LOCOLAB diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

LOCOLAB diskuse

Příspěvekod StandaR » stř 30 lis, 2022 9:55 am

Chystám se od nich pořídit 704 a Služebák Daak, stavebničky vypadají moc pěkně. A jejich 242 taky moc pěkná, když se techimage nepustí do ČD verze, tak asi půjdu touto cestou.
StandaR
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod nebel » stř 30 lis, 2022 10:17 am

Na Locolab se taky chystám až si konečně dobuduju modelářské zázemí. Elektriky mne naštěstí neberou :) ale nabízí typy nákladních vozů, které chci provozovat.
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Matěj » stř 30 lis, 2022 4:20 pm

nebel píše:Locolab se taky pochlubil novinkami ve svých stavebnicích, včera vydali fotky řad 130 a 242. Obojí vypadá moc pěkně. :)
http://www.locolab.cz/?p=1364

Osobně bych do toho nešel. Po špatných zkušenostech se stavebnícemi vozů od LocoLab, které mě hodně zklamaly, bych rozhodně dal přednost hotovému modelu od Techimage.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod StandaR » stř 30 lis, 2022 5:01 pm

Matěj píše:
nebel píše:Locolab se taky pochlubil novinkami ve svých stavebnicích, včera vydali fotky řad 130 a 242. Obojí vypadá moc pěkně. :)
http://www.locolab.cz/?p=1364

Osobně bych do toho nešel. Po špatných zkušenostech se stavebnícemi vozů od LocoLab, které mě hodně zklamaly, bych rozhodně dal přednost hotovému modelu od Techimage.


Myslíš že bych tě mohl poprosit o něco více k těm zkušenostem? Klidně tu nebo SZ. Díky
StandaR
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Střelec » stř 30 lis, 2022 5:55 pm

Matěj:
Založ vlákno na praktické zkušenosti s vozy Locolab a vyklop to. Mám od nich stavebnici DS (zatím jsem do ní neřízl), o něco vejš (u stavby 262) je stížnost na deformace kastlí po odstranění podpěr a na rychlou "únavu" kinematik. To znamená, že tištěné díly jsou relativně měkké a jejich tuhost nemusí být trvalá. Tištěné kinematiky nebude problém nahradit standardem, uzavřená kastle na pevném rámu by se nemusela kroutit. Co se dá očekávat dál? Osobně bych uvítal nějaký návod, nebo alespoň výkres i se spodkem vozu - o řadě leptů netuším, kam patří a o součástech brzdové soustavy také ne.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod look23 » čtv 01 pro, 2022 7:22 am

Abe Simpson píše:Myslíš že bych tě mohl poprosit o něco více k těm zkušenostem? Klidně tu nebo SZ. Díky


Řeší to tady odkaz
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod LocoLab » čtv 01 pro, 2022 7:02 pm

Střelec píše:Matěj:
Založ vlákno na praktické zkušenosti s vozy Locolab a vyklop to. Mám od nich stavebnici DS (zatím jsem do ní neřízl), o něco vejš (u stavby 262) je stížnost na deformace kastlí po odstranění podpěr a na rychlou "únavu" kinematik. To znamená, že tištěné díly jsou relativně měkké a jejich tuhost nemusí být trvalá. Tištěné kinematiky nebude problém nahradit standardem, uzavřená kastle na pevném rámu by se nemusela kroutit. Co se dá očekávat dál? Osobně bych uvítal nějaký návod, nebo alespoň výkres i se spodkem vozu - o řadě leptů netuším, kam patří a o součástech brzdové soustavy také ne.


Předem se omlouváme za spam, ale reagovat už musíme. Každá reakce je pro nás nějakým podmětem, i když je dobrá nebo špatná. Nicméně reakce tady Matěje spočívá pouze nás poškodit a to za každou cenu a kdekoliv, a to už delší dobu, přesně víme o koho jde... Můžete se přesvědčit jak zde v diskuzích nebo sociálních sítích. Nebudeme tu pitvat osobní detaily, ale tento člověk je velice znám napříč naší komunitou. Víc bychom se k tomu nevyjadřovali, je to škoda energie. Jsme rádi, že takových lidí moc není, nicméně najdou se tací i mezi našimi zákazníky.

Pokud dojde k nějaké chybě a obrátíte se na nás s problémem, vždy se snažíme problém vyřešit tak, aby byl zákazník spokojený. Nebudete tvrdit, že vše je dokonalé... Každá technologie má svoje a 3D tisk je obzvlášť náročný na spousty věcí a dodržení technologických postupů. Materiál od výrobce taky může přijít vadný a může se to projevit po nějaké době atd. Každý, kdo něco tiskl něco na 3D tiskárně, moc dobře ví. Žádný výrobce není schopný vše otestovat na 100% a spousty věcí se projeví až v provozu. A pokud nemáme zpětnou vazbu, že je něco špatně, těžko se pak některé věci odlaďují, nebo se ladí tak, aby byl zákazník schopen stavebnici postavit. V našem zájmu není rozhodně dělat nějaké zmetky, to asi dává logiku... :wink: Nebojte se nám napsat, nebo zavolat a problém vyřešit, nemáme kapacitu sledovat veškerá fóra a sociální sítě. Pokud chcete kvalitní recenzi, postavte si něco sami a uvidíte. Někomu stavebnice sednou, někomu ne, sto lidí sto chutí.

Ano, víme, že u některých stavebnic návod chybí, ale pracujeme na tom. Pro nás z LocoLabu je vše, co děláme koníček, všichni se živíme jinou prací a tak bohužel některé věci trvají déle, za to se omlouváme. Ten, kdo nás zná osobně, ví moc dobře.

Všem, co nám důvěřují, děkujeme. Doufáme, že stavebnice dělají a budou i nadále dělat radost. A nenechte si zkazit Váš vlastní názor.

Team LocoLab

PS: hezké prožití svátků a hodně štěstí do nového roku 2023
LocoLab
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 29 srp, 2020 11:19 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Zlámalík » čtv 01 pro, 2022 7:27 pm

Omlouvám se, že do toho vstupuji, jako TTčkář jsem s Vašimi stavebnicemi zatím neměl příležitost pracovat.
Nicméně, děláte s prominutím tu samou chybu, jako někteří "provozovatelé" hospod apod. na Facebooku, že se začnete navážet do zákazníků. Matěje neznám, nevím, kdo to je, ale v tom jednom zobrazeném příspěvku čtu, že se některé díly kroutí a že mu chybí návod. Že s vámi neudělal dobrou zkušenost. To asi není očerňování - stavebnice bez návodu, pokud nejde o stojan na kola, je občas dost výzva. Prodáváte to jako firma a návod je vaší zákonnou povinností, tak se nečertěte. Že se tištěné díly (obecně) kroutí víme, však to jen konstatuje.
Dodejte prosím návod, vysvětlete zákazníkům příčiny kroucení, pokud se už vyskytne, ale proboha nezačínejte takovýto boj. To ještě nikdo nevyhrál. Zákazník má vždy pravdu, i kdyby se vám to tisíckrát nelíbilo. Máte pěkné modely, bylo by škoda to úsilí zahodit tím, že si uděláte špatnou pověst.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1812
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Matěj » pát 02 pro, 2022 3:43 am

Pro LocoLab: Prodáváte trabanty za cenu mercedesů. Rozepisovat se tady o tom nebudu, to sem nepatří.
Váše stavebnice polomodelů mě zklamaly.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod martin.havranek » pát 02 pro, 2022 3:47 pm

Už před nějakou dobou jsem chtěl tady poreferovat o zkušenostech se stavebnicemi od Locolabu, ale jelikož jsem nemožný a za celý rok jsem nebyl schopen dokončit žádný projekt tak jsem nechtěl referovat předčasně.

Na začátku letošního roku jsem si pořídil tři stavebnice T47.0. Musím říct že přes moji neznalost 3D tisku, nikdy předtím jsem v ruce nic neměl, mě osobně překvapila kvalita materiálu a celkové zpracování stavebnice. Po zkušenostech s odlitkama a lepty, je tohle skutečně o mnoho kvalitnější.

DSC_0007.JPG


Stavebnice je koncipovaná na komponenty dílů od Hallinga, kdy se použijí celé podvozky, motor, setrvačník, kardany, atd.. Celý rám je na to uzpůsoben a vše do sebe krásně zapadá.
Dále jsou i přiloženy lepty na celý model.

2222.jpg


Prohýbání materiálů a ani jiné deformace jsem prozatím nezaznamenal.

Škoda jen, že tady největší kritik Matěj není schopen rozepsat svoji frustraci ze stavebnic a jen tu plive špínu. Přecijen jsme na takové výrobce tu dost dlouho čekali a já sám jsem rád že se toho někdo ujal.

I když v poslední době už mi přijde že modelaření není o modelaření, ale o kupovaní hotových modelů a následné diskuzi o vyhledávání chyb.

Martin Havránek
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Matěj » sob 03 pro, 2022 2:59 am

Když už jste založili samostatné vlákno na toto téma a příspěvky přesunuly do něj, tak to sepíšu a snad i s nějakým fotem to sem dám.
Ať si ostatní zájemci o stavebnice modelů udělají názor sami. Zda kupovat, nebo nekupovat.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Střelec » sob 03 pro, 2022 5:20 pm

Matěj:
Už aby to bylo... Ale mě hned tak něco nevyděsí - dokázal jsem koukatelně postavit i "odlévané" kity od Unicornu z divokého východu, jejichž stavba je v kitařských kruzích diagnostikována jako masochismus nejšílenějšího druhu.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Vladimír_B » sob 03 pro, 2022 7:09 pm

Střelec: tady bude problém opačný, subtilnost, křehkost, případně tvarová nestálost, příp. vady tisku...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod lukasx » sob 03 pro, 2022 9:50 pm

Matěj píše:Když už jste založili samostatné vlákno na toto téma a příspěvky přesunuly do něj, tak to sepíšu a snad i s nějakým fotem to sem dám.
Ať si ostatní zájemci o stavebnice modelů udělají názor sami. Zda kupovat, nebo nekupovat.


Také mě zajímají Vaše zkušenosti .... plánuji něco pořídit tak bych rád věděl do čeho půjdu ... každá rada dobrá, každá zkušenost (i ta špatná) je dobrá, ...
lukasx
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 18 led, 2015 3:57 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Střelec » ned 04 pro, 2022 1:04 pm

Vladimír_B píše:Střelec: tady bude problém opačný, subtilnost, křehkost, případně tvarová nestálost, příp. vady tisku...


Výrobce varuje, že by se to mohlo štípat, nebo vytrhávat. Že materiál není dokonalý ukazuje případ "unavených" kinematik, na druhou stranu jsou u DS(Daa-k) k dispozici vedle tištěných i leptané schůdky, kterým by velmi pravděpodobně v tištěné podobě také hrozila "únava". Trochu problém (ze zákona ovšem velký) je absence návodu. Pro rozmístění drobných dílů by přitom stačilo fotogalerii u nabídky rozšířit o fotky rozestavěného vozu (na kterých "svítí" lepty) z dosud nezachycených stran (spodek, čela, druhý bok, střecha s komínkem) a umožnit jejich stažení/tisk. A přidat odkaz na dodavatele obtisků.

Co se týká vad tisku, ty se asi nedají úplně vyloučit. Totéž ale platí i pro bubliny v odlitcích. To je ale do značné míry o výstupní kontrole.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků