NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod julius.chabada » čtv 15 úno, 2018 6:59 pm

Michal Šuhajda: je nás určite viac. Ja som narátal asi desať kusov modelov od MTB, ktoré by som si kúpil pri zodpovedajúcej kvalite. Takto s ušetrenými financiami počítam na kúpu kvalitného fotoaparátu. Viem, že mojich desať nekúpených modelov MTB nezruinuje, ale koľko navyše by firma mohla zarobiť na ďalší rozvoj? A všetci by boli spokojní len pri troche snahy.
julius.chabada
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod petrha » pát 16 úno, 2018 9:36 pm

My v klubu vlastníme všechny modely H0 od MTB a i členové mají své doma, které provozují na výstavách a nikdo s tím nemá problém, a ani se za to nestydí, ačkoli nejsou úplně na 200% jak by si někteří modeláři????...(spíš diskutatéři) představovali (200% = o 100% kvalitnější než předloha), ale číst zde ty nesmysly jak to druhý udělal špatně apod. Vždyť přeci má každý šanci otevřít si firmu a skočit do toho rovnýma nohama.
Já jsem do dneška, když čtu zdejší diskuzi o MTB, nepochopil, proč tu nemáme špičkové modely ČD, ZSSK, ČSD, když tu máme takových odborníků. Takže Pánové - velcí kecalové - dejte se konečně dohromady založte firmu a ukažte MTB jak se to má dělat. Ne jeden model za 20.000Kč, ale 200-400 modelů od jedné předlohy za cenu okolo 4.000 Kč, to až uvidím tak vám budu věřit že tomu rozumíte. Zatím jste jen obyčejní tlachalové, kteří nerozumí vůbec ničemu. Kritizovat to kde je víc či míň zahnutý rám nebo zábradlí a prudit, že to či ono mi nesmí přijít do baráku a předvádět na kolejišti lok 714( přebarvenou 290DB) a zatím 3 vozy B Maďarské výroby v domění, že má staré vozy Ba je opravdu vizitka kritiků MTB.
Podotýkám, že nejsem zastáncem modeů MTB za každou cenu, ale radči budu mít na manipuláku zapřaženou nekvalitní T 466.2 MTB než kvalitní BR 290 DB či ÖBB od Roco přeznačenou na lok ř. 714 :roll:
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod mlha » sob 17 úno, 2018 4:00 am

petrha píše:My v klubu vlastníme všechny modely H0 od MTB a i členové mají své doma, které provozují na výstavách a nikdo s tím nemá problém, a ani se za to nestydí, ačkoli nejsou úplně na 200% jak by si někteří modeláři????...(spíš diskutatéři) představovali (200% = o 100% kvalitnější než předloha), ale číst zde ty nesmysly jak to druhý udělal špatně apod. Vždyť přeci má každý šanci otevřít si firmu a skočit do toho rovnýma nohama.
Já jsem do dneška, když čtu zdejší diskuzi o MTB, nepochopil, proč tu nemáme špičkové modely ČD, ZSSK, ČSD, když tu máme takových odborníků. Takže Pánové - velcí kecalové - dejte se konečně dohromady založte firmu a ukažte MTB jak se to má dělat. Ne jeden model za 20.000Kč, ale 200-400 modelů od jedné předlohy za cenu okolo 4.000 Kč, to až uvidím tak vám budu věřit že tomu rozumíte. Zatím jste jen obyčejní tlachalové, kteří nerozumí vůbec ničemu. Kritizovat to kde je víc či míň zahnutý rám nebo zábradlí a prudit, že to či ono mi nesmí přijít do baráku a předvádět na kolejišti lok 714( přebarvenou 290DB) a zatím 3 vozy B Maďarské výroby v domění, že má staré vozy Ba je opravdu vizitka kritiků MTB.
Podotýkám, že nejsem zastáncem modeů MTB za každou cenu, ale radči budu mít na manipuláku zapřaženou nekvalitní T 466.2 MTB než kvalitní BR 290 DB či ÖBB od Roco přeznačenou na lok ř. 714 :roll:

Tak kategoricky bych tady lidi nesoudil.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod viky » sob 17 úno, 2018 6:24 am

petrha píše:My v klubu vlastníme všechny modely H0 od MTB a i členové mají své doma, které provozují na výstavách a nikdo s tím nemá problém, a ani se za to nestydí, ačkoli nejsou úplně na 200% jak by si někteří modeláři????...(spíš diskutatéři) představovali (200% = o 100% kvalitnější než předloha), ale číst zde ty nesmysly jak to druhý udělal špatně apod. Vždyť přeci má každý šanci otevřít si firmu a skočit do toho rovnýma nohama.
Já jsem do dneška, když čtu zdejší diskuzi o MTB, nepochopil, proč tu nemáme špičkové modely ČD, ZSSK, ČSD, když tu máme takových odborníků. Takže Pánové - velcí kecalové - dejte se konečně dohromady založte firmu a ukažte MTB jak se to má dělat. Ne jeden model za 20.000Kč, ale 200-400 modelů od jedné předlohy za cenu okolo 4.000 Kč, to až uvidím tak vám budu věřit že tomu rozumíte. Zatím jste jen obyčejní tlachalové, kteří nerozumí vůbec ničemu. Kritizovat to kde je víc či míň zahnutý rám nebo zábradlí a prudit, že to či ono mi nesmí přijít do baráku a předvádět na kolejišti lok 714( přebarvenou 290DB) a zatím 3 vozy B Maďarské výroby v domění, že má staré vozy Ba je opravdu vizitka kritiků MTB.
Podotýkám, že nejsem zastáncem modeů MTB za každou cenu, ale radči budu mít na manipuláku zapřaženou nekvalitní T 466.2 MTB než kvalitní BR 290 DB či ÖBB od Roco přeznačenou na lok ř. 714 :roll:

Možná právě firma MTB smýšlí stejně jako Vy a proto je modelovost respektive tvarová věrnost pořád stejná.
Asi jsem z jiných končin a smýšlení o modelech za 5000 až 6000 kč mám jiné.
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » sob 17 úno, 2018 6:51 am

petrha píše:My v klubu vlastníme všechny modely H0 od MTB a i členové mají své doma, které provozují na výstavách a nikdo s tím nemá problém, a ani se za to nestydí, ačkoli nejsou úplně na 200% jak by si někteří modeláři????...(spíš diskutatéři) představovali (200% = o 100% kvalitnější než předloha), ale číst zde ty nesmysly jak to druhý udělal špatně apod. Vždyť přeci má každý šanci otevřít si firmu a skočit do toho rovnýma nohama.
Já jsem do dneška, když čtu zdejší diskuzi o MTB, nepochopil, proč tu nemáme špičkové modely ČD, ZSSK, ČSD, když tu máme takových odborníků. Takže Pánové - velcí kecalové - dejte se konečně dohromady založte firmu a ukažte MTB jak se to má dělat. Ne jeden model za 20.000Kč, ale 200-400 modelů od jedné předlohy za cenu okolo 4.000 Kč, to až uvidím tak vám budu věřit že tomu rozumíte. Zatím jste jen obyčejní tlachalové, kteří nerozumí vůbec ničemu. Kritizovat to kde je víc či míň zahnutý rám nebo zábradlí a prudit, že to či ono mi nesmí přijít do baráku a předvádět na kolejišti lok 714( přebarvenou 290DB) a zatím 3 vozy B Maďarské výroby v domění, že má staré vozy Ba je opravdu vizitka kritiků MTB.
Podotýkám, že nejsem zastáncem modeů MTB za každou cenu, ale radči budu mít na manipuláku zapřaženou nekvalitní T 466.2 MTB než kvalitní BR 290 DB či ÖBB od Roco přeznačenou na lok ř. 714 :roll:


Když pominu neznalost základů českého jazyka, tak nechápu, co tím autor chtěl říci. Nějakou novinku roku 2018 jsem přes veškerou snahu nenašel.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Colonel32 » sob 17 úno, 2018 7:22 am

Nerozumím tvrzení, že člověk smí s něčím nesouhlasit, jen když to sám udělá líp. Takže když vás v nemocnici doktor špatně sešije, tak odpověď zní, že se nemáte soudit o odškodné, ale máte jít vystudovat medicínu a pak se operovat sám?
Colonel32
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » sob 17 úno, 2018 11:37 am

němec udělá za 5500 kč na modelu i to co není ze spodku vidět ale u nás oholená napodobenina jen z venku a musíme být rádi,držet hubu a ještě se nechat obrat za nehorazný peníz jak je to ošizené!
Přílohy
IMG_20180214_183012.jpg
IMG_20180214_183049.jpg
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod hummus » sob 17 úno, 2018 12:27 pm

ČouĎák píše:němec udělá za 5500 kč na modelu i to co není ze spodku vidět ale u nás oholená napodobenina jen z venku a musíme být rádi,držet hubu a ještě se nechat obrat za nehorazný peníz jak je to ošizené!

Když pominu neznalost základů českého jazyka, tak nechápu, co tím autor chtěl říci. Nějakou novinku roku 2018 jsem přes veškerou snahu nenašel.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Brejla » sob 17 úno, 2018 12:34 pm

hummus píše:
ČouĎák píše:němec udělá za 5500 kč na modelu i to co není ze spodku vidět ale u nás oholená napodobenina jen z venku a musíme být rádi,držet hubu a ještě se nechat obrat za nehorazný peníz jak je to ošizené!

Když pominu neznalost základů českého jazyka, tak nechápu, co tím autor chtěl říci. Nějakou novinku roku 2018 jsem přes veškerou snahu nenašel.


Tvoje modelářská estetika je tragická, ale že se nezmůžeš ani na vlastní myšlenku je už hodně smutné :!:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » sob 17 úno, 2018 1:37 pm

Když už dochází vlastní myšlenky tak se školí ČJ.
Málem jsem byl dojatá zase k slzám.. :o :mrgreen:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod mac » sob 17 úno, 2018 2:48 pm

Proč bych se nemohl vyjadřovat ke kvalitě modelů jiných jen proto, že si neumím model kvalitně
postavit sám? Já dělám něco úplně jiného a musí to být naprosto perfektní! Co se týče zakázkové výroby
modelů, tak postavit kvalitní model beru jako jistý druh umění stejně jako když se má namalovat
pěkný obraz. Neumím, tak koupím od někoho kdo umí! Nechápu zastánce a podporovatele MTB.
Než bych koupil třeba osm modelů od MTB, tak raději koupím jednoho štokra. Nebo místo tří od MTB,
tak třeba jeden model na zakázku od nějakého dobrého modeláře, který to udělá z nějaké dobré stavebnice
které jsou na trhu. Rozhodně bych nepoukazoval na to, že nedostatky MTB jsou stejné jako nedostatky
jiných modelů velkovýrobců, či nedostatky stavebnic. Nebo než kupovat MTB, tak mi přijde zajímavější
kupovat od jiných výrobců zahraniční vozy, které k nám zajížděly. Například Porta Bohemica z 90.let,
nebo Comenius, Hungaria, EC Karlštejn. A když už jsem toto zmínil, tak také není vyloučeno, že Acme udělá
onu hospodu Wrrm,když už bude dělat letos Bomz DR/DB, nebo příští rok Bpmz 291.2 DB v červené barvě.
mac
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon 25 bře, 2013 4:26 pm

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod ČouĎák » sob 17 úno, 2018 3:04 pm

jen tady je to fórum až moc nápadně růžové a jsou tu jen Ti najatí co to chválí až někam si ?
na FB se píše úplně něco jiného,tam se to nedá cenzurovat jako tady.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 17 úno, 2018 3:32 pm

Definitivně poslední varování všem kteří to tu plevelí hromadami sraček dokola a dokola. Pánové další výzva už nebude a rovnou vás mažu z fóra i se všemi vašimi příspěvky. Berte to na vědomí.

EDIT: Zdejší potrefené husy zakládají anonymní fejsfůkové profily tak rychle že tam ani nestačí nahrát jedinou fotku a už to tam perou. Skvěle pánové vyhráli jste...
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Michal Vaniš » sob 17 úno, 2018 7:00 pm

Michal Dalecký píše:Definitivně poslední varování všem kteří to tu plevelí hromadami sraček dokola a dokola. Pánové další výzva už nebude a rovnou vás mažu z fóra i se všemi vašimi příspěvky. Berte to na vědomí.

A nebylo bylo by vhodnější vytvořit vlákno jako v TT "Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky HO 2018" a do něj přesunout příspěvky od data ned úno 11, 2018 12:41 pm ,oba tábory se tam vyřádí a zbytek bude mít "čisté vlákno" pro novinky :roll:

P.S.Nevím co je horší...jestli fanatický zastánce "hraček" nebo modelů, to bude těžká volba na mazání...
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 17 úno, 2018 7:04 pm

To uz tady vsechno bylo a nepomaha. Az prijedu z dovolene tak to samozrejme procistim. Je to nekonecny pribeh :) uz se tomu musim smat...
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků