Všeobecná diskuze o modelech

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod novk2007 » ned 06 srp, 2017 5:49 pm

Děkuji za pomoc v brzké době vyzkouším jednu z vašich metod
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod mesierr » pon 16 zář, 2019 5:37 pm

Zdravím, chtěl bych se zeptat, používáte ještě ostafix, nebo se objevilo něco nového k tmelení kmene stromu? Sháněl jsem ho po celém brně a nic :)
mesierr
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29 bře, 2019 9:37 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Trixt » pon 16 zář, 2019 6:14 pm

mesierr: Já ho taky sháněl po celém Brně a neshnal jsem ho. Jediné místo, kde jsem ho našel bylo Likor.cz, Mohu ti ale jedno balení (1,2 kg) nechat. Kdybys měl zájem napiš SZ.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod PajaF » pon 16 zář, 2019 6:28 pm

Ja ho kupoval v Plzni v Hornbachu, jestli mate v Brne Hornbach, zkusil bych to tam.

Ale protoze se mne zdal ponekud drahy, 1.2 kg za 210,-Kc, hledal jsem dal a nasel Decofit,
na omak stejne,vune stejna, prace s tim tez a cena za kyblik 1.6 kg - 79,-Kc.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod mesierr » pon 16 zář, 2019 7:08 pm

V Hornbachu už ho prý nevedou. Trixt, asi bych ho vzal, co za něj?
mesierr
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29 bře, 2019 9:37 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Trixt » pon 16 zář, 2019 7:43 pm

Odpověď v SZ.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Střelec » pon 16 pro, 2019 9:59 am

Pořídil jsem si vykopávku Br91 od firmy Permot-Hruska ve slušném stavu (pojízdná, neorvaná). Máte někdo s tímto modelem provozní zkušenosti? Zaujal mě šroub spojující kastli s podvozkem umístěný v komíně, hnaný běhoun a mírně pohyblivý přední čelník s blatníky běhounu.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Petr S. » pon 16 pro, 2019 8:24 pm

Je to celkem odolný model . Pětipolový motor je robustní a klidný . Občas namazat a vyčistit . Ten čelník nemá být pohyblivý :D . Starej se o ní , jako o vlastní . Já to dělám už 50 let a pořád jezdí . Za komančů jsem už měnil uhlíky , současné ještě pár let vydrží . Na setkání Fremo jsem ji viděl s novým motorem a kola přetočená na RP25 ( nebo alespoň snížený okolek ) .
Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Střelec » úte 21 led, 2020 4:21 pm

Tak jsem ji nechal vypucovat a namazat, navíc došlo k opravě poškozeného běhounu, což mi při nákupu uniklo. Jezdí pěkně, ale po delší odstávce je ze začátku línější a s postupně přibývající ujetou vzdáleností rychlost mírně roste. V každodenním provozu už jako rozježděná rychlost drží. jenom chce trochu víc na trafu, než modernější kousky.

Měl bych ale věcný dotaz: Předělával tu někdo stroj Br71 na parní vůz M 273.1? "Naše" varianta (slovenské dráhy, posléze ČSD) měla úpravy, které stroj činily nejen výkonnější, ale vzhledově elegantnější. Z fotky reálného stroje v Bekovi a snímků bazarových kousků v nabídce BMŽ soudím, že původní by zůstal asi jen pojezd a budka (možná ještě uhlák), kotel i zavazadlová budka by musely projít úpravami.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod A2C » úte 21 led, 2020 10:08 pm

Střelec píše:Měl bych ale věcný dotaz: Předělával tu někdo stroj Br71 na parní vůz M 273.1? "Naše" varianta (slovenské dráhy, posléze ČSD)


Používa sa na to odliatok od pána Beka, mám u neho objednávku na 10ks a sľúbil že keď sa nahromadí 20ks tak to odleje.
Kto chcete, objednávajte. Je to po dlhej dobe prvá a možno aj posledná možnosť ako získať ten odliatok.
Stačí potom vymeniť komplet karosériu.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Všeobecná diskuze o modelech

Příspěvekod Střelec » stř 22 led, 2020 3:33 pm

Díky za info. Zkusil jsem napsat na BVmodel a uvidím, jak to dopadne. Br71 se občas objevují na BMŽ za přijatelný ceny (ROCO a Kleinbahn), takže zdrojový materiál bude dostupný. Uvažuju o dvou kastlích pro případ, že se něco nepovede. Prý ty kastle měly zelenou barvu. S červeným pojezdem a bílým zábradlím by to bylo příjemné vytržení ze stereotypu.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod PavelGregora » úte 04 úno, 2020 3:20 pm

Jako správní Italové mají na stránkách hrozný bordel. Katalog rozkliknout nejde a těchto 5 stránek pro Norimberk se sice netváří jako katalog, ale já si logicky odvozuji, že to katalog asi bude. Stejná titulka a pochybuji, že přibude ještě něco mimo Norimberk. Už tak bude zázrak, jestli toho Bastarda pro Němce stihnou letos.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod PavelGregora » úte 04 úno, 2020 3:48 pm

mikinko píše:Aha, ale toto im tam visí už pekných pár týždňov ... a na tejto stránke som 163/363 nikdy - ani predchádzajúce roky, nevidel. Tie som videl až v katalógu PDF ....
P.S. Ale s tou stránkou to máte pravdu, to je des a hrôza ... ako by to robil najhorší študent z pomocnej školy ...
Podle mě se na ten katalog A.C.M.E čeká úplně zbytečně. 363/362 a 163/162 byly už v několika katalozích a nic. A jak jsem psal včera. Pro A.C.M.E je zatím na tyto lokomotivy málo objednávek. Pokud tedy budou čeští prodejci čekat, že se A.C.M.E zachová jako jejich seriózní konkurenti a představí model, nastaví cenu a nabídne zboží k objednání, tak tyto modely nikdy nebudou. Ale i tak by to byla sázka na nejistotu. Vždyť se podívejte, že těm fušerům dělá problém vyrobit i modely, na které mají komplet hotové formy a stačí je jen nabarvit (viz.350 atd.)
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod PavelGregora » úte 04 úno, 2020 3:58 pm

Jedno východisko z této situace, která sužuje české modeláře, by tu bylo. Ať MTB vyšle své zaměstnance, kteří mají na starosti výrobu forem, na špionáž ke konkurenci a začne poté dělat konečně tvarově věrné modely. Kdyby měli jejich Šestikoláci, Bobiny, Esa, Peršingy, Bardotky, Kocouři, motoráky,...... kvality jako konkurence, nepotřebovali bychom se tu doprošovat u Italů, nebo čekat na to, s čím za nějaký ten rok přijde Roco, Piko a spol. Navíc by MTB mělo minimálně 3x tolik zakázek. No nemám pravdu?
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod PavelGregora » úte 04 úno, 2020 4:00 pm

Pak tu máme také naše Techimage. To dělá perfektní modely, ale je to jen malinkatá firmička. Kéž by se kluci rozrostli.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: nebel a 12 návštevníků