ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod StandaR » čtv 14 bře, 2024 8:58 am

vvitty píše:Ja bych to vyreklamoval ...


Přesně tak proboha, vím že i pro prodejce je to otrava, ale nemůžete si to všechno opravovat samo-domo. Jak pak očekáváte že se vytvoří ty statistiky aby se i Roco zamyslelo "Hm, tady je něco špatně, máme návratnost 30% těchto motorů"?
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod jirie123 » čtv 14 bře, 2024 9:09 am

Spousta "modelářů" včetně mě zatím nemá čas na projíždění mašinek, a tak se lehce stane, že až se model dostane po uplynutí záruky do většího provozu je to průšvih, který není jednoduché vyřešit.
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod StandaR » čtv 14 bře, 2024 9:13 am

Promiň, ale nemít čas za Dva roky posadit lokomotivu na ovál a nechat jí 30-60 minut jezdit tam a zpět je pro mě nepochopitelné.

Všichni tu investujeme desetitisíce, ale není čas si za dva roky najít hodinku na zjištění jestli jsem si koupil funkční model nebo předraženou maketu? Tyhle klasické problémy se většinou objevují právě do těch 30 minut.

Jediné co uznám je, že by výrobci mohli testovat výrobky pořádně (Hlavně to ROCO), ale k tomu je možná donutíme taky jen tím že se jim ty modely začnou pěkně vracet
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod nebel » čtv 14 bře, 2024 11:56 am

nemít čas za Dva roky posadit lokomotivu na ovál a nechat jí 30-60 minut jezdit tam a zpět je pro mě nepochopitelné.

Všichni tu investujeme desetitisíce, ale není čas si za dva roky najít hodinku na zjištění jestli jsem si koupil funkční model nebo předraženou maketu?



Je to naopak dost běžné, nejsem sám, kdo průběžně nakupuje modely a tvoří si přitom zázemí. Já si modely kupuju od 2015 a teprvá letos vypadá, že konečně položím první koleje, doteď se sháněl a přetvářel prostor a řešila spousta mimomodelářských starostí a nutností Jsem rád, že jednou za x měsíců můžu vzít pár mašinek ke kamarádovi a tam je ¼ hodiny projet na jeho kolejišti.

Mimochodem, motorek v T478.1209 od Roca mi umřel po cca 3,5hod provozu, které ty mašina najela jen díky tomu, že se líbila kamarádovu synovi a tak jsem s ní jezdil na návštěvy pravidelně. Takže ne vždy zdechne mašina po prvních 20min.
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod JaroHo » čtv 14 bře, 2024 1:07 pm

tak jako takových tu bude víc, co nejezdí. Včetně mě, nekerý mašiny ještě nemají ani dekoder. A někdo má doma jen startset a co koupí hned projíždí a projíždí tak jako v případě onoho kolegy, po telefonu (pokud jde o dcc) nastavíme do knihovny mašinku, nastavíme adresu a jezdí. Já to tak nemám. Vyndám z krabičky zkontroluji, nafotim a mašina putuje zpět i když má třeba dcc.
Jo reklamace tedy nakonec bude.
Moje půůvodní otázka tedy nemá odpověď? Motor nikdo neměnil za jiný než roco? Nebo si to know hoow necháváte pro sebe?
Ono se nám to bude hodit i po záruce :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod look23 » pát 15 bře, 2024 7:51 am

nebel píše:...
Mimochodem, motorek v T478.1209 od Roca mi umřel po cca 3,5hod provozu, které ty mašina najela jen díky tomu, že se líbila kamarádovu synovi a tak jsem s ní jezdil na návštěvy pravidelně. Takže ne vždy zdechne mašina po prvních 20min.

Tím lépe na to přijít co nejdříve a poslat ji na reklamaci.


JaroHo píše:tak jako takových tu bude víc, co nejezdí. Včetně mě, nekerý mašiny ještě nemají ani dekoder. A někdo má doma jen startset a co koupí hned projíždí a projíždí tak jako v případě onoho kolegy, po telefonu (pokud jde o dcc) nastavíme do knihovny mašinku, nastavíme adresu a jezdí. Já to tak nemám. Vyndám z krabičky zkontroluji, nafotim a mašina putuje zpět i když má třeba dcc.
Jo reklamace tedy nakonec bude.
Moje půůvodní otázka tedy nemá odpověď? Motor nikdo neměnil za jiný než roco? Nebo si to know hoow necháváte pro sebe?
Ono se nám to bude hodit i po záruce :wink:

Co si pořídit základní ovál a pokud se kupuje analog, tak ji projet v analogu, když není čas ji digitalizovat.

Jak to máte s pračkou? Také si koupíte pračku a 2 roky na ni koukáte?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod JaroHo » pát 15 bře, 2024 12:33 pm

Pračku nechávám na paletě zadělanou v igelitu
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 15 bře, 2024 2:30 pm

Pavel 152 píše:Zkusím tyto, nedávno se tam objevily. Poslední dobou vše zdražilo, i doprava, ke každému kusu se zvedá.

https://de.aliexpress.com/item/10050056 ... ry_from%3A
Pavel

No tak dneska je to jinak - shiping free od 220Kč - takže jsem si rovnou objednal čtyři kousky ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 15 bře, 2024 3:40 pm

Co se týče toho motoru pro ROCO - už ho někdo vyndal a změřil jeho rozměry?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 15 bře, 2024 4:49 pm

Když už, tak už.
Zdá se mi zde ve vláknu trochu více teorie a trochu méně praxe... Pokud si někdo koupí mašinu (i já také) a nechá ji dva roky ležet, tak má poté zkrátka po záruce. Je to každého svobodná volba.
Co se týká motorku jako náhradního dílu, nemám pocit, že jde o nějaký zásadně drahý nedostupný náhradní díl. Náhrad je poměrně hodně v různých kvalitách. A pokud neseženu rozměrově adaptabilní, koupím mikromotor a 3Dtiskem dorovnám rozměr...
Na Aliexpresu nebřeberné množství druhů a rozměrů...
p.s. mne ten výše uvedený motor z Ali vychází při zakoupení tří kusů dnes po zdražení na 99Kč/ks a nebo dvou kusů se "supermagnetem" na 147Kč/ks :)
p.s.II neumím číst - těch 220 není za motor :P
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 15 bře, 2024 7:20 pm

Jindra Charvat píše:Když už, tak už.
Zdá se mi zde ve vláknu trochu více teorie a trochu méně praxe... Pokud si někdo koupí mašinu (i já také) a nechá ji dva roky ležet, tak má poté zkrátka po záruce. Je to každého svobodná volba.
Co se týká motorku jako náhradního dílu, nemám pocit, že jde o nějaký zásadně drahý nedostupný náhradní díl. Náhrad je poměrně hodně v různých kvalitách. A pokud neseženu rozměrově adaptabilní, koupím mikromotor a 3Dtiskem dorovnám rozměr...
Na Aliexpresu nebřeberné množství druhů a rozměrů...
p.s. mne ten výše uvedený motor z Ali vychází při zakoupení tří kusů dnes po zdražení na 99Kč/ks a nebo dvou kusů se "supermagnetem" na 147Kč/ks :)
p.s.II neumím číst - těch 220 není za motor :P

Ano přesně tak!

Jaký je tedy rozměr toho motoru?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Pavel 152 » pát 15 bře, 2024 7:34 pm

Já jsem bral 4 ks a vyšly mě okolo 250,-
https://de.aliexpress.com/item/10050056 ... ry_from%3A

A běží klidně, vypadají vyvážené.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Jirka Černý » sob 16 bře, 2024 9:32 am

Zas až tak mně nepřekvapuje že někdo propálí záruku, taky jsem Tauruse od Pika vytáhl až po když jsem si poskládal vagony a hodinová zkušebna neodhalila že bude později dost zlobit. Zatím jediné selhání motoru od Roco jsem vyřešil "kanibalizací" jednalo se o starý model elektrické lokomotivy z třetí epochy do které jsem dal motor z minimálně používané ICE. Neříkám že je to špatné řešení ale nejspíš mají moderní motory mnohem větší otáčky protože ten model s ním dokáže jet naprosto nepřirozeně rychle. Někdo tu píše že je to stejný motor jako v různých součástkách u automobilu, až se k tomu dokopu tak to ověřím. Nejspíš bude menší životnost, ale zas jdou sehnat na kila.
Nakonec varianta kterou se v případě poruchy na oblíbeném modelu vydám, koupím pořádný a kvalitní motor, holt si připlatím.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Adam_B » sob 16 bře, 2024 10:06 am

Nemám zkušenost, ale u poslední položky je kit na výměnu motoru do vectrona ale je tam jmenována řada 750/754.
https://www.micromotor.eu/Motorising-Kits-Umbausaetze-Ombouwsets/H0-Gauge/Roco-H0/

Něco takového mi chybí na trhu u nás pro naše modely... taková roco M152, by takový kit potřebovala.
Adam_B
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROMOTORY-(H0)-A přece se točí

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 16 bře, 2024 11:32 am

Adam_B píše:Nemám zkušenost, ale u poslední položky je kit na výměnu motoru do vectrona ale je tam jmenována řada 750/754.
https://www.micromotor.eu/Motorising-Kits-Umbausaetze-Ombouwsets/H0-Gauge/Roco-H0/

Něco takového mi chybí na trhu u nás pro naše modely... taková roco M152, by takový kit potřebovala.


Koukám, že ve všech kitech jsou pravděpodobně Coreless motory.

Nicméně stále nikdo z postižených sem nedal rozměr toho vadného motoru ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků