Novinky H0 2017

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod vvitty » čtv 05 říj, 2017 2:55 pm

A2C píše:Tých 0,5€ naviac čo by stály tie tabuľky je už sakra veľký rozdiel v cene...


0.5€ ? :lol: :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » čtv 05 říj, 2017 3:16 pm

... co já vím, kupujou to šmelináři a modeláři :-)
Mezi modeláři celkem dost očekávaný produkt, a týká-li se to startsetu, pak je asi něco špatně. Budu-li předpokládat, že je to produkt pro děti.
Ale nic ve zlém.
Chápu co máš na mysli, jen jsem nepochopil potřebu to omlouvat. Že se šetří, je zjevný.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod radeksindy » čtv 05 říj, 2017 3:27 pm

Těch půl eura mohl napsat jenom někdo, kdo nikdy neviděl ceník za leptání. Cenotvorba setu nemá skoro nic společného s tím co je uvnitř. Cíl byl jasný, každá sebemenší ušetřená položka je důležitá.

greenery: Možná to bude pro tebe přkvápko, ale kupují to i otcové synům :-) Jako modelář bych to nekoupil a šmelinář snad nejsem. Jenomže ježíšek má svý úkoly ..... Pokud si modelář myslí, že je set pro něj, tak se myslím plete. Proto se to jmenuje start set, sety určené pro modeláře mají jiné názvy.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » čtv 05 říj, 2017 3:39 pm

... tak a je to venku. Jsem dítě.
Dobře, tak jinak - je určen pro děti a kupují to pseudomodeláři. Nic jiného nejsem, vozidly se zatím moc nezabývám, čas není dost ani na kolejiště a moduly. Což mě baví výrazně víc, ale nevylučuje to snahu provozovat "modely", o které mám zájem. A že je zrovna ve startsetu?
Set se asi prodává velmi dobře, mizí relativně rychle. Takže dobrá zpráva je, že děti si s vláčky hrají. Alespoň něco.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod vorisekml » čtv 05 říj, 2017 4:22 pm

No tak neplacte....kdyz je to tak vyhodny...ja konstatuji ze lepty chtely do podkladu a nakonec nejsou. Zbytecna prace...
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » čtv 05 říj, 2017 6:09 pm

Na druhou stranu - šikovná strategie to je, do setu se vloží atraktivní souprava .... a do oběhu se natlačí vlastní digitál a kolejivo. Neb se to koupí nejen pro děti.
Asi jsem těm managerům křivdil.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod A2C » čtv 05 říj, 2017 9:36 pm

vvitty píše:0.5€ ? :lol: :lol:

radeksindy píše:Těch půl eura mohl napsat jenom někdo, kdo nikdy neviděl ceník za leptání


Vážený páni a viete koľko tých setov bolo vyrobených? A viete aké sú ceny takého kúsku alpaky ktoré vyleptá stroj tak či tak vo firme a nie od dodávateľa? Možno som to s tými 50 centami prehnal ale viac ako 1€ to nebude. A to má určite rozhodujúcu cenu či set bude stáť 279€ alebo 280€ :lol:

A teraz sa budem smiať ja Vám :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod radeksindy » čtv 05 říj, 2017 10:10 pm

Dobře, tak jinak - je určen pro děti a kupují to pseudomodeláři.

To nebylo míně tak, že by to bylo pro pseudomodeláře. Ale mě to modelářsky nezajímá, protože mi tato epocha nic neříká. Kdyby byl start set s hrbounem, tak bych si ho třeba koupil. Ale asi bych se nedivil, kdyby byl úměrně ceně "ojebaný". Lepty bych ve start setu opravdu nečekal. Jednoznačně to mají vymyšlený dobře, pokud to tedy skončí kladným výsledkem :)

A2C: Pár stovek, víc jich nebude jich bude. Jenomže to musí někdo nakreslit, nechat udělat, nastříkat, rozstříhat, zabalit a navkládat do krabic. Žádná z těch operací zadarmo není. Někdo zmiňoval, že je na modelu ušetřený nějaký nástřik. To ale také může ušetřit pár procent času stříkacího robota. Postupně se nasčítá, až z toho vyleze ten zisk.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Jezevec Pepa » čtv 05 říj, 2017 10:44 pm

Když jsem četl po sobě jdoucí příspěvky Mikinka tak jsem se snažil uvěřit co tam psal, že je to ironie.
Bohužel,....dle dalších reakcí to myslel vážně.

Je mi líto a vážím si těch co s vývojem měli práci a snaží se a pak něco nevyjde. O to víc když tu následně čtou toto.
Je mi líto těch co jim svítí lokomotivy, když nemají a jsou v uvozovkách jejich "kolegy" skoro odkázání až na pískoviště,
bohužel a to je současně i odpověď pro GREENERYho, mě svítí taky.

Tabulky určitě 0,5 eura nestojí, ovšem desítky eur taky ne. Já bych je v setu taky uvítal a asi by si i klidně něco jako "pseudomodelář" připlatil.
Ano set by třeba i stál víc.

Na druhou stranu mám okolo sebe několik kluků cca 10-14 let co se zajímají o železnici a vím co znamená v jejich rodinách 7.000. Tak z toho vyvozuji, že moc velký rozdíl nebude v počtu otců co šáhnou na začátek po setu za 7.000 nebo s tabulkami atd. za 7.500 pro svého syna. Bydlím teď ve Slezsku a tuhle cenu zde dají fakt jen modeláři a nebo lidi co mají dost peněz a náhodou potřebují dárek pro svého syna, který ovšem třeba na rozdíl od srdcařů ani tento dárek neocení.

Sety jsou vyprodány, tak snad úspěch :-)

Mám toho na srdci víc, ale.....
Už jen dvě věci:
-Na pozici obchodně-technického manažera dělám trvale nabídky a set stojí vždy méně než jednotlivé součásti. Je to jen o tom zákazníka získat a pak dalším prodejem a servisem vydělávat. Kvalitou a technickou vybaveností jsou jak sety tak separátně prodávané součásti stejné. Jen cena je rozdílná.
- Ano set je startovací, ale nikde jsem nečetl, že je hobby....tak proč nejsou tabulky jako byly vždy předtím, proč je chyba se světly...
Určitě hodně stojí vývoj a formy, jeli vyrobeno a hlavně prodáno hodně kusů tak se to příznivě rozpočítá. Následná logistika s dopravou s archem leptů navíc, snad cenu nenavýší.

Prostě to odflákly a my se teď budeme starat (můj případ, ze setu mám radost) a nebo reklamovat.

Dá se říci, že pseudomodeláři toho tím pádem máme plný Brejle
Jako správnej jezevec zalezu raději do nory dnes ovšem ve svetru, hlavně rychle než se do mě pustíte :o
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » čtv 05 říj, 2017 11:03 pm

mikinko píše: K tomu LEGU a hračkám všeobecne - je doba virtuálnej reality a deti sa nebudú hrať s legom, keď majú mobily a Minecraft (kde majú kociek nekonečné množstvo). Ale to nie je len o deťoch. To je hlavne o rodičoch ... či deťom kúpia vláčik, lego ... a budú sa nimi hrať, alebo im kúpia PS4/Xbox a kopec hier len aby mali od nich pokoj ... U nás doma idú klasické hračky na dračku ... Však aj včera som poobede 2 hodiny s nim staval drevené koľajnice a jazdil s drevenými vláčikmi ... (aj keď potom nebol čas na stavanie nástupíšť na koľajisko :-)) ....


..... před rokem, dvěma, bylo Lego v černých číslech, a to už mobily, Xboxy a já nevím co, měly dávno řádně našlápnuto. Po hubených devádesátých letech tam nejspíš přišel někdo, kdo věděl co dělá. Vznikly stavebnice, které děti oslovily. Mám doma puberťáka, a kromě těch mobilů, her, FB ho tankuje ..... právě Lego. Technic, ....... a občas to s ním stavím taky :-). Docela pěkný věci.
Toho dotyčnýho šikovnýho nejspíš vyrazili a místo něj tam přijde baba, která předtím prodávala sejry.
Nic proti ženským, tahle konkrétně (zatím) asi za nic nemůže a je to trošku vytržené ze souvislostí. Ale hezky to ilustruje fenomén dneška. Leckde sedí blb bez jakékoliv vazby k tomu, co "prodává" a dělá, v lepším případě má za sebou angažmá v několika nadnárodních korporacích, titul MBA a rozumí celý zeměkouli. Než se v tom zorientuje, je zas někde jinde.
A v tom horším případě jde o Tvrdíka.

Jezevec Pepa: popsal jsi to líp než já.
..... a obouvám se do manažerů, neber to prosím osobně, ani nikdo další :D . Jen jsem jako projektant pár blbů na těchto postech zažil.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Colonel32 » čtv 05 říj, 2017 11:18 pm

Přd časem muselo Lego omezit výdaje na reklamu v Americe. Lego se tam totiž prodávalo tak dobře, že nestíhali vyrábět a zásobovat obchody.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod vvitty » čtv 05 říj, 2017 11:36 pm

A2C píše:
vvitty píše:0.5€ ? :lol: :lol:

radeksindy píše:Těch půl eura mohl napsat jenom někdo, kdo nikdy neviděl ceník za leptání


Vážený páni a viete koľko tých setov bolo vyrobených? A viete aké sú ceny takého kúsku alpaky ktoré vyleptá stroj tak či tak vo firme a nie od dodávateľa? Možno som to s tými 50 centami prehnal ale viac ako 1€ to nebude. ...:


Skoro bych rekl ze urcitou prestavu o cenach a nakladech bych mel...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod radeksindy » pát 06 říj, 2017 7:05 am

Jezevec Pepa: Označení Hobby je mezi modely obvykle použito pro výrobky, které jsou od počátku konstrukčně a modelově zjednodušeny. Někteří výrobci mají celou řadu takových výrobků. Start sety nejsou automaticky hobby, lze je sestavovat i z běžné produkce s nějakým zjednodušením. Uplný mistr je v tomto Trix, ale dělá to i Fleischmann. Mají modelářské sety, které jsou zcela shodné s běžnou produkcí, jen mají jiná čísla, nátěry, kombinace vozů nebo například nový náklad. Jsou určeny pro modeláře. Ale ze stejných modelů udělají přidáním kolejí a trafa klidně start set. A tam mají lokomotivy i vozy zjednodušené nátěry, občas loko bez osvětlení, nedosazené některé detaily atd. A protože jsem si už na to naběhl, tak mě to nepřekvapuje.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod zdenek » pát 06 říj, 2017 7:47 am

Jen tak mimochodem, proč tu řešíte k té bardotce lepty, když měla stejně smaltovaná čísla. Z leptů je potřeba akorát dvakrát znak ČKD a výrobní štítek a to není zase takový problém sehnat nebo využít zbytky od jiných modelů. :lol: :lol:
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » pát 06 říj, 2017 8:09 am

Už jsem to psal......... překvapila mě ta obhajoba, proč že to tam není. Spíš by bylo třeba si rejpnout, protože příště se může stát, že budou chybět nárazníky, protože jde přece o start set. Proto jsem reagoval, netušil jsem, že to rozpoutá takovou bouři :-).
............. sety zmizely tabulkám navzdory. Takže co bude chybět příště?
Chápu, namlátit prachy je třeba, ...... ale....
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků