Všeobecná diskuze o modelech

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Charlie » stř 03 čer, 2020 8:07 pm

Abych neplevelil vlákno novinek tak to napíšu sem. Možná by pomohlo vyfotit ty brejlovce v tunelu, nebo schované za rohem a tím by se všechny vady hned opravily k všeobecné spokojenosti. Majitel firmy by alespoň nemusel přemýšlet jak ten model narafičit aby se schovalo co nejvíc nedostatků. Ten tunel by to řešil... někdo tady psal, že z několika metrů to nebude vidět, a že ten co tomu nerozumí, to nepozná. To je krásnej přístup a kdyby se ten člověk co tomu nerozumí na to ani nedíval, tak by to ani neviděl! Ano, je potřeba smýšlet optimisticky. No, ale co potom. Co když přijde někdo, kdo tomu naopak rozumí? Zvětšit vzdálenost na 15 metrů? Omlouvám se, ale nemohl jsem si pomoci...
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Kulsud » čtv 04 čer, 2020 6:00 am

Charlie píše:Abych neplevelil vlákno novinek tak to napíšu sem. Možná by pomohlo vyfotit ty brejlovce v tunelu, nebo schované za rohem a tím by se všechny vady hned opravily k všeobecné spokojenosti. Majitel firmy by alespoň nemusel přemýšlet jak ten model narafičit aby se schovalo co nejvíc nedostatků. Ten tunel by to řešil... někdo tady psal, že z několika metrů to nebude vidět, a že ten co tomu nerozumí, to nepozná. To je krásnej přístup a kdyby se ten člověk co tomu nerozumí na to ani nedíval, tak by to ani neviděl! Ano, je potřeba smýšlet optimisticky. No, ale co potom. Co když přijde někdo, kdo tomu naopak rozumí? Zvětšit vzdálenost na 15 metrů? Omlouvám se, ale nemohl jsem si pomoci...


To je věčná debata. Sklenice je poloprázdná nebo poloplná? Pesimista nebo optimista. Nedá se to okecat, takže to stejně skončí u argumentů typu: tak si to můžete vyrobit z odlitku, nebo před třiceti lety byste za to oblízli všech deset....
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod sidlo » čtv 04 čer, 2020 8:06 am

mikinko píše:...a za často krát najvyššiu cenu na trhu nevyžaduje adekvátnu kvalitu...

Když ty, a nejen ty, si myslíš/myslíte, že tvoje/vaše vnímání kvality je to jediné správné a ti co vnímají kvalitu jinak než ty/vy, tak jejich úsudek považuješ/považujete apriori za špatný.

Wikipedie:
Kvalita čili jakost je údaj o vlastnosti nějaké věci, odpověď na otázku „jaký?“ (latinsky qualis?) – podobně jako kvantita (množství) odpovídá na otázku „kolik?“ (latinsky quantum?) Kvality jsou obvykle přímo dostupné smyslovému poznání, kdežto množství je třeba zjišťovat měřením nebo počítáním. V důsledku toho ovšem kvality závisejí na úsudku a schopnostech pozorovatele, kdežto kvantitativní údaje lze obvykle ověřit a jsou objektivnější.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod sidlo » čtv 04 čer, 2020 9:30 am

Začnu kupovat taveňák a přestanu kupovat Camembert, protože je naprosto objektivně plesnivý.
Začnu pít burčák a přestanu pít suché víno, protože je naprosto objektivně zkvašené.
...
Není o čem diskutovat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod prcek » čtv 04 čer, 2020 9:49 am

Nevim, jestli Sidlo spis nechce rict, ze poukazat na rozdily modelu a realne predlohy je OK - je to v podstate kvantitativni udaj, rozporovat jizdni vlastnosti nejakym objektivnim meritkem (polomer oblouku, stoupani) pripadne hlucnost je take OK, ale jestli je model kvalitni/nekvalitni, pripadne zda cena je adekvatni je subjektivni pro kazdeho jedince a nema cenu o tom diskutovat jinak, nez na urovni "ja to nekoupim, me to za ty penize nestoji", pripadne "pro me OK".
Kdyz se vam dotycne modely nelibi - z jakehokoli objektivne dolozitelneho duvodu, napiste, kdyz se vam nelibi z jakehokoli subjektivniho duvodu, nekupujte.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod sidlo » čtv 04 čer, 2020 9:59 am

díky
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod greenery » čtv 04 čer, 2020 10:04 am

Já jsem překvapený z jiné věci, dopředu podotýkám, že nejsem ekonom. Na trhu doposud existovaly modely brejlovců od dvou firem. Člověk by očekával, že oba výrobci naplní kapacitu trhu, jak se na dobrého hospodáře sluší. Vzhledem ke steskům, které často slýchám, že český trh je malý atd, že se tedy pokusí využít potenciál modelu na maximum. A doposud jsem těm steskům cizáků jako "správný malý" čecháček věřil.
A najednou vidím, že se objeví model firmy třetí a nabídne model v mnoha dalších mutacích a i v provedení, kterým se oba předchozí výrobci ani neunavovali věnovat pozornost. A přestože model vykazuje opakovaný tvarový nedostatek z předchozího měřítka, bude mít pravděpodobně slušný úspěch.

Nefungují obchodní zástupci? Špatný odhad trhu? Nezájem? Výrobní náklady MTB jsou výrazně nižší?
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod JaroHo » čtv 04 čer, 2020 10:41 am

no,tak s těmi mutacemi to je právě ono, jsou dost atraktivní a starej brejlovec se dvěma světly bych já bral! Brejlovce tt jsem nikdy neviděl z blízka v tt a rád bych viděl ty předky vyfocené v rovině kolmo ze předu a ne pod úhlem v perspektivě.
Jinač brejlovec roco nebo barča jsou pro mě modely, mám je ale když je vyvedený model bez praseckých chyb od MTB, mám z něj větší radost.
A teď otázka druhá, kyklop na cestě a další věci objednaný,Baim na mě nezbyl,sergej piko se žlutým proužkem, kde na to vzít a nekrást :shock:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod vvitty » čtv 04 čer, 2020 10:45 am

greenery píše:J
Nefungují obchodní zástupci? Špatný odhad trhu? Nezájem? Výrobní náklady MTB jsou výrazně nižší?


Kombinace techto faktoru. Na burzach a bazarech se Roco Brejle prodavaji draz nez na krame a vyrobce na to zareaguje jednou (!) CSD verzi na letosni rok ?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » čtv 04 čer, 2020 11:23 am

elvis.jarous píše:no,tak s těmi mutacemi to je právě ono, jsou dost atraktivní a starej brejlovec se dvěma světly bych já bral! Brejlovce tt jsem nikdy neviděl z blízka v tt a rád bych viděl ty předky vyfocené v rovině kolmo ze předu a ne pod úhlem v perspektivě....


....no jestli chceš brejlovce v TT, dopoučuji Kuehn :) To se Ti pak nebude zamlouvat ani Roco v H0. A k tomu soupravička Y-lonů od stejného výrobce.... H0 chudej příbuznej.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod lesanek » čtv 04 čer, 2020 1:59 pm

....no jestli chceš brejlovce v TT, dopoučuji Kuehn :) To se Ti pak nebude zamlouvat ani Roco v H0. A k tomu soupravička Y-lonů od stejného výrobce.... H0 chudej příbuznej.


Tam je však jeden problém, a to absence brejlovce čtyřkového. Kuehn má výborné zpracování, ale úplně bezchybný také není, např. s ním bez úpravy nelze projíždět oblouky právě se zmíněnými vozy stejného výrobce, spřáhlo je prostě moc krátké. Nevím, zda je to vada všech, ale mám doma dva a oba jsou na tom stejně. :wink:
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » čtv 04 čer, 2020 2:27 pm

Problémy mají jen prototypy. Tam by stačilo tak o 1mm delší spřáhlo. Standardní a barči no problem. Jinak ztvárnění čelních partií a brejlí asi nejvěrnější. Stejně tak barči. O čtyřky nemám obavu. Jelikož to zabalilo Roco, tak myslím taky budou. Ale raději bych dvouoké a ověřovačku.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Stanin » čtv 04 čer, 2020 4:18 pm

George V. píše:
elvis.jarous píše:no,tak s těmi mutacemi to je právě ono, jsou dost atraktivní a starej brejlovec se dvěma světly bych já bral! Brejlovce tt jsem nikdy neviděl z blízka v tt a rád bych viděl ty předky vyfocené v rovině kolmo ze předu a ne pod úhlem v perspektivě....


....no jestli chceš brejlovce v TT, dopoučuji Kuehn :) To se Ti pak nebude zamlouvat ani Roco v H0. A k tomu soupravička Y-lonů od stejného výrobce.... H0 chudej příbuznej.

Souhlas, mel jsem ho chvili doma a vedle nej brejlovec Roco 753 v nekterych detailech ztracel. V nekterych ale zase ma navrch (viko nadrze napr.). Nekdy si rikam, jak by to vypadalo, kdyby se Kuehn pustil do H0. :D
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Stanin » pát 05 čer, 2020 7:26 am

Mikinko: Neveril bych, ze se ne nekdy dostaneme do doby, kdy budou modely v TT lepsi, nez ty v H0. :) Ja teda nakonec i pres to poslal TT do sveta.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod George V. » pát 05 čer, 2020 7:43 am

Bohužel, je to tak. A platí to i o MTB. Koucouři v TT jsou lepší jak v H0.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků