ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod JaroHo » pon 18 bře, 2024 10:24 am

Tak kolega vrátil na krám nepojizdnou barču, a že zkusí zbývající dvě skladové ČDC- nejela ani jedna z nich. Takže na krámě byly tři poslední šroty...
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod frenkus » pon 01 dub, 2024 4:32 pm

Prosím o radu. Chtěl bych vyměnit motor u lokomotivy kyklop Mtb za nějaký kvalitní pětipolový motor. Neřešil už někdo takovou výměnu? Líbil by se mi nějaký motor co má v mašinách Piko,ale na jejich e-shopu nejsou u motorů žádné rozměry, takže z toho množství, těžko si nějaký vybrat. Díky za radu.
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 01 dub, 2024 4:40 pm

frenkus píše:Prosím o radu. Chtěl bych vyměnit motor u lokomotivy kyklop Mtb za nějaký kvalitní pětipolový motor. Neřešil už někdo takovou výměnu? Líbil by se mi nějaký motor co má v mašinách Piko,ale na jejich e-shopu nejsou u motorů žádné rozměry, takže z toho množství, těžko si nějaký vybrat. Díky za radu.

Tak ho změř a dej sem náčrtek.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod frenkus » úte 02 dub, 2024 4:21 pm

Zdenek Valter: Zde takový rychlý náčrtek. Nejduležitější je pro mě stejná délka motoru, protože sehnat jiné kardany, by byl asi trošku problem. Jinak rám si vyfrézuju. Díky.
IMG_20240402_181133.jpg
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod jipol57 » úte 02 dub, 2024 6:33 pm

Co si slibuješ od výměny motorku? Nemyslím si, že by byl u MTB s nimi problém, na rozdíl od ROCO. Nemyslím teď Kyklopa, ale když jsem dával dekodéry do Pielstika nebo Krávy (kde jsou vidět setrváky), obdivoval jsem jak se motorek lehce převaluje, na nejnižší rychlost. Udělal jsem si i čárku na setrváku, aby se to zdůraznilo. A Kyklop jede pomalu taky klidně.
Oproti tomu, jsem kdysi při digitalizaci "Vackovy" Rosničky, do ní dal 5-ti pólovou Mashimu, ale je to pořád žentour. Jako Piko ze 60 tých let.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod vvitty » úte 02 dub, 2024 7:17 pm

Realizoval jsem pro zakazniky nekolik vymen za motor CN22 - https://pojezdy.eu/cs/motory-canon/651- ... 1833d.html.

Ale pro sebe bych se na to vykaslal. Je s tim kotel prace - minimalne komplet rozebrani pojezdu plus frezovani ramu, prelisovani setrvacniku - a prinos nevalny. Ale zakaznici si to velmi pochvalovali, tak nevim ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 02 dub, 2024 9:30 pm

frenkus píše:Zdenek Valter: Zde takový rychlý náčrtek. Nejduležitější je pro mě stejná délka motoru, protože sehnat jiné kardany, by byl asi trošku problem. Jinak rám si vyfrézuju. Díky.
IMG_20240402_181133.jpg

Díky za oměrění, ještě prosba - jaký je průměr hřídele motoru a její délka?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod vvitty » stř 03 dub, 2024 2:12 pm

Zdenek: prumer 2mm. Delku nevim, rekl bych "tak akorat". Na tech 5-6 mm se to da asi zakratit vzdycky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod frenkus » stř 03 dub, 2024 3:16 pm

Zdenek: Ano průměr 2mm a délka 4mm.
jipol57: Motorek už je taková poslední možnost. Model je tichý, to ano, rozjezdy dobré, ale při střední rychlosti model na rovině cuká dopředu,dozadu. Jako kdyby ubíral a přidával. A zkoušel už jsem asi všechno. Dekodér v jiných mašinách funguje naprosto parádně, vyměněná i deska, všemožné nastavení CV co se týká regulace motoru. Je to stále stejné, tak už snad zbývá jen ten motor, jinak už nevím.
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod jipol57 » stř 03 dub, 2024 4:30 pm

A nemáš nastavený vliv zatížení, na CV280? Jestli ano, tak buďto můžeš mít problém s kolejemi, a nebo jen malé drhnutí v převodech. Motorek to utáhne, ale dekodér na to může reagovat jako na vyšší zatížení a nepravidelně.
Teda jestli je to ZIMO. Zkus se podívat a když tam něco bude, tak tam dej 0.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod frenkus » stř 03 dub, 2024 4:59 pm

jipol57: Tak na CV 280 je 0. Jinak kolejiště bude asi v pořádku. Všechny lokomotivy jezdí parádně a bez cukání. Mám tedy jen Piko a Roco. Akorát tahle od Mtb cuká.
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod michal_n_cz » stř 24 dub, 2024 8:10 pm

Zdenek Valter píše:
Koukám, že ve všech kitech jsou pravděpodobně Coreless motory.


Ahoj Zdeňku, ano jsou Coreless motory https://www.ricmotor.com/ca/coreless-dc-motor
Já jsem si přes ebay objednal u tohoto holanďana: https://www.ebay.de/sch/i.html?_ssn=cra ... 3561.l2562
stručné fotonávody: https://www.youtube.com/@micromotor/videos
A sice poprvé sadu pro BR89 fleischmann (neže by původní motor nevyhovolal vlastnostmi, ale prostě kus původního překážel hraně budky nové kastle) no přisla omylem jiná sada na nějakou Nkovou mašinku, ale se správným motorem 0816. Toto jsem reklamoval a obratem došla správná sada - mám motor navíc :-) Pak jsem objednal sadu za klasický velký Roco motor pro BR232/Re460 spíše ze zvědavosti jelikož oni neuvádí jaký konkrétně typ motoru v konkrétní sadě je a nechtělo se zdlouhavě experimentovat. Teď už vím, že to je motor 1620DT. Oproti původnímu Roco motoru je ralativně malý - uvidím jak si to poradí s půlkilovou mašinou. Další motory má teď na cestě z německého eschopu https://www.rr-modellbahnhandel.de/ což je dealer micromotor.eu. Mezi prodejci je mimo jiné uveden i PG, zatím jsem ho ohledně motorků nekontaktoval, neznám jeho ceny ani zdali to vůbec dál samostatně prodává nebo to má jen do svých pojezdů. Viděl jsem krátce nedávno sestavený pojezd na T334 a v něm byl coreless motor 1020 a jezdilo to bezvadně.
Ne že bych ty kity přímo nedoporučoval, ale prostě mě osobně připadá finančně výhodnější koupit jen samostatný motor a k tomu max. redukční trubičku. Protože redukci si vytisknu sám, unašeč kardanu dodávaný je méně podařená kopie Roco unašeče - příliš velká vůle na kostičku kardanu a bez aretace - originál roco má na ústí takový nepatrný výstupek a kardan samovolně nevypadne, unašeč kardanu je výtisk s resinu za cenu vyšší než originál Roco ND, ty nějaké mám a další dokonalejší si sám vytisknu. Co se týká setrvačníku hodlám použít originál z modelu nebo jen 1ks.
Některé typy těch motorků viz. odkaz výše se dají koupit i na ali. To jsem nezkoušel, není jistota, že je to kvalitní, na ali někdy prodávají odpad co neprojde nějakou kontrolou. Je to loterie, ale typově se možná jedná o stejné zboží, s nejistou kvalitou. Zároveň na ali je výrazně menší sortiment mám dojem jen 0816 1020 1215 a 1725, ten poslení by možná stál za vyzkoušení ale dost drahej. Zároveň 1620 na ali chybí.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků