Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod parezovic » pát 15 dub, 2016 7:09 pm

Zdravím,
je to trochu dotaz pro detailisty. Zabýval se někdo z vás takovými blbostmi jako nabarvit brzdové hadice černá/žlutá na lokomotivu. Nebo pohyblivá šroubovka která se dá zaháknout za hák ? Dnes jsem se pokoušel nabarvit ústí hadice na lokomotivu na červeno. Po asi hodině piplání a kýblu potu abych ten hnusný okraj kde v reálu začíná guma nepřetáhl a zůstal černým, barvy nechtěly přilnout na povrch... lepily se... Ještě po třech pivech mi to leze na nervy. No říkám si je tady někdo, kdo řešil takovou kravinu jako já ? Kdo prostě musel ty detaily mít stůj co stůj. Dá se to snad někde koupit ? Je někdo kdo se těmi titěrnými ! věcmi zabývá ? Mám doma hezkou historickou parní lokomotivu a chci si jí trochu alespoň napodobit realitě... doteď mi vše šlo... dřeva na podlahy a takové věci ale u u tohoto jsem prostě........ konec...
parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod A2C » pát 15 dub, 2016 7:53 pm

Máš málo modelov... to sa poddá :D
Ale teraz vážne, vezmem štetec 00 namočím do revellky ani riedka ani hustá, taká trošku hustejšia a pretriem to na 1x
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod loscarlos » sob 16 dub, 2016 6:09 pm

Já používám gelove fixy,nebo jak se to jmenuje. Dají se koupit skoro v každé drogerii. Přesně ty barvy,které jsou potřeba - červená,bílá,žlutá,stříbrná,černá..
Stojí tak 50 -90 Kč kus a vydrží dost dlouho.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod Václav Vinický » ned 17 dub, 2016 7:07 am

Na barvení detailů používám barvy Vallejo na štětec. Dají se ředit vodou a nesmrdí.
Další výhodou je, že rychle schnou.
Funkční šroubovky vyrábí firma Weinert-Modellbau. Nevýhodou je vyšší cena.
Václav Vinický
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 14 bře, 2014 9:22 pm

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod tusakvlasta » ned 24 črc, 2016 2:13 pm

Zdravím. Chtěl bych poradit čím zafixovat doplňky které by bylo možné podle potřeby později vyjmout. Myslím tím nějaké fixační lepidlo které neztvrde ale zústává tvárné. Každý určitě zažil upadlý nárazník a podobně, a právě jsem taky o jeden málem nenávratně přišel, o dalších doplňcích ani nemluvě.
Dík za doporučení něčeho kvalitního.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod vorisekml » ned 24 črc, 2016 2:51 pm

Chemopren - pozor jsou dva druhy, jeden na pevné spoje /se zeleným pruhem / a na pružné spoje / modrý pruh přes tubu/. Já používám ten na pevné spoje, přesto je spoj lehce rozpojitelný. Je nutné pracovat s minimálním množstvím lepidla, jinak chemopren poleptá plast/barvu. Ideální na madla, tabulky, zasklení.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod George V. » pon 25 črc, 2016 10:17 am

Tak já se snažím doplňky nelepit a když už není zbytí, v první řadě zkusím ten čep malinko "rozžvejknout" aby to tam drželo. A když ani to nepomůže, tak taky dobře funguje sekundová gelovka; "mikroskopické množství", nechat napřed malinko na vzduchu zavadnout.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 25 črc, 2016 4:11 pm

Používám maskol winsor newton http://www.maluj.cz/maskovaci-kapalina-75ml-winsor/ , je čirý a skvěle funguje i na fixaci hadic, šroubovek a jiný podobný drobotě :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod tusakvlasta » pon 25 črc, 2016 6:13 pm

Petr Zatrepalek píše:Používám maskol winsor newton http://www.maluj.cz/maskovaci-kapalina-75ml-winsor/ , je čirý a skvěle funguje i na fixaci hadic, šroubovek a jiný podobný drobotě :D


Toto řešení se mi zdá jako nejlepší. Jak to aplikujete v praxi?
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Doplňky lokomotiv, vagónů atd.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 27 črc, 2016 9:13 am

tusakvlasta píše:
Petr Zatrepalek píše:Používám maskol winsor newton http://www.maluj.cz/maskovaci-kapalina-75ml-winsor/ , je čirý a skvěle funguje i na fixaci hadic, šroubovek a jiný podobný drobotě :D


Toto řešení se mi zdá jako nejlepší. Jak to aplikujete v praxi?


Vezmu díl, strčím do otvoru a zezadu zakápnu maskolem na párátku. Pokud díra není zkrz, tak dám párátkem trochu maskolu do otvoru, zamáčknu díl a utřu hned maskol co případně vyteče kolem dílu na povrch pomocí uchoštouru. Mimochodem ten WN maskol z odkazu je ta nejlepší maskovací kapalina, co jsem měl zatím kdy v ruce - a to modelařím přes třicet let... Používám ho místo solné metody při chippingu (natupuju si flíčky maskolem jemným molitánkem ), maskování oken, kamuflážních polí na bojové technice a letadlech - prostě na vše na co mi přijde časově náročný použít maskovací pásku nebo tam kde není moc vhodný použít klasický lepidlo. Tento maskol má navíc super vlastnost - po zaschnutí nechá velmi tenkou vrstvu, která se dá následně párátkem "shrnout" do tvaru který potřebujete - takže se tak dají bez problému eliminovat přetahy štětcem mimo okno nebo opravit tvary už namaskovaný plochy.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků