Novinky H0 2017

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod George V. » stř 06 zář, 2017 8:56 pm

No koukám dlouho odolávala "modernizačním" snahám. Nemá zadeklovaný "žebřík" na střechu...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod horak » čtv 07 zář, 2017 8:43 pm

Tak nam teda motyka vystrelila....

http://mtb-model.com/pages/product.php? ... meritko=H0

Zatial bez obrazku
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod horak » pát 08 zář, 2017 4:58 pm

Polovicny uspech je to, ze je to aspon oficialne potvrdene, ze z toho nieco bude.
Je mi jasne, ze treba vidiet seriovy kus...

Dufam, ze povrchovka bude lepsia ako u Jacek-a v recenzii TT verzie 851. Tam bolo spomenute, ze nastrek robili u Techimage. To, ze to vypada kus od kusu inak a v jednom pripade dost hrozne, v druhom nic-moc, tak moc dobre svetlo to na Techimage nevrha. (to nie je dobra reklama) Osobne od nich Cmeliaka nemam, ale bol som vcelku prekvapeny ako sa daju krasne urobit mikro klucky. Ale ten strapaty pruh na 851 ma vcelku neprijemne prekvapil. Vid foto. (Jacek)

Tak si teda pockajme na tu motyku, co vystreli...
(alebo rovno Auroru? Bude to "bomba" alebo sklamanie...???)

851_MTB_nater1.JPG
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod mlha » pát 08 zář, 2017 5:23 pm

horak píše:Polovicny uspech je to, ze je to aspon oficialne potvrdene, ze z toho nieco bude.
Je mi jasne, ze treba vidiet seriovy kus...
Tak si teda pockajme na tu motyku, co vystreli...
(alebo rovno Auroru? Bude to "bomba" alebo sklamanie...???)

Teď už se to musí podařit, to by bylo, aby to neklaplo......
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod George V. » pát 08 zář, 2017 5:34 pm

No klapnout to klapne, ale co z toho vyleze? Ta 851 nic moc, něco jako pershing v HO...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 08 zář, 2017 5:51 pm

horak píše:Polovicny uspech je to, ze je to aspon oficialne potvrdene, ze z toho nieco bude.

To mohu potvrdit, část formy jsem měl dnes v ruce.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Martin70 » pát 08 zář, 2017 5:57 pm

S tím nástřikem to vypadá u jednotlivých kusů modelů ve velikosti TT jako "Ruská ruleta". Ten kdo trefí ty horší kusy z "odpolední směny" nebo od jiného pracovníka (netuším kde se stala chyba), ten jistě nebude rád. Dle fotek od Jacka je lepší a rovnější čára štetcem. No prostě špatný nástřik může znehodnotit jinak povedený model.
Tak doufejme, že model M296 v H0 bude povedenější. Takových modelů je dle mého třeba jako soli, nevím kdo jiný sériově dělal motorové vozy. Zaráží mě autor nástřiku Technimage, u Čmeláků to uměli lépe. :roll:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod hummus » sob 09 zář, 2017 6:58 am

horak píše:...Tam bolo spomenute, ze nastrek robili u Techimage. To, ze to vypada kus od kusu inak a v jednom pripade dost hrozne, v druhom nic-moc, tak moc dobre svetlo to na Techimage nevrha. (to nie je dobra reklama) Osobne od nich Cmeliaka nemam, ale bol som vcelku prekvapeny ako sa daju krasne urobit mikro klucky. Ale ten strapaty pruh na 851 ma vcelku neprijemne prekvapil...

Povrchová úprava byla vždy achylovou patou MTB. A pokud se do prodeje dostane takový model jak je na Jackových stránkách, tak je u MTB něco špatně.
Je klidně možné, že nástřik, třeba z kapacitních důvodů, dělala externí firma (TechImage), ale tím pádem si to měli teprve pohlídat. Prostě, pokud jim externí firma dodá takto špatně nastříkané karoserie, tak jim to měli "omlátit o hlavu".
Tajně doufám, že se povrchová úprava u M296.1 povede. Mustr karoserie jsem viděl a udělal na mě dobrý dojem a na model se těším.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Brejla » sob 09 zář, 2017 9:56 am

hummus píše:
horak píše:...Tam bolo spomenute, ze nastrek robili u Techimage. To, ze to vypada kus od kusu inak a v jednom pripade dost hrozne, v druhom nic-moc, tak moc dobre svetlo to na Techimage nevrha. (to nie je dobra reklama) Osobne od nich Cmeliaka nemam, ale bol som vcelku prekvapeny ako sa daju krasne urobit mikro klucky. Ale ten strapaty pruh na 851 ma vcelku neprijemne prekvapil...

Povrchová úprava byla vždy achylovou patou MTB. A pokud se do prodeje dostane takový model jak je na Jackových stránkách, tak je u MTB něco špatně.
Je klidně možné, že nástřik, třeba z kapacitních důvodů, dělala externí firma (TechImage), ale tím pádem si to měli teprve pohlídat. Prostě, pokud jim externí firma dodá takto špatně nastříkané karoserie, tak jim to měli "omlátit o hlavu".
Tajně doufám, že se povrchová úprava u M296.1 povede. Mustr karoserie jsem viděl a udělal na mě dobrý dojem a na model se těším.


Ta povrchovka je prostě humus :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod hummus » sob 09 zář, 2017 10:02 am

Tak to sedlo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod fousek » úte 12 zář, 2017 6:31 pm

Podzimní novinky Brawa.
Novinkou je VT137.3xx. Nejsem odborník na německé motorové vozy, ale nezůstalo po válce něco u nás?
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod horak » úte 12 zář, 2017 7:10 pm

horak píše:Tak nam teda motyka vystrelila....

http://mtb-model.com/pages/product.php? ... meritko=H0

Zatial bez obrazku


Na uvedenej stranke som nasiel nasledovne info:
Vzhledem ke komplikované a drahé přípravě výroby (většina dílu na modelu je unikát, bez možnosti násobého použití - vyžaduje formu) upozorňujeme na vyšší cenu modelu. Za cenu vývoje a pracnosti montáže by jinak byly hotovy dva modely lokomotivy, kde se běžně každý díl použije násobně 2x i 4x a.

Ja som pochopil jedine to, ze to bolo komplikovane a bude to drahe... Tu cast v zatvorke a cast textu Za cenu vývoje a pracnosti... uz dalej nechapem... :roll:

Vie mi niekto "prelozit" uvedeny text do ludskej reci?
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Pantograf » úte 12 zář, 2017 8:01 pm

Tak pokud se model bude podobat predloze a pruhy nebudou vypadat jak kdyby byly malovany na zebrinaku jedoucim polni cestou, tak si rad priplatim, ale hlavne at uz to tu je.
Pantograf
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 16 dub, 2016 3:21 pm
Bydliště: Calgary

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod George V. » stř 13 zář, 2017 4:35 am

horak píše: Na uvedenej stranke som nasiel nasledovne info:
Vzhledem ke komplikované a drahé přípravě výroby (většina dílu na modelu je unikát, bez možnosti násobého použití - vyžaduje formu) upozorňujeme na vyšší cenu modelu. Za cenu vývoje a pracnosti montáže by jinak byly hotovy dva modely lokomotivy, kde se běžně každý díl použije násobně 2x i 4x a.

Ja som pochopil jedine to, ze to bolo komplikovane a bude to drahe... Tu cast v zatvorke a cast textu Za cenu vývoje a pracnosti... uz dalej nechapem... :roll:

Vie mi niekto "prelozit" uvedeny text do ludskej reci?


Překlad: Cena bude vysoká... Velmi vysoká, asi tak 2x (a neodpovídající kvalitě :) )... Připravte se...

Akorát jsem nepochopil ty unikátní díly, které nelze použít? Třeba ve srovnání s E669... :mrgreen: Jaké to jsou? Většina modelů je unikátních. Tak jaké díly se daly použít na jiných modelech? Ano, pojezd - bardotka versus brejlovec (ale ne v H0!). Takže převodovky a masky podvozků - brejlovec a kocour, převodovka i hektor. Mimochodem, ta převodovka se dá použít i u hydry, rozvor je stejný... No nevím, kdyby u MTB mysleli trochu dopředu, tak spousta věcí se dá použít i u přívěsného vozu - běžný podvozek, sedačky, okna.... A spodek, interiér, elektronika a pohon i pro 850/851...

E669 podle mne bylo větší dobrodružství a přitom cena akceptovatelná...

P.S. Pokud by se jednalo opravdu o špičkový model (vozová skříň aspoň na úrovni A.C.M.E) a výrobce slíbil i výrobu přípojných vozů (bez nich model tak nějak postrádá smysl), byl bych ochoten vyšší cenu (cca 2xbardotka :mrgreen: ) akceptovat...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod horak » stř 13 zář, 2017 5:41 am

Dakujem za preklad do ludskej reci...
Nejako mi to nedocvaklo, ze vyrobca chce z foriem vytazit aj pripadne ine vozidla. Stale som mylne uvazoval, ze vylisuje zopar kusov a nasledne je potrebna nova forma?!? :shock: Ved to by bola riadna kravina. :mrgreen:

Na druhej strane: vyrobca to mohol napisat polopatisticky... :idea:
Alebo nepisat nic.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků