Novinky H0 2017

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod radeksindy » pát 06 říj, 2017 8:50 am

Vidíš, mě spíš zase překvapuje, že někdo považuje lept tabulek za automatickou součást modelu. Obzvlášť ve světle faktu, že většina kupců stejně nikdy žádné dosazovací díly a lepty z pytlíku v krabičce nevytáhne. Buď se bojí, že by je ulomili nebo že při lepení umatlají model nebo že roztržením pytlíku snižují hodnotu modelu. Koukni kolik modelů je inzerováno s vítězným dovětkem, že dosazovací detaily jsou přiloženy :lol:
Myslím, že je dobře, že diskuze začala. Možná si uvědomíme k čemu je start set a že skvělá cena musí být něčím vykoupena. Nevím co bude chybět příště, ale nečekej, že bude ze setu ve stejném provedení jako z krabičky. ROCO by si jen podráželo vlastní nohy.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » pát 06 říj, 2017 9:35 am

Jj, Radku, rozumím tomu.
Nereagoval jsem na samotný fakt, že to tam není. Až na příspěvky, které to hájí. Obzvlášť proto, že na trhu byly sety, které o drobnosti jaksi bohatší byly (nemůžu bejt konkrétní, hrabat se v krabicích nemám čas). Tabulka je jen zástupný detail.
Ten příměr s nárazníky je samozřejmě nadsázka, ale obecný trend vydrbat se zákazníkem je všudypřítomný. Asi jsem přecitlivělej... Naposledy, co si pamatuju, Procter.. se svým Jarem.
Pokud to dovedu do absurdna, tak ve startsetu by pak mohl být červený pojízdný kvádřík s okénky a trafo.

Smyslem skvělé ceny startsetu není jen poskytnout levnější model, ale získat zákazníka - poskytnout all in one produkt. Zákazník se vrací a utrácí dál...... ale to už tu JezevecPepa napsal.
A tím pádem musím dát do setu soupravu atraktivní, prtože samo dítě si to nekoupí. A v tomto případě je souprava natolik atraktivní, že po ní sáhne i nezačátečník. Navíc v českých podmínkách startset v cenách od 6000 výš, nebude laiky vnímán jako běžná hračka. A dál - proč je tedy u vozů náklad? Ten zas třeba považuju za kravinu já. Pro děti je to atraktivní? Asi jo. Ale znovu otázka, je to skutečně hračka pro děti? Notabene tu zaznělo, že si přípravu tabulky někdo vyžádal. Zaplatili mu to?, nejspíš ne.
Spíš mi opravdu vychází, že je to nedůsledností nedokompletované, protože je to přece startset, než aby někdo pečlivě propočítával rentabilitu.

Ale znovu, i pro mě je ta tabulka blbina.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » pát 06 říj, 2017 10:08 am

... máš pravdu, já jsem těmi krabicemi reagoval na diskusi o smyslu startsetů jako takových.

Mám jiný pohled, pro mě je zbytečná imitace řepy. Pokud je to pro děti, pak zase nechápu precizní potisk i na čelech vozů. Pochopil bych, pokud by byly i v běžném prodeji, což nejsou.
Nemám z toho pocit, že za tím, zda-li tam tabulky jsou nebo nejsou, stojí nějaké vyhodnocování. Prostě se na to vybodli.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod radeksindy » pát 06 říj, 2017 12:53 pm

Mám jiný pohled ...

A to je vono 8) Jsou lepší blondýny nebo brunety? Jsou prostě jiný, ale dobrý/špatný nemá smysl diskutovat. ROCO to neudělalo špatně, udělalo to jinak než si my představujeme.

Smyslem skvělé ceny startsetu není jen poskytnout levnější model, ale získat zákazníka - poskytnout all in one produkt. Zákazník se vrací a utrácí dál...... ale to už tu JezevecPepa napsal.

Jasně a má pravdu. A proto my (tj. vlastně všichni účastnící DF) nemůže být cílová skupina setu. My už jsme chycení a jedem v tom. ROCO chce abysme si koupili bardotku v jedné krabičce a k tomu tři krabičky s Easem. U krabiček má tu správnou marži, kdyby nám to prodával za setové marže, tak zkrachují a my máme smůlu.
ROCO je se situací u nás bezpochyby seznámeno a spousta věcí, které jiným připadají nelogické, svoji logiku mají. Někdo ve fóru zmiňoval, že setů je málo, protože ROCO vyrobí jen předobjednané kusy aby nedrželo sklad. Určitě pravda, ale druhá věc je, že i kdyby bylo objednávek řádově víc, tak stejně se vyrobí takové množství setů, které nějakým způsobem odpovídá bežným prodejům a nepřesytí trh s ohledem na další plánované modely. Po vánocích oznámí nové mutace a nechtějí se smutně koukat na jejich čísla prodejů, zatímco my si tady budeme spokojeně hrát s dokonalými sety za "pár šupů".

Pokud to dovedu do absurdna, tak ve startsetu by pak mohl být červený pojízdný kvádřík s okénky a trafo.

Viděl si start sety MyTrain od PIKO?
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod greenery » pát 06 říj, 2017 1:44 pm

No, můžeš se na to podívat i jinak - ROCO vyrobilo set, který, mám ten dojem, boduje právě u těch chycených. Tj. ROCO de-facto přišlo o část zisku, kterou by získalo, pokud by prodalo modely v krabičkách. I s těmi nešťastnými tabulkami :-) .
To že je model této lokomotivy v setu, nejspíš jen umocnilo rychlost prodeje.

Ty se na to asi díváš jinak, máš spoustu znalostí z historie kolejových vozidel a set bereš jako hračkový. Ale pro takové, jako já, kteří atraktivitu modelu a předlohy posuzují přednostně spíše pocitově, třeba na základě vzpomínek z dětství, je obsah setu lákavý. O zamračené se vůbec rozepisovat nebudu, spadá přesně do doby, kterou si jako dorostenec nejlépe vybavuju. Easy jsou samozřejmě jen podobné, ale jsou natolik dobře řemeslně udělány, že si je snad i ponechám.
A evidentně nebudu sám. Výsledkem bude záplava centrál a kolejí na modelbazaru, což určitě bude mít vliv na prodejnost těchto položek za plnou cenu, což je zase ztráta zisku.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 06 říj, 2017 1:47 pm

Tak a na odlehčení tématu s tabulkami předkládám stavebnici od Auhagena:

Obrázek

Obrázek
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Brejla » pát 06 říj, 2017 2:15 pm

Podle dezénu pneumatik to vypadá na nějaký závodní speciál. :mrgreen:
Při trošce pečlivé práce a případném doplnění nějakými leptanými detaily by to mohl být krásný modýlek.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod petrh » pát 06 říj, 2017 5:16 pm

Nahodou piko mytrain jsiu super. Masina je jednoducha, zvladne to i 3 leta dcera, kdyz mela jedna nehodu, da se za par set koupit nova...na barcu uz cekame. Uz je u naseho obchodnika. Jezisek bude:D
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Pavel-HP » pon 09 říj, 2017 6:29 am

Ještě lepší než MTB. Jen tak dál. DoDo.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod A2C » pon 09 říj, 2017 6:35 am

Zistím a dám vedieť, ja som bol napríklad prekvapený, že keď už ide o start set tak som to zapojil ako dieťa a nič sa nestalo, nič nefungoval.
Tak som napokon zistil že sa koľaje nenapájajú (zle namontovaný konektor, nedosadal ku koľajám zospodu, nadvihoval ho prívodný kábel)
Tak ako hobista či niekto ako nemodelár alebo dieťa by som z toho bol sklamaný a už by som to reklamoval.

Edit: ja mám všetky skrutky
Naposledy upravil A2C dne pon 09 říj, 2017 7:12 am, celkově upraveno 1
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Pavel-HP » pon 09 říj, 2017 6:43 am

To je ta vychvalovaná německá kvalita. Kampak pádí Roco, asi se snaží předhonit MTB.Na západě reklamovaný a tak pošleme na východ.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Pavel-HP » pon 09 říj, 2017 8:05 am

forex píše:
Pavel-HP píše:To je ta vychvalovaná německá kvalita. Kampak pádí Roco, asi se snaží předhonit MTB.Na západě reklamovaný a tak pošleme na východ.

Člověče, tenhle set je koupený v Německu :D :D :D


A2C to koupil v Německu??
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Martin70 » pon 09 říj, 2017 9:06 am

Je to Start set, takže nastartuje pochybnosti a nervy? :) Nebo nastartuje nové modeláře, aby si modely dodělávali sami... Mohli tam ty šroubky dát alespoň volně, aby se nemuseli shánět. :wink: No stát se může a nedělám si z toho prču. Chápu nakupujícího. No myslím, že to Roco vyřeší hravě reklamací nebo doposláním šroubků. Roco mám za seriózní firmu.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod Brejla » pon 09 říj, 2017 2:09 pm

forex píše:
Pavel-HP píše:To je ta vychvalovaná německá kvalita. Kampak pádí Roco, asi se snaží předhonit MTB.Na západě reklamovaný a tak pošleme na východ.

Člověče, tenhle set je koupený v Německu :D :D :D


Třeba jen na východě reklamovaný set odvezli na západ :mrgreen: a obdivovači MTB jsou z toho zmateni :lol:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Novinky H0 2017

Příspěvekod A2C » pon 09 říj, 2017 4:45 pm

Nie ja som kupoval sety v Žiline u Model-shop.sk :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků