Všeobecná diskuze o modelech

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 05 led, 2017 3:05 pm

Kde se u Štokru nalézají pantografy?
Marně hledám podobnost s el.lokomotivou.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Brejla » čtv 05 led, 2017 3:26 pm

Pavel-HP píše:Kde se u Štokru nalézají pantografy?
Marně hledám podobnost s el.lokomotivou.


Takových je nás tu u modelů 16x/36x mnohem více. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod jirkan » čtv 05 led, 2017 4:04 pm

Asi by se s tím vláknem mělo něco udělat, protože poslední nová informace k tématu se tu objevila tak někdy před deseti lety... :lol:
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Rudolf » čtv 05 led, 2017 5:38 pm

Vlákno diskuze je odděleno.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod jirkan » čtv 05 led, 2017 7:21 pm

Dobrý počin a myslím i dobrý název. Díky.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » čtv 12 led, 2017 8:43 am

Tak Norimberk se blíží co by dup. A já čekám jak dopadne 150 čd od Acme a jak Hydra od MTB snad tam budou vystavovat a možná bude třeba i další překvapení od MTB ? . Sice se tam nedostanu ,ale snad někdo bude dělat foto.
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » čtv 12 led, 2017 12:19 pm

Zatím nebudou. Nejsou ještě ani DR...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » čtv 12 led, 2017 12:59 pm

No jo, ale až bude ČSD/ČD/ŽSR/ZSSK, tak to se asi načekáme...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod hummus » čtv 12 led, 2017 6:08 pm

Pokud si dobře pamatuju, tak do Bp903 se nepustili. Celou sérii si u nich objednal Ben-Model.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod hummus » čtv 12 led, 2017 9:13 pm

Vyraběla je dost pravděpodobně Rivarossi, ale to nemění nic na faktu, že bez objednávky BenModel, nebo někoho jiného by je velmi pravděpodobně nevyrobili.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Brejla » ned 15 led, 2017 9:51 am

Nebudu plevelit vlákno o novinkách 2017 a na dotazy o reklamním videu odpovím zde.

sidlo píše:Nevím, zdali by se mi chtělo stavět kolejiště pod podmínkou, že ho nesmím nikomu ukázat.


Základní díl kolejiště o rozměrech 5x1,8m vznikl na přelomu 70. a 80. let a z nostalgických důvodů zůstal v původním stavu (kolejivo Pilz, posyp pilinami atd.), pouze byla provedena digitalizace a segment je bez problému sjízdný, jen moderní nezkrácené vozy vypadají na tehdejších radiusech trochu divně.
K němu byly postupně, jak čas a prostorové možnosti dovolovaly, přistavovány další segmenty a dnešní tvar má podobu písmene E se čtyřmi "příčkami" o vnějších rozměrech 10x9m (všechny segmenty dodržují šířku 1,8m, uličky mezi 0.9m).
Toto kolejiště vždy sloužilo pro potěchu rodiny a přátel a v žádném případě nebylo cílem se s ním někde chlubit.

A k tomu reklamnímu videu: To vzniklo na základě návštěvy pracovníků vývojového oddělení automobilky, pro kterou stavíme robotizované výrobní linky u nás ve firmě a při cestě na přátelskou domácí grilovačku po úspěšném obchodním jednání. Při chůzi kolem objektu je zaujala za oknem vnoučata prohánějící vláčky na kolejišti a shodou okolností měli v soupravě i staré vozy z NDR s naloženými trabanty. Po vstupu dovnitř a zjištění, že na posledním segmentu je rozestavěný terminál automobilky s expedicí nových aut, byl nápad na světě.
Marketing firmy ho odsouhlasil, jejich PR dodalo po dohodě 2 lokomotivy, 35 vozů na dvě soupravy a odpovídající počet automobilů+další auta na skladovací plochu (těch aut dodali 400 kusů).

hummus píše:Fakt by mě zajímalo proč by na svém reklamním kolejišti používala automobilka vagóny (přepravníky aut ÖBB Roco 47125), které automobilky k přepravě po železnici nepoužívají. Navíc v případě, kdy má stejný výrobce k dispozici vagóny, které se běžně používají.


A teď pro rýpaly: Všech 35 vozů je z jedné serie a mají stejná čísla :mrgreen:
Tento typ vozů a na něm naložená auta vyšel při detailních kamerových záběrech lépe než obvyklé vozy typu Leks nebo jejich obdobná dvojčata. To, že jsou to vozy určené spíš do expresů na spolupřepravu aut při jízdě na vzdálenou dovolenou nehrálo příliš velkou roli. To, že si někdo myslí, že je dobrý modelář a vyzná se v železnici ještě neznamená, že má alespoň nějaké základní znalosti z oblasti reklamy. Tam to chodí prostě trochu jinak a pochybuji, že nový majitel auta ví, čím bylo jeho auto převezeno od výrobce k dealerovi.
Lokomotivy musely být 1x "rekordní" Taurus pro naloženou soupravu se sportovními automobily a 1x Taurus Mozart pro prázdné vozy (toho rekordmana u sporťáků jsem chápal, toho Mozarta u prázdných už méně-zřejmě očekávání koncertu 8) . Při míjení na dvoukolejce samozřejmě na sebe museli blikat a houkat.
Pokud by se našel odborník na logistiku a divil se, že na soupravě naložené ve výrobním závodě jsou namíchána auta vyráběné na různých kontinentech, tak chyba není na vašem přijímači, ale byl to požadavek firmy (toto by v reálu bylo možné pouze při soupravě naložené na centrálním expedičním skladě).
Větší část nákladu aut je polepena ochrannými foliemi s logem automobilky na střeše. V reálu se samozřejmě používají jednobarevné ochranné folie.
Podobných reklamních úletů je tam ještě několik, ale když si jen zkalkulujete, že to všechno by se nakupovalo za katalogové ceny a po natáčení nám všechno zůstalo jako "propagační předměty", tak se přijetí jistých podmínek snad dá pochopit. A po reakci některých místních "odborníků na všechno" se nedivte, že nemám zájem cokoliv prezentovat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod sidlo » ned 15 led, 2017 10:21 am

Brejla píše:A po reakci některých místních "odborníků na všechno" se nedivte, že nemám zájem cokoliv prezentovat.

  • Osobně považuji uživatele Brejla za jednoho z odborníků na všechno, tak teď přesně nevím o kom je řeč.
  • Takže ta původní informace od Brejla o vlastnických právech na fotky a videa byla nepravdivá.
  • Sice Brejla nemá zájem cokoliv prezentovat, ale poměrně často se objevují informace právě od něho jak to má udělané.
Tolik protimluvů v jednom příspěvku, tak to je napováženou. Teď opravdu nevím, co všechno z toho co bylo napsáno je pravda a co pravda není.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Brejla » ned 15 led, 2017 10:26 am

sidlo píše:
Brejla píše:A po reakci některých místních "odborníků na všechno" se nedivte, že nemám zájem cokoliv prezentovat.

  • Osobně považuji uživatele Brejla za jednoho z odborníků na všechno, tak teď přesně nevím o kom je řeč.
  • Takže ta původní informace od Brejla o vlastnických právech na fotky a videa byla nepravdivá.
  • Sice Brejla nemá zájem cokoliv prezentovat, ale poměrně často se objevují informace právě od něho jak to má udělané.
Tolik protimluvů v jednom příspěvku, tak to je napováženou. Teď opravdu nevím, co všechno z toho co bylo napsáno je pravda a co pravda není.


Povedlo se. Poznal jsi se. Velká pochvala :lol: :lol: :lol:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » čtv 20 dub, 2017 7:24 am

Zdravím modeláře Koupil jsem si v H0 stavědlo St.4 Praha Masarykovo nádraží od Malé Železnice. Nemáte někdo z vás foto skutečného stavědla lépe vyfocené. na internetu jsem našel asi jen 4 fotky . Já to mám dost daleko před 2.5 rokem jsem ještě bydlel v Praze . takže nebyl problém ho vidět každý den . Ted to mám cca kolem 800 km daleko . Zajímalo by mě to schodiště od jaké doby je zalomené a na jedné straně má omítnutou stěnu natřenou na žluto chci si postavit trošku větší diorama . Děkuji moc za pomoc a případné foto
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » ned 18 čer, 2017 7:59 am

Tak jsem si objednal stavědlo od firmy Igra model. Musím říct moc pěkné provedené. Řešil jsem osvětlení do něj a pak zdali mám udělat i osvětlení spodní části . Avšak tam mě to přišlo tak nějako blbý nápad, když dole není nic k vidění. Tak jsem udělal pár úprav schody vlastní kontsrukce atd ale nic moc. Hledal jsem i vybavení stavědla které firma vyřešila jen z části. Na diskuzi v Německu jsem objevil zařízení táhel pro výhybky a pro signály. Tak jsem neváhal a objednal .Musím říct že Češí jsou v používání Lasercut technologie asi na první příčce nabídky nádraží atd než NěmcI, ale co se týká detailů tak až v Německu jsem toto našel . Škoda že tohle nikdo v ČR Nevyrábí. Možná by si to někdo kdo má smysl pro detail koupil. S pozdravem Tomáš
Přílohy
stavědlo technika 006.JPG
stavědlo technika 003.JPG
stavědlo technika 001.JPG
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků