Laminátka H0/PIKO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod Rudolf » sob 10 říj, 2020 8:41 am

Tak už došla i ke mě. Dekodér tam mám zatím je v implicitním nastavení, zaujaly mě zřejmě zadrátované vazby mezi světly. Budu to muset prozkoumat podrobněji.

Jak je to s osvětlením ve skutečnosti se svícením bílá/žlutá/reflektor ?

V modelu pokud nesvítí bílá, nesvítí ani žlutá ani reflektor. Tj. žlutá nesvítí samostatně ? Je to tak správně ?

A světlo v kabině také nelze rozsvítit bez zapnutí bílých světel...

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 922
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 10 říj, 2020 7:48 pm

Ohledně žluté přikládám obrázek z návěstního předpisu D1 z r. 1983.
Přílohy
9FD6AB93-8147-443F-9E90-DDD3E4ED57E7.jpeg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2393
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod zaplef » ned 11 říj, 2020 7:47 am

Nevím jak je to na laminátce, ale na plechovce jsou přepínače pozičních světel Č - 0 - B - Ž. Žluté světlo lze zapnout pouze z předního stanoviště (vzadu - na neobsazené straně nikoliv).
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod Charlie » ned 11 říj, 2020 8:14 am

Tak ji mám doma. Přišla mi v krabičce se zaháknutým pluhem v krajní poloze za rám lokomotivy. Přijde mi že ten pluh nebo kinematika tím byla nějak poškozena, že byla dlouhodobě v té zaháknuté krajní poloze. Na druhou stranu se nezachytí. Druhé čelo funguje bezchybně.Takhle se zaháknutým pluhem v krajní poloze byla lokomotiva zabalena v krabičce. Dál chybí obě stupačky. Takže radost není příliš velká. Model je to ale krásný.

Obrázek
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod A2C » ned 11 říj, 2020 8:19 am

Charlie píše:Tak ji mám doma. Přišla mi v krabičce se zaháknutým pluhem v krajní poloze za rám lokomotivy. Přijde mi že ten pluh nebo kinematika tím byla nějak poškozena, že byla dlouhodobě v té zaháknuté krajní poloze. Na druhou stranu se nezachytí. Druhé čelo funguje bezchybně.Takhle se zaháknutým pluhem v krajní poloze byla lokomotiva zabalena v krabičce. Dál chybí obě stupačky. Takže radost není příliš velká. Model je to ale krásný.

Obrázek

Všetky 3 laminátky ktoré mi prišli, prišli v tomto stave. Každá jedna mala na jednej strane pluh v tejto polohe.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1670
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod rchlumecky » ned 11 říj, 2020 8:49 am

A2C píše:
Charlie píše:Tak ji mám doma. Přišla mi v krabičce se zaháknutým pluhem v krajní poloze za rám lokomotivy. Přijde mi že ten pluh nebo kinematika tím byla nějak poškozena, že byla dlouhodobě v té zaháknuté krajní poloze. Na druhou stranu se nezachytí. Druhé čelo funguje bezchybně.Takhle se zaháknutým pluhem v krajní poloze byla lokomotiva zabalena v krabičce. Dál chybí obě stupačky. Takže radost není příliš velká. Model je to ale krásný.

Obrázek

Všetky 3 laminátky ktoré mi prišli, prišli v tomto stave. Každá jedna mala na jednej strane pluh v tejto polohe.


Mě též - taky se mi zdá pohyb na jednu stranu-polohu už takový "nehladký" ..
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » ned 11 říj, 2020 11:50 am

Chtěl jsem se zeptat, jak se Vám kolegové jeví ten maďarský zvuk do laminatky?Já přemýšlím že jeden bude Jacek a druhá lamina by mohla mít zase odlišný zvuk.Diky za názory.
P.s. slovenské stroje zní ještě úplně jinak.Rikam máme tady 3kv takže laminy neznám.
EDIT: tady ten zvuk https://www.youtube.com/watch?v=r6LdB9VB8eY
Naposledy upravil JaroHo dne pon 12 říj, 2020 9:55 pm, celkově upraveno 4
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod PavelGregora » ned 11 říj, 2020 12:23 pm

Mně přišly 2 laminátky od PIKA a tento problém s pluhem mám jen u jedné. Také se to zadrhává jen na 1 stranu a též to takto bylo již v krabičce v zabaleném stavu. Ta laminátka, u které se to nekoná, má mezi pluhem a rámem lokomotivy nepatrně větší mezeru.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 12 říj, 2020 7:42 am

Zaseknutí pluhu se děje při přepravě a špička pluhu se zasekne o madlo pod nárazníkem. Na fotce je to vidět. Vahou spřáhla a jemností pružiny zůstane v max. poloze. Pokut pluh drhne tak jen o to toto madlo které zkuste přihnout malinko nahoru k nárazníku.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod sidlo » pon 12 říj, 2020 4:03 pm

Tak k nám na vesnici do obchodu přišly tři kusy. Jeden měl zaseklý jeden pluh, zbylé dva oba pluhy. Jde to lehce narovnat. Pořádně prohlédnout, nepoužívat sílu a opraví se to. Při vytočení pluhu doprava tak se zasekl pluh o levé madlo a naopak. Jak bylo řečeno, viz fotografie. Při opravě dát pozor, hrozí vypadnutí stupačky posunovače. Na té fotografii už stupačka chybí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3625
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » pon 12 říj, 2020 7:23 pm

musim se pochlubit: jinak Kyklop je proti laminátce ošklivka Bety :mrgreen: Na všech mašinách mám vždycky jenom jedno spřáhlo. Přední plný pluh je nasazen a ano, stupačku jsem nejdřív přehlídnul.
Laminátka je opravdu krásný model.
Přílohy
az.jpg
ay.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod jipol57 » pon 12 říj, 2020 8:42 pm

elvis.jarous píše:Laminátka je opravdu krásný model.

Bezpochyby je. Ale soudruzi v SRN se trochu netrefili s výškou. Polemizuju o tom v jiném vlákně, a právě u tvé minulé fotky, jsem si toho všiml. A nová fotka mě skoro ubezpečila. Vypadá, že je stejně vysoká jako Y-ky, co máš v okolí. Ale ve skutečnosti má být nižší.
https://www.flickr.com/photos/147682449 ... 148535514/
Ale nejsem počítačem nýtů. Jen by bylo dobré, aby TI a Piko nebyly u sebe.
jipol57
 
Příspěvky: 1216
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » pon 12 říj, 2020 8:53 pm

mašinka je trochu níž než vagon, není to foceno v rovině ale zoom 70mm a lehce nad rovinou modelu. Nejdřív jsem si to přečetl ale pochopil obráceně.
Naposledy upravil JaroHo dne pon 12 říj, 2020 9:56 pm, celkově upraveno 3
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod kuyon » pon 12 říj, 2020 9:24 pm

jipol57 píše:
elvis.jarous píše:Laminátka je opravdu krásný model.

Bezpochyby je. Ale soudruzi v SRN se trochu netrefili s výškou. Polemizuju o tom v jiném vlákně, a právě u tvé minulé fotky, jsem si toho všiml. A nová fotka mě skoro ubezpečila. Vypadá, že je stejně vysoká jako Y-ky, co máš v okolí. Ale ve skutečnosti má být nižší.
https://www.flickr.com/photos/147682449 ... 148535514/
Ale nejsem počítačem nýtů. Jen by bylo dobré, aby TI a Piko nebyly u sebe.


Vy ste tu uz niektori fakt chori z toho ake nezmysli riesite! Zoberte rozum do hrsti a nehrajte sa na dokonalych! Vyska je v poriadku a ak by nebola podajte staznot konstrukterom, ha ha.!
Přílohy
Screenshot_20201012_232012.jpg
kuyon
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod xmatejx » úte 13 říj, 2020 8:08 am

Ale ony jsou skutečně obě, tj. PIKO a TI výškově jinde:

download/file.php?id=37011&mode=view

samotného by mne zajímalo, která je blíže realitě. Nic to nemění na tom, že provedení obou je perfektní, krásné modely. Ale to je opticky hezký i Peršing od MTB - na kolejiště bych si ho ale nedal, protože je to model v měřítku 1:82, zvláště to vynikne, pokud si vedle něj postavíte bastarda od PIKO. Vypadá jak střízlík.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kulsud a 15 návštevníků