M 296.1009 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » pát 13 dub, 2018 8:22 am

kubulak píše:Myslis web, kde u modelu, který je od 11/2017 v prodeji, i v 04/2018 stále mají modrý puntík "připravuje se" ? :)
OK, takze dve.. diky.


Co je na modrem puntiku u M296 divneho? Modrý puntík říká že se u výrobce žádné nevalí v regálu ale ještě nějaké jsou ve výrobě / výrobním plánu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » pát 13 dub, 2018 8:40 am

mikinko píše:Otázka : Kedy bude zelený "puntík" u E499.1 ČSD ?


E499.1048? Ja tam vidím zelený.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 13 dub, 2018 8:59 am

M296 skladem? Mám dvě objednané (ve dvou různých obchodech) a oba obchodníci mě upozorňovali, že pořadníky jsou dlouhé.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod jirkan » pát 13 dub, 2018 11:59 am

Michal Šuhajda píše:M296 skladem? Mám dvě objednané (ve dvou různých obchodech) a oba obchodníci mě upozorňovali, že pořadníky jsou dlouhé.


Já jsem na tom v podstatě stejně, jen je obě mám od jednoho prodejce.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » pát 13 dub, 2018 12:31 pm

... a u nás je skladem několik kusů, hned k dispozici. Stačí napsat :-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Sandy » sob 14 dub, 2018 7:03 am

Michal Šuhajda píše:M296 skladem? Mám dvě objednané (ve dvou různých obchodech) a oba obchodníci mě upozorňovali, že pořadníky jsou dlouhé.

Michale, před časem jsem tady nabízel "pořadí", k odebrání byla ihned. Já tu svoji mám již půl roku...
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 15 dub, 2018 9:26 pm

Já jsem objednával v lednu a byl jsem upozorněn, ze to nebude hned. Rad bych napsal, že se učím trpělivosti, ale spíš je to tak, že mě na těch kupovaných modelech kolikrát stejně baví víc to těšení. To je jako s Ježíškem.
Momentálně mám plno práce s Hurvinkem, kerý je pouze meziprojekt, protože jsem neměl materiál na stavbu Bačova. Materiál už je doma, ale Hurvajz nemá osvětlení. Navíc už je venku hezky, tak zahrada volá a přitom se pořád dá lyžovat -tedy v Alpách.
Takže není čas na úpravy dalších modelů. Vlastně se děsím chvíle, kdy dorazí mail z Happy model, ze už M 296.0 čeká na vyzvednutí. :)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vperlik » stř 18 dub, 2018 7:49 am

Kdo model opravdu hodně chce, tak si ho sežene, mají ho např. i zde:
http://www.svetnakolejich.cz/MTB-M296-1009-HO-MOTOROVY-VUZ-M-296-1009-CSD-d4647.htm

I já jsem zde nabízel již před časem přenechání objednaného modelu (po tom, co jsem ho viděl) a nikdo neprojevil zájem. Prosím tedy o ukončení šíření paniky, jak je model nedostatkový, když to není pravda. Ti, co po něm "prahli", už ho dávno mají doma.
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Jindřich Bek » úte 29 kvě, 2018 1:06 pm

Souhlas, není problém model koupit. Je třeba pečličvě vybírat, kvalita povrchové úpravy je taková jaká je a modely mají i škrábance. K instalaci dekodéru ZIMO MX645P22jen tolik: lze instalovaz bez úprav. Nutnu celou desku s rozhraním vyjmout a dekodér zamačknout do rozhraní. Piny ještě na druhé straně přesahují. Model jezdí opravdu pěkně, jak ostatně v první větě recenze napsal správce tohoto fóra po uvedení modelu na trh. Jezdit pěkně by snad měl každý model.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod jirkan » úte 29 kvě, 2018 7:09 pm

Já už mám své taky doma, čekalo se na ozvučení. Jízdní vlastnosti jsou perfektní, projede bezpečně i poloměr 365 mm. Protože doufám, že jednou dám dohromady celou Vindobonu, tak jsem je podle toho nastavil a poslal v malém odstupu na trať. Protože i po cca 100 metrech byl odstup zhruba stejný, tak jsem je spřáhnul a jezdil tak nebo s trojicí provizorně vložených Ypsilonů od Rivy, vše bez problémů. Takže vzhledem k tomu čekám, až se objeví i vložené vozy; a taky bych uvítal pluh bez díry pro spřáhlo.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Jindřich Bek » stř 30 kvě, 2018 4:53 am

Upravit pluh by neměl být problém. Přiložená záslepka je kvalitativně nevhodná. Také zadní přechodový měch je nutno uvést do správného tvaru. Návalek by měl být na úrovni nárazníků. Řešení budu hledat. Pokud není stávající horní návalek součástí karoserie mohl by jít odebrat. Je na tomto fóru někdo, kdo už tento problém řešil? Zkuste se podělit o zkušenost. Pokud jde o jízdní vlastnosti modelu patřím mezi vyznavače modulů a poloměry domácích kolejišť jsou pro mne tabu.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 11 čer, 2018 1:12 pm

Tak motorák je už doma i se zvukovým dekodérem a zvuky od Jacka. Zatím nebyla příležitost si ho vyzkoušet (pouze předváděcí jízdy v obchodě). A protože narozky mě teprve čekají, tak motorák zůstane v krabičce a na projetí si počká...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Mcx » pon 11 čer, 2018 5:59 pm

Tak to já už jsem došel k prvním "úpravám" pro provoz na R 600 mm a více. Já potřebuji spřahovat z obou stran s osobními vozy. Záslepka pluhu je rozdělena na tři části - dvě krajní vlepeny do pluhu (sahají až k první hadici od osy vozidla - takže vše půjde osadit) odzkoušeno ve spojení s různými osobními vozy i na spojce z výhybek PECO krátkých (mají cca 600 mm v odbočné větvi, jinak používám nejméně 700 mm). Pro menší poloměry je třeba odzkoušet o kolik je možné tu obrovskou "hubu" zmenšit :wink:
Rozdělená vložka pluhu
Obrázek

Vlepeno do dílu s pluhem, pro vylepšení vzhledu asi lépe i s přetmelením, je to samostatný pouze černý díl, tak není problém s obnovou nátěru.
Obrázek

A na vozidle
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Mcx » pon 02 črc, 2018 5:08 pm

No, úpravu čela jsem dokončil. S umístěním brzdových kohoutů jsem si nehrál - jsou o necelý mm výše než by měly být, díry jsou pro hadice připraveny na modelu špatně(ve skutečnosti nejsou v rovině s kohoutem napájecího potrubí), upevnění hadic do boku pluhu (ne na všech vozech v průběhu doby, vyjímečně i kolmo k zemi) to by znamenalo asi výrobu vlastních hadic s kohouty, protože kohout musí být kolmo - nevytočený, takže to jsem neudělal. Upravil jsem tvar pluhu - ubráním materiálu z vnější strany vozidla směrem dolů, celý pluh s čelníkem je odnímatelný, tak to jde dobře. Do otvoru pro hák se šroubovkou v čelníku je vsunut pouze hák, ale nikoliv ze sady MTB, je z odlitku, který vypadá opravdu jak hák táhla.
Takže je to takový kompromis mezi přesností vzhledu a jednoduchosti úpravy. A v DCC s Jackovým zvukem v kombinaci se Zdenovým ovladačem, tak jízda s ním nemá chybu :wink:
Tady motorák na oblouku poloměru 700 mm, v šachtici spřáhla je pouze hák bez třmenu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Jindřich Bek » ned 28 říj, 2018 7:43 pm

Zkušenosti s provozem M296.1 na modulovém setkání FREMO 2018 v Hluku na začátku letošního října. Mám dva motorové vozy M296.1 pro uvažovanou soupravu Vindobony. Oba vozy jsou ozvučeny Jackem. Na setkání v Hluku jsem si chtěl ověřit realizovatelnost tohoto záměru. V GVD setkání byl navržen oběh spěšného motorového vlaku, který měl provozní vzdálenost mezi stanicemi 359 m. Za setkání se tento oběh jel 9 x a modely tak ujely téměř 3 230 m. Motorové vozy mají nastavený opačný směr jízdy, jsou seřízeny na stejnou rychlost. Modely mají stejnou adresu a jsou řízeny jedním ovladačem FREDi. Souprava byla sestavena ze dvou motorových vozů a ze dvou vložených vozů Baim. Vložené vozy patří kamarádům, kteří je ochotně zapůjčili, vozy jsou postaveny z leptů. Spřáhla byla použita třmenová. Po celou dobu setkání došlo k několika málo vykolejením způsobených lidským faktorem a nebo drobnými závadami na svršku. S provozem jsem byl spokojen. Zhruba v polovině setkání jsem oba motorové vozy vyčistil a namazal. Modely jsou spolehlivé a budily pozornost kolegů.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 144
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků