M 296.1009 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 21 lis, 2017 10:19 pm

Ahoj všem,
-kosmetické úpravy pluhu již byly avizovány
-okno se upraví v lednu, zruší se tisk toho čelního, aby se to netlouklo. Firma nedisponuje technologií tisku do oblouku
-písečníky budou až na rámu 854, kde to nekoliduje
Hezkou dobrou noc všem
Miloš
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod hummus » stř 22 lis, 2017 8:13 am

Miloš Pavlát píše:Ahoj všem,
-kosmetické úpravy pluhu již byly avizovány
-okno se upraví v lednu, zruší se tisk toho čelního, aby se to netlouklo. Firma nedisponuje technologií tisku do oblouku
-písečníky budou až na rámu 854, kde to nekoliduje
Hezkou dobrou noc všem
Miloš

A nešlo by do budoucna udělat něco i s tou střechou? V tomto případě by se ve formě ubíralo, tak by to možná mohlo jít.
Na střeše jsou sice i různé mřížky a větrací otvory, ale třeba by to šlo :wink:
Odstranila by se tím asi nejviditelnější chyba modelu.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod hummus » stř 22 lis, 2017 10:12 am

Jak to bude vypadat se dá snadno zjistit z 3D modelu. Třeba to opravdu možné nebude, ale kdo ví.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Jacek » stř 22 lis, 2017 12:38 pm

Na stránky http://jacek-modely.cz jsem napsal pár postřehů k ozvučení a nějaké fotky s jinými modely.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 22 lis, 2017 2:10 pm

S piny u 645P22 mam stejný poznatek. 633P22 je ok. Soudruzi v Rakousku udělali někde chybu....
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 lis, 2017 2:25 pm

Problém s délkou pinů se netýká jen M296. V MTB kvůli tomu už po prvních dodávkách Zamračených přešli na slabší desku plošného spoje ale občas je to stále málo.
Tip 1. pro sundávání plastového rámečku - dekodér je potřeba opřít piny proti pevné podložce, např. řezací podložka se zdá býti vhodnou. Potom je potřeba tlačit střídavě na strany rámečku mezi piny a na střed rámečku a postupně jej sundat.
Tip 2. pokud si nejste jistí nechte to udělat někoho kdo s tím má zkušenosti. Pokud při tom utrhnete plošku na které je pin připájený oprava je komplikovaná.
... a zároveň je nutno upozornit že při vyndávání takto upraveného dekodéru je nutno postupovat opatrně protože hrozí utržení pinů.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Pomaranč » stř 22 lis, 2017 7:39 pm

To snáď nemyslíte vážne!!! To akože keď chcem ozvučiť resp. digitalizovať model MTB tak mám riskovať poškodenie 100 eurového dekóderu so stratou záruky? To račej vy..... ten plošák z tej mašiny von ako zničiť dekóder.
Pomaranč
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 22 lis, 2013 11:30 pm
Bydliště: Poprad

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vperlik » stř 22 lis, 2017 7:59 pm

Pomaranč píše:To snáď nemyslíte vážne!!! To akože keď chcem ozvučiť resp. digitalizovať model MTB tak mám riskovať poškodenie 100 eurového dekóderu so stratou záruky? To račej vy..... ten plošák z tej mašiny von ako zničiť dekóder.

No já jsem to pochopil tak, že problém není s DPS v modelu, ale s určitým typem dekodéru .... jako to tedy je ?
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod radula63 » stř 22 lis, 2017 9:08 pm

vperlik píše:
Pomaranč píše:To snáď nemyslíte vážne!!! To akože keď chcem ozvučiť resp. digitalizovať model MTB tak mám riskovať poškodenie 100 eurového dekóderu so stratou záruky? To račej vy..... ten plošák z tej mašiny von ako zničiť dekóder.

No já jsem to pochopil tak, že problém není s DPS v modelu, ale s určitým typem dekodéru .... jako to tedy je ?

Přesně tak. U Zima jsou u různých dekodérů různé délky pinů a ten rozdíl je i mezi jednotlivýma sériema stejného typu dekoderu.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod Jacek » stř 22 lis, 2017 9:33 pm

radula63 píše:Přesně tak. U Zima jsou u různých dekodérů různé délky pinů a ten rozdíl je i mezi jednotlivýma sériema stejného typu dekoderu.

K tomu jsou ještě verze dekodérů OEM, to co výrobci dávají do modelů. Roco, Fleischmann, atd. Ty nemají všechny výstupy a vlastnosti. Prodejci je rádi prodávají jako originál v domnění, že se to neliší. MX645R od Roco jsou v černé gumě, setkal jsem se s MX648 v modré gumě. Ale plux16 a 22 v žádném obalu nejsou.
Ozvučit nějaký model je někdy vysoká škola.

Viktore, díky za tip s tím sundáváním.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vperlik » stř 22 lis, 2017 9:56 pm

radula63 píše:
vperlik píše:
Pomaranč píše:To snáď nemyslíte vážne!!! To akože keď chcem ozvučiť resp. digitalizovať model MTB tak mám riskovať poškodenie 100 eurového dekóderu so stratou záruky? To račej vy..... ten plošák z tej mašiny von ako zničiť dekóder.

No já jsem to pochopil tak, že problém není s DPS v modelu, ale s určitým typem dekodéru .... jako to tedy je ?

Přesně tak. U Zima jsou u různých dekodérů různé délky pinů a ten rozdíl je i mezi jednotlivýma sériema stejného typu dekoderu.


Aha, a je to tedy důvod k reklamaci dekodéru ? Já jsem se s tím zatím nesetkal, proto mě zajímá, jak to případně řešit. Upravovat kvůli tomu dekodér tímto způsobem v záruce mě zrovna nepřipadá to pravé ořechové .... Už vidím, jak ho nesu k reklamaci z důvodu jiné závady, bude se mnou nejspíše vyběhnuto jako s horkým popelem ....
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 lis, 2017 10:05 pm

radula63 píše:...
Přesně tak. U Zima jsou u různých dekodérů různé délky pinů a ten rozdíl je i mezi jednotlivýma sériema stejného typu dekoderu.


A to jeste obcas u ZIMO "zapomenou" na to ze v Plux specifikaci je neco jako klic... pak aby clovek odstranoval z dekoderu jeden pin aby to slo vubec osadit do modelu ktery normu v tomto bode dodrzuje.

S delkou pinu mely problem i prvni serie Lais dekoderu s Plux22. Kdyz po par dnech komunikace Cinan pochopil ze v modelu je ten konektor pod deskou a ne nad ni jako na test boardu tak to za tyden bylo opraveno...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 lis, 2017 10:13 pm

Jacek píše:
radula63 píše:...
Viktore, díky za tip s tím sundáváním.


Pokud to děláš často tak doporučuji nástroj zvaný "cpátko oboustranné" zakončené kuličkou 1mm nebo menší. Díky absenci ostrých hran nezanechává stopy...
Výroba např. Medin, Chirana, ale jistě se najdou i levnější zdroje - třeba vyřazené staré zubařské náčiní.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 lis, 2017 10:18 pm

vperlik píše:...
Aha, a je to tedy důvod k reklamaci dekodéru ? Já jsem se s tím zatím nesetkal, proto mě zajímá, jak to případně řešit. Upravovat kvůli tomu dekodér tímto způsobem v záruce mě zrovna nepřipadá to pravé ořechové .... Už vidím, jak ho nesu k reklamaci z důvodu jiné závady, bude se mnou nejspíše vyběhnuto jako s horkým popelem ....


Na reklamaci se posílá v původním stavu. A nebo lze aplikovat nejjednodušší řešení a nechat ozvučení na prodejci, pak se z toho stane problém někoho jiného.

Zvláštní je že s nezvukovými dekodéry se mi to ještě nestalo, u zvukových je to každej druhej...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296.1009 od MTB

Příspěvekod vperlik » stř 22 lis, 2017 10:40 pm

vvitty píše:
vperlik píše:...
Aha, a je to tedy důvod k reklamaci dekodéru ? Já jsem se s tím zatím nesetkal, proto mě zajímá, jak to případně řešit. Upravovat kvůli tomu dekodér tímto způsobem v záruce mě zrovna nepřipadá to pravé ořechové .... Už vidím, jak ho nesu k reklamaci z důvodu jiné závady, bude se mnou nejspíše vyběhnuto jako s horkým popelem ....


Na reklamaci se posílá v původním stavu. A nebo lze aplikovat nejjednodušší řešení a nechat ozvučení na prodejci, pak se z toho stane problém někoho jiného.

Zvláštní je že s nezvukovými dekodéry se mi to ještě nestalo, u zvukových je to každej druhej...


No jasně .... Ale když budu dělat sám, reklamace mi bude uznána, když řeknu, že dekodér prostě nedrží a vypadává, je to problém, o kterém se ví .... Otázka je, jestli bude v tu dobu na výměnu jiný, který touto "chorobou" netrpí .... Hmmm, a to jsme se těšili, že až budou všude už jen PLUX22, tak jak bude vše vyřešeno, žádné vodiče, letování ....
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků