Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod vvitty » sob 25 bře, 2017 2:07 pm

Uz se tesim na dobu kdy nekdo nakresli spickovy model a pak si ho v klidu necham vytisknout a bude hotovo :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Colonel32 » sob 25 bře, 2017 2:40 pm

Především si dovolím upozornit, že jsem říkal, že 3D tisk jen nahradí odlévání kastlí, né jiné věci (např. tovární modely, leptané doplňky). 3D tisk překoná odlévání v celkové výhodnosti dané kombinací důležitých faktorů (náklady na výrobu jednoho modelu, kvalita modelu, pracnost opracování). Je samozřejmě otázka, kde bude k samotnému tisku docházet, tedy zda se naučíme vytvářet a sdílet modely čistě pro radost ostatním, nebo zda nadále zůstaneme věrni doposud tak typicky českému systému "sysli co můžeš", ale nakonec - je docela dobře možné, že tak jako Jacek odmítá pouštět zvuky, dotyčný výrobce prostě model sám nakreslí, soubory nedá z ruky a bude prodávat jen vytištěné karosérie.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » sob 25 bře, 2017 3:14 pm

Pokud si někdo za sdílení tiskového souboru nebo vytištění kastle řekne nějakou rozumnou cenu, tak v tom nevidím problém. Každý nadšenec musí být z něčeho živ. A zrovna Jacek si myslím má ceny velice rozumné a neslyšel jsem, že by se s někým nedohodl. Způsob, jakým se autor rozhodne nabízet své produkty, je jeho svobodná volba.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Mcx » sob 25 bře, 2017 4:44 pm

Colonel32 píše: tedy zda se naučíme vytvářet a sdílet modely čistě pro radost ostatním

kdyby tohle nefungovalo desítky let, tak modely mezi lidmi nejsou

Colonel32 píše:ebo zda nadále zůstaneme věrni doposud tak typicky českému systému "sysli co můžeš"

tak zde nevím o čem je řeč, mezi modeláři se pohybuji již 40 let, ale to neznám a už vůbec ne mezi domácími modeláři, jo v cizině je to trochu jiné, předpokládám, že to byl pokus o typické politické klišé
a pokud se jedná o obecné všelidové vlastnictví - tak to máte smůlu, tam lidská společnost ani za komunismu nedospěla :wink:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Charlie » sob 25 bře, 2017 5:01 pm

Mám doma 3d tiskárnu která zvládá s tryskou 0,25mm pokládat vrstvy 0,05mm.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » sob 25 bře, 2017 6:28 pm

vvitty píše:Uz se tesim na dobu kdy nekdo nakresli spickovy model a pak si ho v klidu necham vytisknout a bude hotovo :lol:


na špičkový si budeme ještě dlouho počkat ale na to Báňa nikdy stačit nebude.

nám stačí když to nebude vycucané z prstu... :mrgreen:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Petr S. » sob 25 bře, 2017 6:48 pm

VIZ 3D tisk .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Petr S. » sob 25 bře, 2017 6:50 pm

Charlie píše:Mám doma 3d tiskárnu která zvládá s tryskou 0,25mm pokládat vrstvy 0,05mm.

Udělat dobrý 3D model je práce , ale jde to . Němci mají stále náskok . Máš můj obdiv. Viz 3 D tisk .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » sob 25 bře, 2017 7:54 pm

Brejla píše:
novk2007 píše:Lidi počkejte si tak 5 až 6 let a pak uvidíme .Ty 3D tiskárny jsou dobrý nápad a za tu dobu co se ohlásily se udělal pokrok a tu už jsou cca 4 až 5 roků nazpět co jsem to viděl v televizi . Takže si myslím že si opravdu pak doma zdatnější modeláři budou moct tissknout nejen lokomotivy doma. Je otázka jak se s tím popasují modelářské firmy. Co se týče MTB to řeknu takhle kdo chce koupí kdo ne , nekoupí Na o Zkuste ukecat Roconebo Piko. At vám udělá Laminátku , Bobinu popřípadě 6ti koláka .Když nejsou schopni udělat u Roco Štokra . 6 to koláka jsem viděl a musím přiznat že model pěkný . Kdyby tu MTB nebylo tak na kolejišti hodně modelářů tahá vlaky s lokomotivami z odlitků


To, že Roco nebo Fleischmann nejsou schopni udělat Štokra je hodně odvážné tvrzení :!: Mnohem slušnější by bylo napsat, že se jim to zřejmě komerčně nevyplatí. Šestikoláky jsem měl čtyři a tři jsem pro neskutečně odfláknuté pojezdy vrátil a jen jeden jsem si nechal na vzpomínku dozadu do vitriny. Nechat ho projet už odvahu nemám a za nějaké detailní pohledy taky nestojí. Od MTB mám jen Kocoury a Hektora, všechny remotorizované a nechávám si je jen na dojetí. Nový kvalitní Kocouři a možná i Hektoři už snad brzy budou. Informace, co mám, vypadají velice nadějně. :mrgreen: A tvrzení, že nebýt MTB, tak nemáme v české verzi s čím jezdit, je hodně velký nesmysl. Já jezdím s konkurencí v pohodě.



Asi takto o Štokrovi jsem se zde již bavil . A dokonce pan Dalecký napsal že už tolikrát loboval u roca za jeho udělání A marně .Psal zde že Chtěl udělat objednávku na model ale ani v Rocu neprošlo A podívejte se na Zamračenou a Brejlovce jak je chrlí Takže tvrzení že by se to Rocu nevyplatilo je podle mě zcestné když pojezd mají již udělaný a ten je z BR 50 a tendr z 012 DB stačí jen na to udělat jen kotel budku strojvůdce a tendr
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod jiri739 » sob 25 bře, 2017 10:07 pm

Jenomže to by muselo Roco udělat typicky českou mašinu, a to by pro mě bylo průlomové. Pokud vím tak doteďka udělalo Roco jenom kořistní stroje.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod jiri739 » sob 25 bře, 2017 10:09 pm

Chtěl jsem napsat pro ně ne pro mě :D
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » ned 26 bře, 2017 7:36 am

novk2007 píše: Takže tvrzení že by se to Rocu nevyplatilo je podle mě zcestné když pojezd mají již udělaný a ten je z BR 50 a tendr z 012 DB stačí jen na to udělat jen kotel budku strojvůdce a tendr


U parních lokomotiv bych to JEN dal do hodně velkých uvozovek. Udělat v dnešní době karoserii motorové nebo elektrické lokomotivy, které mají hladké skříně pro lepší aerodynamiku a z toho vyplývá stále méně detailů není většinou až takový problém (i když je výrobce, který to stále nezvládá). Kvalitní model parní lokomotivy je trochu jiná kategorie. Udělat kvalitní detailní galanterii kolem kotle a rozvody je mnohem náročnější. A přiznejme si, že na parní lokomotivě jsou ty detaily mnohem důležitější než na jiném typu lokomotivy.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod jihous » ned 26 bře, 2017 7:45 am

Tak v tomhle absolutní souhlas. Já dělám HOe a ROCO vyrábí již 30 let jednu elektriku -1099 - už jim došly barevné verze, tak je dělají ve zbarvení co se jen navrhovalo, modeláři volají po starší typu karoserie (co já vím15 let) a pořád nic.

Vloni či předloni byl krásnej článek v ŽM o výrobě železničních modelů speciálně parních loko a bylo konstatováno, že výrobce živí prodej aktuálních modelů vozidel (co lidi vidí na kolejích) a páry jsou jen pro movitý znalce a sběratele. V tomto směru žádný optimismus.
Naposledy upravil jihous dne ned 26 bře, 2017 8:02 am, celkově upraveno 1
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Colonel32 » ned 26 bře, 2017 8:01 am

Brejla píše:Pokud si někdo za sdílení tiskového souboru nebo vytištění kastle řekne nějakou rozumnou cenu, tak v tom nevidím problém. Každý nadšenec musí být z něčeho živ. A zrovna Jacek si myslím má ceny velice rozumné a neslyšel jsem, že by se s někým nedohodl. Způsob, jakým se autor rozhodne nabízet své produkty, je jeho svobodná volba.


Nesoudím, jen konstatuju. Jde o to, že šablona (podklad) pro 3D tisk je kompletně virtuální a nepotřebuje žádnou formu. A ekonomické náklady bývají hlavní překážkou pro to, aby se opravovaly objevené chyby - viz. tradiční MTB přístup, důvod proč celé tohle vlákno existuje: "vím že to je blbě, ale nebudu to opravovat, protože se mi to nevyplatí". A tradiční reakce podporovačů je "tak to udělej lépe, založ firmu, vyráběj modely sám". U 3D tisku to může vypadat následovně: u jistého modelu určité verze se najde chyba/nepřesnost (např. objevením nových historických podkladů, fotografie z původně neznámého úhlu). Pokud bude soubor ve výhradním vlastnictví autora, bude autor sám muset provést případnou opravu a pokud ji z jakéhokoli důvodu udělat odmítne, musel by někdo jiný daný model udělat kompletně znova. Pokud ale bude soubor volně dostupný jako open-source, bude tu opravu schopný udělat kdokoli (s potřebnými zkušenostmi) a místo "má to blbě" sem bude moct napsat "bylo to blbě, opravil jsem to".
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 26 bře, 2017 9:51 am

Colonel32 píše: A tradiční reakce podporovačů je "tak to udělej lépe, založ firmu, vyráběj modely sám". .


ze své neznalosti se nedokáží na nic lepšího vykecat a myslí si,že lokomotiva vypadá jako na omalovánce z mateřské školky... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 návštevníků

cron