NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod VD.CSD » čtv 06 zář, 2018 8:56 am

_
Naposledy upravil VD.CSD dne stř 12 zář, 2018 9:07 am, celkově upraveno 2
VD.CSD
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon 13 led, 2014 1:32 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Kulsud » čtv 06 zář, 2018 9:01 am

Hmmm, tak to jsem napjatej, jak kšandy.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod George V. » čtv 06 zář, 2018 9:02 am

Aha, tu fotku jsem přehlédl. Ale na druhou stranu moc vypovídající také není. Docela výrazné provozní zašpinění, které moc neukazuje na skutečnou barvu kol. Může to být obojí...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Domba » pát 07 zář, 2018 8:36 pm

VD.CSD píše:Kolesa nebudú ani klasicky nemecké červené ani čisto čierne, pretože Roco ich má ako samostaný diel len pre 555.0161 ...
A fakt ma sere Herr Wagner aj s tými severnými čechami. Zase žiadna Morava (Přerov) a btw Roco od čias T679.1006 neurobilo žiadnu loko zo slov. časti ČSD ak nerátam (534.1 a 431.0) ktoré nikde ide nejazdili a ten super Paškvil 456.1 "Východná dráha Depo Zvolen" to mohol navrhnúť ozaj iba ... Diesel pokial sa nemýlim žiaden.
8072226921-2.jpg


Tak to navrhuj ty, když ti vadí že Jarda udělal stroj co je mu bližší i nám všem z Liberce.
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » sob 08 zář, 2018 5:32 am

VD.CSD píše:Kolesa nebudú ani klasicky nemecké červené ani čisto čierne, pretože Roco ich má ako samostaný diel len pre 555.0161 ...
A fakt ma sere Herr Wagner aj s tými severnými čechami. Zase žiadna Morava (Přerov) a btw Roco od čias T679.1006 neurobilo žiadnu loko zo slov. časti ČSD ak nerátam (534.1 a 431.0) ktoré nikde ide nejazdili a ten super Paškvil 456.1 "Východná dráha Depo Zvolen" to mohol navrhnúť ozaj iba ... Diesel pokial sa nemýlim žiaden.


Mě zase maximálně serou jedinci, co jsou líný zvednout prdel z gauče a jít něco udělat. Vím, že mnohem jednodušší je čekat, až to někdo udělá za ně a když se jim zrovna netrefí do jejich požadavku, tak dokážou jen blbě kecat. Telefon ani mail do Roca nijak utajovaný není.
Omlouvám se za "lidovější" slovník, ale na tuto úroveň příspěvku se jinak reagovat nedá.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod sidlo » sob 08 zář, 2018 7:01 am

Jo, jednou jsem do Roca taky psal, už je to pár let. Že bych rád toho Brejlovce ČSD v továrním nátěru T478.3113. Slušně odepsali, že není skladem. Ale že si u této verze udělají čárku pro případné budoucí vydání.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Pomaranč » sob 08 zář, 2018 2:09 pm

CSD.VD nie je jediný komu to vadí. Vyrobilo sa x okuliarnikov a všetky české. To isté Bardotky Čmeliaky aj Piko atď. Všetci sa tu tvárite ako keby ČSD boli len čechy. A mne osobne sa písať do Roca neoplatí lebo jednak nemám toľko potrebných podkladov pre tvorbu modelu a tak mi neostáva nič iné len to že snáď niekto kto tieto podklady má posunie to Rocu a dočkáme sa aj "slovenskej" mašiny ČSD.

A tento istý problém sa týka aj osobných vozov. Na jakeho frasa vyrobili Šikulové jednu Baiku Košickú jednu Popradsku a ešte bola nejaka Bratislava. Aký vlak sa z toho dá poskladať. Hlavne že pražské boli až až. Viac sa už na túto tému odmietam vyjadrovať a neostáva mi nič iné len si tieto modely bastliť doma sám.
Pomaranč
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 22 lis, 2013 11:30 pm
Bydliště: Poprad

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » ned 09 zář, 2018 6:42 am

Pomaranč píše:CSD.VD nie je jediný komu to vadí. Vyrobilo sa x okuliarnikov a všetky české. To isté Bardotky Čmeliaky aj Piko atď. Všetci sa tu tvárite ako keby ČSD boli len čechy. A mne osobne sa písať do Roca neoplatí lebo jednak nemám toľko potrebných podkladov pre tvorbu modelu a tak mi neostáva nič iné len to že snáď niekto kto tieto podklady má posunie to Rocu a dočkáme sa aj "slovenskej" mašiny ČSD.

A tento istý problém sa týka aj osobných vozov. Na jakeho frasa vyrobili Šikulové jednu Baiku Košickú jednu Popradsku a ešte bola nejaka Bratislava. Aký vlak sa z toho dá poskladať. Hlavne že pražské boli až až. Viac sa už na túto tému odmietam vyjadrovať a neostáva mi nič iné len si tieto modely bastliť doma sám.


A co je překvapivého na tom, že na českém foru se píše hlavně o českých modelech :?: Chápu, že slovenských modelů je méně, ale to musíš řešit se slovenskými obchodníky. Český prodejce těžko bude zadávat výrobu slovenských modelů, když předem ví, že jich prodá maximálně několik kusů a zbytek mu zůstane na skladě. A těch pár kousků, které by případně prodal, mu zase nikdo za rozumnou cenu nevyrobí.
Jediná cesta je ta, jak jsem psal už dříve. Domluvte se mezi sebou s vašimi prodejci a ti ať pošlou požadavek výrobci na výrobu konkrétního modelu. Pokud bude počet kusů v rozumné výši, asi vám výrobce časem vyhoví.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod sidlo » ned 09 zář, 2018 7:23 am

Já bych to s tou českostí fóra moc nepřeháněl. Česko není pupek světa, jak si někteří češi myslí. Ten kdo vycestuje dál než kousekza řeku Moravu zjistí, že nikdo nezná Česko a všichni znají Československo.

Jen tak mimochodem. ČSD znamená Československé státní dráhy.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod vvitty » ned 09 zář, 2018 8:38 am

Pomaranč píše:A tento istý problém sa týka aj osobných vozov. Na jakeho frasa vyrobili Šikulové jednu Baiku Košickú jednu Popradsku a ešte bola nejaka Bratislava. Aký vlak sa z toho dá poskladať. Hlavne že pražské boli až až. Viac sa už na túto tému odmietam vyjadrovať a neostáva mi nič iné len si tieto modely bastliť doma sám.


Bud v klidu, tech Baiek co vyrobili ted nebylo dost ani na kompletni vykryti predobjednavek obchodniku :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Pomaranč » ned 09 zář, 2018 9:20 am

Nejde mi o českosť fora. To mi je päť a úplne jedno. Narážal som na to čo CSD.VD že na Slovensko sa pri ČSD modeloch zabúda. Prečo by sa nemohol vyrobiť Pegas Východná dráha depo Prešov. Alebo Sergej Východná dráha depo Margecany? Myslím si že by sa predali rovnako ako tie Maloměřické teda pardón Vršovické :lol: .

p. Pohořelý: Nemal som na mysli počet vyrobených kusov danej Baiky ale počet čísel vozňov. Pražských bolo pomerne dosť. Teda sa z nich dá poskladať slušný osobák. Popradská bola jedna a čo z nej poskladám? Je tiež pravda že kedysi tie osobáky neboli ucelené teda dá sa zamiešať do súpravy no i tak by som prijal aspoň dva tri čísla.
Pomaranč
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 22 lis, 2013 11:30 pm
Bydliště: Poprad

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod hummus » ned 09 zář, 2018 9:25 am

No jo, ale jen pražské. Třeba brněnská, liberecká nebo hracecká jen jedna.
Jestli ono to nebude tím, že po těch pražských je násobně větší poptávka než po těch ostatních :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » ned 09 zář, 2018 12:41 pm

Pomaranč píše:Nejde mi o českosť fora. To mi je päť a úplne jedno. Narážal som na to čo CSD.VD že na Slovensko sa pri ČSD modeloch zabúda. Prečo by sa nemohol vyrobiť Pegas Východná dráha depo Prešov. Alebo Sergej Východná dráha depo Margecany? Myslím si že by sa predali rovnako ako tie Maloměřické teda pardón Vršovické :lol: .


Zkusím to ještě jednou. Nechceš si nejdříve zjistit u slovenských prodejců, na jaké modely dávají výrobcům námět a kolik jich požadují? Jak už jsem ti psal dříve. Čeští prodejci těžko budou objednávat velké počty modelů, které jsou pro výrobu nezbytné, a které potom neprodají a zůstanou jim neprodejné na skladě. Tolik slovenských zákazníků v Česku nenakupuje. Vyrobit Pegasa nebo Sergeje se slovenským označením asi problém není, ale někdo ho musí objednat. Naši prodejci maximálně objednají pár kousků, pokud se objeví v nabídkovém katalogu výrobce a mírně zvýší výrobní množství. Vlastní výrobu ale těžko budou iniciovat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod mlha » ned 09 zář, 2018 1:39 pm

Pomaranč píše:CSD.VD nie je jediný komu to vadí. Vyrobilo sa x okuliarnikov a všetky české. To isté Bardotky Čmeliaky aj Piko atď. Všetci sa tu tvárite ako keby ČSD boli len čechy. A mne osobne sa písať do Roca neoplatí lebo jednak nemám toľko potrebných podkladov pre tvorbu modelu a tak mi neostáva nič iné len to že snáď niekto kto tieto podklady má posunie to Rocu a dočkáme sa aj "slovenskej" mašiny ČSD.

A tento istý problém sa týka aj osobných vozov. Na jakeho frasa vyrobili Šikulové jednu Baiku Košickú jednu Popradsku a ešte bola nejaka Bratislava. Aký vlak sa z toho dá poskladať. Hlavne že pražské boli až až. Viac sa už na túto tému odmietam vyjadrovať a neostáva mi nič iné len si tieto modely bastliť doma sám.

Je takový problém pomocí obtisku přeznačit?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod julius.chabada » ned 09 zář, 2018 6:39 pm

mlha: keby výrobca ponúkal model bez potlače, určite by to uvítali mnohí modelári na východ aj západ od rieky Moravy. To by si každý mohol urobiť vlak podľa svojich predstáv.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků