model od A.C.M.E 162-363

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: model od A.C.M.E 162-363

Příspěvekod Brejla » stř 08 úno, 2017 2:38 pm

ČouĎák píše: ....se to nějak náhodou okotilo na modelbazaru s 363 od napodobovače.... :shock:

Třeba to někteří zoufalci zkouší, jestli to někdo nekoupí dětem na jaro na hraní na pískoviště :mrgreen:
Brejla

Příspěvekod ČouĎák » stř 08 úno, 2017 3:39 pm

vvitty píše:To myslis ty tri kusy elektrik co tam prodavaji? Jo, to je fakt mega vyprodej :lol:

to je jen začátek mega výprodeje a 3 ks dobrý.....potom už z toho budou jen zaprášený talisman.

Brejla píše:
ČouĎák píše: ....se to nějak náhodou okotilo na modelbazaru s 363 od napodobovače.... :shock:

Třeba to někteří zoufalci zkouší, jestli to někdo nekoupí dětem na jaro na hraní na pískoviště :mrgreen:

na bábovičky se to hodí a místo lopatky se dá použít ten velký pluh,který vypadá jako pancíř aby odolal střele z tanku... :mrgreen:
odlišná barva je důvod k reklamaci modelu!,napodobující tvar a nízká výdrž atrapy už NE!
ČouĎák

Příspěvekod novk2007 » stř 08 úno, 2017 6:53 pm

Tomáš Marný Tomáš Marný Tomáš Marný . Uvídíme jak rozměry dodrží Acme . Nechme se překvapit. . Tak jsem pak zvědav jaké recenze tady na to budou .
novk2007

Příspěvekod mikinko » stř 08 úno, 2017 6:59 pm

novk2007 píše:Tomáš Marný Tomáš Marný Tomáš Marný . Uvídíme jak rozměry dodrží Acme . Nechme se překvapit. . Tak jsem pak zvědav jaké recenze tady na to budou .

Ja dufam, že to bude OK. Je jasné, že šírka bude správna (keďže to bude na pojazde 350). Ostatné proporcie si myslím tiež. Aj tá 350/150 dopadla veľmi dobre (a to to má teda fest komplikované čelo). Takže túto hranatú krabičku nemajú ani kde pokaziť. Zatiaľ mám od ACME dosť modelov a všetky sú OK. Amee, Bmee, Apee, .... všetko trafili super, rovnako 150/350 (tu až na pár detailov, ktoré ale celkový dojem vôbec nekazia) ....
P.S. Pre ostatných - MTB nechajme na pokoji. ja to vyrobca, ktorý ma aktuálne vôbec ale vôbec nezaujíma a tak sa tu sústredme na modely ACME ....
mikinko

Příspěvekod Hanysek » stř 08 úno, 2017 7:35 pm

Fest komplikované čelo? Komplikované čelo má Zamračená (ozvláště pak kulaté prototypy), Brejlovec, anebo Bobinoidní lokomotivy. I přes 30 roků staré Piko má lépe trefený čumák než ACME. Negativní kritiku od zaslepenců, kteří chyby vydávají za přednosti, opravdu nelze očekávat :D
Hanysek

Příspěvekod mikinko » stř 08 úno, 2017 7:48 pm

Hanysek píše:Fest komplikované čelo? Komplikované čelo má Zamračená (ozvláště pak kulaté prototypy), Brejlovec, anebo Bobinoidní lokomotivy. I přes 30 roků staré Piko má lépe trefený čumák než ACME. Negativní kritiku od zaslepenců, kteří chyby vydávají za přednosti, opravdu nelze očekávat :D

Tak my zaslepenci si kupujme ACME a ty si kľudne ďalej kupuj ten super model od PIKO ... k blábolu "chyby vydávají za přednosti" niet čo dodať ....
mikinko

Příspěvekod Hanysek » stř 08 úno, 2017 8:10 pm

To není blábol, ale vzpomínka na obdiv nepřesností některými zdejšími jedinci u Zamračené od Roco :shock: Dohledatelné kdesi ve zdejším vlákně „Zamračená” od Roco nebo MTB :roll:
Hanysek

Příspěvekod novk2007 » stř 08 úno, 2017 8:41 pm

No já nevím lidi ale proč ta diskuze vždy vede směrem k MTB . Acme taky ulítlo s čelem . Aspon to tu někdo psal . Nejsem si jist zas až takový milimetrobijce nejsem ale snad každému výrobci nějaký mm nesedí . Vy co chcete rýpad dál do českého výrobce , Udělejte si svojí sekci . Nemám rád MTB . A tam si pište co chcete .ale mě už to nebaví pořád číst dokola . To že MTB dělá tohle nebo tamto . Jen je zvláštní že ty mm co ulítly na čele Acme tady nikdo moc nerozebírá. Tady se řesí Peršing a Rychlé Eso které má Acme v nabídce na Rok 2017 . Pokud to jakš takš ddrží tak i já přispěji do Makaronie nějakým tím Eurem . Ale vím jak to bylo s nátěrem u 350ky který Zkurvily a pak to samé na Modré Gorile v ČSD .Ještě že ty připomínky zohlednily a ten modrý pruh nechaly rovný. Příští středu konečně po 3 měsících uvidim 2 modré mašinky doma .Co se týče Peršingu a Rychlého Esa tak doufám že se jim to povede. protože tohle jsou moje oblíbené lak řady plus 372 371 180 DB
novk2007

Příspěvekod Brejla » čtv 09 úno, 2017 6:03 am

novk2007 píše: ....Ale vím jak to bylo s nátěrem u 350ky který Zkurvily a pak to samé na Modré Gorile v ČSD .Ještě že ty připomínky zohlednily a ten modrý pruh nechaly rovný. Příští středu konečně po 3 měsících uvidim 2 modré mašinky doma .Co se týče Peršingu a Rychlého Esa tak doufám že se jim to povede. protože tohle jsou moje oblíbené lak řady plus 372 371 180 DB

Možná to časem pochopíš, ale to je přesně to, o co nám jde. Aby někdo vyslyšel připomínky a chyby napravil. A toho se u napodobovače asi už nedočkáme.
Brejla

Příspěvekod novk2007 » čtv 09 úno, 2017 7:50 am

:D Aha To by mě zajímalo kolik lidí z italské firmy Acme tady čte tuto diskuzi o tom čeho se vyvarovat a co udělala jiná firma ve stejném modelu .Nevím jak to funguje u toho člověka co jim dodává podklady ale to jsou podle je mě jen fotky skutečné lokomotivy barevné odstíny a nápisy na lokomotivě v počitačovém programu vektorovém .Tot asi vše . ten zbytek dělá už podle mě Acme . návrh celé formy podle dokumentace atd. POchybuji že by ten člověk koupil od MTB model a předal ho Acme a ukázal jim jak se to dělat nemá. A co se týče oné firmy z Čech nebylo by lepší kdyby zde měla svoje vlastní vlákno aby si lidi z oné firmy mohli přečíst recenze modelářu na svoje modely a nemuseli procházet cel :roll: ou diskuzi . ? A jak říkáte že se toho asi nedočkáte tak proč to tu teda rozrbíráte. :roll: Je to tu prostě stále dokola když se dlouho nic o MTB nenapíše někdo zde něco nadhodí a pak se toho chytnou další a je z toho zade další diskuze úplně o Hovnech. CO se týče toho Člověka co dělá podklady pro Acme jak zde někdo kdysi psal že ho zná . Tak by asi bylo lepší kdyby se zde přihlásil že to j on a vy by jste ho pak mohli zasypývat vašimi návrhy namitkami a podklady . Ale očividně asi nechce. :D :D :)
novk2007

Příspěvekod mlha » čtv 09 úno, 2017 10:24 am

Lidi, přestaňte kopat do mtb, nestojí to za čas jim zde věnovaný. Budou si dělat pořád svoje, vždyť ty připomínky nikdo z firmy stejně nečte
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
mlha

Příspěvekod ČouĎák » čtv 09 úno, 2017 2:59 pm

mlha píše:Lidi, přestaňte kopat do mtb, nestojí to za čas jim zde věnovaný. Budou si dělat pořád svoje, vždyť ty připomínky nikdo z firmy stejně nečte

nemá to tu cenu řešit ale vysloužili si ty narážky sami.......tou svojí kvalitní prací.....jen k smíchu a už i v Polsku!... :lol:
odlišná barva je důvod k reklamaci modelu!,napodobující tvar a nízká výdrž atrapy už NE!
ČouĎák

Příspěvekod mikinko » čtv 09 úno, 2017 4:18 pm

362.001 píše:Zatiaľ ta grafika proporčne nevyzerá zle.
Popracovať trochu na tvaru pluhov, holubníka klímy, no to sú možno zatiaľ len také obojživelné verzie pre 163 aj E630...
Zatiaľ jediná znepokojivá vec, čo mi udrela do očí, je veľkosť lichobežníkového okienka na stanovišti, resp. jeho vzdialenosť od dverí.
Uvidíme no.. aj u 150/350 sa výrobcovi bočné okno stanovišťa pritrafilo neprimerane veľké.

Ešte k tomuto - kukal som do katalógu, a bolo by dobré aby to zadávateľ postrážil. Mne zatiaľ vyšlo nasledovné :
- pluhy - pravdepodobne do toho 3D rendra prevzali spodok zo 150/350 - aspoň sa mi tak zdá
- klima - bude určite samostatný diel na kasni, ktorý možno ešte nemali v 3D hotový a preto tam narýchlo do toho 3D obrázku hodili obyčajný kváder - takže tu by som sa nebál, že to nebude OK ....
- okienko - no, ja to až tak v oku nemá, takže ťažko posúdiť.
V každom prípade dúfam, že ten, kto na tom spolupracuje a dodáva podklady to postráži - predsa len to tí taliani nemajú tak v oku ako my, tak aby im čosi neušlo (aby si napríklad taliani nemysleli, že pluhy sú u 150 a 163 identické :-)). Robiť pekné modely vedia, tak dúfam, že aj toto sa podarí .... (dnes už som vytiahol z krabíc staršie sestričky ES499.0, 350, 151, ktorým začína byť smutno :-))
mikinko

Příspěvekod novk2007 » čtv 09 úno, 2017 7:17 pm

Tak ten obrázek té lokomotivy v počit. pragramu je 362 .Takže to není ta italská 630 pokud by vzali smetáky ze 150 tak tam je jen malá úprava ale podle mě smétáky na te italské jsou odlišné a tlumivka taky než ta co je na našich 163 162
novk2007

Příspěvekod ČouĎák » stř 15 úno, 2017 3:45 pm

04031115 (1).jpg

italská střecha E 630
Přílohy
E_630_Novate.jpg
E_630_Novate.jpg (45.78 KiB) Zobrazeno 1171 krát
ČouĎák

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)