Piko Vectron

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Piko Vectron

Příspěvekod George V. » úte 21 úno, 2017 9:39 am

No ono zas jak na který mašiny. U PIKA je bohužel dost velká unifikace, takže pokud něco někdy použili už na Hobby verzi, tak to s klidem použijou i na Expert. Takže "nový" mašiny mají se sběračema celkem smůlu. Ale zase pokud něco musí udělat nově, tak je to super. Třeba sběrače na BR103 a BR 112...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Piko Vectron

Příspěvekod ČouĎák » úte 21 úno, 2017 9:51 am

I tak mi přijde, že ceny pro český trh dělají na ruletě s vyššími částkami a mají nás za trubky. :!:
Tak jako náš napodobovač !
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Piko Vectron

Příspěvekod George V. » úte 21 úno, 2017 9:59 am

Tak ono je to taky otázka velikosti serie. V nějaké diskuzi jsem se dočetl že jistý alternativní výrobce v Polsku prodal 2000ks modelů EU07 (a to ho ještě dělá i PIKO také ve slušné kvalitě). Myslíš, že taková serie je u nás myslitelná? V případě Esa asi jo, ale u Vectrona?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Piko Vectron

Příspěvekod ČouĎák » úte 21 úno, 2017 10:06 am

George V. píše:Tak ono je to taky otázka velikosti serie. V nějaké diskuzi jsem se dočetl že jistý alternativní výrobce v Polsku prodal 2000ks modelů EU07 (a to ho ještě dělá i PIKO také ve slušné kvalitě). Myslíš, že taková serie je u nás myslitelná? V případě Esa asi jo, ale u Vectrona?


Ten alternativní výrobce je Schlesienmodelle a model stál okolo 190 euro,mám ji doma.
Za tuto cenu je to špičkový model kde detaily jsou na max propracované!
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Piko Vectron

Příspěvekod George V. » úte 21 úno, 2017 11:01 am

Jo to je on, nemohl jsem si vzpomenout...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Joseph_from_Pilsen » úte 21 úno, 2017 4:28 pm

Ne že bych se chtěl zastávat firmy MaTlalBahn, ale peršing od napodobovače je ještě zlatej bez nějakých extra velkých zprasenin oproti tomu joke PAKO vectronu. Zprasit jinak ucházející i když teurer modell takovýma sběračema na kuří nožce, který sou na tom jak pěst na oko, a nápisem, o kterým vědí, že je schlecht a prohlásí to i ve finální verzi za normu, to je echt frecht. Vectron ausf. S (Schlimm) si můžou strčit do Arschl...
Letos jsem zvažoval koupi právě vectrona, no cargo od piko je ze hry venku, pak sháním městoslon Elefanta (nevypadá to, že by ho někdo chtěl vyrábět), takže zůstanu u start setu s bardotkou až bude a 163 od ACME. Nejsem nějak extra bohatý, takže víc stejně letos neutáhnu (+ sem tam nějaký vozejk když bude, jenže není k sehnání skoro nic zatím, chci si postavit nějaký plzeňský ryxlík a nejsou vagony, hytlák reko není, apee bpee ani aee ve správné verzi taky nejsou, co tu jezdí, ach jo... Tak aspon eso ACME že bude no a ACME zelený či modrý bpee snad taky časem.
Joseph_from_Pilsen
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 28 lis, 2016 10:31 pm

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Brejla » úte 21 úno, 2017 4:54 pm

Joseph_from_Pilsen píše:Ne že bych se chtěl zastávat firmy MaTlalBahn, ale peršing od napodobovače je ještě zlatej bez nějakých extra velkých zprasenin oproti tomu joke PAKO vectronu. Zprasit jinak ucházející i když teurer modell takovýma sběračema na kuří nožce, který sou na tom jak pěst na oko, a nápisem, o kterým vědí, že je schlecht a prohlásí to i ve finální verzi za normu, to je echt frecht. Vectron ausf. S (Schlimm) si můžou strčit do Arschl...
Letos jsem zvažoval koupi právě vectrona, no cargo od piko je ze hry venku, pak sháním městoslon Elefanta (nevypadá to, že by ho někdo chtěl vyrábět), takže zůstanu u start setu s bardotkou až bude a 163 od ACME. Nejsem nějak extra bohatý, takže víc stejně letos neutáhnu (+ sem tam nějaký vozejk když bude, jenže není k sehnání skoro nic zatím, chci si postavit nějaký plzeňský ryxlík a nejsou vagony, hytlák reko není, apee bpee ani aee ve správné verzi taky nejsou, co tu jezdí, ach jo... Tak aspon eso ACME že bude no a ACME zelený či modrý bpee snad taky časem.


Je pravdou, že z Pika co se týče kvality, ceny a arogance managementu se pomalu stává německá obdoba MTB. Ale jinak tolik pesimismu snad není potřeba. Vectrona ČDC nám udělá na podzim Roco, k němu dva brejlovce a pár osobních i nákladních vozů se taky najde. ACME by mělo dodat 163/363 a k nim 7-mi vozovou Portu Bohemicu, dále čtyři vozy Regiojetu (LS Models by měl dodat další tři lůžka) se 162 atd. Úplně plzeňský rychlík to sice není, ale něco na doplnění kolejiště se určitě najde. K tomu něco od Brawy a šance na finanční průvan je dost velká. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Charlie » úte 21 úno, 2017 11:28 pm

No ta zkratka je pěkná ten MaTlalBahn, dlouho jsem se tak nezasmál!!!
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Piko Vectron

Příspěvekod George V. » stř 22 úno, 2017 3:52 am

No mně se líbilo ModelyTrvaleBídné... Jinak ten Vectron od Pika mi žíly netrhá. Jednoho mám v barvách RegioJet a ani ty sběrače nejsou kdovíjaký problém. Do MTB má opravdu hodně daleko. Spíše mne štvou ty stále rostoucí ceny...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Biasca98 » stř 15 bře, 2017 7:24 am

A co tento Vectron?
Přílohy
59182a-46.jpg
59182a-46.jpg (21.76 KiB) Zobrazeno 6319 krát
Biasca98
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14 bře, 2017 8:56 am

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Brejla » stř 15 bře, 2017 3:38 pm

Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Tomon » stř 15 bře, 2017 3:49 pm

Biasca98 píše:A co tento Vectron?

To je snad ještě větší průs.. než originál PIKO. Ten kdo si s tím dal takovou práci a přelakoval celé boky nějak pozapoměl, že na rámu jsou nápisy, které se s Vecronem ČD Cargo nějak neschodují.za cenu 7.500,- potažmo 8.000,- bych čekal bezchybné provedení a ne že zůstanou původní čísla 193 xxx a ještě registrace v Německu, ČD Cargo má všech pět loko registrovaných v ČR, tudíž rada 383 xxx a CZ!
Tomon
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 24 lis, 2013 9:04 pm

Re: Piko Vectron

Příspěvekod Pantograf » stř 15 bře, 2017 5:41 pm

Takze to bylo vyrobeno asi tady z toho modelu se dvema dolepenyma smetaky.
Přílohy
piko_vectron_mgw.jpg
piko_vectron_mgw.jpg (29.38 KiB) Zobrazeno 6170 krát
Pantograf
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 16 dub, 2016 3:21 pm
Bydliště: Calgary

Re: Piko Vectron

Příspěvekod milan3791 » pát 15 led, 2021 11:59 am

Ahoj. Máte někdo prosím srovnání verzí Roco vs. LS Models? Jde mi konkrétně o Regiojet.

děkuji
milan3791
 
Příspěvky: 60
Registrován: pát 26 pro, 2014 12:53 pm

Re: Piko Vectron

Příspěvekod George V. » pát 15 led, 2021 12:21 pm

Určitě LS. Regiojet je ještě staré provedení, ale třeba ČD je už novější s novýma smetákama (dvě rozdílné délky smykadel) a novýma kolama a ten už je na pováženou....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků