Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod 74alex » pát 02 říj, 2020 3:52 pm

IMG_20201002_174823.jpg
novk2007 píše:Ta sroubovka je od Firmy Weinert ? Tak jak by jste model zhodnotil ? A ten pluh je součástí rámu ?

Ano je to pohyblivá šroubovka ze stavebnice od Wrinerta, cpu je všude.
Naposledy do Kyklopa.
Pluh je upevněn na kinematiku spřáhla. Za mne krok zpět. Prý to jinak kvůli vzduchové jímce nešlo. Hmm.
74alex
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon 20 bře, 2017 8:26 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Matěj » pát 02 říj, 2020 4:40 pm

PIKO vypadá dokonale, Techimage má hodně těžkého soupeře.Myslím si, že PIKO bude bohužel lepší volba, jak cenou, tak vzhledem. Za mě tedy PIKO vítězí.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Kimis » pát 02 říj, 2020 5:22 pm

Byl jsem rozhodnut pro Piko. Jednak proto, že mi prišla dobře proporčně zpracována, a také proto, že u tohto výrobce čekám více barevných variant, které by jsem si mohl v budoucnu koupit - jsem toho názoru, že každá řada v mé sbírce by měla mít stejného výrobce aby nebylo poznat drobné rozdíly v detailech. Ty se u různých výrobců liší. Volba tedy padla na Piko.

Po zveřejnění fotek druhé verze laminátky od Techimage, přímo porovnatelných, co se týká barevné varianty, padla volba jednoznačně na Techimage. Drobné detaily jsou daleko jemnější a věrněji provedené. Celkový dojem z modelu je, dle mého názoru, lepší než u Pika. Navíc jsem rád, že poprvé mohu podpořit tuzemského výrobce, který udělal kvalitní model.

Samozřejmě, že Piko taky odvedlo kus dobré práce a v žádném případě nechci jejich model znevažovat.
Kimis
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 29 říj, 2018 12:08 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod PavelGregora » pát 02 říj, 2020 5:32 pm

Tak teď jsem chvíli srovnával fotky s předlohou, a Piko nepatrně ujelo v proporcích čela lokomotivy. TI má navíc i daleko lépe udělaná stanoviště strojvedoucího. Hlavně i barevně.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod greenery » pát 02 říj, 2020 5:53 pm

Já si všiml jen rozdílu v pluhu
pluh.jpg
pluh.jpg (120.05 KiB) Zobrazeno 4688 krát

Nevím, co je správě.
Techimage na mě působí, jakoby měla "vystrčenou bradu"
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod PavelGregora » pát 02 říj, 2020 6:12 pm

greenery píše:Já si všiml jen rozdílu v pluhu
pluh.jpg

Nevím, co je správě.
Techimage na mě působí, jakoby měla "vystrčenou bradu"

Je trochu dopředu.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod stiro » pát 02 říj, 2020 9:34 pm

Hmmm... jeden lepší odborník ako druhý... ako hneď viete, že TI má všetky proporcie dobre... Ach jaj, zasa sa potvrdzuje staré známe... nikomu sa nezavďačíš... Za mňa oba modely sú krásne, a nakoľko sa TI rozhodol urobiť aj tento náter, zvažujem či si ho neobstarám tiež... Už len preto, aký je to nádherný stroj...
PS: Čo by ste tak 10 - 20 rokov dozadu dali za také modely... či už od PIKO alebo TI... Hold, ale škoda písať, prial by som vám pozrieť si nejaké Ruské modelárske fóra, ako tam premýšľaju, ako modelujú, a nečakajú kým niekto niečo pre nich vyrobí... Oni si to modelujú, kreslia, tlačia na 3D tlačkách doma a následne celé skladajú, je to úžasné si to celé len pozerať...

Pekný večer...
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod greenery » sob 03 říj, 2020 6:42 am

..... proč ta ironie? V sousedním vláknu jste se projevil jako odborník vy (motorové vozy MTB) a nevšiml jsem si, že by to někomu vadilo.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod JaroHo » sob 03 říj, 2020 6:45 am

laminátku nemám naposlouchanou, bohužel protože v nymburce nemáme 25KV ale našel jsem video maďarského kolegy, tak mrkněte https://www.youtube.com/watch?v=r6LdB9VB8eY
Mě se mašina tak strašně líbí, nám s bráchou se nelíbyly. Vždycky když nás rodiče vezli kolem Kutné Hory, laminátky se nám tehdy jako lokomotivy vůbec nelíbily, možná to bylo tím že byly všechny tak oprýskané. Dnes to vidím jinak. A šestinápravová, to je věc :wink:
Líbí se mi TI i Piko, u pika se mi nelíbí difuzory u okýnek, jsou moc tlustý ale asi by to jinak praskalo, a u ti jsou trošku zubaté přechody mezi barvami.Pluhu PIKO bych se nebál že by nějak tancoval v zatáčkách.Jestli má ragulin stejně udělaný pluh tak to je v cajku.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod arcade » sob 03 říj, 2020 7:14 am

elvis.jarous píše:laminátku nemám naposlouchanou, bohužel protože v nymburce nemáme 25KV ale našel jsem video maďarského kolegy, tak mrkněte https://www.youtube.com/watch?v=r6LdB9VB8eY
Mě se mašina tak strašně líbí, nám s bráchou se nelíbyly. Vždycky když nás rodiče vezli kolem Kutné Hory, laminátky se nám tehdy jako lokomotivy vůbec nelíbily, možná to bylo tím že byly všechny tak oprýskané. Dnes to vidím jinak. A šestinápravová, to je věc :wink:
Líbí se mi TI i Piko, u pika se mi nelíbí difuzory u okýnek, jsou moc tlustý ale asi by to jinak praskalo, a u ti jsou trošku zubaté přechody mezi barvami.Pluhu PIKO bych se nebál že by nějak tancoval v zatáčkách.Jestli má ragulin stejně udělaný pluh tak to je v cajku.


Neviem ako Vam, ale mna sa tento zvuk velmi paci. Ci je ale spravnejsi zvuk od Jaceka alebo tento, neviem posudit. Mam objednanu zvukovu verziu Laminatky, ale zacinam premyslat nad zvukom od Jaceka alebo tymto od kolegov z Madarska. Co myslite?
arcade
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 03 led, 2012 5:53 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 07 říj, 2020 11:55 am

První přímé srovnání.

IMG_2014.jpg


IMG_2012.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod PavelGregora » stř 07 říj, 2020 4:19 pm

Docela velký rozměrový rozdíl. Teď kdo je mimo. Mám zatím doma tu od Pika a v porovnání s ostatními loko to docela pasuje. Tak doufám, že TI nebude příliš malá.

Edit: je to trošku zkreslené. Po bližším zkoumání rozdíly nejsou, jen piko má vyšší hřbet reflektorů. A překvapilo mě, že Techimage už nemá vystrčený pluh dopředu jako na dřívější foto.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod vojtas » stř 07 říj, 2020 8:19 pm

Pokud se k tomu můžu vyjádřit já, tak jen zběžným pohledem piko má lepší celkový tvar čela, techimage je hrozně placatá, ale zase má daleko líp zvládnutý tvar čelních oken a reflektoru. Pluh je na techimage dost mimo, hlavně ta hmota z boku lokomotivy. piko ho má správnější, ve skutečnosti je pluh hodně sešikmený dovnitř pod lokomotivu, techimage ho má skoro rovně dolů.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod kupla » stř 07 říj, 2020 8:55 pm

Málokdy se stane, aby se na trh dostaly dva povedené modely jedné řady....
Když jsem viděl 810ku od MTB, chtělo se mi zvracet! Zlatý Bramos. Duel laminátek je něco jiného. TI mám, Piko jsem ještě neviděl, ale podle fotek jsem si udělal názor tento: Navzdory proporčním nepřesnostem (nepočítám nýty!) je lamino od Pika asi jejich nejzdařilejší model, co vyrobili. Model od TI je prostě zmenšenina originálu - a to na ty lokomotivy koukám 40 let! a troufám si říci, že je mám docela v oku. Výhrady mám akorát k pásnicím na střeše, ty má Piko propracovanější. Koupí ktreréhokoliv modelu asi nikdo neprohloupí.
kupla
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 08 lis, 2017 11:27 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod RadekH0 » čtv 08 říj, 2020 9:20 am

Co se mě týče, tak oba modely super, ale každý má to své. TI je jak někdo řekl trouchu "placatější". Na TI se mi víc líbí sytost barev, hlavně žlutá a zpracování čela střechy s reflektorem. S velkou mašinou jsem neporovnával, prostě to mému oku víc lahodí. PIKO má zas podle mě lépe zpracované sběrače. Pokud PIKO udělá i jiné barevné varianty, tak půjdu do obou výrobců.

Hezký den,
Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: M&T a 11 návštevníků