Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Příspěvekod Bucky_z_Kentucky » ned 10 črc, 2016 2:09 pm

Zdravím všechny,

mám na vás dvě prosby, pokoušel jsem se všechno možné, abych to zjistil přes strejdu Gůgla, ale neúspěšně...

1) Viděl jsem na netu nabízet obtisky od pana Jirana, pomocí kterých se dá přeznačit německý vůz na sypké hmoty řady Uce na verzi ČSD řady RJ/Uce - foto modelu je níže. Nevíte, jezdil skutečně tento typ vozu někdy pod vlastnickou značkou ČSD a nebo je to jen fikce? A pokud jezdil, netušíte, jaké měl zbarvení nástavby?

Rj_Uce_HO.JPG


2) Asi před deseti lety jsm koupil několik kinematik krátkého spřáhla se šachtou NEM362 podle obrázku níže. Dnes bych potřeboval pár kusů dokoupit, ale nikde ji nemohu najít. Na výrobce si po té době už nevzpomenu a dnes na mě všude vyskakují kinematiky jen klasické ROCO, SYMOBA/Guetzold a RIBU od Rietze. Přitom tahle byla svou velikostí (nebo spíš malostí) hodně šikovná... Netušíte náhodou, kdo ji vyrábí/vyráběl a zda se dá ještě někde sehnat?

Kinematika.JPG


Díky moc za každé info.
Bucky_z_Kentucky
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12 úno, 2015 8:09 pm

Re: Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Příspěvekod E27 » ned 10 črc, 2016 2:33 pm

Ahoj, Jasné že jazdil.. Pozri tu, dal som ta fotky:
viewtopic.php?f=4&t=9228&start=240
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Příspěvekod Mcx » pon 11 črc, 2016 3:48 am

Asi ale ne jako ČSD, to je nějaký o hodně pozdější odkup.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2619
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Příspěvekod michal_n_cz » pát 22 črc, 2016 9:16 am

Bucky_z_Kentucky píše:2) Asi před deseti lety jsm koupil několik kinematik krátkého spřáhla se šachtou NEM362 podle obrázku níže. Dnes bych potřeboval pár kusů dokoupit, ale nikde ji nemohu najít. Na výrobce si po té době už nevzpomenu a dnes na mě všude vyskakují kinematiky jen klasické ROCO, SYMOBA/Guetzold a RIBU od Rietze. Přitom tahle byla svou velikostí (nebo spíš malostí) hodně šikovná... Netušíte náhodou, kdo ji vyrábí/vyráběl a zda se dá ještě někde sehnat?
Díky moc za každé info.


Kinematika je od Piko, je to jen na kratší vozy, je dost tuhá. Bývalo to např. na takovýchto cisternách:
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... &vw_id=553
ale podle fotky to už mají možná zase předělaný. Piko to normálně asi samostně neprodává. Zkus u krále železnic - tam jsem to kdysi kupoval.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Příspěvekod sidlo » pát 22 črc, 2016 9:32 am

Muzejníci ji jako ČSD vedou, tak asi existovala

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zbarvení vozu Rj/Uce, pátrání po kinematice

Příspěvekod Svratka » pát 22 črc, 2016 12:26 pm

Takových vozů vlastnily DR celou řadu typů, vozy se lišily zejména provedením jímek (vyšší, nižší, různé tvary a zkosení kopulí, tomu odpovídající provedení zábradlí a madel, různé oplechování armatur pod jímkami). Němečtí muzejníci jich též několik zprovoznili, vzpomínám si na orezlý tmavý exemplář, stával v depu Vrútky asi před patnácti lety, měl na sobě značně omšelé nápisy ČSD a číslo vozu, možná i něco víc, nápisy z III.epochy, cca z 1.pol.60.let. Možná je to ten na snímku...? Každopádně je to jiný typ, než je ten Piko, ten coby ČSD neznám...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: brudr a 28 návštevníků