shodnými modely.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod look23 » pát 19 led, 2018 3:21 pm

:arrow: Polabský:
:arrow: scorpion:
Bohužel manažeři fungují tak, že co nejvíce barevnější a strakatější model tím lépe. Připomíná mi to systém sklepiček nějakých papoušků, že čím pestřejší brka, tím víc vyhraje u samiček. Bohužel, ještě jim nedošlo, že je to trochu jinak. K čemu mít dva modely 749 250 nebo atd. atd.?

Ještě vyhrožovali s programem myLoks http://www.roco.cc/en/specials/meine-lok/index.html
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vorisekml » pát 19 led, 2018 5:33 pm

H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod julius.chabada » pát 19 led, 2018 6:31 pm

scorpions: zdieľam Tvoj názor. Roco si z viacerých možností vybralo tú najhoršiu. Myslím počmáraný Vectron RegioJetu. Ak nechceli rovnaký žltý ako má Piko mali urobiť ten s tou upravenou farebnou schémou na čele lokomotívy. Ten čo ohlásili by sa hodil do nejakého start setu pre deti. Teraz budem mať vagóny bez lokomotívy a budem čakať na niečo poriadne lebo Piko nechcem. Ešte je možné počkať aj na ACME loko RJ. Vectron pred časom ohlásili aj v LSmodels, ale to bolo všetko, odvtedy nič. Tak dúfam, že ho LSmodels v krátkom čase ponúknu, i keď pôjde o trocha drahší model, ale s kvalitou LSM.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod julius.chabada » pát 19 led, 2018 6:43 pm

mikinko: starého Roco Sergeja som si ozvučoval asi pred dvoma rokmi zvukom od Petra Smutka a tú lokomotívu si púšťam najradšej zo všetkých mojich ozvučených. Ten štart a rozbeh je jednoducho fantastický.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod hummus » pát 19 led, 2018 7:10 pm

HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: brudr, Jacek a 9 návštevníků