Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod JaroHo » úte 27 zář, 2022 11:59 am

Mám to tam taky, teď jsem se díval. Netušil jsem...
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Dovi » úte 27 zář, 2022 12:08 pm

 
Tuhle deformaci střechy mají opravdu všechny vozy ? To vypadá, jako by na tu střechu někdo zmáčkl, dokud byl ještě výlisek horký a měkký .... :( To bych asi reklamoval a poslal fotky do Igry, ať si na to dávájí pozor, pokud už nemají nalisováno všechno .....


Ženský tam nafasujou fény a budou to zkoušet zevnitř na kopytu vytlačovat ven.
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Jindřich Bek » úte 27 zář, 2022 12:27 pm

radeksindy píše:Pokud si pamatuji dobře, tak všechny to mají. Uprostřed střechy na čele je vypouklina kvůli které je při správném pohledu na čelo jasné, že horní oblouk střechy neodpovídá skutečnosti. Protože ta vypouklina je nahoře nad hranou střechy, předpokládám, že se jedná o deformaci po vyhození z formy. Na první pohled to není vidět, všiml jsem si toho až při sundání střechy. Poté co jsem to zjistil, jsem modely uložil do krabiček a zasunul hluboko do skříně. :twisted: Nechtěl jsem to tady ani nijak momentovat, zase bych vypadal jako kverulant :) Teď mě sice asi Trix s Albatrosem donutí s tím něco udělat, ale nákup dalších modelů IGRA nepřipadá v úvahu.

Mimochodem problém s nepasujícími čely při spojení vozů je způsoben výše posazeným přechodovým měchem. Naštěstí má měch jen dva zámečky na boku, takže stačí dole zámeček ubrousit o cca 0,7 mm a posadit celý měch níž.
Zároveň se zpřístupní spodní díra pro madla u dveří. Ještě tam máme něco nebo už je to všechno? Defekt na čele střechy jsem zjistil hned po vyjmutí modelu z krabičky.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Jindřich Bek » úte 27 zář, 2022 12:31 pm

Moje peníze taky nejsou děravé nebo roztrhané tak jaké, ať si dají pozor. Proti této vadě jsou rohy na střeše u Balmu od MTB prkotina.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Aleson » úte 27 zář, 2022 1:52 pm

Tak už jsem jim to do Igry napsal ( i s odkazem na fotky od U37008).... :evil:
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod radeksindy » úte 27 zář, 2022 4:38 pm

Chyby na střeše motoráků MTB jsou horší protože jsou bez výměny střechy neodstranitelné, resp. jen složité broušení a kitování povede ke správné střeše. To vyboulení na Ba/Bai a spol. by mělo jít odstranit brusným kamenem. Celkové poškození kontury střechy poklesem by nemuselo být moc velké, ale ještě jsem to nezkoušel. Ale nasr..lo mě to tak, že to letělo okmažitě do skříně :D

U37008: díky za fotky. Chvíli jsem přemýšlel jestli není chyba v zámcích měchů, ale pokud jsou na tom návalky stejně, tak je to jasné.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod U37008 » úte 27 zář, 2022 5:45 pm

Já jsem si té deformace střechy při běžné prohlídce také nevšiml, ale při dobrém světle se to ukázalo samo. Ta deformace není nijak velká, na fotkách to vypadá trochu jinak. Bohužel to kazí celkový dojem z jinak tvarově velmi pěkného modelu. Ano návalky měly stejný problém s nastavením výšky. Před opětovným nasazení po úpravě jsem musel znova rozebrat vagon a přilepit plastovou destičku s imitací skla v čelních dveřích, zámečky návalků pří nasouvání tuto odtlačí. Přílohou výška návalků před úpravou Bai s Bm od tillig a Bai s osmidveřovou Bai, ta má návalky nastaveny od výrobce.
Přílohy
P9060615.JPG
P9060614.JPG
Uživatelský avatar
U37008
 
Příspěvky: 235
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:12 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Jindřich Bek » stř 28 zář, 2022 8:33 pm

radeksindy píše:Chyby na střeše motoráků MTB jsou horší protože jsou bez výměny střechy neodstranitelné, resp. jen složité broušení a kitování povede ke správné střeše. To vyboulení na Ba/Bai a spol. by mělo jít odstranit brusným kamenem. Celkové poškození kontury střechy poklesem by nemuselo být moc velké, ale ještě jsem to nezkoušel. Ale nasr..lo mě to tak, že to letělo okmažitě do skříně :D

U37008: díky za fotky. Chvíli jsem přemýšlel jestli není chyba v zámcích měchů, ale pokud jsou na tom návalky stejně, tak je to jasné.

Radku kur.va, tahle oprava mne pochopitelně hned napadla ale model není za hubičku. Kde to jsme ? Koupíme ne zrovna levnou hračku s defektem na místě které je na očích a výrobce se ani nepokouší o vysvětlení natož o nápravu. Hlavně že má na stránkách uvedeno jakou péči výrobkům věnuje. Možná je vše jinak a pleteme se.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod radeksindy » čtv 29 zář, 2022 2:05 pm

Rozumím ti, jsem ve stavu stejné nasr.nosti, ale moje chyba se už stala. Vždycky říkám, že si to nejdřív prohlédnu a pak koupím. Neudělal jsem to a mám to. Takže jediné co můžu je to předělat a hlavně nekoupit další. I když samozřejmě pro soupravu bych potřeboval další Ba/Bai.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Jindřich Bek » čtv 29 zář, 2022 10:12 pm

Vadu jsem zjistil taky až doma. Model jsem si vyzvedl v pondělí v Modleticích od Bohouše. Stavovali jsme se tam cestou domů z výletu sedmdesátníků po železničních pamětihodnostech. Mladějov, Jaroměř , zubačka v Kořenově, Zubrnice , Zlonice a Lužná. Na model jsem se těšil tak jako Ty. Vlezl jsem sem do fóra a při čtení příspěvků jsem vytáhl model z krabičky a prohlížel jsem co mne čeká při osazování detailů. První co mne znepokojilo byly přechodovým můstkem zakryté spodní díry pro madla. A pak to přišlo, pohled na střechu.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod M&T » pát 30 zář, 2022 10:20 am

Tu strechu treba riešiť s výrobcom. Po podrobnej obhliadke (asi to tu už aj zaznelo) som dospel k záveru, že sa jedná o chybu pri lisovaní. Plast je totiž zdeformovaný ešte za mäkka. Nie je to teda vada formy. Negatívom je to, že už vyrobené série sú žiaľ také aké sú. Pozitívom je to, že ak to výrobca bude vedieť tak je to riešiteľné (dúfam) úpravou postupu lisovania.
Otázkou je, či Igra bude riešiť vadné kusy u zákazníkov výmenou dielu strechy (vozeň som nerozoberal, ale predpokladám, že je to koncepčne ako Bai 8dv, teda strecha samostatný diel. Vtedy by sa to dalo vymeniť po dodaní opravených dielov.
V každom prípade by ale zákazníci a obchodníci mali kontaktovať výrobcu s reklamáciou vady aby výrobca mohol riešiť spôsob nápravy.
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Mcx » pát 30 zář, 2022 7:48 pm

No já bych byl opatrný nazývat to vadou, Jedno je jisté, z fotek které mám (skutečný vůz po ruce nemám) je zřejmé, že tvar střechy je na okraji střechy u skutečného vozu jiný než plynulý oblouk, ale bez pohledu se shora na skutečný vůz to asi nelze přesně říci zda tvar odpovídá či nikoliv.
Rozhodně bych tak nevykřikoval, že je to špatně bez pořádného ověření tvaru na skutečném voze :D
BRa_7.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Mcx » pát 30 zář, 2022 7:52 pm

Bai
Bai_02.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Mcx » pát 30 zář, 2022 8:14 pm

A ještě jedna, ale bez pohledu seshora šikmo na čelo to rozhodnout nelze.
Bai_03.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod M&T » pát 30 zář, 2022 8:19 pm

Mcx píše:No já bych byl opatrný nazývat to vadou, Jedno je jisté, z fotek které mám (skutečný vůz po ruce nemám) je zřejmé, že tvar střechy je na okraji střechy u skutečného vozu jiný než plynulý oblouk, ale bez pohledu se shora na skutečný vůz to asi nelze přesně říci zda tvar odpovídá či nikoliv.
Rozhodně bych tak nevykřikoval, že je to špatně bez pořádného ověření tvaru na skutečném voze :D
BRa_7.jpg

No, neviem kto tu podľa Vás vykrikuje, ale ja tu vidím len normálne príspevky s normálnymi názormi a postrehmi. Neviem ako ste na tom Vy, ale ja ten vozeň doma mám. A ak by to nebola vada pri lisovaní, tak by nebol ten plast na streche v inkriminovanom mieste "vyboulený" na čele strechy. To mierne "vyboulení" je patrné pri bližšom pohľade a je rovnako aj hmatateľné ...
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků