Všeobecná diskuze o modelech

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » pon 02 led, 2017 2:33 pm

Otázka na Čoudáka. Jak je to tedy s tou Hydrou co rozměry. Přemýšlim o nákupu
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Brejla » pon 02 led, 2017 3:34 pm

novk2007 píše:Otázka na Čoudáka. Jak je to tedy s tou Hydrou co rozměry. Přemýšlim o nákupu

Ono nejde jen o rozměry. Několikrát v minulosti opakovanou MTBanabázi s výměnami motorů a zubatých koleček u kocourů a hektorů už znovu podstupovat nechci.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod kakbus » úte 03 led, 2017 8:26 am

Zdravím, rád bych přispěl i já svým názorem amatérského modeláře. Když jsem byl malej (cca 20 let zpět) jezdil jsem na rychlíku, nákladu,posunu prostě na všem se sergejem.Stačilo mi, že to má české popisky a byl jsem šťastnej. Mít brejlovce nebo cokoli jiného byl téměř nesplnitelný sen.Když mi ježíšek přinesl nulku od ČS trainu, byl jsem v sedmém nebi.Co na tom, že je to v porovnání s dnešními modely zrůda. Svůj účel splnila.Troufnu si říct, že drtivá většina zákazníků modelové železnice je vděčná za model s českou předlohou a nějaký milimetr sem tam vůbec neřeší.Co mě spíš trápí jsou ty brutální ceny..Chápu názor některých hardcore modelářů že model má být věrná kopie, ale na druhou stranu si myslím že by byla na místě trocha vděčnosti za to, že se českým předlohám vůbec někdo věnuje. Holt s jídlem roste chuť..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod George V. » úte 03 led, 2017 8:35 am

Za ty brutální ceny jen požadujeme brutálně přesné modely...Nic víc... :D
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod novk2007 » úte 03 led, 2017 9:34 am

No nezlobte se na mě ale 4690 kč není podle mě brutální cena. Brutální cena pro mě znamená dát za model přes 12 tisíc kč .To byla cena za kterou jsem v Lindebergu v Kolíně kupoval Gützolda Muzejní loko 03 1010 DR A na modelu jsem za tyhle prachy musel malovat ještě dýmniční ruční kolo pak na rámu žlutou barvou rozvody skřínky energie pro lampy . Viz foto v článku Gützold 03 DR. Takže cena za kterou prodává modely MTB je ještě jakš takš dobrá. A když se ještě odečte marže obchodníků tak MTB má aspon o 1000 kč model dole . To že by tam mohl dávat lepší motory a dodržovat jakš takš tipové rozměry skutečné předlohy je věc druhá . Ale já to s tou Hydrou a Barčou letos zkusím. Remotorizace a výměna ozubených koleček bude asi nutná . Ale zkuste si postavit hydru z odlitku který se prodává na Burze kvalita v provedení kastle bude asi trošku jiná plus vaše ruční práce jako broušení pilování nástřik atd a cena za pojezd a jste skoro na stejné ceně . Takže asi takto Až bude MTB Chtít za model kolem 8 tisíc tak pak budu brblat i já Zatím jsem od MTB nic nekoupil avšak z článků usuzuji že výměna motoru bude asi nutná. Podívejte se tak 10- 15 let na zpět na nabídku modelů v ČSD sice Dělám hlavně párovky DR a E loks ČD ČSD avšak nabídka nebyla taková jako ted . Acme zatím připravilo loko řady 151 350 a ES 499 . na Zelenou 150 ku ČD si počkáme na první foto do Norimberka a pak asi tak v krámě v květnu v červnu .Krásné modely , avšak jiný tip lokomotivy zatím ne . Je pravda že jsem byl natěšený na model 163 a 363 kterou MTB asi nejvíc pokazilo ze všech lokomotiv . Takže jsem nekupil .Ale na zamračenou a hektora lidi nadávali asi kuli moturku než nepřesnostem A když tady tak někteří brbláte zkuste se vnutit panu Báňovi s pomocí při návrhu nového modelu . Když vás vyhodí dveřma vlezte oknem . Jen mě spíš sere to že na letošek je Acme 150 ČD . ASI květen červen ted v lednu má přijít od Pika 371 Otík. Nemm rád Piko kuli jeho cenové politice a rikal jsem že od teto firmy nic nekupiji avšak ta 371 za tu cenu mě láké v lednu mě čeká točna na digital DSD2010 takže další eura v prdeli a i když jsem v Německu tak nemůžu utratit svojí celou výplatu na modely . A plno modelářů zde nadává že cena 4690 je moc když jsem psal v článku novinky 2017 že Piko šlo s ceno bastarda dolů a že novika 372 ČD Cargo stojí asi 5900 a že budou modeláři mazat popisky a lokoa přeznačovat na čsd na nedostatkové loko tak mě nějaký borec napsal že bral rovnou 4 kusy . Takže ne všichni modeláři v ČR na tom budou špatně. a Bohužel MTB není jediná firma s nedodržováním mm a úhlů . Avšak asi nejvíc úlet je 163 363 no co se dá dělat .Fleischmann u své 03 DR Reko při zkosení hlavního rámu před dýmničníma dveřma taky ustřelil takže to zkosení rámu neodpovídá skutečnosti. Gützold to trefil výbordelně .Fleischmann ne a cena Feischmann reko je kolem 379 eur . A model se prodává . Gützold je trošku s cenou Jinde .A pokud by MTB vyrábělo takové modely v kvalitě jako nový Gützold tak by zde asi zase modeláři naříkali na cenu za model
Naposledy upravil novk2007 dne úte 03 led, 2017 10:15 am, celkově upraveno 6
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod kakbus » úte 03 led, 2017 10:42 am

Jasně, s tím já vším souhlasím. Pokud výrobce absolutně nereflektuje na zpětnou vazbu, i když má možnosti, je to určitě špatně. Měl jsem prostě jen na mysli, že jsem rád, že se v dnešní době dělají modely mašin, které běžně vidím u nás v provozu. Jak jsem řekl, jsem amatér, takže jsem víceméně odkázán na sériově vyráběné modely. A v tomto případě musím říct, že jsem s nabídkou docela spokojen. Je furt lepší nadávat na nedokonalou 363 než jezdit s nějakou němkou a představovat si, že je to eso, jak jsem to dělal v dětství. A co se týče cen? Vezměte si čmeldu od Pika. Cena k třem tisícům a po modelu se zaprášilo. To je podle mě správná cesta, alespoň z pohledu běžného konzumenta.
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Brejla » úte 03 led, 2017 12:10 pm

novk2007 píše:No nezlobte se na mě ale 4690 kč není podle mě brutální cena. Brutální cena pro mě znamená dát za model přes 12 tisíc kč .To byla cena za kterou jsem v Lindebergu v Kolíně kupoval Gützolda Muzejní loko 03 1010 DR A na modelu jsem za tyhle prachy musel malovat ještě dýmniční ruční kolo pak na rámu žlutou barvou rozvody skřínky energie pro lampy . Viz foto v článku Gützold 03 DR. Takže cena za kterou prodává modely MTB je ještě jakš takš dobrá. A když se ještě odečte marže obchodníků tak MTB má aspon o 1000 kč model dole . To že by tam mohl dávat lepší motory a dodržovat jakš takš tipové rozměry skutečné předlohy je věc druhá . Ale já to s tou Hydrou a Barčou letos zkusím. Remotorizace a výměna ozubených koleček bude asi nutná . Ale zkuste si postavit hydru z odlitku který se prodává na Burze kvalita v provedení kastle bude asi trošku jiná plus vaše ruční práce jako broušení pilování nástřik atd a cena za pojezd a jste skoro na stejné ceně . Takže asi takto Až bude MTB Chtít za model kolem 8 tisíc tak pak budu brblat i já Zatím jsem od MTB nic nekoupil avšak z článků usuzuji že výměna motoru bude asi nutná. Podívejte se tak 10- 15 let na zpět na nabídku modelů v ČSD sice Dělám hlavně párovky DR a E loks ČD ČSD avšak nabídka nebyla taková jako ted . Acme zatím připravilo loko řady 151 350 a ES 499 . na Zelenou 150 ku ČD si počkáme na první foto do Norimberka a pak asi tak v krámě v květnu v červnu .Krásné modely , avšak jiný tip lokomotivy zatím ne . Je pravda že jsem byl natěšený na model 163 a 363 kterou MTB asi nejvíc pokazilo ze všech lokomotiv . Takže jsem nekupil .Ale na zamračenou a hektora lidi nadávali asi kuli moturku než nepřesnostem A když tady tak někteří brbláte zkuste se vnutit panu Báňovi s pomocí při návrhu nového modelu . Když vás vyhodí dveřma vlezte oknem . Jen mě spíš sere to že na letošek je Acme 150 ČD . ASI květen červen ted v lednu má přijít od Pika 371 Otík. Nemm rád Piko kuli jeho cenové politice a rikal jsem že od teto firmy nic nekupiji avšak ta 371 za tu cenu mě láké v lednu mě čeká točna na digital DSD2010 takže další eura v prdeli a i když jsem v Německu tak nemůžu utratit svojí celou výplatu na modely . A plno modelářů zde nadává že cena 4690 je moc když jsem psal v článku novinky 2017 že Piko šlo s ceno bastarda dolů a že novika 372 ČD Cargo stojí asi 5900 a že budou modeláři mazat popisky a lokoa přeznačovat na čsd na nedostatkové loko tak mě nějaký borec napsal že bral rovnou 4 kusy . Takže ne všichni modeláři v ČR na tom budou špatně. a Bohužel MTB není jediná firma s nedodržováním mm a úhlů . Avšak asi nejvíc úlet je 163 363 no co se dá dělat .Fleischmann u své 03 DR Reko při zkosení hlavního rámu před dýmničníma dveřma taky ustřelil takže to zkosení rámu neodpovídá skutečnosti. Gützold to trefil výbordelně .Fleischmann ne a cena Feischmann reko je kolem 379 eur . A model se prodává . Gützold je trošku s cenou Jinde .A pokud by MTB vyrábělo takové modely v kvalitě jako nový Gützold tak by zde asi zase modeláři naříkali na cenu za model


Ty čtyři kousky jsem kupoval já a pokud cena odpovídá kvalitě, nemám s tím problém. Zrovna jako jsem vloni koupil 464 od Micro Metakitu a 556 od Elkomu v cenách kolem 50 000 Kč. Za ručně vyráběné kvalitní modely je to cena odpovídající. Ale už z principu nedám "pouhých" 4690 Kč za napodobeninu čehosi, která ani nejezdí a musí se měnit všechny díly pohonu. U hydry váhám, to asi bude trochu unikát, ale E669.2025 jsem po několika reklamacích definitivně odpískal. Rozhodně nekoupím Barču ani Brejlovce, když poměr cena/kvalita je u Roca na úplně jiné úrovni.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 03 led, 2017 12:17 pm

Brejla píše:Zrovna jako jsem vloni koupil 464 od Micro Metakitu


464 od MM uz je na trhu? To mi nějak uniklo.....jaké má jízdní vlastnosti?
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod radeksindy » úte 03 led, 2017 1:00 pm

. Zrovna jako jsem vloni koupil 464 od Micro Metakitu a 556 od Elkomu v cenách kolem 50 000 Kč.

Tak tu 464.0 od MM bych rád viděl :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod novk2007 » úte 03 led, 2017 1:36 pm

to je pro mě trošku jíný Level . Nejvíc co jsem kdy dal za parní mašinku v době kdy jsem byl v ČR byla pro mě hranice 8 tisíc v Německu protože jsem tu muzejku chtěl tak jsem si musel připlatit . Elkom a jeho štokr je sice krýsný ale ta cena je na mě vysoká jen čekám kdy to Soudruhům u Roca konečně dojde když pojezd mají z BR 50 již připraven a na tendr by použily BR 012 DB Kdyby to tak bylo To by mě zajímalo co by pak dělal Elkom Nějaký radikální slevy, protože jinak by si štokra za ty prašulky mohli strčit. ..... No nechci rejpat ale na stránkých Micro Metakit píšou že první model 464 bude nejdřív za 4 měsíce. . Že by prezenční model Nebo známost u této Firmy ?
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Brejla » úte 03 led, 2017 1:59 pm

Michal Dalecký píše:
Brejla píše:Zrovna jako jsem vloni koupil 464 od Micro Metakitu


464 od MM uz je na trhu? To mi nějak uniklo.....jaké má jízdní vlastnosti?


Chybička se vloudila :( , nakoupena je 354.066 a zatím jezdí docela dost dobře. Má sice přímo hnanou jen jednu nápravu a ostatní jen táhly, ale na to, že má najeto zatím jen pár minut vypadá dobře. Bandáže žádné a váha je dost vysoká. Jenom se mi nelíbí ty stříbrné nárazníky. Mohli je alespoň chemicky načernit.
Model 464.001 je objednán a prý bude letos. Tak snad se jim dá věřit, zpoždění už mají taky solidní. Píšou dodací lhůtu 4+měsíce, ale už to tam mají hodně dlouho. Při hovoru s jejich obchodníkem jsem se zeptal, jestli tam nemá být 4+roku, ale nějak se hoch urazil a tvrdil, že rok 2017 je jistý :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod Brejla » úte 03 led, 2017 2:45 pm

novk2007 píše:to je pro mě trošku jíný Level . Nejvíc co jsem kdy dal za parní mašinku v době kdy jsem byl v ČR byla pro mě hranice 8 tisíc v Německu protože jsem tu muzejku chtěl tak jsem si musel připlatit . Elkom a jeho štokr je sice krýsný ale ta cena je na mě vysoká jen čekám kdy to Soudruhům u Roca konečně dojde když pojezd mají z BR 50 již připraven a na tendr by použily BR 012 DB Kdyby to tak bylo To by mě zajímalo co by pak dělal Elkom Nějaký radikální slevy, protože jinak by si štokra za ty prašulky mohli strčit. ..... No nechci rejpat ale na stránkých Micro Metakit píšou že první model 464 bude nejdřív za 4 měsíce. . Že by prezenční model Nebo známost u této Firmy ?


Nad tím štokrem jsem dost dlouho přemýšlel. Pro mě je na hranici poměru cena/kvalita, který je pro mě přijatelný. Vzhledem k použitému pojezdu je cena dost vysoká, ale zase by neměl být problém s ND. Pro mě je to ale takový kultovní model, který jsem musel mít a s pomocí kolegů bychom ho z leptů lépe neudělali.
Pokud by model udělalo celý Roco, musel by se vejít se zvukem do 15 000Kč a Elkom by asi neměl šanci.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod novk2007 » úte 03 led, 2017 2:56 pm

No to by musel Někdo zajet do centrály Roco a přesvědčit pověřené osoby o 556 ČSD .V podání Roco by to mohl být pěkný model avšak jedné věci bych se bál a to je propojení tendru s lokomotivou . To má líp vyřešený na estetiku Gůtzold a Fleischmann . kdy mezera je minimální. ten systém který použily u 03 0058 DR mě nepříjde v dnešní době super technologii moc dobré řešení
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod look23 » úte 03 led, 2017 7:04 pm

Za Štokra bych se přimlouval také a to minimálně dva kusy. (sorry za OT)
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Elektrická lokomotiva 16x/36x od MTB

Příspěvekod George V. » stř 04 led, 2017 6:09 am

novk2007 píše:V podání Roco by to mohl být pěkný model avšak jedné věci bych se bál a to je propojení tendru s lokomotivou . To má líp vyřešený na estetiku Gůtzold a Fleischmann . kdy mezera je minimální.


...tak to já bych se přimlouval za ponechání stávajícího systému s kardanem do mašiny. Leda že by ten tendr vážil 0.5kg a měl hnaná všechna dvojkolí :) .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: knemo a 14 návštevníků