Wap-ky ČSD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Wap-ky ČSD

Příspěvekod 123ps » stř 13 pro, 2006 6:25 am

Ahoj,
včera mi poštou mimo jiné přišly 4 kousky Wap ČSD ve IV. epoše. Nevím, jestli tady můžu dělat reklamu, snad p. Dalecký dovolí :lol:
Takže pokud někdo sháníte tyto vozy, jsou k mání na ModelTrainu za 499,-Kč ( PIKO ), což je podle mne super cena. Mají jich skladem dost, jak ČSD IV.ep., tak ČD OKD Doprava V.ep. Ještě si asi pod stromeček 4ks nadělím.
Momentálně řeším výrobu nákladu a chci Vás poprosit o radu.
1. z důvodu konstrukce skříně vozu to vypadá, že bude muset náklad být ve vozech napevno. Řešili jste podobný problém s nákladem do těchto vozů.
2. z čeho zhotovit náklad uhlí. Uvažoval jsem o šterku Polák, který bych natřel černou olejovkou a přelakoval. Velmi se mi líbí Houmrův náklad pro vozy Vtr. Z čeho to máš Houmíku ?
Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Uhlí

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 13 pro, 2006 3:08 pm

Zkoušel jsem vyrobit náklad uhlí pomocí jiných materiálů (štěrk - ne Polák, ale vlastnoručně přesívaný - + barvy), ale pak jsem zjistil, že nejlepší imitace je originál a požil jsem pravé hnědé uhlí. Protože trochu špiní, je dobré ho přelakovat. Použil jsem polomatný bezbarvý lak a vypadá pořád skoro stejně.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Wap-ky náklad

Příspěvekod 123ps » úte 19 pro, 2006 9:06 am

Tak problém s nákladem jsem již vyřešil. Chtěl jsem původně sehnat uhlí, roztouct jej a přesít, ale dnes jsem v našem mizerně zásobeném modelshopu objevil sáčky s již připraveným uhlím modelové frakce. Za dvacku mám tedy náklad do čtyřech vagonů. Tak alespoň trochu mne potěšili.
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Houmr » úte 19 pro, 2006 1:59 pm

Jo tak to já asi použil to samé. Asi to možná dodává firma Agama. Jednou u nás na výstavě měli stánek a tam jsem to zakoupil.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Wap-ky ČSD

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 21 pro, 2006 8:31 am

123ps píše:Ahoj,
včera mi poštou mimo jiné přišly 4 kousky Wap ČSD ve IV. epoše. Nevím, jestli tady můžu dělat reklamu, snad p. Dalecký dovolí :lol:
Takže pokud někdo sháníte tyto vozy, jsou k mání na ModelTrainu za 499,-Kč ( PIKO ), což je podle mne super cena. Mají jich skladem dost, jak ČSD IV.ep., tak ČD OKD Doprava V.ep. Ještě si asi pod stromeček 4ks nadělím.

Díky za Tip (opravdu s velkým T) Podařilo se mi dostat posledních 10ks v provedení ČSD, zbytek prý zmizel na pražské burze během chvíle. Ještě jsem si k nim nadělil sergeje od Roca (sice v provedení DR, ale za necelých 3400,-Kč :D ) Pod stromečkem mě čeká krásná souprava. Těším se na Ježíška jak malej :D
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod 123ps » čtv 21 pro, 2006 11:23 am

Mám radost, když můžu někomu udělat radost :D V každém případě máš krásný dárek pod stromeček. Takovou soupravičku bych si chtěl zkompletovat, ale v Raj-kách ( 10vozů ) a se 781, případně 679 v ČSD. Tak snad příští vánoce.
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Houmr » čtv 21 pro, 2006 2:09 pm

No Michale to bude poježděníčko :!: No mě to Ježíšek jaksi nestihl a dostanu to až v lednu, ale to mám zas narozeniny, takže není co řešit. Budu mít dvoje vánoce.
Bude to už konečně digitál s Multimausem.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 22 pro, 2006 10:32 am

123ps píše:Mám radost, když můžu někomu udělat radost :D V každém případě máš krásný dárek pod stromeček. Takovou soupravičku bych si chtěl zkompletovat, ale v Raj-kách ( 10vozů ) a se 781, případně 679 v ČSD. Tak snad příští vánoce.

Mého Sergeje taký čeká změna provozovatele z DR na ČSD :) , digitalizace a pak už hurá na trať.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Wap-ky ČSD

Příspěvekod MPT » sob 23 pro, 2006 5:39 pm

Michal Šuhajda píše:
123ps píše:Ahoj,
včera mi poštou mimo jiné přišly 4 kousky Wap ČSD ve IV. epoše. Nevím, jestli tady můžu dělat reklamu, snad p. Dalecký dovolí :lol:
Takže pokud někdo sháníte tyto vozy, jsou k mání na ModelTrainu za 499,-Kč ( PIKO ), což je podle mne super cena. Mají jich skladem dost, jak ČSD IV.ep., tak ČD OKD Doprava V.ep. Ještě si asi pod stromeček 4ks nadělím.

Díky za Tip (opravdu s velkým T) Podařilo se mi dostat posledních 10ks v provedení ČSD, zbytek prý zmizel na pražské burze během chvíle. Ještě jsem si k nim nadělil sergeje od Roca (sice v provedení DR, ale za necelých 3400,-Kč :D ) Pod stromečkem mě čeká krásná souprava. Těším se na Ježíška jak malej :D


No mi už také přišel nový Sergej od Roca se zvukem a včera ještě k tomu 10 vozů Eas-u takže také krásná souprava pod stromeček, jen by se mi ještě líbilo to pravé uhlí. Nemáte někdo odkaz někde na net kde se to dá objednat? Děkuji a přeji krásné Svátky...
MPT
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 06 pro, 2006 1:48 pm

Příspěvekod Rudolf » sob 23 pro, 2006 6:35 pm

Dá se koupit v Praze na burze.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod MPT » čtv 28 pro, 2006 9:23 am

Rudolf píše:Dá se koupit v Praze na burze.


Díky za tip, ale na burzu se bohužel nedostanu. Přes internet to nikde koupit nejde?
MPT
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 06 pro, 2006 1:48 pm

Uhlí

Příspěvekod 123ps » pon 08 led, 2007 7:21 am

Já jsem na netu bohužel nic neviděl. Odkud jsi, třeba to nějak seženem u nás ?
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sandy » pon 08 led, 2007 6:37 pm

Nechci dělat konkurenci výrobcům, ale pokud s tím uhlím neuspějete, dejte vědět tady ve fóru, pokusím se nějaké vyrobit.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron