Všeobecná diskuze o modelech

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod zaplef » stř 10 čer, 2020 1:16 pm

Mcx píše:
zaplef píše:Bohužel u stavebnic L, Lp a podvozků na La z PURu to možné není. Nakonec budu muset asi řezat a následně slepit.

Ale to určitě ne, na většině L, Lp mosaz mám a je to vrtáno trochu zešikma, stejně vzhledem k vzdálenosti rozsoch mám použity ložiska s osazením (Romford), které dosedne na stěnu rozsochy (protože pak je to na délku osy 24,4 mm), ale na x dalších vozech ložiska bez osazení... vše vrtáno šikmo, pak zalepeno do vteřinovky. Hlavně neřezat rozsochy.... to je cesta do pekel.
Ještě k rozměrům u L a Lp, vzdálenost rozsoch je 23 mm, dle NEM pro osu 23,8 má být 21,2. Vezmu - li nejčastějí používanou osu 24,4 tak musím dosáhnout vzdálenost mezi ložisky 21,8 mm. No a to s ložisky Romford s osazením právě dosahuji při vlepení na doraz. U ložisek bez osazení je pak nutno navrtat rozsochy tak, aby vzdálenost mezi vlepenými ložisky dosáhla těch cca 21,8 mm pro osu 24,4. Kola tam používám 11,5 mm, protože to byla kola 1000 mm.

Děkuji za radu. Tato je nad zlato. Jeden pojezd Lp jsem takto osadil ložisky Romford a vše sedlo jak p...l na hrnec.
Bohužel u jedné stavebnice L jsem zjistil, že jedna rozsocha je prasklá. Bojím se, že by po slepení opět praskla při vkládání dvojkolí. Zkusím a uvidím.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » čtv 09 črc, 2020 8:55 am

Jedna technická otázka kde Roco vyrábí mašinky na kartonu je napsáno Made in EU. Slovensko nebo Rumunsko?
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » čtv 09 črc, 2020 10:02 am

Mašinky by mělo být Slovensko. Rumunsko býval spíše Fleischmann.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » čtv 09 črc, 2020 10:40 am

No já si dneska koupil Roco 03 Dr ale dříve to dělal fleischmann
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » čtv 09 črc, 2020 10:44 am

Má to pohon jenom v tendru?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » čtv 09 črc, 2020 2:06 pm

Jo jo pohon je jen v tendru samotná lokomotiva není hnaná. Žádná ozubená kolečka jako u tebdrovek Piko Gützold 03 10 Dr nebo liliput. U Fleischmanna - již Roco jsou de facto hnane jen 2 nápravy. Jedná přední a jedna zadní v tendru. Ale jízdní vlastnosti i u starších modelů od Fleischmanna 03 DRG DB DR jsou stále dobré. No dneska by to šlo určitě vyrobit líp než když uvedl fleischmann model v roce 1999 do prodeje.
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Kulsud » ned 19 črc, 2020 7:31 pm

Zdravím, můžete prosím někdo vysvětlit, k čemu používá ČD CARGO osobní vagóny, které nyní vyrábí Roco? V Ústí na západním nádraží jich stojí několik....
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod JOHNZ » ned 19 črc, 2020 7:46 pm

Primárne vojenské prepravy. Inak sa krátkodobo prenajímajú (napr. na vlaky typu Banát, zvláštne jazdy,...).
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » sob 12 zář, 2020 5:35 pm

Měl bych na vás dotaz je tu někde vlákno o parní lokomotivě Hrboun at už Rakouský nebo český chtěl bych se na pár věcí zeptat
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Vladimír_B » sob 12 zář, 2020 7:06 pm

>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » sob 12 zář, 2020 7:47 pm

Děkuji moc za pomoc
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Aleson » pon 20 lis, 2023 4:50 pm

Nějak už mi to nedá, po přečtení několika příspěvků k modelu "vojenského" Čmeláka PIKO v příslušném vlákně si opět (v poslední době docela často) kladu otázku, co vede výrobce k uveřejňování obrázků modelů lokomotiv v určitém barevném provedení (obvykle s poznámkou Photomontage), které se nakonec u finálního výrobku značně liší ? Jen v poslední době např. Brejlovec Roco T478.3208 :

T478_3208_komplet.jpg

Čekal jsem lokomotivu s víceméně standardně umístěným žlutým pruhem (o něco níž, tak jak je na původním obrázku s označením Photomontage, která by šla relativně snadno přečíslovat a přeznačit na desítky jiných lokomotiv v tomto barevném provedení), z neznámých důvodů se později před uvedním na trh objevila nová verze v tom docela exotickém provedení (obrázek vpravo) - a světe div se, zase jako mnoho dalších lokomotiv kdesi ze severního okraje ČSSR ..... PROČ ?? Vím, že co se komu líbí nebo nelíbí je dost individuální, ale proč ta změna ? Kdyby byla lokomotiva v takovém provedení inzerována od začátku, nedělám si zbytečné naděje a každý ví, co má očekávat.

Stejně tak dopadla Bardotka opět od Roco - 751-375-7 :

751-375-7-Komplet.jpg

Čekal jsem opět dost typicky zbarvenou tmavočervenou lokomotivu .... a nakonec z toho vylezla ta "hasičárna" na prostředním obrázku. Opět z původního očekávání a nadšení ...u mě vzešlo velké zklamání. Kromě toho mě (jen jako zajímavost) zaujalo, že ve verzi TT byla lokomotiva se stejným číslem prezentována opět v jiném barevném provedení ( snad jiné období ? Nebo jiný "Produkťák" ? ).

To takhle nějaký product manager v Roco při svačině brouzdá po internetu a ejhle. Narazí na fotku lokomotivy, která se mu móóóc zalíbí a hned běží do grafického oddělení a vítězoslavně volá : "Kukenzí Bitte, tohle uděláme, to bude bomba .....". A všichni na tom začnou makat, za pár dní mají parádní Photomontage a hned ji vystaví na webu a už se hrnou objednávky ...... A pak najednou přijde nějaký pan ZÁHADNÝ, zavrtí prstem a řekne: "NEIN maine Freunde, uděláme to trochu jinak :idea:. To nevadí, že už máme objednávky na tu původní variantu, však zákazník to přece zkousne ....., Nebojte, objednávky nikdo rušit nebude, znáte ten Czechische Folk ...." Ale PROČ ? A kdo je ten pan ZÁHADNÝ ??? Nebo je to všechno nějak jinak ?

Teď mě tedy zase překvapilo podobným přístupem PIKO. Původně vcelku zajímavý armádní stroj celý v Khaki, teď najednou jakýsi hybridní nátěr s šedým rámem a snad i podivnou zelenou ?? Důvod takové změny oproti původně avizovanému provedení ? PROČ ?? :|

770_Komplet.jpg


Jistě, jsou to soukromé firmy, mohou si inzerovat, prodávat a měnit, co chtějí. Já jim to neberu, jen by mě zajímalo, PROČ TO DĚLAJÍ ? Logiku v tom žádnou nevidím, skvělý obchodní záměr taky ne, snad jedině , že by jim přišly jiné barvy ,než si objednali ?? :mrgreen: . Tak si řekli, že udělají z nouze ctnost :?: . Koneckonců, možná bych jim měl vlastně poděkovat, protože v této nelehké době šetří moji tak těžce zkoušenou peněženku.... :wink:

P.S. Omlouvám se za prznění Němčiny, kterou vůbec nevládnu, a použil jsem jen pár slov pro zpestření ....
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Martin70 » pon 20 lis, 2023 11:10 pm

Souhlasím s Tebou Alesone. Taky mě to přijde divné, ale odpověď neznám. Celá ta situace svádí k čekání jak bude model vypadal v reálu a pak třeba hrozí málo objednávek a stažení výroby.
Třeba u té rudé Bardotky si myslím, že pokud by udělali jak byla na fotomontáži a jak byla ta původně vyráběná Šumperská, tak je model od Roco vyprodán. Ta červená současná jim leží skladem. řekl bych. :wink: :?
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Jirka Černý » úte 21 lis, 2023 4:31 am

Otázka trochu jiným směrem, jak je taková velmi specifická lokomotiva využitelná?
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Tom13TT » úte 21 lis, 2023 6:50 am

Souhlasím s Alesonem. Hrozně jsem se na tu 751-375-7 těšil. A už hledal i možnosti na přeznačení. A když se objevila tak jsem objednávku zrušil. Takže pro mě využitelnost nulová. :(
H0 ČD Epocha V.
Tom13TT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 07 čer, 2012 4:37 pm
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků