Úlovky z bazaru

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » čtv 10 bře, 2022 5:12 pm

Díky!
Zkusím to objednat. Zásilka už je doma, vůz vypadá celkem pěkně, ale překvapila mě trochu jeho velikost - podle fotek jsem ho měl za kratší. Každopádně příležitostně pořídím ještě jeden. Loni se mi podařilo sehnat nepotištěný menší uhlák s brzdařskou budkou od Sachsenmodelu vhodný do druhé epochy (nebyl ani slepený, jen seskládaný). Obtisky na něj asi dělával Parostroj (je v katalogu nákladních vozů), ale tam už je to delší dobu pasé...
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » stř 13 dub, 2022 5:04 pm

Tak mám čerstvý úlovek - čistě pro potěchu oka, byť (mizerně) jezdí. Ale to možná vyřeší vyčištění, namazání a záběh. Archaický stroj John Bull od Bachmanna s pohonem v tendru v H0. Prostě jsem té obludě neodolal. Sice je bez vozů (ty někdo prodával samostatně mnohem dřív), ale jako kousek víceméně do sbírky postačí i tak. Jenom by to chtělo nějaké figurky obsluhy a možná doplnit pár detailů podle fotek.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Kulsud » stř 13 dub, 2022 6:10 pm

Střelec píše:Tak mám čerstvý úlovek - čistě pro potěchu oka, byť (mizerně) jezdí. Ale to možná vyřeší vyčištění, namazání a záběh. Archaický stroj John Bull od Bachmanna s pohonem v tendru v H0. Prostě jsem té obludě neodolal. Sice je bez vozů (ty někdo prodával samostatně mnohem dřív), ale jako kousek víceméně do sbírky postačí i tak. Jenom by to chtělo nějaké figurky obsluhy a možná doplnit pár detailů podle fotek.

Dobrý, ale u těchto kousků by člověk ocenil foto.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » pon 18 dub, 2022 12:25 pm

Takže poslední úlovek - John Bull (H0, výroba Bachmann).
Přílohy
DSCN7835.JPG
DSCN7835.JPG (192.57 KiB) Zobrazeno 5908 krát
DSCN7834.JPG
DSCN7834.JPG (232.74 KiB) Zobrazeno 5908 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Polabský » pon 18 dub, 2022 6:19 pm

Opravdový šelmostroj :shock:
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod JaroHo » stř 20 dub, 2022 10:15 am

https://modelbazar.cz/ho-sberatelske-modely-rychlikovych-vagonu-1-87/1046985

myslím že ten šedozelený má nějako malá okna, lak pominu, logo čsd na tomto schématu mi nesedí a BDm je co za zkratku.
o cenách ani nemluvim....
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » sob 21 kvě, 2022 5:29 pm

Dneska jsem si z burzy přivezl dva ultrakrátké nákladní vozy DRG od FLM - klapkový a uhláček + panem Murasem perfektně přestavěnou bazarovou starou Trixovo Br92 na 415.0 ze druhé epochy. Pojezd je sice stará kovařina patrně z ranných sedmdesátek, takže je poněkud hlučný, ale zase je výrazně odolný v nesterilních provozních podmínkách.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Dovi » ned 22 kvě, 2022 4:17 am

FOT - KU, FOT - KU, FOT - KU, FOT - KU :--)

Ať úlovek slouží k radosti !!

Fandím této záchranářsky prospěšné sběratelsko-lovecké vášni. Jsa též podobně "postižen" v trochu jiném oboru, úplně ji chápu. Spousta z nás dospělých malých kluků plnících si svá přání ji má v genech. Je v tom asi něco zděděného po předcích. Ta touha vyrazit zase po čase na lov s nadějí, že se podaří najít dobrý kus - nelitovat námahy a vytrvat v pátrání po něm, přiblížit se mu co nejvíc na dosah, dokázat ho ulovit a přinést ho pak slavně do jeskyně..

Citát z Wiki:
S jistou nadsázkou lze třeba rybářskou nebo houbařskou vášeň pokládat za atavismus, pozůstatek chování dávných lovců a sběračů.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » ned 22 kvě, 2022 1:23 pm

Tak tady je...
Přílohy
DSCN8024.JPG
DSCN8022.JPG
DSCN8021.JPG
DSCN8021.JPG (191.64 KiB) Zobrazeno 4676 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » ned 22 kvě, 2022 1:25 pm

a ještě pár
Přílohy
DSCN8030.JPG
DSCN8029.JPG
DSCN8023.JPG
DSCN8023.JPG (119.18 KiB) Zobrazeno 4675 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Dovi » pon 23 kvě, 2022 4:58 am

Díky za ukázky,
mám u těchto věcí vždycky radost, když se uchová něco z historie. Je to pozdrav od našich předků, kteří to všechno museli vymyslet svýma vlastníma hlavama a vyrobit fortelnýma rukama. Nejenom modely, ale hlavně předlohy 1:1. Nestačilo jen kliknout na položku v čínským aliexpresu.

Fotíš to asi na svém lokálkovém modulárním kolejišti prezentovaném ve vlákně "Micro-mini-pidi-kolajiska I"? Pěkně to roste a žije ve vzájemném souladu. A každý ten modul se dá použít i jako dioráma. Ať se daří. 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » úte 24 kvě, 2022 4:44 pm

Jo - je to focený na "Lokálce".
Snažím se vejít do epoch II a IIIa (ČSD/DR/DRG), ale dal bych dohromady nějaké soupravy do I. epochy - Bavorsko/Sasko (osobní vlaky) a německá směs (nákladní vozy). Dalo by se to stylizovat jako nějaké paralelní Chebsko. Chybí mi zatím jen souprava ze staré monarchie, ale i na tu by časem mohlo dojít - vozy zatím k sehnání jsou (nákladní set Roco), ale není k mání "košer" malá lokomotiva. Na větší stroje a soupravy mám k dispozici kochací kroužek (taky tu kdysi byl). Na propojení segmentovek (šoupališťové vlečkodráhy a Lokálky) bohužel nemám místo a na další projekt taky ne. Každopádně plánuji postavit mezikusy se čtvrtoblouky, aby v případě akce s dostatkem prostoru šlo z dílců postavit L nebo U.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » ned 02 říj, 2022 10:58 am

Tak jsem pořídil tu 422.0, co tu nabízel Petr Klems. Chvíli jsem uvažoval o ostaření do epochy II. (baňatý komín, prodloužení levé vany, "bronzové" tabulky místo "smaltu"). Komín by se asi dal sehnat jako náhradní díl, ale kvalitně prodloužit vanu by byl problém, takže časem možná "ostařím" jen tabulky.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod novk2007 » sob 03 pro, 2022 6:46 am

Někdo si asi řekne co to sem zase písu za blbosti , ale musím sem napsat jeden takový postřeh . Někdy se až divím některým prodejcům co inzerují svoje modely na modelbazaru . Dnes jsem viděl inzerát na starou párovku od Piko řada 95 DR . Model byl digitalizován a má i zvuk i generátor kouře avsak cena 7 tisíc je opravdu za starý model jestě produkce DDR opravdu moc. V dnesní době bych do tak stareho modelu zvukový dekoder ani nedával . Když si připlatíte 64 Euro tak máte v Analogu ten nejnovějsí model od firmy Roco na modelllbahnunion https://modelbazar.cz/parni-masinka-br- ... ur/1078097 a zde model v akci https://www.modellbahnunion.com/Spur-H0 ... 1097&p=802.
Asi řeknete že každá věc si zákazníka najde ale podle mě je tohle už opravdu moc . A to není jen tento případ . Je jich tam víc kdy se prodávaji stare modely Piko z dob DDR za ceny ktere tomu neodpovádají . Když bych s tím prisel na burzu v Německu a chtěl za ni 280 Euro tak by návstěvníci nevěřili . Tady se dají modely z nove produkce Piko na bazaru sehnat kolem sto eur a stara produkce kolem 69 Eur s krabičkou viděl jsem bez krabičky za polovic .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Úlovky z bazaru

Příspěvekod Střelec » sob 03 pro, 2022 5:13 pm

Proto nesleduji Modelbazar, ale pouze BMŽ (solidní nabídka a odpovídající ceny - podle mě velmi rozumné) a místní inzerci. A je jen na mě, co budu ochoten vzít
a za jakou cenu. Dlužno říci, že někteří jedinci jsou dost nesoudní v tom, co mají chtít za starý šrot. Totálně překopaná vykopávka od Pika ale není typický případ - na rekonstrukci muselo být práce jak na kostele...
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků