Tramvaj 30 T Bratislava

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod misanek23 » úte 19 zář, 2017 10:24 am

Tramvaj Škoda 30T Bratislava 1/87 Hom.
Přílohy
DSC_0086.JPG
DSC_0080.JPG
DSC_0099.JPG
misanek23
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 03 led, 2013 12:58 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 19 zář, 2017 11:28 am

Ahoj,
to je pouze reklamní maketa, které rozdává ŠT dodavetelům nebo funkční model?
Přemýšlel jsem o předělávce zmíněné makety, resp. modelu 15T, ale zásahy by byly dost drastické. Měchy jou pevné, takže celý model je vlastně jeden "vůz" . Navíc se mi nehodí do epochy, takže jsem to zavrhnul.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod misanek23 » úte 19 zář, 2017 12:25 pm

Michal Šuhajda:

Tak to jsi uplně mimo.
a, vůbec nevím o tom, že by ŠT cokoli kdekoli rozdávalo, ale budu rád, když mi napíšeš kde se modely rozdávají, rád si tam zajdu :-)
b, toto je model z mosazného plechu s plastovými čely, model je plně ohebný a připraven na motorizaci.

Toto je první kus, jedná se o prezentační model pro zákazníka. Malá série jak 29T tak 30T jak motorizovaná tak nemotorizovaná bude následovat. Model je moje výroba a skládá se z 337 dílů ( nemotorizovaná verze )
misanek23
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 03 led, 2013 12:58 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 19 zář, 2017 1:09 pm

Jsou to propagační předměty pro VIP partnery. Vzhledem k tomu, že popisované makety cenou neodpovídají propisce, na veletrhu u stánku ji běžný člověk nedostane.
Abych nebyl mimo, ptal jsem se (na konci věty byl otazník).
Gratuluji k zajímavému modelu, myslím, že může být ozdobou součaných tramvajových kolejišť i vitrínek. V případě zájmu byste mohl dodavát i "reklamní kousky" pro ŠT, ale výše popsané maketě se kvalitní model asi nepřiblíží cenou. Přesto se klidně ozvěte, ale to už je spíš na neveřejnou komunikaci.
Jak jsem psal dělám jinou epochu, takže se do řad zákazníků nepřidám, ale přeju, aby jich bylo co nejvíc.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod misanek23 » úte 19 zář, 2017 7:49 pm

Tyto propagační předměty jsem nikdy neviděl, natož je získat. To máš docela štěstí, že jej máš doma. Kdyžtak dej foto, jak takový model vypadá.
Tak já se stavbou modelů zabývám a toto dalo docela zabrat. M.
misanek23
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 03 led, 2013 12:58 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod maditel » stř 20 zář, 2017 9:44 am

Krásné, bude i pražská 15T ForCity? :?:
maditel
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 28 čer, 2010 10:14 am

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod misanek23 » stř 20 zář, 2017 10:25 am

maditel: toto vzniklo na základě objednávky prezentačního modelu zákazníkem, kvůli snížení ceny se udělaly díly na 30 modelů. 15T je možné také udělat, pokud se najde 30 lidí kteří si to závazně objednají, nebude to ale dřív, dokud se mi nevrátí náklady vynaložené na tento model, protože nejsem tak bohatý, abych šel do dalšího podobného projektu, jednoduše si to nemohu dovolit. 30T díky objednávce byl takový pokus a uvidí se, jak to půjde nebo nepůjde, cena za motorizovaný model ještě neni určena, neboť speciální pojezd je ještě ve výrobě. Díky tomu, že jde o jen 30 kusů cena bude logicky vyšší, ale jít do 1000kusů série je nemyslitelné, neboť by se to neprodalo a já bych skončil pod mostem.
misanek23
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 03 led, 2013 12:58 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 zář, 2017 11:00 am

misanek23 píše:.....


Jseš velmi známý tramvajový modelář.Řada z nás zná tvůj web.To že nepůjdeš do 1000 kusů seriovky je věc jasná :wink:.Co si máme myslet pod pojmem "speciální pojezd"? Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod misanek23 » stř 20 zář, 2017 11:31 am

Milan Ferdián: já su známej? To jako fakt? Doufám, že ne ve špatném slova smyslu. To by mě mrzelo. V podstatě nic speciálního na něm nebude, jde o to, že se tam nedá žádný dostupný pojezd normálním způsobem zabudovat, vše jen mega úprava a proto se pracuje na podvozku, který by se tam lehce vložil. Předělané a upravené pojezdy jsou na stavbu hotových modelů náročné jak na čas tak na úpravu a hlavně pro zákazníky co si koupí stavebnici je většinou úprava pojezdu velký problém. Navíc LH pořád neskutečně zdražuje motory i pojezdy, pantografy, spřáhla i dvojkolí a ty ceny jsou už opravdu hodně vysoké, povedlo se nám výrobu dvojkolí zajistit v česku, takže poslední zdražování LH se u nás již nepromítlo, pantografy odebíráme od výrobce, což snížilo taky náklad a uvažujeme o vlastní výrobě magnetických spřáhel a teď se pracuje i na tom podvozku. Tak věřím, že se to s novým kusem vše vyřeší.
misanek23
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 03 led, 2013 12:58 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 zář, 2017 12:11 pm

misanek23 píše:Milan Ferdián: já su známej? To jako fakt? Doufám, že ne ve špatném slova smyslu. To by mě mrzelo.

Jasně,jsi moc skromný co jsi pro tramvajové modelářství udělal :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Tramvaj 30 T Bratislava

Příspěvekod freekey » sob 23 zář, 2017 11:25 pm

misanek23 píše:Tyto propagační předměty jsem nikdy neviděl, natož je získat. To máš docela štěstí, že jej máš doma. Kdyžtak dej foto, jak takový model vypadá.
Tak já se stavbou modelů zabývám a toto dalo docela zabrat. M.


Propagační modely dělá Techimage a dá se to koupit, pokud víš kde. V Brně se to dá objednat třeba v RK MODELu.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 369
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků